Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Τελικά τι παίζει με τα μεγέθη στα κράνη?

  1. #1
    FZS600 Fazer Το avatar του/της schumacher_
    Εγγραφή
    13/05/2006
    Μηνύματα
    220

    Τελικά τι παίζει με τα μεγέθη στα κράνη?

    Μέχρι πριν λίγες μέρες, αυτό που ήξερα για τα μεγέθη των κρανών ήταν πάνω κάτω ό,τι ξέρουμε όλοι... ότι πρέπει να εφαρμόζει τέλεια στο κεφάλι σου, ίσα που να μη σε πιέζει, να μην κουνιέται αριστερά-δεξιά-πάνω-κάτω κλπ... Ότι γενικώς πρέπει να είναι "γάντι" στο κεφάλι...

    Πάω κι εγώ ο καημένος να δω χθες τον αγώνα του MotoGP στο Motegi... κάθομαι αναπαυτικά στον καναπέ, ενώ είχα ξεφύγει από τον πειρασμό να μάθω ποιός νίκησε κλπ για να έχει ένα ενδιαφέρον η μετάδοση και περιμένω να ξεκινήσει η εκπομπή... Αφού λοιπόν δείχνει τις βλακειούλες στην αρχή, ξεκινάμε με τα πλάνα από την πίστα, με τους οδηγούς να είναι περιτρυγιρισμένοι από κάτι κακάσχημες, πανάθλιες κλπ κλπ και να περιμένουν να ξεκινήσουν για το γύρο σχηματισμού...

    Ως που το πλάνο εστιάζει στον Pedrosa! Το παλικάρι ετοιμάζεται να ανέβει στη μηχανή και βάζει το κράνος του... μόλις το δένει κιόλας όμως, πάει κάτι να φτιάξει (μάλλον να ισιώσει τα μαξιλαράκια) και χώνει όλο το χέρι του (μαζί με το γάντι αν θυμάμαι καλά) ανάμεσα στο μάγουλό του και το κράνος... Παραξενεύομαι και σκέφτομαι "μα πώς γίνεται να χωράει όλη η παλάμη του εκεί μέσα, εμένα χωράει ίσα ίσα το δάχτυλό μου" και μέχρι να τελειώσω τη σκέψη μου, κάνει το ίδιο και από την άλλη μεριά... Μέχρι να προσπαθήσω να το δικαιολογήσω με κάποιο τρόπο, μένω μ@λ@κ@ς: η ζελατίνα είναι ακόμα ανοιχτή και αυτός έχει χώσει το χέρι του μέσα στο κράνος και το έχει βάλει ολόκληρο ανάμεσα στο μέτωπο και το κέλυφος!!

    Πώς μπορεί να εξηγήσει λοιπόν κάποιος αυτό το πράγμα? Εγώ όταν διάλεξα κράνος δεν είχα βάλει το χέρι μου σ' όλα αυτά τα σημεία και κοιτούσα να εφαρμόζει παντού τέλεια... Ισχύει κάτι διαφορετικό για τους οδηγούς, λόγω της οδήγησης σε πίστα? Ότι δηλαδή αν πέσουν σέρνονται και έχουμε αποσβέσεις ή κάτι τέτοιο? Δε μπορώ να καταλάβω πραγματικά...

  2. #2
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450

    Question

    Tin idia aporia akribos file mou kai ego. O Kolitos mou elege gia ton Doohan klp kai ego eixa meinei malakas me ton Pedrosa. A, den forouse gantia.

  3. #3
    gsxr power for ever!!! Το avatar του/της GTZ750
    Εγγραφή
    02/12/2004
    Μηνύματα
    1.350
    και εγω το ειδα και ονυως μου φανηκε πολυ παραξενο αυτο!!!!

    τι να πω μηπως κανεις ξερει να μας το εξηγησει???
    ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!!!

    corona fotos

    corona fotos 1



  4. #4
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Μήπως είναι υπερβολικά μαλακά τα μαξιλάρια τους??

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  5. #5
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    o pedrosa ειναι τοσο μικροσκοπικος που δε βγαζουν κρανη στο νουμερο του και παιρνει μεγαλυτερα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  6. #6
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    και του έντουαρντς το έχω δει να το βάζει σαν σώβρακο
    Ban 'em all

  7. #7
    FZS600 Fazer Το avatar του/της schumacher_
    Εγγραφή
    13/05/2006
    Μηνύματα
    220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    o pedrosa ειναι τοσο μικροσκοπικος που δε βγαζουν κρανη στο νουμερο του και παιρνει μεγαλυτερα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Και δε βγάζει η Arai παιδικά μοντέλα ρε γαμώτο... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Πάντως δεν το έχω δει μόνο στον Pedrosa αυτό, όλοι οι οδηγοί έτσι βάζουν-βγάζουν τα κράνη τους...

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF