Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 71

Θέμα: ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ...

  1. #31
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF


    Άλλωστε αν έχει 105k€ κουτί, θα έχει και αρκετά € για δικηγόρο ή "προσωπικό βοηθό" που ...του πέφτουν καταλάθος σπίρτα σε παρκαρισμένες μοτοσυκλέτες, και τέλος πάντων την άνεση να ξεστομίζει απειλές.

    Kωστάκη το ότι έχει αμάξι 105,000€ δεν σημαίνει κάτι.
    Υπάρχουν μεγάλα "ψώνια" αναμεσά μας που αγοράζουν ακριβά αμάξια για να το παίξουν κάποιοι μη χέσω.

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  2. #32
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Η πρόταση του sniper έχει να κάνει με το πόσο βαθιά είναι χωμένη η μαλακία στο μυαλό του κάθε μαλάκα που απειλεί μαι κοπέλα και μάλιστα έχει καλέσει και την τροχαία για να κόψει κλήση....

    Αν έχεις να κάνεις με τέτοιο ΖΩΟ (γιατί ο άνθρωπος απο τον καιρό που βγήκαν οι λάσπες διαθέτει εγκέφαλο) τότε χάνει κάθε αξία η όποια ενασχόληση με το θέμα.... Και αντε είναι παράνομος... και άντε του την λέει η τροχαία ή κάποιος άλλος με την μορφή προστίμου κλπ.... ΠΟΙΟΣ βάζει στοίχημα ότι θα βρεί τον τρόπο να την γλυτώσει και να συνεχίσει το ίδιο βιολί;

    (για την απειλή δεν το συζητάμε - αν πραγματοποιηθεί με τον όποιο τρόπο.... μετά πιάσε το ωόν και κουρεύτο....)


    Δε διαφωνώ καθόλου και με αυτά. Αλλά τίθεται (πάλι ) το θέμα του τι κάνουμε μπροστά στην ανωμαλία, ιδίως όταν μας ζημιώνει άμεσα.
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  3. #33
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Δε διαφωνώ καθόλου και με αυτά. Αλλά τίθεται (πάλι ) το θέμα του τι κάνουμε μπροστά στην ανωμαλία, ιδίως όταν μας ζημιώνει άμεσα.
    Ρε Κωστάκη... τώρα τι θες να τα ξαναλέμε απο την αρχή;

    Δύο λύσεις υπάρχουν:

    1. Αυτοδικία (μαλακία γιατί έτσι τριμπ@ύρδελο που είναι το σύστημα, το δικό σου κεφάλι θα φας)
    2. Ολοκληρωτική καταστροφή της Αθήνας με κάποιο άλλο τρόπο (σεισμός - πόλεμος - τσουνάμι) ώστε να την κάνουμε όλοι από εδώ και να ξαναχτιστεί απο την αρχή...

    Μαλάκα Φειδία....

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #34
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Πολύ θα γούσταρα το 2...

    Αλλά ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, σε ανάλογες καταστάσεις διαλέγω το 1,5, ήτοι αξιοποιώ όσο μπορώ τα τυπικά ή ένδικα μέσα που δικαιούμαι. Αν βρω τοίχο, τότε σταματώ. Αλλα έχω δηλώσει ότι είμαι παρών... Αλλού πιάνει, αλλού θέλει κι άλλη προσπάθεια (που συνήθως δεν έχω χρόνο, αντοχή ή $$$).
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  5. #35
    VANDA σ ευχαριστω πολυ,πηρα τηλεφωνα και αφου με παρεπεμψαν σε πολλους,καποιος τελικα μου ειπε οτι τα κολωνακια
    ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ κι οτι αποκλειεται να του εδωσε αδεια η πολεοδομια για παρκινγκ σε πεζοδρομιο.
    ξερω οτι επικρατει ενα χαος,το ζουμε ολοι καθημερινα.αν δεν παλευαμε ομως τπτ ακριβως αυτο μονο θα κερδιζαμε.
    πρεπει να δειτε το σπιτι που μενει,που θελει και 105.000 ευρω αμαξι .θα προσπαθησω να μην παω μονη,γιατι εχει σημασια για καποιους αν εισαι αντρας η γυναικα και δεν θα το αφησω!!!
    θα νιωθω πιο ασχημα με μενα αν το ξεχασω κι αυτο...

  6. #36
    Νέο μέλος Το avatar του/της k600
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    22
    αστο λιγο να ξεχαστει το θεμα κ μετα πηγαινε κ ριχτου 2 λιτρα διαβρωτικο!
    ακου 105000 ευρω αυτοκ!!!!!!!!!!!!
    ας το βαζει μεσα στο σαλονι του ο καρ......λης!

    Tα ομορφα κοριτσια δεν ειναι ελευθερα
    και τα ελευθερα συνηθως δεν ειναι ωραια!

    Καταδυτικός Μαραθώνιος-Diving For Children

  7. #37
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από k600
    αστο λιγο να ξεχαστει το θεμα κ μετα πηγαινε κ ριχτου 2 λιτρα διαβρωτικο!
    ακου 105000 ευρω αυτοκ!!!!!!!!!!!!
    ας το βαζει μεσα στο σαλονι του ο καρ......λης!


    κι εγώ αν δεν σε γουστάρω έρχομαι με την βαριά και σου κάνω το μοτοσακό σου χαλκομανία....

    Ωραία.... Με τέτοια ζητάμε να μην μας λένε αλήτες...

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #38
    Μουλιάσαμε Το avatar του/της marine521
    Εγγραφή
    06/04/2005
    Μηνύματα
    276
    Αρχικά δημιουργήθηκε από k600
    ακου 105000 ευρω αυτοκ!!!!!!!!!!!!
    Καλα ασε το αυτό μπορεί να είναι μεταχείρο με 136 ατοκες δόσεις


    :rotflmao: :rotflmao:

  9. #39
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Έχω την εντύπωση ότι άδεια σε πεζοδρόμιο μπορεί να πάρει ένα μαγαζί, για φορτώσεις/εκφορτώσεις.
    Εγώ μπορώ να πάρω και να πω ότι είναι πάρκιν μόνο αν είναι αυλή κλπ που απλά δεν έχω κλείσει με κάτι. Τότε ναι, μπορώ να πάρω άδεια για πάρκιν.

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  10. #40
    Νέο μέλος Το avatar του/της k600
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    κι εγώ αν δεν σε γουστάρω έρχομαι με την βαριά και σου κάνω το μοτοσακό σου χαλκομανία....

    Ωραία.... Με τέτοια ζητάμε να μην μας λένε αλήτες...


    κ που δεν τα κανουμε παλι αλητες μας λενε!
    ισως εχεις δικιο,ομως ειναι η στιγμη που θα σου πουλησει καποιος αγριαδα κ σε τι ψυχολογικη κατασταση θα εισαι!
    Tα ομορφα κοριτσια δεν ειναι ελευθερα
    και τα ελευθερα συνηθως δεν ειναι ωραια!

    Καταδυτικός Μαραθώνιος-Diving For Children

  11. #41
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Το πεζοδρόμιο πρέπει να είναι ελεύθερο ο κόσμος να χαλάσει είπαμε!!!!

    Ο νόμος σου δίνει το δικαίωμα να εχεις ελεύθερή πρόσβαση στο δρόμο. Αν δλδ έχεις parking, πρέπει να εχεις δίοδο προς το δρόμο, όπως είναι και λογικό. Τη σχετική σήμανση οφείλει να την κάνει ο δήμος (δλδ το απαγορεύεται η στάθμευση στο κομμάτι του δρόμου που βγαίνει το parking σου). Αυτά είναι τα τυπικά. Πουθενά δεν υπάρχει θέμα κατάληψης πεζοδρομίου.

    Ένα νέο φρούτο, στις οικοδομές, είναι ο "αρ. αδειας καταληψης πεζοδρομου"! Αυτό δε το εχω κοιτάξει και δεν ξέρω πόσο στέκει νομικά. Για τα πάραπάνω πάντως, όπως είδες με επιβεβαίωσε το τηλ της noble

    Αυτά είναι η τυπική και λογική πλευρά των πραγμάτων. Σε μια πόλη όμως απελπιστικά άρρωστη, που δε χωράνε ούτε οχήματα ούτε άνθρωποι... ποιός να κάνει τι? Είναι κυριολεκτικά ΑΔΥΝΑΤΟ να εφαρμοστεί κάθε είδους νομιμότητα αφού κάθε οικοδ. τετράγωνο είναι μια 10άρα ή 100άδα(!) παραβάσεων κάθε κατηγορίας. Και όπως ξέρουμε, ισχύει αναγκαστικά ο νόμος της ζούγκλας...
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  12. #42
    ειναι νομιζω στις αντοχες του καθενα και στις εμπειριες του,κατα ποσο αποδιδουν κι εχουν αποτελεσμα.
    σιγουρα δεν ειναι το επιθυμητο σε ολες,αλλα ειναι σε καποιες.
    εγω το βραδυ ευχομαι να ανηκει σ αυτες τις καποιες.
    δεν γινεται απολυτα για να πετυχω αυτο που θελω,οσο για να μην το αφησω να περασει.
    ο ωχαδερφισμος με ενοχλει κι οσο μπορω θελω να τον αποβαλλω.

  13. #43
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
    ο ωχαδερφισμος με ενοχλει κι οσο μπορω θελω να τον αποβαλλω.
    +10000

    η μεγαλύτερη ασθένεια του σύγχρονου έλληνα πολίτη....

    και πηγή όλων των δεινών....


  14. #44
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430

    Re: Re: ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra

    2η περίπτωση.
    όταν περνάς και βλέπεις το αμάξι του στο πεζοδρόμιο να καλείς την αστυνομία και να το καταγγέλεις. κάποια στιγμή θα έρθει κάποιος τροχαίος και θα του κόψει και αυτουνού κλήση...


    +1000


    αυτο θα εκανα κ γω.

    για το γαμωτο.

    γιατι στην Αθηνα την εχουμε δει ολοι πονηροι.

    ο νενας βαζει εναν κουβα, ο αλλς ενα σαπιο μηχανακι και ολοι κραταμε θεσεις μη γ@μησω!


    πηδα τον του πουστη
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  15. #45
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Νομίζω οτι ήδη το θέμα τράβηξε πολύ περισσότερο απο όσο θα έπρεπε.

    Συμφωνώ οτι τα κολωνάκια είναι παράνομα και ίσως θα έπρεπε να γίνει καταγγελία...
    Το θέμα όμως είναι η αιτία , ή μάλλον η αφορμή που θα σπεύσεις να κάνεις την καταγγελία. Θα είναι επειδή σε ενοχλούν τα κολωνάκια ή επειδή απλά ο τύπος ήταν "μαλάκας" , κρυμμένος πίσω απο την δική σου παράβαση , (παρκάρισμα σε πεζοδρόμιο) και έλεγε τα μόνα πράγματα που θα μπορούσε να πεί; (μαλακίες δηλαδή!)

    Θα το τραβήξεις δηλαδή , για να αποδείξεις τι ακριβώς;....

    Οτι είναι μαλάκας;...Δεν χρειάζεται δικαστήριο για να το υποδείξει αυτό!. Απο την στιγμή που το ΕΓΩ του, είναι μικρότερο απο ενα όχημα απο σίδερο και πλαστικό , αξίας κάποιων χιλιάδων ευρώ!

    Οτι είναι παράνομος;... είναι όσο ήσουν και εσύ στην συγκεκριμένη περίπτωση.

    Οτι δεν περνάνε οι τσαμπουκάδες;... Μα κάθε μέρα, 4 στις 10 θα τσαμπουκαλευτούμε , εμείς οι ίδιοι με άλλους στον δρόμο για όποια άλλη αφορμή.

    Οτι μπορείς να του βάλεις μυαλό;... Μα αν είναι κάποιας ηλικίας που φαντάζομαι οτι είναι, τότε σίγουρα το μυαλό του θα είναι τόσο στεγνό όσο μια σταφίδα και δύσκολα θα αποδέχεται "μεταγγίσεις"

    Εν κατακλείδι, θα σου έλεγα όπως είπαν και οι άλλοι... Ξέχνα το... δεν θα βγεί τίποτα , πέρα απο μια πιθανή κόντρα με κάποιον που σε διαβεβαιώνω οτι σήμερα ούτε που θυμάται το περιστατικό.

    Μην ξεχνάς οτι κλήση μπορεί και να έτρωγες απο τον τροχαίο που μπορεί να πέρναγε τυχαία, χωρίς να τους καλέσει ο ίδιος. Δεν νομίζω οτι θα αλλάξει κάτι υπέρ σου , αν το "τραβήξεις" και άλλο.



    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΤΩΣΗ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ.......
    από zoropatra στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2007, 13:53
  2. Transalp 650 - H μηχανή μου είναι άντρας...
    από perastikos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2006, 12:02
  3. Ιδέα μου είναι...
    από Cpt. Haddock στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2006, 14:43
  4. Είναι δική μου....
    από kxIII στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2006, 14:21
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2004, 21:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF