Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 71

Θέμα: ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ...

  1. #1

    Angry ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ...

    χθες βραδυ,εκει που μενω(Ν.Κοσμος) ειχε μια εκδηλωση ενα αρμενικο σχολειο κι απο παρκιν(αμαξι) ουτε με το κυαλι
    αφου λοιπον ψαχναμε 30 λεπτα και δεν βρισκαμε πουθενα,το βαλαμε ΠΑΝΩ σε ενα μεγαλο πεζοδρομιο,που δεν ενοχλουσε τους πεζους,αλλα προφανως ενοχλουσε τον ιδιοκτητη του σπιτιου απο πανω,οπως μαθαμε αργοτερα.
    να εξηγησω οτι δεν υπηρχε καμια σημανση παρκινγκ,παρα μονο κατι καγκελα που τα βαζεις και τα βγαζεις κι εκεινη τη στιγμη δεν υπηρχαν κι αυτα...
    γυριζοντας μετα απο 3 ωρες στη 1 τη νυχτα για να το παρουμε απο κει βλεπουμε μια ωραιοτατη κληση.βγαινει αυτος και η γυναικα του και τους ρωταω γιατι καλεσαν την αστυνομια...
    και μου λεει αυτος επι λεξη
    "εχω ενα αυτοκινητο 105.000 ευρω και το χω βαλει πιο κει γιατι παρκαρες εσυ εδω".
    δεν βρισκαμε του λεω με τπτ να παρκαρουμε και το αφησαμε εδω
    στο πεζοδρομιο οπως και οι αλλοι λιγο πιο κει και θα το παιρναμε.ειναι λεω δικο σας το πεζοδρομιο?
    "ναι,μου το εχει χαρακτηρισει η πολεοδομια σαν παρκινγκ"
    και τοτε του λεω που ειναι η σημανση σου?που να ξερω εγω οτι ειναι δικος σου χωρος κι οτι ενοχλω?
    η γυναικα του:"δεν βλεπεις την πρασια εκει?"
    δεν υπαρχει πρασια...
    του ειπα λοιπον οτι σημερα,θα του παω την αστυνομια εκει,να μου δειξει τα χαρτια του και να δουμε κατα ποσο ειναι νομιμος.

    δεν με πειραζει η κληση,ουτε το προστιμο,ηξερα οτι παρανομουσα.
    αλλα σε εναν χωρο που ποτε δεν ερχεται η αστυνομια,που δεν ενοχλει πεζους και που δεν υπηρχε σημανση,με ενοχλει Η ΡΟΥΦΙΑΝΙΑ ΤΟΥ και η ειρωνεια του με το ακριβο αμαξι.
    οπως επισης και η απειλη του οτι μαθανε που μενω...

    τι ειναι το καλυτερο που μπορω να κανω?

  2. #2
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Να το ξεχάσεις.....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #3

    Re: ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble

    "ναι,μου το εχει χαρακτηρισει η πολεοδομια σαν παρκινγκ"
    "δεν βλεπεις την πρασια εκει?"
    δεν υπαρχει πρασια...
    Η ΠΑΡΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΘΕΙ ΕΤΣΙ!!.
    Αν έχει σχετική ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ ΑΔΕΙΑ και ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΠΡΑΞΗ δεσμευσης ως χωρου σταυμευσης σημαίνει ότι λάδωσε...
    Από την άλλη, η κλήση τι λέει; Ότι πάρκαρες σε πρασια ή σε πάρκινγκ;
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  4. #4
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Re: ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
    τι ειναι το καλυτερο που μπορω να κανω?
    1η περίπτωση.

    Όταν κανονίζεις για καφέ....

    να πηγαίνεις να παίρνεις καφέ από έξω και με τους ΄φιλους σου είτε με το αμάξι είτε με μηχανές να πηγαίνετε να παρκάρετε και να αράζετε κάτω από το σπίτι του στο ίδιο σημείο που έγινε η ιστορία...

    εννοείται όταν το αμάξι του δεν είναι εκεί...

    και να ελπίζεις να έρθει εκείνη την ώρα για να παρκάρει...

    και να έχεις και κάμερα-video να μας δείξεις τί έγινε....

    2η περίπτωση.
    όταν περνάς και βλέπεις το αμάξι του στο πεζοδρόμιο να καλείς την αστυνομία και να το καταγγέλεις. κάποια στιγμή θα έρθει κάποιος τροχαίος και θα του κόψει και αυτουνού κλήση...

    3η περίπτωση
    αν βαριέσαι να τα κάνεις όλα αυτά.... ακολούθα το ποστ του sniper




  5. #5
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414
    Μαθε το τηλεφωνο του και κανε αυτο:

    Για όλους εσάς που ενίοτε βιώνετε μια άσχημη μέρα ,και απλά θέλετε να τα χώσετε σε κάποιον, μην το κάνετε σε κάποιον γνωστό σας, αλλά σε κάποιον άγνωστο.

    Καθόμουν στο γραφείο μου μια μέρα, όταν ξαφνικά θυμήθηκα ότι είχα ξεχάσει να κάνω ένα τηλεφώνημα. Βρήκα το νούμερο του τηλεφώνου και το κάλεσα. Ένας άντρας από την άλλη άκρη της γραμμής απάντησε λέγοντας « Εμπρός?».

    Πολύ ευγενικά του είπα ότι είμαι ο Fred Hannifin, και ότι ήθελα να μιλήσω με την Robin Carter?" Ξαφνικά κατάλαβα ότι μου έκλεισε το τηλέφωνο στα μούτρα. Δεν μπορούσα να πιστέψω ότι κάποιος άνθρωπος θα μπορούσε να είναι τόσο αγενής.

    Τελικά βρήκα το σωστό νούμερο της Robin', και της τηλεφώνησα. (Είχα κάνει λάθος στα δύο τελευταία ψηφία)

    Αφού τα είπαμε, έκλεισα το τηλέφωνο και αποφάσισα να ξανακαλέσω το λάθος νούμερο.

    Όταν ο ίδιος τύπος απάντησε, του φώναξα « είσαι πολύ μαλάκας» και έκλεισα το τηλέφωνο με δύναμη. Σημείωσα το νούμερο στην ατζέντα μου καταχωρώντας τον με το όνομα «μαλάκας» και την έβαλα στο συρτάρι μου. Κάθε δύο εβδομάδες περίπου όταν μού έρχονταν οι λογαριασμοί ή είχα πραγματικά μια άσχημη μέρα συνήθιζα τον παίρνω τηλέφωνο και να του φωνάζω «εισαι πολυ μαλακας» .

    Κάθε φορά που το έκανα μου έφτιαχνε τη διάθεση.

    Όταν κάποτε έκανε την εμφάνιση της η υπηρεσία αναγνώρισης κλήσεων, σκέφτηκα ότι έπρεπε να σταματήσω τα «θεραπευτικά» τηλεφωνήματα στον «μαλάκα». Έτσι τον πήρα ξανά τηλέφωνο και του είπα :" Γεια, είμαι ο John Smith από την τηλεφωνική εταιρεία και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε σχετικά για την νέα υπηρεσία αναγνώρισης κλήσεων". Εκείνος μου φώναξε « ΟΧΙ!» και μου έκλεισε το τηλέφωνο στα μούτρα. Τον ξανακάλεσα αμέσως και του απάντησα « πως να το ξέρεις αφού είσαι μαλάκας»

    Μια μέρα, καθώς πήγαινα στο μαγαζί και ετοιμαζόμουν να παρκάρω το αυτοκίνητο μου στο parking, ένας τύπος με μια μαύρη BMW μου έκλεισε το δρόμο και μου πήρε τη θέση, που τόσο υπομονετικά περίμενα, για να παρκάρω το αυτοκίνητο μου. Κορνάρισα και του φώναξα ότι αυτή η θέση ήταν δική μου, καθώς ήμουν εκεί πολύ πριν από αυτόν. Ο κόπανος, επιδεικτικά με αγνόησε, αλλά για καλή μου τύχη πρόσεξα, ότι στο πίσω τζάμι του αυτοκινήτου, υπήρχε ένα «ΠΩΛΕΙΤΑΙ». Χωρίς δεύτερη σκέψη πήρα το στυλό και σημείωσα το τηλέφωνο του.

    Δύο μέρες αργότερα, και αφού είχα καλέσει τον «πρώτο μαλάκα» (τώρα, είχα βάλει το τηλέφωνο του στην αυτόματη κλήση), μου ήρθε η ιδέα να καλέσω και τον μαλάκα με τη BMW.

    Τηλεφώνησα και μία φωνή απάντησε « Έμπρός?». « Είστε αυτός που πουλάει μια μαύρη BMW» του λέω. « Ναι, ακριβώς» μου απαντάει. « Μήπως μπορείτε να μου δώσετε την διεύθυνση σας για να έρθω να δω το αυτοκίνητο από κοντά» τον ρωτάω. «Βεβαίως,μένω στη οδό 1802 West 34th Street. Είναι ένα κίτρινο σπίτι, και ακριβώς απ’ έξω είναι παρκαρισμένο το αυτοκίνητο "

    "Και πώς λέγεστε?" τον ρώτησα.

    " Το όνομα μου είναι Don Hansen," απάντησε.

    " Ποια είναι η πιο κατάλληλη ώρα για να περάσω από εκεί, Don?"

    " Φτάνω στο σπίτι γύρω στις 5 το απόγευμα." μου απαντάει.

    "Άκου, Don, μπορώ να σου πω κάτι ?"

    " Ναι?"

    "Don, είσαι μαλάκας!" Το έκλεισα και αποφάσισα να βάλω και το δικό του τηλέφωνο στη αυτόματη κλήση.

    Τώρα, όποτε αντιμετώπιζα κάποιο πρόβλημα, είχα 2 μαλάκες να καλώ.

    Ωστόσο, μετά από κάποιους μήνες αλλεπάλληλων τηλεφωνημάτων και στους 2 μαλάκες, συνειδητοποίησα, ότι δεν μου έδινε την ίδια χαρά όπως παλιά.

    Μια μέρα τηλεφώνησα στον μαλάκαI #1.

    "Γεια"

    "Είσαι μαλάκας!" ( αλλά δεν το έκλεισα αυτή τη φορά)

    " Είσαι ακόμα στη γραμμή?" με ρώτησε.

    "Φυσικά," απάντησα

    "Σταμάτα να μου τηλεφωνείς," μου φώναξε ουρλιάζοντας.

    " Ανάγκασε με" του απάντησα..

    " Ποιος είσαι ρε?" με ρώτησε.

    " Λέγομαι Don Hansen."

    " Αλήθεια? Καιι που μένεις αν επιτρέπεται?"

    " Μένω στην οδό 1802 West 34th Street, μαλάκα . Είναι ένα κίτρινο σπίτι και ακριβώς μπροστά είναι παρκαρισμένη μια μαύρη BMW".

    Τότε μου λέει, " Έρχομαι από εκεί τώρα!! Don και καλά θα κάνεις να αρχίσεις να προσεύχεσαι."

    Του λέω, " Ναι, τώρα φοβήθηκα, μαλάκα!"

    Έπειτα, πήρα τηλέφωνο τον μαλάκα # 2. "

    Έμπρός?" απάντησε.

    " Γεια σου μαλάκα" του λέω.

    Τότε εκείνος φώναξε, " Αν μάθω ποιος είσαι..."

    " Τι θα κάνεις?" του απάντησα.

    " Θα σου κόψω το κώλο" μου ξεκαθάρισε.

    Τότε απάντησα, " Λοιπόν μαλάκα, να η ευκαιρία που έψαχνες. Έρχομαι τώρα σπίτι σου!”

    Έκλεισα το τηλέφωνο και πήρα αμέσως την Αστυνομία, λέγοντας ότι ετοιμαζόμουν να σκοτώσω το gay εραστή μου, ο οποίος μένει στη 1802 West 34th Street.

    Στη συνέχεια, πήρα τηλέφωνο το Channel 13 και τους ανέφερα για ένα πόλεμο συμμοριών, που γινόταν εκείνη τη στιγμή στη West 34th.

    Μπήκα γρήγορα στο αυτοκίνητο μου και κατευθύνθηκα στη West 34th. . Όταν έφτασα εκεί είδα 2 μαλάκες να πλακώνουν αλύπητα ο ένας τον άλλο , μπροστά σε 6 περιπολικά, 1 ελικόπτερο της Αστυνομίας και το πλήρωμα του Channel 13 .


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  6. #6
    Όπως τα λέει ο Στεργιος...

    Αν η κλήση γράφει "παρκάρισμα επι πεζοδρομιου" δνε μπορείς να κάνεις τίποτε...



    Μπορείς βέβαια να αγοράσεις ένα σαράβαλο από τον ΟΔΔΥ και να πας να το παρατήσεις εκεί...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #7
    δεν προκειται να το ξεχασω...εχω ξεχασει πολλα!
    και πλεον δεν θελω κανεις να με απειλει!ουτε ειναι πιο εξυπνος απ ολους εμας που ψαχνουμε για παρκινγκ και βρισκουμε 3 στενα πιο κατω.αφου εχει 105.000 ευρω γι αμαξι,ας μεινει στο κολωνακι με γκαραζ
    δεν με νοιαζει να σβησω τη κληση,με νοιαζει ομως οπως πληρωνω εγω για κατι παρανομο να πληρωνει κι ο αλλος που με ΡΟΥΦΙΑΝΕΥΕΙ.

    η κληση εγραφε πως ηταν παρκαρισμενο πανω στο πεζοδρομιο κι εμποδιζε παρκινγκ.
    απορω πως ηξερε ο αστυνομος οτι ηταν παρκινγκ,χωρις καμια σημανση

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
    δεν προκειται να το ξεχασω...εχω ξεχασει πολλα!
    και πλεον δεν θελω κανεις να με απειλει!ουτε ειναι πιο εξυπνος απ ολους εμας που ψαχνουμε για παρκινγκ και βρισκουμε 3 στενα πιο κατω.αφου εχει 105.000 ευρω γι αμαξι,ας μεινει στο κολωνακι με γκαραζ
    δεν με νοιαζει να σβησω τη κληση,με νοιαζει ομως οπως πληρωνω εγω για κατι παρανομο να πληρωνει κι ο αλλος που με ΡΟΥΦΙΑΝΕΥΕΙ.

    η κληση εγραφε πως ηταν παρκαρισμενο πανω στο πεζοδρομιο κι εμποδιζε παρκινγκ.
    απορω πως ηξερε ο αστυνομος οτι ηταν παρκινγκ,χωρις καμια σημανση
    Αν δεν είναι παρκινγκ (έλεγξέ το), τότε ένα βράδυ που θα έχει παρκάρεί εκεί αυτός, να φωνάξεις τροχαία να τον γράψει..
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble

    η κληση εγραφε πως ηταν παρκαρισμενο πανω στο πεζοδρομιο κι εμποδιζε παρκινγκ.
    Όταν δεις ξανα εκεί το 105000 ευρώ αμάξι του κάλεσε την τροχαία ότι κλείνει πεζοδρόμιο...
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  10. #10
    ...κι αν θες να το τραβήξεις λίγο, βγάλε φωτογραφίες και τράβα στην τροχαία, μαζί με στοιχεία ότι ΔΕΝ είναι χώρος πάρκινγκ. ΊΣως σβήσουν την κλήση.
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  11. #11
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
    ...κι αν θες να το τραβήξεις λίγο, βγάλε φωτογραφίες και τράβα στην τροχαία, μαζί με στοιχεία ότι ΔΕΝ είναι χώρος πάρκινγκ. ΊΣως σβήσουν την κλήση.
    ναι αλλά ήταν πάνω σε πεζοδρόμιο

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    ναι αλλά ήταν πάνω σε πεζοδρόμιο
    Σωστό κι αυτό, αλλά άλλο να είσαι πάνω σε πεζοδρόμιο και να σε γράψει ο τροχαίος την ώρα που περνάει από κει και άλλο να γίνει κταγγελία ότι κλείνεις χώρο πάρκινγκ και να σε φράφουν γι αυτό ενώ είναι πρασιά οικοδομής...
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  13. #13
    getting used to pain... Το avatar του/της kakofonixx
    Εγγραφή
    04/10/2003
    Μηνύματα
    317
    Οταν ο αλλος εχει αυτοκινητο των 105000 (οπως ισχυριζεται) σιγουρα μπορει να διαθεσει αλλα 15000 για ενα parking!
    Κυνηγησε το! μη τον αφησεις ετσι!
    Α μα πια! εχει πηξει ο κοσμος στους ανεγκεφαλους και στους παρτακιδες
    wasting space via Architecture

  14. #14
    Αποτοξίνωση από το spam.. Το avatar του/της FestoNero
    Εγγραφή
    29/05/2005
    Μηνύματα
    556
    Τελικα τι αμαξι εχει;
    :hypnotize
    Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
    Για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
    Mα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
    Kαι δε θα ξέρεις που χρωστάς..

  15. #15
    Μουλιάσαμε Το avatar του/της marine521
    Εγγραφή
    06/04/2005
    Μηνύματα
    276
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Να το ξεχάσεις.....
    +1


    εαν ήρθε η αστυνομία και τους έδειξε την άδεια εχω την εντύπωση οτι την πάτησες


Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΤΩΣΗ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ.......
    από zoropatra στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2007, 14:53
  2. Transalp 650 - H μηχανή μου είναι άντρας...
    από perastikos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2006, 13:02
  3. Ιδέα μου είναι...
    από Cpt. Haddock στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2006, 15:43
  4. Είναι δική μου....
    από kxIII στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2006, 15:21
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2004, 22:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF