Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 51

Θέμα: Έρευνα αγοράς

  1. #1

    Έρευνα αγοράς

    Πήγα σήμερα να δω τιμές για monster σε μια αντιπροσωπεία εδώ στην Θεσσαλονίκη.

    Βασικά ενδιαφέρομαι για το 620 dark.
    Στο site της ελληνμοτο λέει 7600 το 620 τιμή προσφοράς.

    Στο κατάστημα ο πωλητής μου είπε 7800 για το 620 dark και 7500 για το 620 με μονό δισκόφρενο.

    Αυτές είναι οι τιμές που παίζουν?Δλδ 300 ευρο διαφορά για ένα δισκόφρενο?

  2. #2
    το monster 620 δεν παραγεται πλεον..(μονο οτι υπαρχει σε stock...βλεπε προσφορες που δεν ειναι και τρελλες κατα την αποψη μου)...
    Εγινε αντικατασταση απο το 695 που καινουργιο κανει 7990......οποτε παρε αυτο...
    και dark
    και με 10 αλογακια παραπανω !!!!!

  3. #3
    Kανοοοονι!!! Το avatar του/της nickmonstro
    Εγγραφή
    01/04/2006
    Μηνύματα
    645
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mesh
    το monster 620 δεν παραγεται πλεον..(μονο οτι υπαρχει σε stock...βλεπε προσφορες που δεν ειναι και τρελλες κατα την αποψη μου)...
    Εγινε αντικατασταση απο το 695 που καινουργιο κανει 7990......οποτε παρε αυτο...
    και dark
    και με 10 αλογακια παραπανω !!!!!
    Νομιζω οτι το 695 δεν βγαινει σε εκδοση dark μεχρι στιγμης.Αν κανω λαθος ζητω συγνωμη εκ των πρωτερων
    Οι ουρανοι μας ανηκουν,για τα συννεφα δεν ξερω ομως......!!!!!

    Το παρακατω μηνυμα ειναι μια κοινωνικη προσφορα δικη μου!!!

    Φιλε/η θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι οι καθρεφτες του οχηματος σου δεν ειναι διακοσμητικο στοιχειο!ΜΑΘΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ!!!

  4. #4
    στο επισημο site της ducati υπαρχει
    τωρα αν εχει ερθει ελλαδα δεν το γνωριζω

  5. #5
    Kανοοοονι!!! Το avatar του/της nickmonstro
    Εγγραφή
    01/04/2006
    Μηνύματα
    645
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mesh
    στο επισημο site της ducati υπαρχει
    τωρα αν εχει ερθει ελλαδα δεν το γνωριζω
    Eχεις δικιο

    Μολις τωρα το ειδα,αλλα δεν ξερω αν ειναι εκδοση dark ή απλα χρωματισμος γιατι τα dark ειναι πιο φθηνα λογω του οτι τα περιφεριακα τους ειναι πιο φθηνα!!!!
    Οι ουρανοι μας ανηκουν,για τα συννεφα δεν ξερω ομως......!!!!!

    Το παρακατω μηνυμα ειναι μια κοινωνικη προσφορα δικη μου!!!

    Φιλε/η θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι οι καθρεφτες του οχηματος σου δεν ειναι διακοσμητικο στοιχειο!ΜΑΘΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ!!!

  6. #6
    Τώρα μίλησα με τα κεντρικά της Ελληνμοτο και μου είπαν τα εξής.

    Όντως πλέον δεν βγαίνει το 620 και δεν υπάρχει ούτε σε στοκ το 620 dark.

    Μου πρότειναν το 695 στις 7990 τιμή μετροιτής...

    Τέλος μου είπε για ένα 620 dark 2005 μοντέλο στα 6500 με 1500 χιλιόμετρα.

    Αυτό είναι ενδιαφέρον και αν βρω τρόπο να επαληθεύσω τα λεγόμενα τους όσον αφορά την κατάσταση του μονστερ θα προχωρήσω σε αγορά.

    (Είμαι Θεσσαλονίκη και η μηχανή είναι Αθήνα)

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsoukas77
    Εγγραφή
    29/06/2004
    Μηνύματα
    375
    Η εκδοση dark περα απο το χρωμα,αφορα και αλλες αλλαγες;Ολα τα dark;
    Κατω τα χερια απο τον 'Ακη!

  8. #8
    Kανοοοονι!!! Το avatar του/της nickmonstro
    Εγγραφή
    01/04/2006
    Μηνύματα
    645
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
    Η εκδοση dark περα απο το χρωμα,αφορα και αλλες αλλαγες;Ολα τα dark;
    Η DUCATI εβγαλε την εκδοση dark για να μπορεσει να ριξει την τιμη του monster σε σχεση με τον ανταγωνισμο γιατι κακα τα ψεματα οσο ντουκατιστες και να ειμαστε οι τιμες του για τις επιδοσεις που προσφερε ηταν ολιγον τι τσιμπιμενες.Το ιδιο εκανε με την 749 που την εβγαλε και αυτη dark.

    Οσον αφορα το monster στην εκδοση dark εχει μονο δισκοφρενο μπροστα και 5ταχυτο κιβωτιο σε σχεση με τα αλλα που εχουν διπλο δισκοφρενο και 6ταχυτο κιβωτιο.

    Για την 749 ξερω οτι οσοι επλεγαν την εκδοση dark μπορουσαν να την αποκτησουν φθηνοτερα σε σχεση με την κανονικη γιατι το χρωμα που ηταν βαμμενο το φαιρινγκ(μαυρο ματ) ηταν πιο φθηνο απο τα γαμηστερα κοκκινα και κιτρινα χρωματα(αποψη μου)της ducati .Και αν δεν κανω λαθος υπηρχε και καποια διαφορα στα φρενα.Νομιζω πρεπει να φορουσε καποια σειρα της brembo που ηταν πιο φθηνη.

    ΔΕΝ ξερω αν γινεται το ιδιο παλι και με τα multi 620 dark που εχουν βγει τωρα.Πρεπει και αυτα να ειναι single disc μπροστα αλλα δεν γνωριζω τι κιβωτιο εχουν.(παρακαλειτε o skous να μας διαφωτισει!!!!)

    Αυτα.....αν καποιος γνωριζει και κατι αλλο ας το προσθεσει για δουμε και τις διαφορες.

    Οι ουρανοι μας ανηκουν,για τα συννεφα δεν ξερω ομως......!!!!!

    Το παρακατω μηνυμα ειναι μια κοινωνικη προσφορα δικη μου!!!

    Φιλε/η θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι οι καθρεφτες του οχηματος σου δεν ειναι διακοσμητικο στοιχειο!ΜΑΘΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ!!!

  9. #9
    Kανοοοονι!!! Το avatar του/της nickmonstro
    Εγγραφή
    01/04/2006
    Μηνύματα
    645
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tolkmt-03
    Τώρα μίλησα με τα κεντρικά της Ελληνμοτο και μου είπαν τα εξής.

    Όντως πλέον δεν βγαίνει το 620 και δεν υπάρχει ούτε σε στοκ το 620 dark.

    Μου πρότειναν το 695 στις 7990 τιμή μετροιτής...

    Τέλος μου είπε για ένα 620 dark 2005 μοντέλο στα 6500 με 1500 χιλιόμετρα.

    Αυτό είναι ενδιαφέρον και αν βρω τρόπο να επαληθεύσω τα λεγόμενα τους όσον αφορά την κατάσταση του μονστερ θα προχωρήσω σε αγορά.

    (Είμαι Θεσσαλονίκη και η μηχανή είναι Αθήνα)
    Καλο θα ηταν να βρεις καποιο τροπο εξαιτιας της αποστασεις να το ελεγξεις καλα το μηχανακι.

    Δεν μπορεις να βρεις κατι στην Σαλονικη????

    Για να εισαι και ποιο σιγουρος!!!!
    Οι ουρανοι μας ανηκουν,για τα συννεφα δεν ξερω ομως......!!!!!

    Το παρακατω μηνυμα ειναι μια κοινωνικη προσφορα δικη μου!!!

    Φιλε/η θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι οι καθρεφτες του οχηματος σου δεν ειναι διακοσμητικο στοιχειο!ΜΑΘΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ!!!

  10. #10
    Παντως το τελευταιο 620 dark που βγηκε δηλαδη 2006 και 6ταχυτο ηταν και διπλο δισκο ειχε μπροστα....

    Το dark του 2005 ειχε δυο επιλογες ...6αρι κιβωτιο και διπλο δισκο η 5αρι και μονο μπροστα....

    To dark του 2004 ειχε standar 5αρι κιβωτιο και φρενα μπροστα παλι μια απο τις δυο επιλογες

  11. #11
    Kανοοοονι!!! Το avatar του/της nickmonstro
    Εγγραφή
    01/04/2006
    Μηνύματα
    645
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mesh
    Παντως το τελευταιο 620 dark που βγηκε δηλαδη 2006 και 6ταχυτο ηταν και διπλο δισκο ειχε μπροστα....

    Το dark του 2005 ειχε δυο επιλογες ...6αρι κιβωτιο και διπλο δισκο η 5αρι και μονο μπροστα....

    To dark του 2004 ειχε standar 5αρι κιβωτιο και φρενα μπροστα παλι μια απο τις δυο επιλογες
    Οι τιμες ηταν ιδιες?

    Πρεπει να ειχαν καποια διαφορα στα 500-700 ευρα νομιζω απο τα αλλα.
    Οι ουρανοι μας ανηκουν,για τα συννεφα δεν ξερω ομως......!!!!!

    Το παρακατω μηνυμα ειναι μια κοινωνικη προσφορα δικη μου!!!

    Φιλε/η θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι οι καθρεφτες του οχηματος σου δεν ειναι διακοσμητικο στοιχειο!ΜΑΘΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ!!!

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Αν δεν με απατάει η μνήμη μου, τουλάχιστον παλιότερα, το Dark είχε και πλαστικό τεπόζιτο.

  13. #13
    Kανοοοονι!!! Το avatar του/της nickmonstro
    Εγγραφή
    01/04/2006
    Μηνύματα
    645
    Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
    Αν δεν με απατάει η μνήμη μου, τουλάχιστον παλιότερα, το Dark είχε και πλαστικό τεπόζιτο.
    Το δικο μου που ειναι του 98 δεν ειναι.

    Διαβασα στο μοτο οτι στο 695 ειναι πλαστικο.
    Οι ουρανοι μας ανηκουν,για τα συννεφα δεν ξερω ομως......!!!!!

    Το παρακατω μηνυμα ειναι μια κοινωνικη προσφορα δικη μου!!!

    Φιλε/η θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι οι καθρεφτες του οχηματος σου δεν ειναι διακοσμητικο στοιχειο!ΜΑΘΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ!!!

  14. #14
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
    Αν δεν με απατάει η μνήμη μου, τουλάχιστον παλιότερα, το Dark είχε και πλαστικό τεπόζιτο.

    Απο το 2001 και μετά.Σταμάτησε λόγο κόστους. Προτημότερο απο το μεταλλικό...

  15. #15
    Kανοοοονι!!! Το avatar του/της nickmonstro
    Εγγραφή
    01/04/2006
    Μηνύματα
    645
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
    Απο το 2001 και μετά.Σταμάτησε λόγο κόστους. Προτημότερο απο το μεταλλικό...
    Απο αποψη βαρους εννοεις?Παντως επειδη ειχα ρωτησει για ντεποζιτο στην αντιπροσωπεια περσυ μου ειχε πει παιδια 1000+κατι ευρα!!!!
    Οι ουρανοι μας ανηκουν,για τα συννεφα δεν ξερω ομως......!!!!!

    Το παρακατω μηνυμα ειναι μια κοινωνικη προσφορα δικη μου!!!

    Φιλε/η θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι οι καθρεφτες του οχηματος σου δεν ειναι διακοσμητικο στοιχειο!ΜΑΘΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ!!!

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF