Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 37 από 37

Θέμα: Παντελονι+μποτες για πιστα, απορια....

  1. #31
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
    Oi Sidi οντως πολυ καλες αλλα οχι τοσο ανετες και τουρισμου οσο ψαχνω.

    Οι daytona εχουν κομπλε προστασια σε δαχτυλα, φτερνα, κνημη, εσω&εξω αστραγαλο.

    Δες και:
    http://www.motorcyclegearreview.com/...php?prodID=302

    Μονο καποιες Dainese βρηκα στο ιδιο spor-touring στυλ "μη αδιαβροχες-με καλη προστασια-διακριτικες/αφαιρουμενες ξυστρες-ανετες στο περπατημα" αλλα σε τιμες απο ψηλες μεχρι γαμα τα....

    Υ.Γ. Το μη-αδιαβροχες ναι ειναι επιλογη μου, προτιμω να βαζω γκετες 5-6 φορες το χρονο παρα να κολυμπαω στον ιδρωτα ολο τον υπολοιπο...
    Για dainese κοίτα και στον στοκ στην Ηλιούπολη, μήπως είναι φθηνότερα.


    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  2. #32
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414
    Too late Ελενα, φοραω τις daytona τωρα που ....μιλαμε, λεω να τις στρωσω λιγο σπιτι πριν τις βγαλω βολτα :rotflmao:


    Η μαλακια ειναι πως ειχα βρει σετακι τζακετ-παντελονι spyke αλλα δεν ειχαν το χρωμα που θελω στο νουμερο μου στο τζακετ οποτε εχω αποκλεισει dainese λογω κοστους (αν και θα κοιταξω ηλιουπολη), παει η spyke, bering θα την αφησω τελευταια, richa δεν βρηκα σε 1-2 yamaha που ρωτησα, glover δεν μου καθησε καλα, δε μενουν και πολλες επιλογες!

    Γενικα λιγα καταστηματα εχουν ποικιλια σε δερματινα, πρεπει να γυρνας γυρω-γυρω μεχρι να πεσεις πανω στην περιπτωση

  3. #33
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
    Too late Ελενα, φοραω τις daytona τωρα που ....μιλαμε, λεω να τις στρωσω λιγο σπιτι πριν τις βγαλω βολτα :rotflmao:


    Η μαλακια ειναι πως ειχα βρει σετακι τζακετ-παντελονι spyke αλλα δεν ειχαν το χρωμα που θελω στο νουμερο μου στο τζακετ οποτε εχω αποκλεισει dainese λογω κοστους (αν και θα κοιταξω ηλιουπολη), παει η spyke, bering θα την αφησω τελευταια, richa δεν βρηκα σε 1-2 yamaha που ρωτησα, glover δεν μου καθησε καλα, δε μενουν και πολλες επιλογες!

    Γενικα λιγα καταστηματα εχουν ποικιλια σε δερματινα, πρεπει να γυρνας γυρω-γυρω μεχρι να πεσεις πανω στην περιπτωση
    σπίντι κοίταξες??

    καλοφόρετες και καλά χιλιόμετρα:smilea:

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  4. #34
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
    Oi Sidi οντως πολυ καλες αλλα οχι τοσο ανετες και τουρισμου οσο ψαχνω.

    κανεις λαθος....

    εχω καποιο μοντελο (δεν το θυμαμαι δυστυχως) που στοιχιζει περι τα 140 ευρω.

    Απολυτα ανετες...

    απολυτα αδιαβροχες


    απολυτα ζεστες


    (ναι ειναι χειμερινες)
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  5. #35
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
    Too late Ελενα, φοραω τις daytona τωρα που ....μιλαμε, λεω να τις στρωσω λιγο σπιτι πριν τις βγαλω βολτα :rotflmao:


    Η μαλακια ειναι πως ειχα βρει σετακι τζακετ-παντελονι spyke αλλα δεν ειχαν το χρωμα που θελω στο νουμερο μου στο τζακετ οποτε εχω αποκλεισει dainese λογω κοστους (αν και θα κοιταξω ηλιουπολη), παει η spyke, bering θα την αφησω τελευταια, richa δεν βρηκα σε 1-2 yamaha που ρωτησα, glover δεν μου καθησε καλα, δε μενουν και πολλες επιλογες!

    Γενικα λιγα καταστηματα εχουν ποικιλια σε δερματινα, πρεπει να γυρνας γυρω-γυρω μεχρι να πεσεις πανω στην περιπτωση
    α, καλοφορετες!


    :rotflmao: :rotflmao:


    για δερματινα περνα κ απο motomarket. εχουν spidi που λεει κ η Ελενα.

    προσωπικη αποψη: dainese sucks
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  6. #36
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
    προσωπικη αποψη: dainese sucks
    Από ποιά άποψη το λες..;;Αν το λες από τιμή ,ναι..Ειδικά στα ελληνικά μαγαζιά..:a37:
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  7. #37
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414
    Μιας και μετα απο 2 εδομαδων ψαξιμο κατεληξα πια, σας παραθετω τις εμπειριες μου. Σημειωνω εψαξα για μποτες μη αδιαβροχες βασικα για τουρισμο/βολτες και λιγη πιστα(αρα ηθελα ξυστρες), παντελονι μονο για πιστα (αρα με ξυστρες), τζακετ για πιστα και γρηγορες βολτες (για τουρισμο εχω cordura με επενδυση) και γαντια για πιστα&γρηγορες βολτες:

    Αρχισα με Bering & Glover, τα 1α τα βρηκα πολυ σκληρα με μετρια εφαρμογη, τα 2α (Douglas jacket-Eurotour pants χωρις ξυστρες ομως) πολυ καλυτερα απλα σε εμενα δεν εκατσαν καλα.Μποτες Sidi δεν μου ταιριαξαν με τιποτε.

    Συνεχισα με Dainese, σε σετ τζακετ-παντελονι δεν με βολεψε τιποτα, σε διαιρουμενη η Dainese M4 Two-Piece Mens Leather Suit ειχε ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ εφαρμογη και ανεση λογω των πολλων ελαστικων τμηματων και την εδιναν 750? αλλα δεν παιρνει προστασια πλατης, και δεν εχω καμια ορεξη να φοραω ξεχωριστο "κροκοδειλο", ιδιαιτερα σε βολτες. Μποτες εχει η Dainese στο στυλ που θελω αλλα δεν μου καθησαν στο ποδι, επισης κανουν 200-300?. Ασε που σε ενα μαγαζι δεν με αφησαν να δοκιμασω τζακετ χωρις την επενδυση "για να μη γινει καμια ζημια" :a31: :a31: :a31:

    Τριτο μαγαζι και Spyke οπου μου εκατσαν κουτι ολα!
    Μποτες Daytona Winner 160?, πολυ ανετες, προστασια παντου, με διακριτικη ξυστρα. Οσοι θελετε για "πολιτικη" χρηση να βγαλετε τις ξυστρες ξεχαστε το, οι τρυπες απο τις βιδες που τις συγκρατουν κανουν μπαμ απο μακρια και οι βιδες δεν βιδωνουν μεχρι τερμα μεσα ωστε να τις καλυπτουν οταν δεν εχεις τις ξυστρες.
    Σετ Spyke jacket Breezy GP 300? (τελικα συνηθισα την ιδεα και το πηρα σε μπλε-μαυρο αφου δεν ειχε ασημι-μαυρο), pants Kilt 199?
    Για τα παραπανω κοιταξα στο δικτυο για καλυτερες τιμες και δεν βρηκα! Βεβαια τα κομματια αυτα ειναι προσφορες και δεν ξερω τι υπαρχει ακομα, παντως με 7,5 κατοσταρικα (με τα γαντια) πηρα ολα οσα ηθελα, σε πολυ καλη (οχι ομως κορυφαια) ποιοτητα και με ατοκες.
    Γαντια Spyke Up, 110?, καλη προστασια σε λογικη τιμη.

    Δοκιμασα και Spidi αλλα τα 2-3 κομματια/νουμερα που ειχε το motomarket δεν μου ταιριαξαν.

    Επισης Richa, το παντελονι 50 ηταν μεγαλο ,το 48 θα ηταν μικρο. Ομως η Richa εχει ενα jacket, το AVS το οποιο εχει ενα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ συστημα: ανοιγει με φερμουαρ ολο το πλαι και το εσωτερικο του μανικιου και μενει ενα δικτακι με αποτελεσμα τρομερο εξαερισμο. Μιλαμε μεσα στο μαγαζι, ακινητος, που εβγαλα την δεξια μερια ενιωσα να δροσιζεται ολη η δεξια μερια μου! Πανω σε μηχανη μια δροσερη μερα θα κρυωνεις! Γενικα μου φανηκαν πολυ ποιοτικα τα Richa.

    Αυτα τα ολιγα, μετα απο αρκετα χρονια αναμονης η ντουλαπα μου μυριζει φρεσκο δερμα, αντε να δουμε αν θα κατσει με το CSS στα μεγαρα να τα εγκαινιασουμε....

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF