Σελίδα 4 από 24 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 360

Θέμα: Από εδώ αρχίσαμε

  1. #46
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224

    Re: Sxetika me to Africa Twin Club

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikos XLV 1000
    Διάβασα παραπάνω ένα σχόλιο ότι το club της Αθήνας κοιμάται.Θα ήθελα να σας τονίσω αγαπητοί συνάδελφοι ότι όταν είσαι στη συγκεκριμένη λέσχη,στο προεδρείο, χάνεις κάθε εβδομάδα τα βράδυα της Δευτέρας (συγκέντρωση προεδρείου) και της Τετάρτης (συγκέντρωση λέσχης).Η λέσχη πρέπει να κανονίσει για τα διάφορα υλικά που βγάζει (καπέλλα,μπλουζάκια,ποτήρια μπύρας,μπρελόκ,pins,υλικά αλληλογραφίας κλπ.) όλα με το λογότυπο Africa Twin Club.Πρέπει επίσης να κανονίσει για τις προγραμματισμένες εκδρομές και την Πανελλήνια της.Πρέπει να βρεί έσοδα για να πληρώσει το ενοίκιο της και τ’άλλα τρέχοντα έξοδα.Τη σελίδα της λέσχης την ανανεώσαμε πέρισυ (ΔΩΡΕΑΝ) και ψάχνουμε να βρούμε άλλο hosting (πιό γρήγορο,μεγαλύτερη χωρητικότητα και συμφέρον στα λεφτά).Για να γίνει αυτό πρέπει να αλλαχθούν οι DNS servers παίρνοντας τα passwords από τον τωρινο host (τον οποίο δεν τον βρίσκουμε!!!!).Επίσης η λέσχη έχει δώσει κάποια δώρα όπως cd’s με πληροφορίες για την λέσχη,εκδρομικά βιβλιαράκια (πάνω από 100 σελίδες),ημερολόγια και άλλα πολλά τα οποία τα έχουμε δώσει δωρεάν (γιατί έγινε πολύ δουλειά από μερικά μέλη πρίν –γράφοντας από την αρχή όλο το βιβλίο,σκανέροντας τα manuals και διάφορες φωτό κλπ.).Θα μπορούσα να γράψω και άλλα πολλά αλλά δεν είναι επί του παρόντως.Απλά εάν νομίζετε ότι κάνοντας μια data entry γράφοντας απλά πέντε γραμμές και βάζοντας και καμμιά φωτογραφία ότι βοηθάτε το μοτοσυκλετισμό καλά κάνετε (άλλοι δεν κάνουν τίποτα).Απλά μην κατηγορείτε κάποια πράγματα χωρίς να ξέρετε.
    ΥΓ1.Στο Σαρακάκη η λέσχη έχει 18% έκπτωση στ’ανταλλακτικά Africa (οι έμποροι έχουν 15%).Κάποιος έχει τρέξει γι’αυτό....
    ΥΓ2.Έγινε μιά ανεπίσημη προταση από τη Honda Hellas σε αλλαγή του ονόματος της λέσχης σε V2,ή touring club kλπ λόγω κατάργησης του Africa,την οποία δεν αποδεχθήκαμε.Έτσι και αλλιώς οι περισσότεροι έχουμε Varadero πιά με τα αυτοκόλλητα Africa Twin Club επάνω.Αυτό πρέπει να λέει κάτι.Συγνώμη για τη μεγάλη επιστολή αλλά στην Ελλάδα πρέπει διαρκώς να αποδεικνύεις ότι δεν είσαι ελέφαντας

    Φιλε Νικο, καλως ηρθες


    Πρεπει να καταλαβεις μερικα πραγματα.

    Στη σημερινη εποχη, αν δεν υπαρχει αμεση πληροφορηση, ΔΕΝ κανεις τιποτα!
    Το οτι ΔΕΝ δουλευει το site λοιπον ειναι απο τα πιο συμαντικα πραγματα!
    Πριν δυο μηνες, οταν πηρα αποφαση να βοηθησω (οσο μπορω) στο χωρο του μοτοσυκλετισμου στην Ελλλαδα, εψαξα για να βρω μια Λεσχη για να γραφω!
    Πρωτα απ' ολα κοιταξα το Africa Twin Club (ATC) και το ειδα "νεκρο" εδω και δυο χρονια. Τελικα γραφτηκα την ΛΕΜΟΤ (σαν πιο παλια λεσχη στην Ελλαδα).
    Αλλοι λογοι επισης ειναι οτι ΔΕΝ ειναι μελος της ΜΟΤΟΕ, ενω το ATC Β.Ελλαδας ειναι!!!

    Πες μου για παραδειγμα, πως θα ενημερωσετε εμας τους ΑΛΛΟΥΣ Αφρικανους για την Πανελληνια που ετοιμαζετε?
    'Η μηπως την θελετε μια "κλειστη" μαζωξη?

    Επισης τι λογο υπαρξης εχει το Varadero Club?

    Τελικα, αν και καταλαβαινω την αναγκη να βρεθουν ανθρωποι με κοινα ενδιαφεροντα, μηπως ειναι και λιγακι ρατσιστικο να δημιουργουνται "Μαρκα-Τυπος" Clubs?


    Αυτα προς το παρον ...
    και παλι καλως ηρθες
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  2. #47
    Κουφάλογες Γριές!!!! Το avatar του/της kapeos
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    260

    Re: Re: Sxetika me to Africa Twin Club

    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Φιλε Νικο, καλως ηρθες



    Αλλοι λογοι επισης ειναι οτι ΔΕΝ ειναι μελος της ΜΟΤΟΕ, ενω το ATC Β.Ελλαδας ειναι!!!

    Πες μου για παραδειγμα, πως θα ενημερωσετε εμας τους ΑΛΛΟΥΣ Αφρικανους για την Πανελληνια που ετοιμαζετε?
    'Η μηπως την θελετε μια "κλειστη" μαζωξη?




    Αυτα προς το παρον ...
    και παλι καλως ηρθες
    Πάντως γείτoνα, μην μπεις στο www.motoe.gr για να ενημερωθείς.

    Θα χάσεις πολλά πράγματα. (Εχω βάλει ποστακι πιο παλια σχετικό)
    www.exormisi.gr η πύλη στα ελληνικά αξιοθέατα...

  3. #48
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    na eksigisoume mono oti edo den ine club ke ine apla mia silogi pliroforion se oti afora tin singkekrimeni motosikleta
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  4. #49
    Καλημέρα και πάλι.Μάλλον θα πρέπει ν’απαντήσω σε μερικά ερωτήματα.
    1.Η τελευταία ενημέρωση της σελίδας είναι 12/9/2003.(άρα δεν ισχύει το νεκρό για 2 χρόνια.).Η πληροφόρηση σχετικά με τις εκδρομές και άλλες δραστηριότητες γίνεται μέσω sms.Η λέσχη έχει μια sim κάρτα με τα τηλέφωνα των μελών και στέλνει τα κατάλληλα μηνύματα.Επίσης τα δύο πιο σημαντικά ετήσια events είναι η κοπή της πίττας και η Πανελλήνια Συγκέντρωση Africa Twin.Εκτός από το μύνημα στέλνεται και μια επιστολή με περισσότερες πληροφορίες.Στη φετινή κοπή μαζεύτηκαν κοντά στις 60 μοτοσυκλέτες και στη περυσινή Πανελλήνια μαζεύτηκαν 90 μοτό με γύρω στα 120 άτομα.Τα παραπάνω αναφέρθηκαν στο forum της σελίδας.Άρα όποιος θέλει μαθαίνει.
    2.Σχετικά με το ρατσισμό,δεν παίζει ρόλο το όνομα της λέσχης όσο τα μέλη της.Υπάρχουν βέβαια και λέσχες που δεν δέχονται τα μέλη τους να έχουν άλλη μοτό ή άλλο αυτοκόλλητο λέσχης στη ζελατίνα τους!!!Ελέυθεροι άνθρωποι είμαστε ότι θέλουμε ακολουθούμε.Μετά από δύο Africa,παίρνοντας varadero πρέπει να φύγω και από εκεί που είμαι 12 χρόνια μέλος??Ευτυχώς που στο AT club δεν ισχύει αυτό.
    3.Για να γραφτείς στη ΜΟΤΟΕ αποκτάς και κάποιες υποχρεώσεις (που σε πολλά πράγματα δεν συμφωνούμε).Η λέσχη έχει διαλέξει την αυτόνομη πορεία και τα έχει πάει μιά χαρά.
    4.Όσο για τα κοινά ενδιαφέροντα,νομίζω ότι είναι το εξής ένα.Η μοτοσυκλέτα.Απλά όταν γράφεις κάτι κάπου που το βλέπουν πολλοί πρέπει να διπλοτσεκάρεις πριν το γράψεις.Για αυτό και έγραψα αυτά που έγραψα.Ούτε θύμωσα ούτε εκνευρίστηκα.Άλλωστε εδώ η γυναίκα μου δεν μου μίλαγε μια εβδομάδα γιατί πούλησα το Africa που παντρευτήκαμε και πήρα το γουρούνι θα με πειράξουν αυτά???Για δοκιμάστε να πάτε στη κοπή της πίτας με έγγυο γυναίκα (και max.100 χλμ στη εθνική) ή στη Πανελλήνια της λέσχης με το αυτοκίνητο (λόγω μπέμπη) και να βλέπετε να σας περνάνε οι μοτό στο δρόμο και νομίζετε ότι θα εκνευρίζομαι με μερικές γραμματοσειρές???Εϊστε γελασμένοι κύριοι....
    Έτσι και αλλιώς εάν θέλετε να τα πούμε και από κοντά ελάτε να το πούμε και καμμιά φορά από τη λέσχη.Άτομα σαν και εσάς τους έχει ανάγκη...
    Συγνώμη και πάλι για το μακροσκελές γράμμα αλλά κάπου πρέπει και εγω να πώ το πόνο μου.
    Να’στε καλά..

  5. #50
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρα Νικο για κλειστο Club μιλας, οταν λες οτι στελνετε SMS.
    Ενω θα ηταν πολυ πιο ευκολο, με μια ανακοινωση σε καποια Sites, αφου δεν ενημερωνεται το δοκο σας, να μαζεψετε τα διπλασια ή και τετραπλασια ατομα, σε καποια εκδηλωση σας.

    Οσον αφορα το "ρατσισμο".
    Ποτε δεν ειμαι απολυτος! Δεν πιστευω οτι στη ζωη υπαρχει ασπρο ή μαυρο! Αντιθετα πιστευω οτι υπαρχουν διαφορες αποχρωσεις του γκρι!
    Θα μπορουσε παραδειγματος χαριν να φτιαχτει μια λεσχη που να λεγεται "On-Off Club", ετσι ωστε να ενωσει περισσοτερους ακομα ανθρωπους με κοινα ενδιαφεροντα.

    Σαφως και δεν προσπαθουμε να σε εκνευρισουμε ή να μαλωσουμε μαζι σου. Τουναντιον ενημερωθηκαμε για καποια πραγματα και σε ευχαριστουμε γι' αυτο. Απλως μετεφερε στη Λεσχη σου οτι υπαρχουν κι ΑΛΛΟΙ εκει ΕΞΩ!
    Το λιγοτερο που θελουν ειναι καποια ενημερωση.
    Αγαπανε κι αυτοι την μηχανη τους.
    Και το κυριοτερο υπαρχουν και καποιοι που αγαπανε την ΑΦΡΙΚΑ!

    Περιμενουμε νεα σας εστω κι απο 'δω μεσα.
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  6. #51

    Από λάδια τι γίνετε;

    Παιδία τι λάδια βάζετε στο άφρικα;
    Είχα βάλει δύο φορές BellRay 15-50 συνθετικό και είχε κάνει το κιβώτιο βουτυρένιο, ενώ και η κατανάλωση ήταν ελάχιστη. Πρίν λίγο έβαλα Motul 5100 για αλλαγή και είναι σαν να μην άλλαξα λάδια.
    Πείτε γνώμες...
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  7. #52
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    lipon ex8es epa8a tin plaka mou stamatisa esvisa to africa,meta pao na valo mprosta na figo,patao miza,akouo ena trik ke svinoun ola ta lampakia nekra apo revma=8anatos,kitao tin gineka tis leeo ti egine re gineka den plirosame to revma ke mas to kopsane? meta apo ligo girnao pali to klidi anavoun ta lampakia patao miza, trik kato apo tin sela of to revma pali, arxizo tis xristopanagies ta kantilia, meta apo ligo girnao to klidi nekra, rixno mia klotsia stin piso roda girnao to klidi anavoun ta lampakia,ta nevra mou. leo tora na patiso miza i na min patiso,to erikas ston sekspir,apofasi patao miza trik of.pali kantilia.katevazo valitsa, anigo sela,vgazo ergalia tou africa,ksevidono to kapaki tis mpatarias,kitazo tous polous, o arnitikos ixe xalarosi den ekane epafi, ton sfigko, girnao to klidi anavoun ta lampakia,patao miza perni mprosta,plakosa stis klotse tin piso roda mazi me xristous ke panagies,ta klino ola fevgo to moteraki douleve kalitera apo prin milame oute kti psilomperdematakia pou ekane prin to relanti spa8i, epa8a plaka, toso kero nomiza oti ftegane i venzines,
    to lipon aderfia tsekarete sixna tous polous tis mpatarias giati apo tous kradasmous laskaroun i vides ke dimiourgounte perierga fenomena ke mpori na dimiourgi8ike kapio provlima
    ke gia kalitero apotelesma balte kanena gkrover kato apo tin vida na min ksesfigki.
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  8. #53
    Κουφάλογες Γριές!!!! Το avatar του/της kapeos
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    260

    Καλημέρες και από εδω.

    Εγώ αγόρασα ανορθωτη και πάω το Σαββατο να τον βάλω, βάζω ρεύμα με καλώδια από το ΙΧ όλα οκ.

    Βγάζω τα καλώδια από την μπαταρία του ΙΧ και σβήνει το africa.
    Βγάζω την μπαταρία και είχε φουσκώσει σαν μπαλόνι. 6 μηνών μπαταρία κλειστού τύπου μπαμ.


    Ψάχνω τώρα για battery αλλά θα βάλω ανοιχτού κυκλώματος έτσι ωστε να σου αφήνει το περιθώριο να συμπληρώσεις υγρα και να τις κάνεις ενα ψιλοservice ρε αδερφε.

    Σκέπτομαι να πάω από currfurr μερια που έχει κάτι BOSHE (αν το γραφω καλά).


    Προτάσεις ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ για το θέμα μου, δεκτες και οπως λέει και ο afro
    ΡΙΨΑΤΕ ΣΗΜΕΙΩΜΑ
    www.exormisi.gr η πύλη στα ελληνικά αξιοθέατα...

  9. #54
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302

    Re: Καλημέρες και από εδω.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
    Εγώ αγόρασα ανορθωτη και πάω το Σαββατο να τον βάλω, βάζω ρεύμα με καλώδια από το ΙΧ όλα οκ.

    Βγάζω τα καλώδια από την μπαταρία του ΙΧ και σβήνει το africa.
    Βγάζω την μπαταρία και είχε φουσκώσει σαν μπαλόνι. 6 μηνών μπαταρία κλειστού τύπου μπαμ.


    Ψάχνω τώρα για battery αλλά θα βάλω ανοιχτού κυκλώματος έτσι ωστε να σου αφήνει το περιθώριο να συμπληρώσεις υγρα και να τις κάνεις ενα ψιλοservice ρε αδερφε.

    Σκέπτομαι να πάω από currfurr μερια που έχει κάτι BOSHE (αν το γραφω καλά).


    Προτάσεις ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ για το θέμα μου, δεκτες και οπως λέει και ο afro
    ΡΙΨΑΤΕ ΣΗΜΕΙΩΜΑ
    Afenos mia kai alakses anorthoti pleon then tha exeis tetoia provlimata.

    afeterou h mpataria anoiktoy typou einai mpelas anoikse, tsekare ygra, symplirose ygra

    kai afeterou #2 pare mpataria kleistou typoy oxi poly akrivh (yparxoun kai me 30 euro tis loutsas)
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  10. #55
    Κουφάλογες Γριές!!!! Το avatar του/της kapeos
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    260

    Re: Re: Καλημέρες και από εδω.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius


    kai afeterou #2 pare mpataria kleistou typoy oxi poly akrivh (yparxoun kai me 30 euro tis loutsas)

    Της Λουτσας εβαλα με 40 ευρω και την πάτησα. Μπορεί και να ήμουν γκαντέμης. Αν έχεις να προτίνεις κάτι ρίξε ΡΜ για την μάρκα, τηλ. διευθυνση μιας και οικονομικά αυτό τον καιρό είμαι γ@@@@τα με μεγάλα γράμματα.
    www.exormisi.gr η πύλη στα ελληνικά αξιοθέατα...

  11. #56
    Magkes λογω του επερχομενου ταξιδιου στη τουρκια αποφασισα να αλλαξω προληπτικα ρουλεμαν πισω τροχου,γρασαρισμα και σφιξιμο ρουλεμαν λαιμου,αλλαγη ντιζας συμπλεκτη,και με την ευκαιρια αλλαγη παραφλου στο ψυγειο...........
    Αγορασα μονο την ντιζα απο σαρακακη 17,5 ευρω (με ετην εκπτωση απο Σαρακακη) ενω ολα τα υπολοιπα θα πανε 90 ευρω) στο συνεργειο στην Καλλιθεα που εγραψε εδω για τα προβληματα που βγαζουν τα africa

  12. #57
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596

    Cool Για να μην ξεχνιόμαστε...

    Για να μην ξεχνιόμαστε με τα πολιτικά, φωτό από πρόσφατη εκδρομή στη Μύκονο...



    που ήμουν κα που είμαι...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	nik2.jpg 
Προβολές:	853 
Μέγεθος:	86,2 KB 
ID:	2585

  13. #58
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: Για να μην ξεχνιόμαστε...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ngaxrv750
    Για να μην ξεχνιόμαστε με τα πολιτικά, φωτό από πρόσφατη εκδρομή στη Μύκονο...



    που ήμουν κα που είμαι...
    filarako kati den mas ka8ete sosta
    katarxin ta kokina ftera genikos exi pesi vapsimo i mou fenete?
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  14. #59
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Ναι είναι βαμμένα - νομίζω το κανονικό του είναι το άσπρο σ'αυτή την έκδοση (1999). Πιο όμορφο, δεν νομίζεις ??

    Επίσης δεν του έχω αλλάξει την ζελατίνα που είναι παλιά και κοντή, κι έχει πάνω νίκελ κάγκελα.

  15. #60
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ngaxrv750
    Ναι είναι βαμμένα - νομίζω το κανονικό του είναι το άσπρο σ'αυτή την έκδοση (1999). Πιο όμορφο, δεν νομίζεις ??

    Επίσης δεν του έχω αλλάξει την ζελατίνα που είναι παλιά και κοντή, κι έχει πάνω νίκελ κάγκελα.
    malon to pires metaxirismeno!!!!!
    poli oreo ine ala ta plaina kapakia nomizo 8eloun ke afta vapsimo na gini asorti ke i zeletina to kani ftoxo 8eli ki afti alagma
    pantos good look genika evge!!!!!!
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

Σελίδα 4 από 24 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2008, 03:28
  2. Καποιος απο εδω μεσα...
    από STOYBI στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 22/10/2006, 10:54
  3. τρέχει κανείς απο εδω πέρα;
    από sporky στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2006, 13:26
  4. Μήπως ήταν κανένας από εδώ...
    από Zanzibar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2004, 20:14
  5. ποσοι απο εδω μεσα παμε μουτζελο?
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2004, 12:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF