Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Beverly 200 η SH 150??? Help

  1. #1
    είπα μήπως....αλλά δεν... Το avatar του/της Pokermon
    Εγγραφή
    07/04/2005
    Μηνύματα
    1.255

    Beverly 200 η SH 150??? Help

    Είμαι στην διαδικασία αγοράς ενός από τα 2 για την δουλεία μου ( διαδρομές σε όλο το λεκανοπέδιο καθημερινά ).
    Δυστυχώς για άλλη μια φορά αποδείχτηκε ότι τα παπάκια δεν κάνουνε για αυτή την δουλειά δυστυχώς. Το kymco active 110 που μου χάρισε η γυναίκα μου μετά το ατύχημα τις αρχίζει να διαλύεται μετά από 8 μήνες και 6.000 χλμ.
    Προς το παρόν αυτά τα δυο μηχανάκια μου έχουνε τραβήξει το ενδιαφέρον και από την μεριά μου βλέπω κάποια + και – και από τα 2.

    Beverly + : όπου και να κοιτάξεις σε φανάρι σίγουρα θα δεις πάνω από 2 το οποίο σημαίνει ότι το εμπιστεύονται.
    200cc δεν θα χρειάζεται όταν βγαίνω σε μεγάλους δρόμους να πηγαίνω τέρμα γκάζι για να πιάσω τα 100 χλμ.
    Beverly - : ο όγκος του σε σχέση με το SH με προβληματίζει αν θα είναι ευέλικτο μέσα σε μποτιλιάρισμα.
    Δε γνωρίζω το κόστος ανταλλακτικών και service.

    SH + : από τον τίγκα που το έχει έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.
    Μικρότερο σε όγκο από το Beverly άρα πιο ευκίνητο μέσα στην κίνηση.
    Πιο φτηνό στην αγορά του.

    SH - : 150cc σκέφτομαι μήπως τα φτύσει γρηγορότερα.
    Δε μου αρέσει και τόσο σε εμφάνιση όσο το Beverly.

    Εννοείτε ότι και για τα 2 μάλλον θα στραφώ σε μεταχειρισμένο 04 η 05 μοντέλο και αυτό θα γίνει δυστυχώς γιατί με τον ρυθμό που χρειάζεται η δουλειά μου δεν θα μπορέσω ούτε 100 χλμ να κάνω στρώσιμο.

    Αν γνωρίζετε κάτι παραπάνω που θα βοηθήσει την επιλογή μου θα παρακαλούσα να το γράψετε!!!!
    Ευχαριστώ πολύ!!!!

    @ Pokerland

  2. #2
    Σε ενδιαφέρουν μόνο αυτά τα 2? Εχω το Aprilia Sportcity 200, (μοτέρ Beverly), και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

    Αν θές πληροφορίες let me know...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #3
    Αν είσαι κέντρο κανονίζουμε ένα test drive να το δεις. (2006 μοντελα μεταχ. παίζουν 2,200 - 2500)

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #4
    μπλα μπλα
    Εγγραφή
    28/02/2005
    Μηνύματα
    120

    Re: Beverly 200 η SH 150??? Help

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Pokermon
    Είμαι στην διαδικασία αγοράς ενός από τα 2 για την δουλεία μου ( διαδρομές σε όλο το λεκανοπέδιο καθημερινά ).
    Δυστυχώς για άλλη μια φορά αποδείχτηκε ότι τα παπάκια δεν κάνουνε για αυτή την δουλειά δυστυχώς. Το kymco active 110 που μου χάρισε η γυναίκα μου μετά το ατύχημα τις αρχίζει να διαλύεται μετά από 8 μήνες και 6.000 χλμ.
    είσαι σίγουρος οτι δεν επεσες απλα στην "περιπτωση"; Τοσα παπια κυκλοφορουν στους δρομους κανοντας πολλα χλμ καθημερινα..

    τελος παντων 2 φιλοι εχουν Beverly, μου εχουν πει τα καλυτερα λογια. Ο ενας μαλιστα το χρησιμοποιει στη δουλεια του.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Μήτσος1
    Εγγραφή
    11/01/2005
    Μηνύματα
    448
    Βαγγέλα το Beverlάκι πάει αέρα, και δεν έχει κανένα πρόβλημα στη κίνηση. Στο λέω εγώ που το έχω πρωί-βράδυ.

    Και φυσικά δεν είναι ανάγκη να πάρεις 200άρι. Σίγουρα μπορείς να βρείς και 250άρι με καρμπυρατέρ...

    Χώσου με κλειστά μάτια σου λέω. Μη το σκέφτεσαι καθόλου.

Παρόμοια θέματα

  1. Honda SH 150....
    από nemethon στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2006, 22:43
  2. Sh-150
    από niewbe στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 10:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF