Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ

  1. #1

    ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ

    Παιδια καλησπερα και καλως σας βρηκα γραφτικα σημερα στο φορουμ κι εδω και 4 ωρες διαβαζω θεματα ......

    Παρα πολυ ενδιαφεροντα ολα και πραγματικα ανθρωποι που ξερουν πολλα απο μηχανες...Δλδ το ακριβως αντιθετο απο εμενα...
    Μολις εβγαλα διπλομα και θελω να αγορασω ενα 125 ...Το προβλημα μου ειναι οτι πανω απο 3.000 δεν παιζει να δωσο κι αυτα με το πολυ ζορι !!!!

    Επειδη στη σχολη οδηγων αυτα που μαθενεις ειναι παπαρια συγγνωμη για η λεξη.....Δεν ξερω απο μηχανες πολλα...μηχανικα παντα..

    Μου εχει κολληση η ιδεα επειδη ειναι η πρωτη φορα που περνω μηχανη να παρω την cbr 125 επειδη τα λεφτα μου ερχονται μια χαρα αν και θα το ψαξω μηπως βρω καμια μεταχειρησμενη.....
    Ειδα ομως καποια ποστ παλια που πολλοι διαφωνουσαν...
    Θελω να αγορασω street μηχανη τυπου cbr μονο που τις βλεπω λιωνο...Εσεις τι προτεινετε;;;; Αξιζει; ποια λετε εσεις; Αν μπορειτε αναφερετε τιμη και επιδοσεις...

    Για αμαξια ξερω αρκετα εχω και δικο μου ενα Citroen C2 αλλα θελω και μια μηχανη...

    Οσοι πιστοι βοηθηστε με...

    χαρηκα πολυ που βρηκα αυτο το φορουμ....

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Καλωσηρθες φιλε μου.
    Το λεπον με τα λεφτα που διαθετεις και με διπλωμα που υποθετω οτι ειναι για απεριοριστα κυβικα, αν και δεν το ανεφερες, καλυτερα να μην κοιταξεις κατα cbr μερια και γενικα ασε τα 600αρια προς το παρον, γιατι μαλλον με 3.000 αν ψαχνεις για κελεπουρι μαλλον μπελα στο κεφαλι σου θα βαλεις.

    Παρε κατι μικρο και πρακτικο για αρχη,(οτι και να παρεις πρωτο μηχανακι ειναι δεν θα το βαρεθεις ευκολα) ,κατσε λιγο να δεις τι θελεις να κανεις, και γενικα που βαδιζεις μοτοσυκλετιστικα βρε αδερφε, γραφε και καμια μαλακια εδω να περναει η ωρα,(καλα αν θες κανε και καμια σοβαρη ερωτηση, αλλα μην περιμενεις σοβαρη απαντηση) , και εχει ο Θεος...:rotflmao:
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  3. #3
    για εμενα παρτο το cbr125 ειναι μια χαρα εχει και συμπλεκτη μπορει να σε κουρασει λιγο στην πολη με την ενοια συμπλεξη αποσυμπλεξη αλα αφου λες οτι εχεις αμαξι θα το εχεις συνιθισει παρτο γιατι εχει καπως στησημο μηχανης θα σε βοηθησει να εξελιχθεις.

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Καλωσηρθες φιλε μου.
    Το λεπον με τα λεφτα που διαθετεις και με διπλωμα που υποθετω οτι ειναι για απεριοριστα κυβικα, αν και δεν το ανεφερες, καλυτερα να μην κοιταξεις κατα cbr μερια και γενικα ασε τα 600αρια προς το παρον, γιατι μαλλον με 3.000 αν ψαχνεις για κελεπουρι μαλλον μπελα στο κεφαλι σου θα βαλεις.
    Απεριοριστα ειναι. Δεν θελω καποιο 600αρι μεταχηρησμενο 125 εννοουσα
    θελω να αρχισω απο κατι μικρο. Δεν ξερω μου φαινεται ιδανικο...αν και εμφανισιακα θα προτιμουσα μια 600αρα αλλα τα λεφτα δν με παιρνουν και δεν θελω να σου πω την αληθεια...

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Καλωσηρθες φιλε μου.
    Το λεπον με τα λεφτα που διαθετεις και με διπλωμα που υποθετω οτι ειναι για απεριοριστα κυβικα, αν και δεν το ανεφερες, καλυτερα να μην κοιταξεις κατα cbr μερια και γενικα ασε τα 600αρια προς το παρον, γιατι μαλλον με 3.000 αν ψαχνεις για κελεπουρι μαλλον μπελα στο κεφαλι σου θα βαλεις.

    Παρε κατι μικρο και πρακτικο για αρχη,(οτι και να παρεις πρωτο μηχανακι ειναι δεν θα το βαρεθεις ευκολα) ,κατσε λιγο να δεις τι θελεις να κανεις, και γενικα που βαδιζεις μοτοσυκλετιστικα βρε αδερφε, γραφε και καμια μαλακια εδω να περναει η ωρα,(καλα αν θες κανε και καμια σοβαρη ερωτηση, αλλα μην περιμενεις σοβαρη απαντηση) , και εχει ο Θεος...:rotflmao:

    Ρε συ κρουκη για το 125 ειπε το παλουκαρι οχι για το εξακοσα!
    Φιλε Kourtembeu καλως ηρθες!Τσακο μια και αραξε!
    Το λοιπον...λες οτι γουσταρεις τα στρεταδικα.Τοτε παρε το cbrακι.
    Να ξερεις ομως οτι θα σε κουρασει μεσα στην κινηση αφου το βαρος πεφτει στα χερια.
    Στη θεση σου θα κοιταγα για κανενα εντουρακι 125 (ΧΤ,XR κλπ)
    Ενα αρκει να θυμασαι.Ο,τι και να παρεις θα το μαθεις αρκει να εχεις το μυαλο σου μεσα στο κεφαλι σου και οχι στον δεξιο καρπο!
    Ο,τι και αν αγορασεις τελικα,καλως ορισες στον μαγευτικο κοσμο τω δικυκλων.
    Παντα κρανος,γαντια,μπουφαν και μποτες.
    Παω να την πεσω τωρα...γιατι αυριο το πρωι εχω να παω για κουρεμα.
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    :ZZZ:



    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231

    Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kourtembeu

    Θελω να αγορασω street μηχανη τυπου cbr μονο που τις βλεπω λιωνο...
    Φανταζομαι οτι εννοουσες τα διαφορα 600αρια με αυτο αλλα λογω οικονομικων και απειριας εκανες λογο στην αρχη για το 125...

    Καλα τα λεω;

    Αν βεβαια εννοουσες το 125 τοτε εισαι αξιος της μοιρας σου:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
    Τοτε παρε το cbrακι.
    Να ξερεις ομως οτι θα σε κουρασει μεσα στην κινηση αφου το βαρος πεφτει στα χερια.
    Εγω παντως δεν εχω δει ως τωρα παπι που να κουραζει τους καρπους......

    Γιατι για παπι μιλαμε με ψηλα κλιπον.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  8. #8

    Re: Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Φανταζομαι οτι εννοουσες τα διαφορα 600αρια με αυτο αλλα λογω οικονομικων και απειριας εκανες λογο στην αρχη για το 125...

    Καλα τα λεω;

    σου:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Με καλυψες απολυτα...εντουρακι 125 xt xr ια ποσα λεφτα μιλαμε;; και απο επιδοσεις;

  9. #9
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Ok.Αλλα οσο να ναι δεν θα κουραζει?
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2005
    Μηνύματα
    40
    na po kai go tin apopsi mou???gt den koitas ena rs125 mporei na sou aresei gt einai kai auto street...

  11. #11
    rs aprillia ennoeis? den einai akrivi??

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2005
    Μηνύματα
    40
    nai to aprillia leo....i moni m@l@ki@ einai auti oti einai akribo.....

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EddY
    nai to aprillia leo....i moni m@l@ki@ einai auti oti einai akribo.....
    tote to ksexname...ki egw to eixa skefti mou fainetai polu kalutero alla to provlima twn xrhmatwn den lynetai....

    Apla 8elw na kserw kai ta pleonektimata kai meionektimata tou cbr an kapoios kserei...

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2005
    Μηνύματα
    40
    na sou po kati ego to cbr to theoro san ena papaki...exei bgei gia na antitastasei to papaki.to mono kalo pou exei pisteuo einai oti miazei me ena street..na sou po exeis skeftei to cbf250 i tou cbf400....an katalaba kala mporeis na parei kai ano ton 400 kibikon...giati den pas na pareis gia arxi mia bros400 mporei na einai palia mixani alla akoma einai kali...

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EddY
    giati den pas na pareis gia arxi mia bros400 mporei na einai palia mixani alla akoma einai kali...
    em twra me pianeis adiavasto.... bros 400??? apo xrimata kai epidoseis ti leei? kamia foto :wacko:

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF