Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 69

Θέμα: Fz1 Vs Lamborghini!

  1. #1

    Fz1 Vs Lamborghini!

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΜΟΥ ΕΚΑΤΣΕ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ? ΟΠΩΣ ΠΗΓΑΙΝΑ ΧΑΛΑΡΑ ΜΕ 140 ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΡΕΡΗ, ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΠΙΣΩ. ΚΟΙΤΑΩ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙ ΒΛΕΠΩ? ΕΝΑ LAMBORGHINI OXI H DIABLO H ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΗ, ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΕΓΡΑΦΕ. ΚΑΝΩ ΑΜΕΣΩΣ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΣΑ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟ ΣΤΙΣ 10000 ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΔΗΝΑΜΗ! ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΔΙΑΣΕ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΕΝΩΣΑ ΜΙΑ ΚΑΥΤΗ ΛΑΒΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΗΧΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ! ΞΕΚΙΝΑΩ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΑΣΑ 1 ΜΕΤΡΟ, ΤΡΙΤΗ ΣΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ, ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΩ ΩΡΑΙΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΞΕΚΟΛΛΑΕΙ!!! Ε ΜΕΧΡΙ ΤΑ 240-245 ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΤΕ ΓΙΑ...
    ΣΕ ΛΙΓΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ...

    ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ 560ΑΛΟΓΑ, 0-100 ΣΕ 3.8, ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΗ 320ΧΛΜ.

  2. #2
    Κατι αντιστοιχο, αλλα απο σταση, ειχα με μια 360 modena!
    Φυσικα ηπιε Ιαπωνεζικο τσαγακι, αλλα αν συνεχιζαμε και μετα τα 220 που πιασαμε, τοτε θα με περναγε με το δαχτυλο να σκαλιζει την μυτη.
    Για την murcielago θα λες.
    Αμα ξεκιναγατε απο σταση, πιστεψε με δεν θα διεκρινε ποσα φαναρια εχει η ουρα σου, και ας λενε μερικοι οτι δεν ειναι ετσι!
    Δεν εχω δει κανεναν να μπορει να κανει καλη εκκινηση με αμαξι!

    Κατι τετοια αμαξια μετα τα 200 εχουν πολυ δυναμη, αλλα ολα αυτα με τα μηχανακια που εχουμε(εγω και εσυ)

    Βαλτα διπλα σε ενα ZZR1400-HAYABUSA ή ακομα και σε μερικα ss1000(μερικα απο τα παραπανω θελουν αντικοφτες), και θα δεις τι τσαγακι θα πιουνε

  3. #3
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981

    Re: Fz1 Vs Lamborghini!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από panjimnakos
    Ωραία αίσθηση την έχω νοιώσει αλλά δεν θα ηθελα να την ξανανιώσω... πηγαίναμε με 200 Γερμανία και μας προσπεράσαν 2 κόκκινες κουκίδες όχι μόνο σαν σταματημένους αλλά σαν να κάναμε και όπισθεν... :hypnotize

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Μία 5ετία πρίν, στο δρόμο για Θεσσαλονίκη....
    Μετά τον Κορινό στην μεγάλη ευθεία πηγαίνω με το Rallye στην μεσαία με περίπου 170 χλμ/ω και βλέπω από τον καθρέφτη ενα μπλέ "πράγμα" να έρχεται!!!!

    Μία που το είδα καιμία που το έχασα!!!

    Ήταν εκείνο το BUGGATI, πώς το λέγαν ρε γμτ?
    Θυμάται κανείς? Έχει κολήσει το μυαλό μου.... ΕΒ11?
    Μπα... κάπως αλλιώς λεγόταν...είχε πάντως αριθμό και γράμμα για όνομα!

    Τέσπα....

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Κατι αντιστοιχο, αλλα απο σταση, ειχα με μια 360 modena!
    Φυσικα ηπιε Ιαπωνεζικο τσαγακι, αλλα αν συνεχιζαμε και μετα τα 220 που πιασαμε, τοτε θα με περναγε με το δαχτυλο να σκαλιζει την μυτη.
    Για την murcielago θα λες.
    Αμα ξεκιναγατε απο σταση, πιστεψε με δεν θα διεκρινε ποσα φαναρια εχει η ουρα σου, και ας λενε μερικοι οτι δεν ειναι ετσι!
    Δεν εχω δει κανεναν να μπορει να κανει καλη εκκινηση με αμαξι!

    Κατι τετοια αμαξια μετα τα 200 εχουν πολυ δυναμη, αλλα ολα αυτα με τα μηχανακια που εχουμε(εγω και εσυ)

    Βαλτα διπλα σε ενα ZZR1400-HAYABUSA ή ακομα και σε μερικα ss1000(μερικα απο τα παραπανω θελουν αντικοφτες), και θα δεις τι τσαγακι θα πιουνε
    ΝΑΙ Η MURCIELAGO ΗΤΑΝ
    ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΕΤΗΧΑ ΣΕ ΦΑΝΑΡΙΑ, ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΚΙΝΑΩ ΚΑΛΑ

  6. #6
    Ωχώχ...τα πλευρά μου Το avatar του/της bonepeeler
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    888
    Ας είχα κι εγώ μιά Murcielago κι ας με περνάγατε απ'όπου θέλατε.

    DimChios μήπως εννοείς την EB110;

    Τρελός έρωτας το συγκεκριμμένο.Για μένα παραμένει το πιό όμορφο supercar.
    Είναι και τετρακίνητο με αναλογία 73% πίσω και 23% μπροστά.
    Απλά απίστευτο.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	eb110-05.jpg 
Προβολές:	564 
Μέγεθος:	34,3 KB 
ID:	64509
    Όλες οι μνήμες είναι ίχνη δακρύων.

    Jurobei Chikanatsu


  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
    ...DimChios μήπως εννοείς την EB110;

    Τρελός έρωτας το συγκεκριμμένο.Για μένα παραμένει το πιό όμορφο supercar.




    ΑΥΤΟ!!!


  8. #8
    Πρίν 1 χρόνο κι ένα μήνα είχαν δει τα μάτια μου περίπου 2.500.000,00 ευρώ σε αμάξια για περίπου 220χιλιόμετρα δρόμου με το ταπεινό μου Fazer. Είχα στείλει και κάτι e-mail σε κατοικοεδρεύοντες εν κάτω χώρες. Τέπσα, φέτος δεν πέρασαν.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  9. #9
    Βλαμένο Μέλος Το avatar του/της eNeRGy
    Εγγραφή
    28/10/2002
    Μηνύματα
    87
    Για την murcielago θα λες.
    Αμα ξεκιναγατε απο σταση, πιστεψε με δεν θα διεκρινε ποσα φαναρια εχει η ουρα σου, και ας λενε μερικοι οτι δεν ειναι ετσι!
    Δεν εχω δει κανεναν να μπορει να κανει καλη εκκινηση με αμαξι!
    ε, και?

    καταρχην ειναι 4χ4 και κατα δευτερον αυτα τα αυτοκινητα μιλανε για 0-200 κατι που αν δεις τα νουμερα ειναι σχετικα κοντα με ενα FZ1...
    το οτι το σκιζουν στα +200 δεν ειναι τρελλο τσαι? Το οτι δουλευουν συνεχως με αντισπιν μεχρι τα 200 αλλα παλι ειναι σχετικα κοντα σου δεν ειναι τρελλο τσαι?... Το οτι εκει που τελειωνουν οι μηχανες αυτα ξεκινουν δεν ειναι τρελλο τσαι?...

    το οτι κοστιζουν οσο 30 FZ1 δε σας λεει οτι ειναι απο αλλο ανεκδοτο?

    Αντε να μπουν και πιστα να δουμε τι γελια θα πεσουν που θα πινει και φραπουτσινο ο οδηγος της murcielago οταν θα προσπερναει το FZ1 με ανεση... (και δε μιλαω για μεγαρα... μιλαω για πιστα!)

    Μη τα ισοπεδωνουμε ολα... και εγω μηχανοβιος ειμαι αλλα αντε να κοκορευτω για καμια porsche (οχι την GT) και αρκετα ειναι... απο κει και πανω λιγο respect γιατι αρκετα απο αυτα ουτε μηχανη απο MotoGP δε μπορει να τα φτασει σε γερμανικες πιστες...

  10. #10
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από eNeRGy
    ε, και?

    καταρχην ειναι 4χ4 και κατα δευτερον αυτα τα αυτοκινητα μιλανε για 0-200 κατι που αν δεις τα νουμερα ειναι σχετικα κοντα με ενα FZ1...
    το οτι το σκιζουν στα +200 δεν ειναι τρελλο τσαι? Το οτι δουλευουν συνεχως με αντισπιν μεχρι τα 200 αλλα παλι ειναι σχετικα κοντα σου δεν ειναι τρελλο τσαι?... Το οτι εκει που τελειωνουν οι μηχανες αυτα ξεκινουν δεν ειναι τρελλο τσαι?...

    το οτι κοστιζουν οσο 30 FZ1 δε σας λεει οτι ειναι απο αλλο ανεκδοτο?

    Αντε να μπουν και πιστα να δουμε τι γελια θα πεσουν που θα πινει και φραπουτσινο ο οδηγος της murcielago οταν θα προσπερναει το FZ1 με ανεση... (και δε μιλαω για μεγαρα... μιλαω για πιστα!)

    Μη τα ισοπεδωνουμε ολα... και εγω μηχανοβιος ειμαι αλλα αντε να κοκορευτω για καμια porsche (οχι την GT) και αρκετα ειναι... απο κει και πανω λιγο respect γιατι αρκετα απο αυτα ουτε μηχανη απο MotoGP δε μπορει να τα φτασει σε γερμανικες πιστες...





    http://www.youtube.com/watch?v=y5wcOR69om4



  11. #11
    ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΩΡΑ ΚΥΡΙΕ ENERGY????:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    KAI AN ΘΕΣ ΓΙΑ ΕΥΘΕΙΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΜΑΞΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΗ ΜΕ ΕΝΑ ΖΖR1400!!!

  12. #12
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αυτα τα αμαξια ειναι μηχανολογικη καλλιτεχνια παντως....το ξερω κοστιζουν μια περιουσια (μεγαλη κιολας!!) .Το μονο κοινο που εχουν με τις μοτοσυκλετες ειναι οτι κατασκευαζοντε απο ανθρωπους με την αντιστοιχη πορωση και μερακι που εχουμε εμεις για τα μηχανακια.Σωστους τους βρισκω!!

    Προσωπικη εμπειρια :

    Αυγουστος 2004 απο Θεσσαλονικη - Αθηνα με το golf ενος φιλου.
    Βλεπουμε μια ασημι ferrari με Ιταλικες πινακιδες(δεν ξερω μοντελο) χαλαρα με 160 στην αριστερη λωριδα.
    Ταξιδευουμε λιγο πισω της για να την χαζευουμε....σκαει Ελληνας παπαρας με OPEL Vectra (no fear αυτοκολλητο , αεροτομη και το κλασσικο μπουρι ) και γκαζωνει επειδικτικα πισω της!!!

    Το Ferrari κανει δεξια για να περασει αλλα το OPEL παει και αυτο δεξια συνεχιζωντας να προκαλλει....πανε ετσι τρενακι μεχρι που σταματαμε για διοδια (στον Αλμυρο νομιζω) ....πρωτη η Ferrari , μετα ο τυπος με το OPEL και πισω εμεις...ο παπαρας με το Vectra συνεχιχει να μαρσαρει σταματημενος περιμενωντα το Ferrari να ξεκινησει ....και τοτε γινεται το απιστευτο!!!

    Ακουμε ενα ηχο α-π-ι-σ-τ-ε-υ-τ-ο και η Ferrari ξεκολλαει απο τα διοδια κουνωντας την ουρα της και βγαζοντας καπνους απο καμενο λαστιχο....ο οδηγος του OPEL κατεβαινει κατω και κοιταει το αμαξι του μπροστα.....κατεβαινουμε και εμεις , βγαινει και ο τυπος απο το γκισε των διοδιων....τι ειχε γινει??


    ...ενα αντανακλαστικο απο αυτα που υπαρχουν στο οδοστρωμα (ματι της γατας) το ειχε ξηλωσει σπινιαροντας η Ferrari και του ειχε κανει πουτανα την ποδια !!!

  13. #13
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Lambo xromatos mob simera girnontas apo patra ego, o theios mou me to allo R1 kai filos me cbr. H foutsa itan megali pou efage mexri pou mpikame gia benzini. Milame gia kinigito gia kamia 80aria xlm diladi patra derbeni kai ligo pio piso...

    Kiffisias petixeno omada apo Dustball (you know like canonball) Porsche Turbo, M3 cabrio, Ferrari 430? 420 kapos etsi i antikatastria tis 360. H porsche itan peiragmeni . H foutsa pou fagane omadikos itan megali . Pantou. Stasi, strofilikia stin periferiaki ymitou klp.

    Trabiksa liga zoria stis telikes omos gia na leo tin alitheia.

    Alla ta paidia tou dustball einai asteria megala kai latreuoun kai tis mixanes.

    Tilemaxe - Dimitri Chears !

  14. #14
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
    Ας είχα κι εγώ μιά Murcielago κι ας με περνάγατε απ'όπου θέλατε.

    DimChios μήπως εννοείς την EB110;

    Τρελός έρωτας το συγκεκριμμένο.Για μένα παραμένει το πιό όμορφο supercar.
    Είναι και τετρακίνητο με αναλογία 73% πίσω και 23% μπροστά.
    Απλά απίστευτο.
    Buggati Veyron. Ολα τ'αλλα ειναι απλα οδοντοκρεμες :a44:


    Κινητηρας 8000cc, διαταξη W16, 64 βαλβιδες, 4 εκκεντροφοροι, 4 τουρμπο, κινηση 4χ4

    Ισχυς > 1001hp, ροπη 1250 Nm

    0-100Km/h σε 2.5sec
    0-200Km/h σε 7.3sec

    Τελικη 407Km/h με κοφτη (!)

    407-0Km/h σε 10sec, μεγ.επιβραδυνση 1.3g

    Τιμη: 1.250.000?



    http://en.wikipedia.org/wiki/Bugatti_Veyron


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	800px-bugatti_veyron_in_tokyo.jpg 
Προβολές:	465 
Μέγεθος:	89,2 KB 
ID:	64522

  15. #15

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF