Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 43

Θέμα: ΚΡΑΝΟΣ χωρις ΣΑΓΟΝΙ ? για διαβάστε! για περαστε!!

  1. #16
    SUPERMARIONATIONjoe90
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    871
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
    Ανατρίχιασα ρε γμτ.. περαστικά του ανθρώπου..

    ΝΕΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΝΝΗ

    το πλαισιο (κρανιο)ΚΡΟΤΑΦΙΚΟ) αλώβητο ατσαλινο το εσωσε ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ!!!

    το υποπλαίσιο του τώρα (ΓΝΑΘΟΣ) εχει παρει στις διαρθρωσεις αλλα αυτό φτιαχνει με το καιρο μονο του

    αλλά δε γλυτωσε καταγμα γναθου και ραγισματα!!!

    ΕΓΩ ΛΕΩ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ φτηνα την γλυτωσε και με ενα καλο πλαστικο θα του λεω καλαμπουρια ξανα να χαμογελασει το χειλακι του!!

    ευχαριστω παιδια

    με τις ΥΓΕΙΕΣ σας

    να μην ξανασχληθουμμε με τετοιο θεμα





    ΠΑΡΑΜΕΝΩ ΣΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΜΟΥ (ΦΩΝΗ ΒΟΟΝΤΟΣ ΝΕ ΤΗ ΕΡΗΜΩ) ΝΑ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΟ FULLFACE KΡΑΝΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΠΑ

  2. #17
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Η πιπίλα οτι το full face κράνος ζεσταινει, δεν μπορεις να πάρεις αέρα κλπ έχει καταντήσει αηδία! Δεν ζεσταίνεσαι τόσο πια ρε γαμωτό πως το λένε!!!
    ΜΙΑ φορά φόρεσα ανοιχτο κράνος και γυρισα πίσω να παρω το full face γιατι αισθανόμουνα το προσωπό μου πολύ εκτεθειμένο. Αυτά και τα ανοιγόμενα είναι οτι χειρότερο πιστεύω και έιναι καθαρά "αντιμπατσικά"!!
    Περαστικά στο παιδί και μακάρι να κάνει τις πλαστικές σε "μάστορα" πλαστικό και να μη φαίνεται τίποτα.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  3. #18
    μοναχικός καβαλλάρης Το avatar του/της kostisthegreek
    Εγγραφή
    23/05/2006
    Μηνύματα
    521
    Περαστικά του παιδιού.

    Κι εγώ δηστυχώς μέσα στη πόλη και γενικά με χαμηλές ταχύτητες σπαστό φοράω και το έχω ανοιχτό και καπνίζω κιόλας.

    Ξέρω ότι είναι λάθος αλλά δεν είναι και τόσο επικίνδυνο όσο το κράνος-καπελάκι.

    Είναι να μη σου τύχει κιόλας...περαστικά και πάλι του παιδιού κι ας μη ξανασυμβεί σε κανέναν.
    Πήρα τη strada κι έρχομαι...

  4. #19
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Δυστηχως ολοι μας το κανουμε,φοραμε ενα κρανος το οποιο μας προστατευει απο μια κληση και οχι απο πτωσεις και χτυπηματα.το θεμα ειναι ποτε θα καταλαβουμε οι ιδιοι το λαθος μας εγω πρωσοπικα μεχρι τωρα φοραγα ανοικτου τυπου με το μηχανακι της δουλειας και οταν ειμαι με την μηχανη με το full face μου.τωρα θα το σκεφτομαι καλυτερα.περαστικα στο φιλο.

  5. #20
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Καλύτερα να ιδρώνω το μισό χρόνο παρά να τρώω απο το καλαμάκι για μια ζωή .

    Χώρια που αυτά τα jet κράνη ζυγίζουν καμιά 300-500άρια ή και παραπάνω γραμμάρια .
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  6. #21
    Περιστατικό 1ο, πρίν ένα χρόνο περίπου, το είχα γράψει και πιο παλιά αλλά πάντα είναι επίκαιρο, είχα δει μπροστά στα μάτια μου στα 5μέτρα από μένα ένα ατύχημα με ένα παλικάρι και ένα αυτοκίνητο που του έκοψε το δρόμο.

    Το παλικάρι φορούσε κράνος σπαστό και το είχε κλειστό. Μόνον σίδερα ήταν το ατύχημα ευτυχώς, αλλά δεν θα ξεχάσω αυτό που είπε μόλις κατάλαβε τι έγινε:" αν το είχα ανοιχτό τώρα θα είχα χτυπήσει άσχημα."

    Περιστατικό 2ο, τη Δευτέρα που μας πέρασε μετά τη δουλειά είπα να πάω μια ψιλή βόλτα μέχρι Θεσσαλονίκη. Φόρεσα τα πάντα φυσικά και πήγα. Αφού ήπια ένα καφεδάκι στα everest στην Καμάρα και Ναυαρίνου για περίπου 30λεπτά, είπα να γυρίσω. Στην Νέα Εγνατία είχε πολύ κίνηση και κοιτούσα πάντα τους καθρέφτες μέχρι που βλέπω ένα πορτοκαλί Ζ750 να έρχεται. Το καβαλούσε τυπάς με κράνος full face.

    Αφού ξεκινάμε από τα φανάρια κανονικά σε κάποια φάση ανοίγει λίγο η κίνηση και αρχίζει ο τυπάς τα μπαντιλίκα μιας και ο δρόμος για όσους ξέρουν είναι γυαλί. Τον κοιτάζω και τον ακολουθώ προσεκτικά μην γίνει καμιά στραβή.

    Σε κάποια φάση σταματάει σε ένα φανάρι και βγάζει το κράνος και το βάζει στον αγκώνα. Τον πλησιάζω και βλέπω πως είναι 21-22χρονών.

    Του λέω λοιπόν: "Όλα ωραία και καλά τα μπαντιλίκια, αλλά το κράνος γιατί το έβγαλες?"

    και απαντάει: " Δεν μπορώ καθόλου με το κράνος."

    Ξαναπαντάω, "Ρε άσε τα χαζά και φόρα το κράνος, σιγά το πράγμα."

    Ο τυπάς το φόρεσε και τελικά κάπου στην Λαγκαδά έστριψε.


    Περιστατικό 3ο, είμαι στο ταμείο supermarket και περιμένω με τα ψώνια στο ένα χέρι και το κράνος στο άλλο, ο υπάλληλος μου κάνει πλάκα για το κράνος. Λέει, "Χα, κρανάκι έτσιιιιιι, για να μην σε γράφουνεεεεε." Του απαντάω, " Ρε συ τι λές, δεν τη χέζω και την αστυνομία και τους νόμους για τα κράνη, εγώ το φοράω πάντα για την πάρτη μου."

    Όταν πλήρωσα και έφευγα, κοίταξα πίσω μου να δω ποιός με άκουσε, ήταν ένας δικαστής στο επάγγελμα.

    Περιστατικό 4ο, από την πρώτη στιγμή που αγόρασα μηχανή, αγόρασα και κράνος full face φυσικά και το φοράω πάντα.

    Το θεωρώ τόσο αυτονόητο για την μοτοσικλέτα όσο και το οξυγόνο για τη ζωή και δεν ακούω κανέναν.

    Και περαστικά στον συνάδελφό σου, πολύ κρίμα πάντως.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  7. #22
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    περαστικά του. όπως είπε ο Tropeas όχι ανοιγόμενα ούτε για πλάκα!
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  8. #23
    Οι κακώσεις στο σπλαχνικό κρανίο (πρόσωπο) είναι ότι χειρότερο...Μόνο που τ ο σκέφτομαι ανατριχιάζω...Μπρρρρ....

    ΠΑΝΤΑ FULL FACE κράνος...ΠΑΝΤΑ!!!
    vrooommmmm!!!

  9. #24
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    και βεβαια ΠΟΤΕ τετοιου ειδους κρανος

    δε ζεστενεσε με το φουλ φεις μια χαρα εισαι


    περαστικα στο φιλο σου
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  10. #25
    Kai epidi kairo tora, akoma kai se ayto to post, vlepo paparologies gia ta krani kai iti ta spasta.

    KANENA kranos spasto kai KAMIA kataskeyastria etaireia den anaferei na odigoume me anoixto to kranos. Apenantias anagrafete oti to kranos to KLOINOUMAI gia na odigisoume.
    Kai epidi mas aresoun ta makavria oi GIATROI zitisan ta anoigomena krani stis etaireies gia na mporoun na mas DIASOLINONOUN meta to atyxima.

    Koitaxte ligo tis prodiagrafes toy kranous prin parete tin p@p@ria giati to forane oloi. Oi sovares etaireies xrisimopoioun sin8etikes ines (carbon, kevlar, dainyma ktl) kai metalikous sindesmous kai sto sagoni kai stin basi tou kranous.

    ayta

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 950dim
    Εγγραφή
    20/06/2006
    Μηνύματα
    536
    Κρανος χωρις σαγονι = Αργος χωρις πεπονι...

    Γινεται;;;;
    ...cause the place seems still alive...

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ashton
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    282
    Περαστικά στο παλληκάρι...

    Πάντως μετά από ένα τρακάρισμα που είχα πριν 7 χρόνια και παρά το κλειστό κράνος μου έφαγε μια ηλίθια μπατσίνα που πετάχτηκε λίγο δόντι στη σύγκρουση, δεν σκέφτομαι ούτε για αστείο το ανοικτό ή το ανοιγόμενο κράνος.

  13. #28
    SUPERMARIONATIONjoe90
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    871
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
    Κρανος χωρις σαγονι = Αργος χωρις πεπονι...

    Γινεται;;;;

    ΓΙΝΕΤΑΙ ? να μας μεταφρασεις τι εννοέις ?

    ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΤΗΝ ΜΠΕΡΔΑ ΜΟΥ ρε συναδελφε LCer...

  14. #29
    SUPERMARIONATIONjoe90
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    871
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KamenosAfrican
    Kai epidi kairo tora, akoma kai se ayto to post, vlepo paparologies gia ta krani kai iti ta spasta.

    KANENA kranos spasto kai KAMIA kataskeyastria etaireia den anaferei na odigoume me anoixto to kranos. Apenantias anagrafete oti to kranos to KLOINOUMAI gia na odigisoume.
    Kai epidi mas aresoun ta makavria oi GIATROI zitisan ta anoigomena krani stis etaireies gia na mporoun na mas DIASOLINONOUN meta to atyxima.

    Koitaxte ligo tis prodiagrafes toy kranous prin parete tin p@p@ria giati to forane oloi. Oi sovares etaireies xrisimopoioun sin8etikes ines (carbon, kevlar, dainyma ktl) kai metalikous sindesmous kai sto sagoni kai stin basi tou kranous.

    ayta

    περα απ τα greekenglish σου ......


    ....δεν καταλαβα ??

    αν εισαι υπερ - η κατα του σπαστού κρανους?

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 950dim
    Εγγραφή
    20/06/2006
    Μηνύματα
    536
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1
    ΓΙΝΕΤΑΙ ? να μας μεταφρασεις τι εννοέις ?

    ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΤΗΝ ΜΠΕΡΔΑ ΜΟΥ ρε συναδελφε LCer...
    Eννοω φιλε μου πως ενω το Αργος φημιζεται για τα πεπονια του,δεν υπαρχει περιπτωση να μη βρεις πεπονι εκει.
    Ετσι και με το κρανος,ειναι γελοιο το σπαστο,δεν νοειται κρανος χωρις σαγονι!
    Ασε που ξεχνας τη περιπτωση προστασιας...
    Ασε με τωρα με ολους τους highστες με τα σπαστα safe απ’το Praktiker...εχω δει και με GS 1200 αντε τωρα!
    ...cause the place seems still alive...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF