Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 104

Θέμα: Gsxr 1000 K6 Black...sorry ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΕΝΟ ΠΛΑΣΙΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

  1. #1
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894

    Gsxr 1000 K6 Black...sorry ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΕΝΟ ΠΛΑΣΙΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

    -1 ΜOTO AKOMA. ΜΕΓΑΡΑ CIRQUIT.
    Θα βάλω και φωτό.
    Κρίμα για τον αναβάτη.... ...κρίμα και για μένα που τελικά βγήκα αληθινός....κρίμα....

  2. #2
    ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΟΣ Το avatar του/της kawasaki ZX-12
    Εγγραφή
    29/06/2005
    Μηνύματα
    213
    ναι αλλα γιατι δε λες οτι το μηχανακι εφερε τουμπες????

    οπως ειπε και καποιος αλλος τα μηχανακια αυτα φτιαχτηκαν να πηγαινουν γρηγορα οχι οτι αμα τα βροντας και κανουν κωλοτουμπες δεν θα παθαινουν τιποτα?

    τωρα αν πεσεις με 30 χιλιομετρα και σπασει το πλαισιο σιγουρα κατι παιζει η να σου σπασει απο τα γκαζια αλλα οχι απο τετοιες τουμπες!!!!

  3. #3
    πότε έγινε αυτό;


    εχθες στο τρακ ντεϋ;



    Θεέ και κύριε!

  4. #4
    ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΟΣ Το avatar του/της kawasaki ZX-12
    Εγγραφή
    29/06/2005
    Μηνύματα
    213
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    πότε έγινε αυτό;


    εχθες στο τρακ ντεϋ;



    Θεέ και κύριε!
    ναι σταυρο ηταν εκει καποιοι φιλοι και ειδα και φωτογραφια
    το πλαισιο εχει ανοιξει οπως κοβεις μια φρατζολα ψωμι με τα χερια!!!!!

    (γαμω τα παραδειγματα ε???χαχαχχαχαχ)

  5. #5

  6. #6
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki ZX-12
    ναι αλλα γιατι δε λες οτι το μηχανακι εφερε τουμπες????

    οπως ειπε και καποιος αλλος τα μηχανακια αυτα φτιαχτηκαν να πηγαινουν γρηγορα οχι οτι αμα τα βροντας και κανουν κωλοτουμπες δεν θα παθαινουν τιποτα?

    τωρα αν πεσεις με 30 χιλιομετρα και σπασει το πλαισιο σιγουρα κατι παιζει η να σου σπασει απο τα γκαζια αλλα οχι απο τετοιες τουμπες!!!!
    βεβαίως. Εννοείται ότι ότι έπεσε και έφερε τούμπες.
    και δές GSXR 750 01 με τούμπες γύρω από τον εαυτό του και πάνω κάτω (μπροστά-πίσω δηλ.)


    θα σου κάνω copy αυτά που έχω γράψει για το 750 το κ6

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΤΑ ΠΩ ΓΙAΤΙ ΠΑΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ !!!!

    όλα τα μοτό κόβουν πλαίσια αναλόγως τις συνθήκες πτώσης. Βέβαια από το 2004 και μετά έχει γίνει θέμα τρελό. 1ο κομμένο CBR 1000 RR από σούζα, φίλος μηχανικός σε εξουσιοδοτημένο HONDA μαγαζί πελάτη του (τον κάλυψε η εγγύηση), 2ο YAMAHA R1 2005 ραγισμένο πλαίσιο από ψιλή πτώση low siding , 3o Kawasaki 10 από πτώση από tank slapping, 4ο gsxr 1000 k5 ραγισμένο πλαίσιο από πτώση και αντικατάσταση με νέο τύπου πλαίσιο με άλλες κολλήσεις και ενισχύσεις από το εργοστάσιο φυσικά (πριν από 7 μήνες από όχι επίσημο dealer αλλά από ανεξάρτητο εισαγωγέα που φέρνει μηχανές από Ολλανδία).
    Δυστυχώς έχουν κάνει πολλές μαλακίες με τα πλαίσια και είναι αδικαιολόγητο για μένα άπό κάποιο ζόρισμα στη μηχανή είτε και σούζα να ραγίζει ή να κόβονται κολλήσεις από πλαίσια.

    Έχω μαζέψει εδώ και 2 χρόνια τα λεφτά για το Κ5 και επειδή πάντα περιμένω να δω πρώτα τι παίζεται με το μοντέλο (αφήνοντας ένα διάστημα 8 μηνών για να δω τυχόν προβλήματα) αρχίζουν οι ιστορίες των πλαισίων και λέω : ωραία δεν πάω για το Κ5 να δώ για το R1 διαβάζω βλέπω=φούτσα και από εκεί οπ λέω δεν πάμε καλά και αρχίζω και μουρλαίνομαι, οκ να δώ και για το RR ρωτάω το φίλο το μηχανικό και μου λέει : οκ μοτό αλλά για τη χρήση που κάνεις εσύ (πίστες κλπ λαλακίες) και αφού τον πιέζω και τον ρωτάω για το πλαίσιο μου λέει έχει παίξει ένα κομμένο στο μαγαζί μας.
    Και βλέπω μοτό προηγούμενης γενιάς 2001 GSXR 1000 να φέρνει 2 κολοτούμπες πάνω κάτω και 3 γύρω από τον εαυτό του και λέω πάει τα έσπασε όλα τα πάντα και τι είχε πάθει ? από σοβαρές ζημιές ένα κομμένο σε κόλληση υποπλαίσιο (επειδή χτυπούσε σε κάθε περιστροφή και από το στράβωμα του υποπλαισίου καποια στιγμή κόπηκε η κόλληση, τότε κατάλαβα γιατί στα αγωνιστικά κόβανε τα υποπλαίσια μετά από τη σέλα του οδηγού) και μια ζάντα πίσω φανοστάτη κλπ. (ακολουθεί φωτό)
    Οπότε κατέληξα να παραμείνω στο μοτό μου (GSXR 750 '03) χωρίς ποτέ να με απασχολούσε η αλλαγή του γιατί δεν είχα το παραμικρό παράπονο από αυτό και ίσα - ίσα μπορώ να πώ ότι με καλύπτει παντού ακόμα και σε σχέση με τα χιλιάρια. Κάθε φορά που γυρίζω από βόλτα πραγματικά το ευχαριστώ για αυτά που μου δίνει !!!!

    και καταλήγω σε σχέση με την προηγούμενη ΤΣΑΝΤΙΛΑ μου για να το κλείσουμε το θέμα:
    Ε, άντε gamo τις εταιρίες σας (μετά από το 2004) τα μηχανάκια σας και την ΠΑΘΗΤΙΚΗ malakia που περνάτε ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ.

    ΓΙΑΤΙ ΡΕ ?

    Ξενερώνετε τον αναβάτη και μπαίνουν "σκιές", "ίσως" και μήπως στην εμπιστοσύνη του αναβάτη ως προς τα μοτό .....θα πάρω μοτό που θα γουστάρω να το πηγαίνω γρήγορα/αργά, στριφτερά/ίσια, σούζες/endo όπως να είναι τεσπα ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΤΕΡΕΙΣ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ? Ε, τότε δώστο μου στη τιμή του Κινέζικου για να ξέρω τι θα αντιμετωπίσω από πρίν.

    ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΞΕΝΕΡΟΠΟΥΛΟΙ?


    *θα το μεταφράσω και θα τους το στείλω (όχι θα κάτσω να σκάσω μόνος μου)
    το μπαλάκι σε αυτούς που πρέπει
    στη δουλειά μου έχω μάθει να λειτουργώ υπεύθυνα και χωρίς να έχω σχέση με την ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ . ΑΥΤΟΙ ?

    Δύο χρόνια πάνε να με σκάσουν . ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦ
    άντε με τους καστανάδες


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	vasi organon.jpg 
Προβολές:	1739 
Μέγεθος:	64,0 KB 
ID:	63475

  7. #7
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    υποπλαίσιο αυτή ήταν η ζημιά
    έχει διαφορά το πλαίσιο από το υποπλαίσιο και στην τελική το υποπλαίσιο είναι φυσιολογικό το πλαίσιο όμως.....ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ypoplaisio.jpg 
Προβολές:	1711 
Μέγεθος:	57,4 KB 
ID:	63476

  8. #8
    ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΟΣ Το avatar του/της kawasaki ZX-12
    Εγγραφή
    29/06/2005
    Μηνύματα
    213
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    βεβαίως. Εννοείται ότι ότι έπεσε και έφερε τούμπες.
    και δές GSXR 750 01 με τούμπες γύρω από τον εαυτό του και πάνω κάτω (μπροστά-πίσω δηλ.)


    θα σου κάνω copy αυτά που έχω γράψει για το 750 το κ6

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΤΑ ΠΩ ΓΙAΤΙ ΠΑΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ !!!!

    όλα τα μοτό κόβουν πλαίσια αναλόγως τις συνθήκες πτώσης. Βέβαια από το 2004 και μετά έχει γίνει θέμα τρελό. 1ο κομμένο CBR 1000 RR από σούζα, φίλος μηχανικός σε εξουσιοδοτημένο HONDA μαγαζί πελάτη του (τον κάλυψε η εγγύηση), 2ο YAMAHA R1 2005 ραγισμένο πλαίσιο από ψιλή πτώση low siding , 3o Kawasaki 10 από πτώση από tank slapping, 4ο gsxr 1000 k5 ραγισμένο πλαίσιο από πτώση και αντικατάσταση με νέο τύπου πλαίσιο με άλλες κολλήσεις και ενισχύσεις από το εργοστάσιο φυσικά (πριν από 7 μήνες από όχι επίσημο dealer αλλά από ανεξάρτητο εισαγωγέα που φέρνει μηχανές από Ολλανδία).
    Δυστυχώς έχουν κάνει πολλές μαλακίες με τα πλαίσια και είναι αδικαιολόγητο για μένα άπό κάποιο ζόρισμα στη μηχανή είτε και σούζα να ραγίζει ή να κόβονται κολλήσεις από πλαίσια.

    Έχω μαζέψει εδώ και 2 χρόνια τα λεφτά για το Κ5 και επειδή πάντα περιμένω να δω πρώτα τι παίζεται με το μοντέλο (αφήνοντας ένα διάστημα 8 μηνών για να δω τυχόν προβλήματα) αρχίζουν οι ιστορίες των πλαισίων και λέω : ωραία δεν πάω για το Κ5 να δώ για το R1 διαβάζω βλέπω=φούτσα και από εκεί οπ λέω δεν πάμε καλά και αρχίζω και μουρλαίνομαι, οκ να δώ και για το RR ρωτάω το φίλο το μηχανικό και μου λέει : οκ μοτό αλλά για τη χρήση που κάνεις εσύ (πίστες κλπ λαλακίες) και αφού τον πιέζω και τον ρωτάω για το πλαίσιο μου λέει έχει παίξει ένα κομμένο στο μαγαζί μας.
    Και βλέπω μοτό προηγούμενης γενιάς 2001 GSXR 1000 να φέρνει 2 κολοτούμπες πάνω κάτω και 3 γύρω από τον εαυτό του και λέω πάει τα έσπασε όλα τα πάντα και τι είχε πάθει ? από σοβαρές ζημιές ένα κομμένο σε κόλληση υποπλαίσιο (επειδή χτυπούσε σε κάθε περιστροφή και από το στράβωμα του υποπλαισίου καποια στιγμή κόπηκε η κόλληση, τότε κατάλαβα γιατί στα αγωνιστικά κόβανε τα υποπλαίσια μετά από τη σέλα του οδηγού) και μια ζάντα πίσω φανοστάτη κλπ. (ακολουθεί φωτό)
    Οπότε κατέληξα να παραμείνω στο μοτό μου (GSXR 750 '03) χωρίς ποτέ να με απασχολούσε η αλλαγή του γιατί δεν είχα το παραμικρό παράπονο από αυτό και ίσα - ίσα μπορώ να πώ ότι με καλύπτει παντού ακόμα και σε σχέση με τα χιλιάρια. Κάθε φορά που γυρίζω από βόλτα πραγματικά το ευχαριστώ για αυτά που μου δίνει !!!!

    και καταλήγω σε σχέση με την προηγούμενη ΤΣΑΝΤΙΛΑ μου για να το κλείσουμε το θέμα:
    Ε, άντε gamo τις εταιρίες σας (μετά από το 2004) τα μηχανάκια σας και την ΠΑΘΗΤΙΚΗ malakia που περνάτε ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ.

    ΓΙΑΤΙ ΡΕ ?

    Ξενερώνετε τον αναβάτη και μπαίνουν "σκιές", "ίσως" και μήπως στην εμπιστοσύνη του αναβάτη ως προς τα μοτό .....θα πάρω μοτό που θα γουστάρω να το πηγαίνω γρήγορα/αργά, στριφτερά/ίσια, σούζες/endo όπως να είναι τεσπα ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΤΕΡΕΙΣ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ? Ε, τότε δώστο μου στη τιμή του Κινέζικου για να ξέρω τι θα αντιμετωπίσω από πρίν.

    ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΞΕΝΕΡΟΠΟΥΛΟΙ?


    *θα το μεταφράσω και θα τους το στείλω (όχι θα κάτσω να σκάσω μόνος μου)
    το μπαλάκι σε αυτούς που πρέπει
    στη δουλειά μου έχω μάθει να λειτουργώ υπεύθυνα και χωρίς να έχω σχέση με την ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ . ΑΥΤΟΙ ?

    Δύο χρόνια πάνε να με σκάσουν . ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦ
    άντε με τους καστανάδες
    +1000 σε ολα αυτα που λες συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!!!

    εγω το 2004 εφερα κολοτουμπες με το 636 που ειχα στην επιδαυρο!!!!
    το μηχανακι συρθηκε αρκετα αφου πρωτα χτυπησε στα βραχια
    σου λεω λοιπον οτι δεν επαθε τιποτα το πλασιο μονο το μπροστινο αλλαχτηκε και ολα τα πλαστικα!!!!!

    ζημια μεγαλη δεν λεω αλλα οχι να παει η μηχανη για πεταμα!!!!!

    τωρα μπορουμε να πουμε οτι ειναι και λιγο τυχη !!!!!!!!
    πως θα βαρεσει ,που ,με ποσα και παει λεγοντας.............

  9. #9
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.878
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    βεβαίως. Εννοείται ότι ότι έπεσε και έφερε τούμπες.
    και δές GSXR 750 01 με τούμπες γύρω από τον εαυτό του και πάνω κάτω (μπροστά-πίσω δηλ.)


    θα σου κάνω copy αυτά που έχω γράψει για το 750 το κ6

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΤΑ ΠΩ ΓΙAΤΙ ΠΑΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ !!!!

    όλα τα μοτό κόβουν πλαίσια αναλόγως τις συνθήκες πτώσης. Βέβαια από το 2004 και μετά έχει γίνει θέμα τρελό. 1ο κομμένο CBR 1000 RR από σούζα, φίλος μηχανικός σε εξουσιοδοτημένο HONDA μαγαζί πελάτη του (τον κάλυψε η εγγύηση), 2ο YAMAHA R1 2005 ραγισμένο πλαίσιο από ψιλή πτώση low siding , 3o Kawasaki 10 από πτώση από tank slapping, 4ο gsxr 1000 k5 ραγισμένο πλαίσιο από πτώση και αντικατάσταση με νέο τύπου πλαίσιο με άλλες κολλήσεις και ενισχύσεις από το εργοστάσιο φυσικά (πριν από 7 μήνες από όχι επίσημο dealer αλλά από ανεξάρτητο εισαγωγέα που φέρνει μηχανές από Ολλανδία).
    Δυστυχώς έχουν κάνει πολλές μαλακίες με τα πλαίσια και είναι αδικαιολόγητο για μένα άπό κάποιο ζόρισμα στη μηχανή είτε και σούζα να ραγίζει ή να κόβονται κολλήσεις από πλαίσια.

    Έχω μαζέψει εδώ και 2 χρόνια τα λεφτά για το Κ5 και επειδή πάντα περιμένω να δω πρώτα τι παίζεται με το μοντέλο (αφήνοντας ένα διάστημα 8 μηνών για να δω τυχόν προβλήματα) αρχίζουν οι ιστορίες των πλαισίων και λέω : ωραία δεν πάω για το Κ5 να δώ για το R1 διαβάζω βλέπω=φούτσα και από εκεί οπ λέω δεν πάμε καλά και αρχίζω και μουρλαίνομαι, οκ να δώ και για το RR ρωτάω το φίλο το μηχανικό και μου λέει : οκ μοτό αλλά για τη χρήση που κάνεις εσύ (πίστες κλπ λαλακίες) και αφού τον πιέζω και τον ρωτάω για το πλαίσιο μου λέει έχει παίξει ένα κομμένο στο μαγαζί μας.
    Και βλέπω μοτό προηγούμενης γενιάς 2001 GSXR 1000 να φέρνει 2 κολοτούμπες πάνω κάτω και 3 γύρω από τον εαυτό του και λέω πάει τα έσπασε όλα τα πάντα και τι είχε πάθει ? από σοβαρές ζημιές ένα κομμένο σε κόλληση υποπλαίσιο (επειδή χτυπούσε σε κάθε περιστροφή και από το στράβωμα του υποπλαισίου καποια στιγμή κόπηκε η κόλληση, τότε κατάλαβα γιατί στα αγωνιστικά κόβανε τα υποπλαίσια μετά από τη σέλα του οδηγού) και μια ζάντα πίσω φανοστάτη κλπ. (ακολουθεί φωτό)
    Οπότε κατέληξα να παραμείνω στο μοτό μου (GSXR 750 '03) χωρίς ποτέ να με απασχολούσε η αλλαγή του γιατί δεν είχα το παραμικρό παράπονο από αυτό και ίσα - ίσα μπορώ να πώ ότι με καλύπτει παντού ακόμα και σε σχέση με τα χιλιάρια. Κάθε φορά που γυρίζω από βόλτα πραγματικά το ευχαριστώ για αυτά που μου δίνει !!!!

    και καταλήγω σε σχέση με την προηγούμενη ΤΣΑΝΤΙΛΑ μου για να το κλείσουμε το θέμα:
    Ε, άντε gamo τις εταιρίες σας (μετά από το 2004) τα μηχανάκια σας και την ΠΑΘΗΤΙΚΗ malakia που περνάτε ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ.

    ΓΙΑΤΙ ΡΕ ?

    Ξενερώνετε τον αναβάτη και μπαίνουν "σκιές", "ίσως" και μήπως στην εμπιστοσύνη του αναβάτη ως προς τα μοτό .....θα πάρω μοτό που θα γουστάρω να το πηγαίνω γρήγορα/αργά, στριφτερά/ίσια, σούζες/endo όπως να είναι τεσπα ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΤΕΡΕΙΣ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ? Ε, τότε δώστο μου στη τιμή του Κινέζικου για να ξέρω τι θα αντιμετωπίσω από πρίν.

    ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΞΕΝΕΡΟΠΟΥΛΟΙ?


    *θα το μεταφράσω και θα τους το στείλω (όχι θα κάτσω να σκάσω μόνος μου)
    το μπαλάκι σε αυτούς που πρέπει
    στη δουλειά μου έχω μάθει να λειτουργώ υπεύθυνα και χωρίς να έχω σχέση με την ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ . ΑΥΤΟΙ ?

    Δύο χρόνια πάνε να με σκάσουν . ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦ
    άντε με τους καστανάδες

  10. #10
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki ZX-12
    +1000 σε ολα αυτα που λες συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!!!

    εγω το 2004 εφερα κολοτουμπες με το 636 που ειχα στην επιδαυρο!!!!
    το μηχανακι συρθηκε αρκετα αφου πρωτα χτυπησε στα βραχια
    σου λεω λοιπον οτι δεν επαθε τιποτα το πλασιο μονο το μπροστινο αλλαχτηκε και ολα τα πλαστικα!!!!!

    ζημια μεγαλη δεν λεω αλλα οχι να παει η μηχανη για πεταμα!!!!!

    τωρα μπορουμε να πουμε οτι ειναι και λιγο τυχη !!!!!!!!
    πως θα βαρεσει ,που ,με ποσα και παει λεγοντας.............
    σωστά, είδες και εσύ το ίδιο λές και εννοείται ότι έχει σχέση με το πως έπεσε η μηχανή αλλά είναι ΤΥΧΑΙΑ Η ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ?

    και να ήθελα να το πιστέψω, που τρελαίνομαι για Suzuki και συγκεκριμένα κ5-κ6, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ και δεν ψωνίζω.
    Πρέπει να το πάρουμε όλοι χαμπάρι και μην ψωνίζουμε κάτι όταν δεν αξίζει. Μόνο όταν δεν θα έχουν πωλήσεις θα ενδιαφερθούν για βασικές βελτιώσεις και δη βελτιώσεις ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    205
    Απ'ότι φαίνεται, στα παλιότερα μηχανάκια, υπήρχαν διάφορα σκατουλάκια τριγύρω που σε σύγκρουση της μοτοσυκλέτας απορροφούσαν κινητική ενέργεια. Στα τελευταία μοτόρια, αυτά τα σκατουλάκια είναι ελαφρύτερα λιγότερα κτλ με αποτέλεσμα το πλαίσιο να τρώει όλη την καταπόνηση. ΣΥΝ ότι είναι ελαφρύτερα τα καινούρια πλαίσια κτλ.

    μια πιθανή εξήγηση δίνω.

  12. #12
    Γενικα συμφωνω σε ολα τα παραδειγματα & γα**σταβριδια !!! ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΕΛΑΦΡΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ !!
    βγαζουν τωρα το CBR 600 RR ---- 155 Kg !!

    ΡΕ ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ????? ΤΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ 155 ΚΙΛΑ ???

    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ : TO K5 AN ΔΕΙΤΕ ΔΕΝ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΙΣ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ !!
    CHECK IT !!!
    PSYCHOPAN KAMIKAZI

  13. #13
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PSYCHOPAN
    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ : TO K5 AN ΔΕΙΤΕ ΔΕΝ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΙΣ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ !!
    CHECK IT !!!
    Όντως................

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    Μόνο όταν δεν θα έχουν πωλήσεις θα ενδιαφερθούν για βασικές βελτιώσεις και δη βελτιώσεις ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ.
    Τα κομμένα μετά από πτώση (έστω και μικρή) πλαίσια δεν είναι θέμα ασφάλειας.
    Είναι θέμα επισκευασιμότητας ΜΕΤΑ το ατύχημα, άρα ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ...

  15. #15
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    Τα κομμένα μετά από πτώση (έστω και μικρή) πλαίσια δεν είναι θέμα ασφάλειας.
    Είναι θέμα επισκευασιμότητας ΜΕΤΑ το ατύχημα, άρα ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ...
    όχι εννοώ βελτιώσεις για την ασφάλεια τού αναβάτη

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF