Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου....

  1. #1
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346

    Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου....

    ... σε όλους εκείνους όσους εργάζονται στο υπουργίο μεταφορών, στην τροχαία Αθηνών και σε όποιο φορέα τελοσπάντων που είναι, εστω και λίγο υπεύθυνος για το χάλι αυτό που έχει η Αθήνα... να βγάλει καρκίνο στα @@ του, να του πεθάνουν τα παιδιά και ο σκύλος...

    Σε όλους εκείνους τους μαλάκες που η δουλειά τους είναι να σταματήσουν αυτή την αιματοκύληση στους δρόμους...

    Η κυρά-θίτσα που περνά την Στρατηγού Καλάρη την ώρα που - λεωφορίο που κινείται στην αριστερή λωρίδα (ας πεθάνει και αυτός ο μλκας που το οδηγούσε) καλύπτει το οπτικό πεδίο του καημένου τυπά που έρχεται κανονικότατα και βλέπει το Χρηστό φαντάρο γιατι η καριόλα δεν σκέφτηκε να κοιτάξει πριν περάσει... "κυρία μου... που πάτε??? ξέρεται ποσος κόσμος σκοτώνεται έτσι?" - "τι λες ρε μεγάλε? εγώ να προσέξω? εγω περνάω διάβαση, εσυ θα φταίς που θα με σκοτώσεις" - "ποια διάβαση μωρέ? βλέπεις καμιά γραμμή ?" (κοιτά αυτή μπας και δει καπου κοντά καμιά διάβαση, αλλα δυστιχώς δεν είχε κοντά πουθενά, μου έμεινε η περιέργεια τι θα έλεγε) "εγώ κυρά μου για να σε αποφύγω και να μην σε χτυπήσω θα πέσω κάτω και θα φάω τα μούτρα μου και μπορεί και κανέναν άλλο" - "ρε α΄παράτα μας κωλόπαιδο"....
    "να πεθάνεις απο καρκίνο και εσύ και τα παιδιά σου μωρη πάπια"

    Ο Μέγας Αρχημαλάκας φορτηγαντζής, "που να παρκάρω μωρε... Α! να εδώ καλά είναι" .... Δεν πειράζει που είναι σημείο πρόσβασης αναπήρων (σιγά μην τύχει να έρθει ανάπηρος), δεν πειράζει που είναι γωνία (ολοι σε γωνίες τα βάζουν), δεν πειράζει που είναι φανάρι (λες να είμαι τόσο άτυχος και να φάω κλήση)...

    Και να μαι λοιπον εγώ να πηγαίνω κανονικά στην Αχαρνών, και μια μαμά με καροτσάκι εμφανίζεται μπροστά μου και περνά το δρόμο... φρένο ολέ αλλά.. που να σταματίσει ? στην τρίχα περνάω πίσω της... και σταματάω εκεί και περνάει απο μπροστά μου ενας ταρίφας... το ένα "κόκκινο" είναι πίσω από ένα παρκαρισμένο φορτηγό, το άλλο (στην απέναντι γωνία) το κάλυψε ένας διπλός λέωφοριατζής ΟΑΣΑ που πήγαινε με νεκρά... top speed 5χλμ/ώρα

    1 λεπτό που έμεινα εκεί περιμένοντας την αναμονή του 100 παραλίγο να γίνει κι άλλο ατύχημα...

    Εύχομαι να πάρει φωτιά το φορτηγό του, ενώ θα είναι μέσα αυτός, και να μπλοκάρουν οι πόρτες και να μην μπορεί να βγεί, και να σιγοψηθεί εκει μέσα... και στην καρότσα του να είναι και η οικογένεια του...

    επίσης εύχομαι να περάσει ένας οδοστρωτήρας όλη την αθήνα και να πατήσει όλους τους πακιστανούς, γιατί δεν έχω δει ποτέ μου ούτε έναν να περιμένει σε διάβαση... αλλά μόνο ανάμεσα απο τα αυτοκίνητα την ώρα που κινούνται...

    Παναγία μου και Χρηστέ μου, φρόντισε με λίγα χρόνια ακόμα, να τελειώσω τις δουλειές μου, και να φύγω απο αυτήν την πόλη...

    κυκλοφορώ πολύ μέσα στην αθήνα, το εργάσιμο 8ωρο, και έχω βαρεθεί να βλέπω αίμα... πόσος καιρός ακόμα ... για να ξεκινήσει ενα εκπαιδευτικό σύστημα?

    1οι οι πεζοί σε θανάσημα ατυχήματα, και τα μόνα σχετικά κονδύλια, δίνονται σε αφίσες στατιστικών, που κορνιζάρονται σε τοίχους μέσα στις δημόσιες υπηρεσίες...

    αι στο διάολο...

    (τα παραπάνω είναι μόνο σημερινά, άν αναφέρω της εβδομάδας θα διαβάζετε για μέρες....)

    καρκίνος και ψόφος ρε

  2. #2
    Κουφάλογες Γριές!!!! Το avatar του/της kapeos
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    260

    Ρε Μαρίνο ...

    ... είσαι καλά???


    Εγώ έχω βαρεθεί να δίνω κατάρες. Πάντος διαβάζοντας τα παραπάνω (που δεν είναι για γέλια αλλά για έργα) δεν ήξερα αν θα πρέπει να γελάσω με τις κατάρες ή να ανησυχήσω για τον κόσμο που ζούμε και οδηγάμε.


    Να είσαι καλά και πάντα όρθιος (που 'σαι ρε Jimmy?)
    www.exormisi.gr η πύλη στα ελληνικά αξιοθέατα...

  3. #3
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Φιλε monstermind,
    δεν μας λες κατι καινουργιο.
    Απλως ειχες μια λιγο πιο ασχημη μερα απο τις αλλες.
    Για οσους κυκλοφορουν μεσα στην Αθηνα, αυτα εχουν καταντησει ρουτινα, δυστυχως.
    Απλως πρεπει, οπως οι περισσοτεροι μηχανοβιοι, να αναπτυξεις εναν "δικο σου" ΚΟΚ, αν θελεις να επιβιωσεις και σωματικα και ψυχικα.

    Μερικα απο τα αρθρα αυτα (του δικου μου ΚΟΚ), παραδειγματικα σου παραθετω:

    α) Η Μηχανη ΔΕΝ εχει ΠΟΥΘΕΝΑ προτεραιοτητα! (λογοι σωματικης υγειας)
    β) Οταν μας εχουν κανει μια μ@μ@κια και εχουμε γλυτωσει (καμμια 100η φορες τη μερα), ριχνουμε καμμια βλαστημια, βρισια, μουτζα, κατιτις τελος παντων και φευγουμε! (λογοι ψυχικης υγειας) Αλλιως ολη τη μερα δεν θα καναμε τιποτα αλλο απο το να τσακωνομαστε.
    γ) Προσπερασμα Φορτηγου ή Λεωφοριου που κινηται σιγα. Προσπερναμε με ταχυτητα μεχρι τα 2/3 και μετα φρεναρουμε του πανικου, ωστε να εχουμε σταματησει ακριβως στη μουρη του, μπροστα απο την οποια εχουν την ταση να ζουν οι διαφορες φυλες των πεζων, που κοιτανε μονιμα απο την ΑΛΛΗ κατευθυνση (μιας και το λεωφοριο ειναι "σταματημενο") !!!
    δ) Οταν πλησιαζουμε ΙΧ κοντα σε διασταυρωση ΔΕΝ το προσπερναμε. Τα ΙΧ (και ΤΑΧΙ) εχουν την ταση να στριβουν αποτομα οπουδηποτα, ειτε χωρις φλας, ειτε, ακομα χειροτερα, εχοντας αναμενο το ΑΛΛΟ φλας (λες και το κανουν επιτηδες ρε παιδι μου).
    ε) Διπλα απο παρκαρισμενα, διπλοπαρκαρισμενα, ακομα και αναμεσα σε σταματημενα στην κινηση, περναμε τοσο "γρηγορα" ωστε να προλαβουμε να σταματησουμε στο 1μετρο, για να αποφυγουμε την πορτα, που εχει την ταση να ανοιγει αυτοματα, οταν περναει διπλα τους μηχανη! (Σε μποτιλιαρισμα στην ΕΘΝΙΚΗ ο μπροστινος μου "εφαγε πορτα" απο καποιον που αδειαζε το τασακι του στο δρομο!!!)

    Θα μπορουσα να συνεχισω με ενα τεραστιο καταλογο, αλλα μαλλον θα κουρασω.

    Το συμπερασμα ειναι ενα!
    ΕΣΕΝΑ σε προσεχεις ΜΟΝΟ ΕΣΥ!!!

    Ηρεμησε τωρα και σκεψου πως ΓΛΥΤΩΣΕΣ και σημερα!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Ρε γαμώτο θα ήθελα κι εγώ να γράψω κάτι για το θέμα, γιατί όπως όλους μας, με αγγίζει και το ζω καθημερινά, αλλά δεν ξέρω ποιο μέρος να πάρω...

    Από τη μία θεωρώ ότι οδηγώ καλύτερα από όλους αυτούς που χαρακτηρίζω καθημερινά μαλάκες και γίνονται αιτία να κινδυνεύω.

    Από την άλλη εκτός από μένα στο δρόμο κινείται και όλη μου η οικογένεια... Σίγουρα όσο περνάνε τα χρόνια χάνουν την ικανότητα που είχαν όσο ήταν νεότεροι, κάτι που θα συμβεί και σε μένα δυστυχώς κάποια στιγμή...

    Χωρίς να σημαίνει ότι δεν είναι ικανοί να κυκλοφορήσουν είναι πιθανότερο να κάνουν κάποιο λάθος στο δρόμο. Αν κάποιος θερμόαιμος τη στιγμή εκείνη τους βρίσει ή γίνει αιτία να κινδυνέψουν και το ακούσω ή το δω, θα γυρίσουν τα μάτια μου ανάποδα!!

    Όποτε μου έρχεται να γυρίσω και να βρίσω κάποιον σκέφτομαι αυτό ακριβώς και το καταπίνω. Όσο ακόμα μπορώ θα προσέχω εγώ και γι'αυτούς.

    Βέβαια υπάρχει και η κατηγορία του αυθεντικού μαλάκα...

    Υ.Γ. Μαρίνο καμία σχέση με την δική σου την περίπτωση αυτό που λέω... Απλά έχω διαλέξει να το βλέπω κάπως έτσι για να διατηρώ την ηρεμία μου στο δρόμο.
    Θάνος..

  5. #5

    Smile

    Opa re file xalarwse ligo san ton proedro ton Leventh kai esy me tous karkinous

    Kouragio kai prosoxh
    To be successfull in this world, promise everything deliver nothing...

  6. #6
    να πω καλημέρα Μαρίνο;;;;
    ηρέμησες καθόλου; παμε Πευκώνα να χαλαρώσουμε λέω εγώ ... ξέρεις εσύ και θα φροντίσουμε να μην ειναι πάλι ο μουσάτος

    Επι του θέματος τώρα αυτό που έχω να πω εγω είναι το εξής:
    μιλούσα με το κολητό πριν χρόνια, και καταλήξαμε πως και να μην εχουμε stop όσοι οδηγούμε μηχανή πρεπει να σταματαμε, γιατί αν γίνει κάτι και να μην φταίμε, εμείς θα την πληρώσουμε. Αρα όπως είπε και ο crs-k ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ παίδες. Ας θυμόμαστε αυτό όσο οδήγουμε για το δικό μας καλό.
    Και αν τύχει να κάνουμε μα#21κια γιατι κι αυτή στο προγραμμα είναι, ας είναι μικρή και και να είμαστε τυχεροί.

    Όταν η πόλη κοιμάται.......

  7. #7
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Nασο WT παιζει αυριο

  8. #8
    το ειδα στο αλλο post.
    γμτ, ρε συ φευγω για Λαμια (πατριδα) αυριο για ψηφο.
    θα παρω και off τη Δευτερα γι αυτο ειπα πριν οτι παιζει 3ημερο.
    θα ανεβω με μια φιλη με αμαξι. Ειπα να μην οδηγησω αυτη τη φορα και θα γυρισουμε μαζι Δευτερα απογευμα
    ειπα στον Περι χτες, για αποψε αν κανονιστει κατι ελαφρυ. Θα παω για φαγητο μετα τη δουλεια, οποτε αν θελετε κανενα Πευκωνα περναω ευχαριστως για μπυριτσα Γιωργο.....
    Όταν η πόλη κοιμάται.......

Παρόμοια θέματα

  1. Μέσα απο την ζωή.
    από akissakis στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2010, 19:58
  2. Δύο μήνες απουσίας της Ντίνας(dna125) από την καθημερινότητά μου και...
    από nimbus στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2005, 16:54
  3. Εχω χεστει απο την χαρα μου...
    από Zan_Prizol στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2004, 20:54
  4. ΑποΧωρηση Απο Την Εργασια Μου
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2003, 21:05
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF