Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 71

Θέμα: ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ...

  1. #46
    Αποτοξίνωση από το spam.. Το avatar του/της FestoNero
    Εγγραφή
    29/05/2005
    Μηνύματα
    556
    Ξερουμε και μεις που μενει...
    Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
    Για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
    Mα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
    Kαι δε θα ξέρεις που χρωστάς..

  2. #47
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Νομίζω οτι ήδη το θέμα τράβηξε πολύ περισσότερο απο όσο θα έπρεπε.

    Συμφωνώ οτι τα κολωνάκια είναι παράνομα και ίσως θα έπρεπε να γίνει καταγγελία...
    Το θέμα όμως είναι η αιτία , ή μάλλον η αφορμή που θα σπεύσεις να κάνεις την καταγγελία. Θα είναι επειδή σε ενοχλούν τα κολωνάκια ή επειδή απλά ο τύπος ήταν "μαλάκας" , κρυμμένος πίσω απο την δική σου παράβαση , (παρκάρισμα σε πεζοδρόμιο) και έλεγε τα μόνα πράγματα που θα μπορούσε να πεί; (μαλακίες δηλαδή!)

    Θα το τραβήξεις δηλαδή , για να αποδείξεις τι ακριβώς;....

    Οτι είναι μαλάκας;...Δεν χρειάζεται δικαστήριο για να το υποδείξει αυτό!. Απο την στιγμή που το ΕΓΩ του, είναι μικρότερο απο ενα όχημα απο σίδερο και πλαστικό , αξίας κάποιων χιλιάδων ευρώ!

    Οτι είναι παράνομος;... είναι όσο ήσουν και εσύ στην συγκεκριμένη περίπτωση.

    Οτι δεν περνάνε οι τσαμπουκάδες;... Μα κάθε μέρα, 4 στις 10 θα τσαμπουκαλευτούμε , εμείς οι ίδιοι με άλλους στον δρόμο για όποια άλλη αφορμή.

    Οτι μπορείς να του βάλεις μυαλό;... Μα αν είναι κάποιας ηλικίας που φαντάζομαι οτι είναι, τότε σίγουρα το μυαλό του θα είναι τόσο στεγνό όσο μια σταφίδα και δύσκολα θα αποδέχεται "μεταγγίσεις"

    Εν κατακλείδι, θα σου έλεγα όπως είπαν και οι άλλοι... Ξέχνα το... δεν θα βγεί τίποτα , πέρα απο μια πιθανή κόντρα με κάποιον που σε διαβεβαιώνω οτι σήμερα ούτε που θυμάται το περιστατικό.

    Μην ξεχνάς οτι κλήση μπορεί και να έτρωγες απο τον τροχαίο που μπορεί να πέρναγε τυχαία, χωρίς να τους καλέσει ο ίδιος. Δεν νομίζω οτι θα αλλάξει κάτι υπέρ σου , αν το "τραβήξεις" και άλλο.



    Gandalf
    μα νομιζω το ειπα απο την αρχη τι μ ενοχλησε...
    η ΡΟΥΦΙΑΝΙΑ του.αν ηξερα πως απο κει περναει ποτε αστυνομικος,θα ελεγα πηρα το ρισκο μου κι εχασα.
    μου λες ν αφησω εναν ανθρωπο που με ρουφιανεψε,οχι γιατι εμποδιζα τους πεζους,αλλα γιατι του πηρα τη θεση,που πιθανοτατα δεν του ανηκει?
    με λιγα λογια,επειδη δεν θα του βαλω μυαλο,να κανω τη παπια?
    νομιζω οτι ο κυριος νομιζει οτι ειναι αρχοντας γιατι δεν εχει βρει αντισταση.θα τον παραδεχτω και μπραβο του,αν τωρα που θα βρει θα συνεχισει να ειναι.
    το βρισκω απαραδεκτο να μ απειλει ο οποιοσδηποτε κι αν ειναι και ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ το βρισκω τραγικο.
    δεν το κανω για να βαλει μυαλο,ουτε για να αποδειξω ποσο μαλακας ειναι.ισως ελπιζω να τρομαξει λιγο,ισως να δει οτι δεν ειναι τσιφλικι του.
    και σιγουρα οτι επειδη ειμαι κοπελα,δεν του δινει το δικαιωμα να προσπαθει να με εκφοβισει με απειλες του τυπου"ειμαι πολυ μα@## να τα βαλω με αντρες τα βαζω μαζι σου γιατι φαινεσαι και μικρουλα"

    υ.γ.ποτε καταγγελουμε καποιον αν δεν μας εχει πειραξει?ποιος εχει χρονο γι αυτο?

  3. #48
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
    ειναι νομιζω στις αντοχες του καθενα και στις εμπειριες του,κατα ποσο αποδιδουν κι εχουν αποτελεσμα.
    ...
    ο ωχαδερφισμος με ενοχλει κι οσο μπορω θελω να τον αποβαλλω.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
    μου λες ν αφησω εναν ανθρωπο που με ρουφιανεψε,οχι γιατι εμποδιζα τους πεζους,αλλα γιατι του πηρα τη θεση,που πιθανοτατα δεν του ανηκει?
    με λιγα λογια,επειδη δεν θα του βαλω μυαλο,να κανω τη παπια?
    νομιζω οτι ο κυριος νομιζει οτι ειναι αρχοντας γιατι δεν εχει βρει αντισταση.
    θα τον παραδεχτω και μπραβο του,αν τωρα που θα βρει θα συνεχισει να ειναι.
    το βρισκω απαραδεκτο να μ απειλει ο οποιοσδηποτε κι αν ειναι και ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ το βρισκω τραγικο.
    δεν το κανω για να βαλει μυαλο,ουτε για να αποδειξω ποσο μαλακας ειναι.ισως ελπιζω να τρομαξει λιγο,ισως να δει οτι δεν ειναι τσιφλικι του.
    και σιγουρα οτι επειδη ειμαι κοπελα,δεν του δινει το δικαιωμα να προσπαθει να με εκφοβισει με απειλες του τυπου"ειμαι πολυ μα@## να τα βαλω με αντρες τα βαζω μαζι σου γιατι φαινεσαι και μικρουλα"

    υ.γ.ποτε καταγγελουμε καποιον αν δεν μας εχει πειραξει?ποιος εχει χρονο γι αυτο?
    Χαίρομαι που σκέφτεσαι έτσι, μακάρι να σκεφτόντουσαν περισσότεροι... Καλή τύχη εύχομαι!

  4. #49
    Χίλια δίκια έχεις βρε Θάλεια,αλλά πριν καλέσεις αστυνομία έχε κατά νου πώς ίσως 'κάψεις΄ τους γείτονες του μ@#$#α που αμέριμνοι έχουν παρκάρει κ αυτοί τα αυτοκινητά τους στα πέριξ!!(κι όμως συνέβει σε εμάς )

    p.s.ΌΛΟΙ έχουμε τουλάχιστον ΕΝΑΝ :a31: γείτονα..και ο δικός μου μένει απέναντι!!!!
    if ain't fun ,it ain't worthy!

  5. #50

    Talking

    Μαθε με καποιο τροπο τ'ονομα του(πχ απ'την ασφαλεια στο τζαμι του 105.000).Μετα κοιτα στο www.whitepages.gr για το τηλεφωνο του.Εφοσον ολα πανε καλα μεχρι εδω,βαλε μια φιλη σου να παρει μερικες φορες επιτηδες τηλεφωνο και να τον ψαχνει "υποπτα" οταν εκεινος θα λειπει απ'το σπιτι!

    Δεν φανταζεσαι τι λαχταρα θα ειναι για την γυναικα του αυτο...
    Ετσι πετυχαινεις να τους χαλασεις χωρις να ενοχλησεις κανεναν απ'την γειτονια

  6. #51
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Ρε παιδιά τι λέτε?
    Παιδάκια είμαστε να θέλουμε να τον "χαλάσουμε" ? και να του κάνουμε μετά

    Η κοπέλα πολύ σωστά (αν ο τύπος είναι παράνομος και ο ίδιος -που φαίνεται ότι είναι) θέλει να τιμωρηθεί και αυτός ο ρουφιάνος που έτσι και αλλιώς είναι παράνομος αλλά θεωρεί αυτόν τον χώρο ΔΙΚΟ του, ας καταλάβει ότι δεν είναι κανενώς!!! μπας και μαζέψει το θράσος του και την μαγκιά του.... (αφού ξέρουμε ότι και αυτός έχει άδικο...)

    Σε τέτοιες περιπτώσεις η ηθική μας δικαίωση και η μετέπειτα στάση μας στην ζωή είναι καθοριστική, και απορώ που κάποιοι λέτε άστο, πως πέριμένετε κάποια στιγμή κάτι καλύτερο απο αυτήν την χώρα με αυτές τις νοοτροπίες...

    Απο την άλλη και η noble παρανόμησε και το πλήρωσε αυτό. Οπότε είμαστε ηθικά εντάξει και για το ίδιο φταίγμα...

  7. #52
    λοιποοοοοον....
    χθεσινοβραδυνη ανταποκριση
    ο τυπος καταρχην εχει τζαγκουαρ .επισης μαθαμε απο καποια παιδια στο φροντιστηριο διπλα οτι βγαινει και τα βριζει για να μην του τη χτυπησουν,γρατζουνησουν,αγγιξουν.γενικοτερα πολυ γλυκος ανθρωπος
    ειχε το αμαξι του εκει επομενως καλεσαμε την αστυνομια και περιμεναμε.ηρθε μετα απο λιγο και πηγαμε στο σημειο.
    ο αστυνομικος λοιπον μου ειπε πως ειναι πρασια και ειναι ιδιωτικος δικος του χωρος.εκεινος απλα ηταν παρανομος χθες για 10 εκατοστα,γιατι ειχε την αριστερη πλευρα στο πεζοδρομιο.μου ειπε λοιπον πως αν περναγε τυχαια,δεν θα τον εγραφε,αλλα θα το κανει επειδη τον καλεσαμε.κι οτι ειναι το περισσοτερο και το καλυτερο που μπορουμε να κανουμε.τα κολωνακια ειναι παρανομα και ειναι προστιμο 167 ευρω,αλλα πρεπει να βρουνε σε ποιον ανηκουν και να μιλησουν μαζι του για να του βεβαιωσουν τη κληση.
    πηγαινοντας να φυγουμε και απλα να παρει μια κληση,βγαινει ο βαρυμαγκας στο μπαλκονι και λεει
    "περικαλω?"
    του ζητανε οι αστυνομικοι να κατεβει και το κανει
    με αμφιεση παναθηναικου απ τη κορφη ως τα νυχια,πραγμα πολυ αρνητικο κατ εμε
    μην σας κουραζω,τα πηραν κι οι αστυνομικοι γιατι ηταν ετοιμος να τους δειρει...αρνηθηκε οτι μας απειλησε,πηρε το αμαξι πιο μεσα και θα περασουν υποτιθεται σημερα το πρωι για τα κολωνακια.γιατι ο κυριος ειπε πως νοικιαζει το σπιτι και τα εχει βαλει ο ιδιοκτητης του ισογειου αποθηκευτικου χωρου,αλλα εχει αδεια.δεν τον πιστεψαν εκει,αλλα δεν νομιζω οτι θελουν ν ασχοληθουν και περισσοτερο.
    εληξε εκει,με την απειλη του,που δεν την ακουσαν οι μπατσοι παλι,οτι αφου το τραβας τοσο,θα σου κανω μηνυση οτι χθες μου χτυπησες το φαιρινγκ απο μια παρατημενη μηχανη που ειχε στη πρασια.

    νιωθω πολυ καλυτερα που το εκανα και δεν μετανιωνω καθολου!ακομα κι αν ηταν νομιμος.οχι απο εγωισμο.νομιζω αρκει να τον γνωρισετε
    απορω ομως πραγματικα,ειχε τετοιο αμαξι και δεν ειχε δοντια
    καμια φορα οι αντρες βαζετε λαθος προτεραιοτητες :rotflmao:
    ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας χθες!

  8. #53
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2006
    Μηνύματα
    7
    εληξε εκει,με την απειλη του,που δεν την ακουσαν οι μπατσοι παλι,οτι αφου το τραβας τοσο,θα σου κανω μηνυση οτι χθες μου χτυπησες το φαιρινγκ απο μια παρατημενη μηχανη που ειχε στη πρασια.
    Με την απειλή όμως τι θα κάνεις; Δεν είναι καλύτερα να την καταγγείλεις κάπου για να μην έχει αυτός το πάνω χέρι μετά;

    Τελικά του έδωσαν κλίση ή όχι αφού το μετακίνησε;

    Κατα τ' άλλα βρίσκω πολύ σωστή τη συμπεριφορά σου.

  9. #54
    οχι,δεν του εδωσαν κληση,γιατι για 10 εκατοστα ειναι γελοιο και απλα εκδικητικο κι εγω δεν πηγα ετσι...
    το σκεφτομαι και για τις 2 απειλες του.αν κανω μηνυση θα γινει δικαστηριο και βεβαια ημασταν 4 ατομα εκει.αντε ν αποδειξεις οτι το ειπε.θα λεει οτι δεν το ειπε,θα φερει και ψευδομαρτυρες και ....δεν εχω ιδεα τι γινετε σ αυτες τις περιπτωσεις.
    εγω σκεφτομουν να παω να καταγραφει στην αστυνομια και να του γινει συσταση για να υπαρχει στα αρχεια τους...
    θα μιλησω μ εναν δικηγορο το Σαββατο και θα πραξω αναλογα!
    σ ευχαριστω!

  10. #55
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
    καμια φορα οι αντρες βαζετε λαθος προτεραιοτητες :rotflmao:
    Μας αρέσουν οι παρατηρήσεις, Θάλεια μας...

    (διορθωνόμαστε...)!!!



    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  11. #56
    Ουφφφφφφφ.......

    Ρε γμτ... Ισως εχω αρχισει να γερναω και να γινομαι δυστροπος, αλλα τετοια συμβαντα πραγματικα μου σηκωνουν την τριχα καγκελο!

    Για οσους με ξερουν, ειμαι πολυ ηρεμος ανθρωπος, και μπορω να δεχτω πολλα.... Αλλα ΑΛΟΙΜΟΝΟ αν πατησεις το κουμπι μου.

    Καποτε τετοια θα τα δεχομουν και θα το ξεχναγα αμεσα, για να μην χαλαστω.
    Το οτι ο τυπος ειναι ΚΟΠΑΝΟΣ και ΖΩΟΝ ειναι γεγονος αναμφισβητητο.
    Απο εκει και περα αξιζει να ασχοληθεις;
    Για αλλους ισως οχι... Για εμενα ομως πια που τα νευρα μου ειναι κροσια εδω και χρονια, ναι.

    Αν αυτο συνεβαινε στην κοπελα/αδερφη/ξαδερφη/φιλη μου, δεν θα το αφηνα ετσι. Δεν ξερω τι θα εκανα...

    Πριν χρονια πηγα να παρω το ολοκαινουργιο αμαξι μου (μιας εβδομαδας) που το ειχα παρκαρει ΔΙΠΛΑ στην πολυκατοικια μου γιατι δεν εβρισκα θεση, και το βρηκα με την κουκουλα πεταμενη στο δρομο και απο μεσα απο το σπιτι εναν τυπο να ποτιζει -και καλα- τα λουλουδια του, αλλα στην πραγματικοτητα σημαδευε το αμαξι ΚΑΙ την κουκουλα που ηταν ενα λασπωμενο χαλι στο δρομο. Αμαξι/κουκουλα ειχαν γινει ενα χαλι. Και οταν τον ρωτησα σοκαρισμενος τι κανει, μου λεει αταραχος "αυτη ειναι η ΔΙΚΗ ΜΟΥ θεση και εισαι τυχερος που δεν εφερα αστυνομια". Περιττο να πω οτι ηταν μονοκατοικια ΧΩΡΙΣ θεση για γκαραζ και το αμαξι ηταν παρκαρισμενο στο ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΡΟΜΟ.

    Τοτε δεν εδωσα σημασια, αλλα τωρα πια δεν μπορω.

    Οπως το προηγουμενο Σαββατο στην εκδρομη με τα παιδια εδω στην Ευβοια.
    Ερχεται ενα τσογλανακι με το ανοιχτο ΤΤ, με πουκαμισακι να ανεμιζει, γυαλι ρειμπαν και υφος 100 καρδιναλιων, και μεσα σε ΠΥΚΝΗ κινηση που πηγαινε ΣΗΜΕΙΩΤΟΝ, αρχιζει τις ΧΑΡΟΝΤΙΚΕΣ σφηνες και προσπερασματα 3-4 οχηματων ΜΑΖΙ, βγαινοντας εντελως στο αντιθερο ρευμα, αναγκαζοντας τα ερχομενα αυτοκινητα να ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ η να βγαινουν ΕΞΩ απο το δρομο για να μην τρακαρουν με τον λαλακα.
    Οταν ομως σε καποια φαση με περναει (ημουν τελευταιος) και μπαινει μπροστα ΑΝΑΜΕΣΑ στα αλλα παιδια με τις μηχανες τους, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ με το ετσι γουσταρω, σπρωχνοντας τους αριστερα δεξια ουσιαστικα για να μπει, εκει ρε παιδια τα ειδα ολα κοκκινα! Οταν καποιος απειλει φιλους μου ε δεν αντεχω!

    Ανοιγω το Ζ τον φτανω πανω που παει να ΞΑΝΑ προσπερασει. Με βλεπει κ προσπαθει να γκαζωσει το χρεπι του. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δεν καταφερνει να επιταγχυνει πιο γρηγορα οποτε τον προσπερναω, βριζοντας τον και του κανω "ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ :a31: !!!" και καθομαι ΑΚΡΙΒΩΣ στην μεση μπροστα του, εμποδιζοντας τον να προσπερασει αλλο. Ε! Αυτος εκει λυσσαξε. Μιλαμε βγηκε στα ΧΩΜΑΤΑ απο δεξια προσπαθοντας να περασει.

    Κανω δεξια και αρχιζει να με βριζει σαν λυσσασμενος λεγοντας μου "θα σε σκισω, θα σε σκοτωσω, ξερεις ποιος ειμαι εγω κλπ"

    Του λεω θα μας σκοτωσεις ΟΛΟΥΣ και ζητας τα ρεστα;;; Κατεβα!
    Ο τυπος ομως ηξερε να βριζει κ να απειλει εν κινησει μονο. Επρεπε να σταματαγε, να δοκιμαζα την αντοχη του κεβλαρ πανω στο κρανιο του λαλακα!

    Αυτοδικια; Ναι! Λαθος; Σιγουρα!
    Αλλα μερικες φορες στην ζουγκλα που ζουμε, και με μερικα ΖΩΑ, αυτο ειναι το μονο που καταλαβαινουν....

    Στην περιπτωση λοιπον του γλυκυτατου κυριου εδω με το αμαξι, μου ερχονται πολλες ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ κακες σκεψεις για το τι θα εκανα, αλλα....

  12. #57
    σε καταλαβαινω!!παλαιοτερα ακριβως αυτο το περιστατικο που μου ετυχε τωρα θα το ξεχνουσα μαλλον.πλεον δεν μπορω!
    αλλα ξερω πως αυτο το συναισθημα που περιγραφεις τρωει πιο πολυ εσενα,παρα οποιονδηποτε καραγκιοζη!
    εχε το μεχρι εκει που δεν σου κανει κακο!καντο δηλαδη να ειναι επικοδομητικο κι οχι επιπολαιο,εκδικητικο...
    εγω θα σε συμβουλευα αν θελεις να τιμωρησεις καποιον,πρωτα να προσπαθησεις με τη νομιμη οδο.αν δεν βγαλεις ακρη η νομιζεις οτι δεν θα βγαλεις και ο θυμος σου ειναι μεγαλυτερος της υπομονης σου,να το κανεις αλλα να το κανεις εξυπνα.χωρις να θετεις τη ζωη σου σε κινδυνο και αν θελεις με ενα αποτελεσμα μεγαλυτερο και ισχυροτερο απο το σε παω τρενακι μικρο παιδακι
    ολοι μας πανω στο θυμο θα πουμε και θα σκεφτουμε πολλα!
    να πειραξεις ομως εναν μαλακα,γιατι απλα ειναι μαλακας?
    αυτος προσβαλει τον εαυτο του μονο.τι νομιζεις θα εχει αυτος που δεν θα εχω εγω οταν πεθανουμε?
    εγω θα σου πω τι δεν θα εχει..κοσμο στη κηδεια του
    απλα ηρεμησε,αγαπησε τη ζωη για τα ομορφα της κι ας μην βλεπουμε μονο τους μαλακες αυτης της κοινωνιας.αυτοι να σκεφτεσαι ειναι πιο δυστυχισμενοι!

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Η δική μου άποψη βασίζεται στη λογική:
    Ου μπλέξεις!!!
    Ο τυπάς είναι καραμαλάκας! Και τελικά σε αυτές τις ιστορίες στο Ελλάντα κερδίζουν αυτοί.
    Είναι ο γνωστός τυπάς καρακομπλεξικός που απέκτησε τζάγκουαρ, μπε εμ βε κάμπριο μερσέντα κλπ. και... γαμεί και δέρνει! Εγώ είμαι και κανείς άλλος.
    Και στο δικαστήριο όταν φτάσει η υπόθεση όταν του κάνεις μήνυση θα εμφανιστεί με τον ίδιο αέρα με το χλιμίτζουρα δικηγόρο του και θα προτάξει τα λεφτά του τη δουλειά του την κοινωνική του θέση κλπ και θα βγεις από κάτω...
    άστο να πάει στο διάολο!!!
    Αυτό πιστεύω...

  14. #59
    Εγω εχω αυλη στο σπιτι(μονοκατοικια)και ετσι μπορω να βαζω την μηχανη μου μεσα ευτηχως.Ομως εχω μεγαλο προβλημα.
    Εξω απο την πορτα υπαρχει 1μιση μετρο περιπου πεζοδρομιο,δηλαδη αν παρκαρει καποιος την γ@μησ@!

    Θα μπορουσα να την ψαξω να παρω αδεια απο τροχαια για no parking κτλπ.Το σκευτηκα..το ξαναματασκευτηκα,,,
    και τελικα αποφασισα.
    Εφτιαξα 1 μπλοκ και εγραψα 50 φορες το εξης:
    "Oxι ακριβως στην πορτα.Μπαινωβγαινει μηχανη.Ευχαριστω πολυ"
    Τα σημειωματα τα αφοινα στους καθαριστηρες.

    Σας πληροφορω το ξερουν πλεον ολοι στη γειτονια,και δεν παρκαρουν μπροστα στη πορτα.
    Υπαρχουν βεβαια και "εκτακτοι"επισκεπται"αλλα ειναι μεχρι να τους κοψω την "κληση"μου.
    Ετσι κυριλε.Με ωραιο τροπο...
    http://www.myspace.com/fliptopboxxx



  15. #60
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από FLIPTOPBOX
    Εγω εχω αυλη στο σπιτι(μονοκατοικια)και ετσι μπορω να βαζω την μηχανη μου μεσα ευτηχως.Ομως εχω μεγαλο προβλημα.
    Εξω απο την πορτα υπαρχει 1μιση μετρο περιπου πεζοδρομιο,δηλαδη αν παρκαρει καποιος την γ@μησ@!

    Θα μπορουσα να την ψαξω να παρω αδεια απο τροχαια για no parking κτλπ.Το σκευτηκα..το ξαναματασκευτηκα,,,
    και τελικα αποφασισα.
    Εφτιαξα 1 μπλοκ και εγραψα 50 φορες το εξης:
    "Oxι ακριβως στην πορτα.Μπαινωβγαινει μηχανη.Ευχαριστω πολυ"
    Τα σημειωματα τα αφοινα στους καθαριστηρες.

    Σας πληροφορω το ξερουν πλεον ολοι στη γειτονια,και δεν παρκαρουν μπροστα στη πορτα.
    Υπαρχουν βεβαια και "εκτακτοι"επισκεπται"αλλα ειναι μεχρι να τους κοψω την "κληση"μου.
    Ετσι κυριλε.Με ωραιο τροπο...
    :rotflmao:

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΤΩΣΗ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ.......
    από zoropatra στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2007, 13:53
  2. Transalp 650 - H μηχανή μου είναι άντρας...
    από perastikos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2006, 12:02
  3. Ιδέα μου είναι...
    από Cpt. Haddock στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2006, 14:43
  4. Είναι δική μου....
    από kxIII στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2006, 14:21
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2004, 21:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF