Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: Τωρα που μας εχουν αναγκη

  1. #1

    Τωρα που μας εχουν αναγκη

    Εχουν γραφτει αρκετα θεματα αναφερομενα στις επερχομενες δημοτικες εκλογες. Με καποιους συμφωνουμε με καποιους οχι.

    Οσοι προτιθενται να μην ψηφισουν καποιον "κεχρισμενο" και ν απεχουν απ αυτη την ασκοπη διαδικασια, θα ηθελαν τη μερα εκεινη να παραστουμε σε καποιο εκλογικο κεντρο της Αττικης, να εχουμε ετοιμασει κειμενακια που να μοιραζουμε στον κοσμο, εξηγωντας ως μοτοσυκλετιστες ή υποψηφιοι μοτοσυκλετιστες (μη βαρατε οκ) γιατι απεχουμε; Εννοειται οτι θα σκεφτουμε καποιο εκλογικο κεντρο που να εχει ¨ειδικο¨ενδιαφερον για εμας..

    Δεν θα χρειαστουν ουτε φοβερες πολιτικες αναλυσεις ουτε πολλα εξοδα:λιγα, καλα και ντομπρα λογια που μπορουν να βασιζονται σε 4-5 φωτο και λιγα στατιστικα στοιχεια.Σε Α4 χωρανε ανετα αυτα. Τεχνικα ειναι πανευκολο και θα μπορουσε να γινει και οχι μονο σε ενα κεντρο αλλα σε περισσοτερα.

    Θεματα για προβληματισμο:ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ με αλλα φορουμ και με λεσχες, συμφωνια επι του κειμενου που θα γραφτει, συμφωνια ως προς τα ορια της"εκδηλωσης" μας.

    Εν ολιγοις, αν αποφασιστει να γινει κατι, θα τηρηθει στο ακεραιο η απο κοινου αποφαση, προς αποφυγη παρεξηγησεων. Το πραγμα ειναι απλο, πανευκολο, θελει λιγη διαθεση και ελαχιστη κοινη προσπαθεια.. Τι λετε;;;
    Η δραση αντικαθιστα τα δακρυα

  2. #2
    Πωπω....μετα απο 60+ αναγνωσεις και τοσο παρλαρε ολοι θα ψηφισετε ε; Μα ολοι; Ουτε ενας "παραξενος" που θ αρνηθει την ψηφο, αυτη τη δυναμη του λαου, το ανικητο οπλο του,το χαστουκι στην αχαριστια και ολα τα σχετικα;;

    Μπραβο ρε μαγκες. Και σε μενα που δεν μιλησα πιο εμπεριστατωμενα ή απλα για να σας πεισω και σε σας που γκρινιαζετε οτι γλυστραει η Πατησιων, η Γαλατσιου, η Πανεπιστημιου, η Αθηνων-Πατρων και παει λεγοντας... Αν καποιος απο εμας πεσει απο μαλακια του δρομου θα μπορει να πει κατι μετα;

    Τοσο extreme ηταν η ιδεα μου; Οκ, θα παω να μαθω εντο να νιωσω κατι αγριο, να γεμισω αδρεναλινη. Θ αφησω τις φλοριες για την σταση μας και το τι κανουμε γι αυτο που μας περιβαλλει για κανενα ονειροπαρμενο. Καληνυχτα και καλη τυχη
    Η δραση αντικαθιστα τα δακρυα

  3. #3
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    δεν επρεπε να ερθεις Δελεαρ εσυ παει χαλασες




    μα τι λες πουλακ'μ?

    μοτοσυκλετιστες ειμαστε οχι κινιμα - ετσι πιστευω εγω-

    επειδη εχουμε ολοι μηχανη -λεμε τωρα-
    και παμε καμμια εκδρομη -βολτα-καφε

    επειδη κανουμεΝ την πλακα μας η τοποθετουμε καποια επικαιρα και μη θεματα και τα συζηταμε οσο μπορουμε και οσο αντεχουμε -λεμε τωρα ..παλι-

    δε παει να πει οτι ειμαστε ενωμενοι μια γροθια ακουμε ολοι μεταλ και πλενουμε τα μηχανακια μας μια φορα τα 5 χρονια -οπως ο trooper που επρεπε να λεγετε τυροβρωμικουλας και οχι τρουπες αλλα ....λεμε τωρα-


    και δεν εχουμε ολοι τα ιδια πιστευω και ο καθεις εχει τη ζωη του και τις ιδεες του

    δεν ειμαστε το κομμα των μοτοσυκλετων

    μια παρεα ειμαστε


    απλα



    ετσι νομιζω


    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  4. #4
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
    Μπραβο ρε μαγκες. Και σε μενα που δεν μιλησα πιο εμπεριστατωμενα ή απλα για να σας πεισω και σε σας που γκρινιαζετε οτι γλυστραει η Πατησιων, η Γαλατσιου, η Πανεπιστημιου, η Αθηνων-Πατρων και παει λεγοντας... Αν καποιος απο εμας πεσει απο μαλακια του δρομου θα μπορει να πει κατι μετα;
    Α,μόνο αν κάποιος απέχει μπορεί μετά να πει κουβέντα ενώ οι υπόλοιποι όχι..Ή μήπως μετά θα αποκτήσει η Πατησίων την άσφαλτο του Mugello..;;

    Και γιατί (αν κατάλαβα καλά) θέτεις την αποχή ως προυπόθεση..;;Δεν μπορεί κάποιος και να ψηφίζει ΚΑΙ να διαμαρτυρηθεί..;;


    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
    και δεν εχουμε ολοι τα ιδια πιστευω και ο καθεις εχει τη ζωη του και τις ιδεες του
    δεν ειμαστε το κομμα των μοτοσυκλετων
    μια παρεα ειμαστε
    απλα
    Συμφωνώ απόλυτα..
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  5. #5
    βρε Ζεταδι μ' , ουτε κομμα θελω να φτιαξω, ουτε να γινουμε φανταροι υπερ καποιου σκοπου κτλ.
    Μια παρεα και μαλιστα πολυ ευχαριστη, συμφωνοι.Αλλα αυτη η παρεα χωρις να χρειαζεται να ταυτιστει απολυτα οσον αφορα τα πιστευω και εφοσον καποιος δεν ψηφιζει(ειναι προυποθεση αυτο) αφου το δηλωσαν αρκετοι αυτο, μπορουν να κανουν και κατι παραπανω περα απ οσα ομορφα γινονται.

    Δεν βρηκα την απολυτη αληθεια, ουτε εχω δικιο σ οτι λεω και θελω να πεισω τους παντες. Αλλα ακουγα και ακουω πολυ μουρμουρα εδω μεσα για δρομους μα μου σου του(και δικιο εχουμε) αλλα στο δια ταυτα...τζιφος, ε τωρα ριχτο μωρε στον Γιαννακη, καλο παιδι ειναι , κατι θα κανει αυτος για τον τοπο κτλ..

    (Ειλικρινα και χωρια απ αυτο ηταν ωραια σημερα που βρεθηκαμε και ας μου τη λεγατε για τα χονδα μου. Απεφυγα οπως ειδες επιμελως ν ανοιξω κουβεντες αναλογες μ αυτες που παιζουν εδω )

    Χαιρετω σε
    Η δραση αντικαθιστα τα δακρυα

  6. #6
    Eν συνεχεια θα παρουμε τις μηχανες θα παμε συνταγμα να μαρσαρουμε,σπινιαρουμε κ γενικοτερα να "ακουστουμε" λιγο κ θα καταλαβουμε τη βουλη,θα απαιτησουμε τον Μακη με μια καμερα κ 10λεπτα στο εθνικο δικτυο για να μεταδωσουμε το μανιφεστο μας,μετα απο αυτο ολοι οι μοτοσυκλετιστες εν'ελλαδι θα γινουν μια γροθια,θα εναντιωθουμε στους κουτακιδες κ θα παρουμε την εξουσια αυτης χωρας στα χερια μας!!!!



    εναλλακτικα μπορεις να

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
    ........θα παω να μαθω εντο να νιωσω κατι αγριο, να γεμισω αδρεναλινη. Θ αφησω τις φλοριες για την σταση μας και το τι κανουμε γι αυτο που μας περιβαλλει για κανενα ονειροπαρμενο. Καληνυχτα και καλη τυχη

    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  7. #7
    Λαμπρο εγω πιστευω οτι αυτη η διαδικασια ειναι γελοια και δεν βγαζει πουθενα. Αν το ξερεις αυτο , απλα δεν μπορεις να παραπονιεσαι γιατι το στηριζεις με την ψηφο σου ολο αυτο. Αν ομως πιστευεις οτι βγαζει καπου δικαιολογεισαι εν μερει, αλλα μετα απο τοσα χρονια και τοσα αδικα ατυχηματα κατι σου λεει οτι τα πραγματα δεν ειναι οπως φαινονται και θελει λιγο ψαξιμο..

    Δεν θετω την αποχη ως προυποθεση αλλα ειναι ζητημα καθαρα προσωπικης συνεπειας για να συμμετασχει καποιος σ αυτο, τουλαχιστον ετσι οπως ξεκινησα το θεμα απ την αρχη. Κατα τ αλλα, αν ειναι να γινει καποια διαμαρτυρια, καποια ενημερωση εννοειται οτι δεν παιζει κανενα προβλημα. Δεν ειμαι καποιος για να ορισω τετοιες συλλογικες διαδικασιες ετσι οπως μου αρεσει, δεν μ αρεσουν αυτοι "οι καποιοι" και απεχθανομαι την επιβολη. Πεταξα μια ιδεα, η οποια μπορει να συνδιαμορφωθει απ ολους, να μεταλλαχτει και να καταληξει καπου με κουβεντουλα και να γινει κατι απο κοινου. Αν παλι δεν υπαρχει διαθεση, ολα καλα αλλα κατεμε γκρινιες τελος και μονο χαμογελα
    Η δραση αντικαθιστα τα δακρυα

  8. #8
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    Eν συνεχεια θα παρουμε τις μηχανες θα παμε συνταγμα να μαρσαρουμε,σπινιαρουμε κ γενικοτερα να "ακουστουμε" λιγο κ θα καταλαβουμε τη βουλη,θα απαιτησουμε τον Μακη με μια καμερα κ 10λεπτα στο εθνικο δικτυο για να μεταδωσουμε το μανιφεστο μας,μετα απο αυτο ολοι οι μοτοσυκλετιστες εν'ελλαδι θα γινουν μια γροθια,θα εναντιωθουμε στους κουτακιδες κ θα παρουμε την εξουσια αυτης χωρας στα χερια μας!!!!
    ........και μετα ολοι στο Mall.


    Resistman εγω μεσα ειμαι.

    Αν μαζευτουμε τουλαχιστον 10 κατι γινεται ,αν ειμαστε οι δυο μας,μαλλον θα μας κοροιδευουν τα παιδακια η θα μας βαλουν οι γονεις να τα κραταμε και να τους λεμε μοτοσυκλετιστικες ιστοριες .

    Οποιαδηπωτε νυξη και να εγινε για αναλογη σταση αντιδρασεις στο συστημα ,η μοτοσυκλετιστικη κοινοτητα αντεδρασε ετσι:ZZZ:

    Φαντασου οτι οι κουριερ κανονισαν μια συναντηση και τα ατομα που μαζευτικαν ηταν ελαχιστα,ποιοι οι κουριερ που ειναι ολοι την μερα στους δρομους και πεζουν τη ζωη του,για 600 ευρα.
    Φαντασουν να ειχαν καποιο σωματειο και να απαιτουσαν τα αναλογα λεφτα για της υπηρεσιες που προσφερουν.Αν δεν τους τα διναν(παντα σε λογικα πλαισια)να καναν σταση εργασιας,θα παγωνε η Αθηνα.

    Τεσπα εχουν ξαναειπωθει αυτα,στο θεμα μας αν μαζευτουμε να το κανουμε καπως γρηγορα ομων για να προλαβουμε να οργανωθουμε λιγο.

    Ειμαστε 2...........ειμαστε ομως τρεις?


  9. #9
    Άνθρωπος Το avatar του/της gavos
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    199
    Κι εγώ μέσα.. Για δεύτερη κυριακή όμως γιατί την πρώτη θα λείπω..

  10. #10
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    το να απέχεις απο το δικαίωμα του ψήφου (αρα και του εκλέγειν...) ως μεσω αντίδρασης στη πολιτικη κατασταση... ειναι η μεγαλυτερη μαλακια που εχω ακουσει στη ζωη μου!

    αμα θες να αλλαξεις κατι ψηφισε διαφορετικα και προσπαθησε να "ξυπνήσεις" και αλλους να κανουν το ιδιο

    αν δεν υπαρχει κομμα που σε εκφραζει, φτιαξε ενα δικο σου και προσπάθησε να αλλαξεις κατι

    γαργαρα τα κομουνοαναρχικα ηλιθια πιστεύω του "δε συμμετέχω στα κοινα γιατι ειμαι πιο εξυπνος απο τους αλλους" εγω τα ακουω βερεσε.... αμα εχεις τα αρχιδια προσπαθησε να πείσεις το κοσμο με επιχειρήματα να ψηφισει καποιον που θα κανει την ανατροπή με τη πλειοψηφία του εκλογικου σωματος και με ασπιδα το συνταγμα σε καθε "εξουσια"!

    αν δε μπορεις να τον "αφυπνίσεις" ίσως πρεπειθ να αναλογιστεις οτι ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΤΩΡΙΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ .....

    γιατι οποιαδήποτε "ανατροπη" απο μικρη μεριδα ανθρωπων δεν ειναι δημοκρατια ειναι ετσι-θελικη-ανατροπη της

    το υποκειμενικό σχολιο μου ειναι οτι ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΣ ΑΞΙΖΟΥΝ ....

  11. #11
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    το να απέχεις απο το δικαίωμα του ψήφου (αρα και του εκλέγειν...) ως μεσω αντίδρασης στη πολιτικη κατασταση... ειναι η μεγαλυτερη μαλακια που εχω ακουσει στη ζωη μου!
    Πιστευω οτι εχεις ακουσει και μεγαλυτερeς μαλακιες απ'αυτη.

    αμα θες να αλλαξεις κατι ψηφισε διαφορετικα και προσπαθησε να "ξυπνήσεις" και αλλους να κανουν το ιδιο
    Συμφωνοι.


    αν δεν υπαρχει κομμα που σε εκφραζει, φτιαξε ενα δικο σου και προσπάθησε να αλλαξεις κατι
    Μαλλον πλακα κανεις.

    γαργαρα τα κομουνοαναρχικα ηλιθια πιστεύω του "δε συμμετέχω στα κοινα γιατι ειμαι πιο εξυπνος απο τους αλλους" εγω τα ακουω βερεσε.... αμα εχεις τα αρχιδια προσπαθησε να πείσεις το κοσμο με επιχειρήματα να ψηφισει καποιον που θα κανει την ανατροπή με τη πλειοψηφία του εκλογικου σωματος και με ασπιδα το συνταγμα σε καθε "εξουσια"!

    Εχεις κανεναν να προτεινεις η γαργαρες στον ωκεανο.

    αν δε μπορεις να τον "αφυπνίσεις" ίσως πρεπειθ να αναλογιστεις οτι ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΤΩΡΙΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ .....
    Ναι και ειναι μια απολαυση....

    γιατι οποιαδήποτε "ανατροπη" απο μικρη μεριδα ανθρωπων δεν ειναι δημοκρατια ειναι ετσι-θελικη-ανατροπη της

    το υποκειμενικό σχολιο μου ειναι οτι ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΣ ΑΞΙΖΟΥΝ ....
    Οποτε προτεινεις γαργαρα, ε?

  12. #12
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    αμα πετας το μοναδικο σου οπλο στη μαχη και τρεχεις να φυγεις... δε κερδιζεις τον αντιπαλο

    ετσι και αν απεχεις ... στα παπαρια του λαμογιου που ειναι στην εξουσια... καλυτερα για αυτον!

    δεν μπορω να προτεινω κομμα η συνδυασμό γιατι αυτο θα ηταν αντιθετο με τους κανονες του φορουμ

    γαργαρα δε κανω ποτε! απλα θεωρώ μαλακια να βαζεις το κεφαλι μεσα στη τρυπα σα τη στρουφοκαμηλο (σωστα το εγραψα?? ) και να λες "εγω εκανα οτι μπορουσα"...

    για πορειες και διαμαρτυρίες ήμουν και ειμαι ΠΑΝΤΑ μεσα! ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ οχι ΑΠΟΧΗ!

    ναι εχω ακουσει και χειρότερες μαλακιες ... αλλα αυτη ειναι απο τια κορυφαίες

  13. #13

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Trickster
    Εγγραφή
    15/07/2006
    Μηνύματα
    658
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    το να απέχεις απο το δικαίωμα του ψήφου (αρα και του εκλέγειν...) ως μεσω αντίδρασης στη πολιτικη κατασταση... ειναι η μεγαλυτερη μαλακια που εχω ακουσει στη ζωη μου!

    αμα θες να αλλαξεις κατι ψηφισε διαφορετικα και προσπαθησε να "ξυπνήσεις" και αλλους να κανουν το ιδιο

    αν δεν υπαρχει κομμα που σε εκφραζει, φτιαξε ενα δικο σου και προσπάθησε να αλλαξεις κατι

    γαργαρα τα κομουνοαναρχικα ηλιθια πιστεύω του "δε συμμετέχω στα κοινα γιατι ειμαι πιο εξυπνος απο τους αλλους" εγω τα ακουω βερεσε.... αμα εχεις τα αρχιδια προσπαθησε να πείσεις το κοσμο με επιχειρήματα να ψηφισει καποιον που θα κανει την ανατροπή με τη πλειοψηφία του εκλογικου σωματος και με ασπιδα το συνταγμα σε καθε "εξουσια"!

    αν δε μπορεις να τον "αφυπνίσεις" ίσως πρεπειθ να αναλογιστεις οτι ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΤΩΡΙΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ .....

    γιατι οποιαδήποτε "ανατροπη" απο μικρη μεριδα ανθρωπων δεν ειναι δημοκρατια ειναι ετσι-θελικη-ανατροπη της

    το υποκειμενικό σχολιο μου ειναι οτι ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΣ ΑΞΙΖΟΥΝ ....

    +1000

    η αποχή είναι μαλακία και είναι το ίδιο είτε είσαι ασχετος, πλέεις στο trendy της εποχής και γενικά δεν ξέρεις γενικά τι σου γίνεται (το μεγαλύτερο ποσοστο των σημερινών 18αριδων δλδ) είτε εκ πεποιθήσεως αποφασίσμένος να απέχεις απο τα πολιτικά δρώμενα.

    Ξέρεις η γή γυρίζει και χωρίς εσας που απέχετε, και αυτοί επάνω θα συνεχίσουν να μας πηδάνε για αρκετό καιρό ακόμα.. εκτός και αν τους το πεις όπως πρέπει..

    FAMOUS LAST WORDS:
    "Helmet? I don need no steenking helmet!"



  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Trickster
    Εγγραφή
    15/07/2006
    Μηνύματα
    658
    btw τώρα το σκέφτηκα...

    αγαπητέ RESISTMAN τι θα έλεγες να την στήσουμε με γιαούρτια έξω απο κανα εκλογικό;;
    FAMOUS LAST WORDS:
    "Helmet? I don need no steenking helmet!"



Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF