Σελίδα 1 από 18 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 269

Θέμα: Η γνώμη σας για τις πορείες-συλλαλητήρια

  1. #1
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596

    Η γνώμη σας για τις πορείες-συλλαλητήρια


    Και κάνω την αρχή:

    Όσο μα όσο δημοκρατικός κι αν είμαι, δεν μπορώ πλέον να επιτρέψω σε κανέναν να μου στερεί δικαιώματα και ελευθερίες.

    Πάρε το κωλο-πανό σου και τα πλακατ σου και κάτσε στο πεζοδρόμιο. Εδώ κι ενα μήνα επιεδή εσύ κλείνεις το κέντρο κάθε μέρα εγώ δεν μπορώ να δουλέψω, χάνω τα λεφτά μου, την ώρα μου κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο...

    Έλεος πια δηλαδή, ο κάθε πικραμένος να βγαίνει στο δρόμο να φωνάζει ...

    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  2. #2
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ρε ουστ που θελεις δικαιωματα!

    μονο οι δημοσιοι υπαλληλοι θα επιζήσουν ΛΕΜΕ!

    α και οι "ρεμαλο-αναρχο-διανοούμενοι-αντιεξουσιαστες-ΜΥ-ASS" φοιτητές που τους ταιζει η μανουλα....

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Εμένα πάντως με χαλάνε τα σχολιαρόπαιδα με την στέκα στο μαλί και τα vans που την έχουν δει αριστεροί επαναστάτες.

    Εχουν αρχίσει και μου λείπουν τα ταγάρια λέμε......

  4. #4
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν είναι φοιτητής, καθηγητής, συνταξιούχος, δημόσιος υπάλληλος, δε πα να είναι οτι θέλει.

    Εγώ γιατί δεν μπορώ να φτάσω στο γραφείο μου να κάνω τη δουλειά μου ????
    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  5. #5
    Στην Ελλάδα Νίκο, οι δημοκρατικες μας ευαισθησίες εξαντλούνται στο να μπορούμε εμείς να κάνουμε ότι θέλουμε και χεστήκαμε για το τι θέλει ο άλλος...

    Ούτως ή άλλως οι πορέιες/διαδηλώσεις είναι τυποποιημένες και γνωστές...

    Εξέδρα με ομιλητές στα προπύλαια/σύνταγμα/Π.Αρεως, πιο πριν "επαναστατικά" τραγούδια, με διαλλείματα για συνθήματα

    "Αγωνιστικοί χαιρετισμοί" από διάφορους πουθενίδηδες που αμολάνε τον ξύλινο δεκάρικό τους (ίδιος λόγος εδώ και 30 χρόνια) και πορεία προς βουλή/υπουργείο/μαξίμου κατα προτίμηση κάνοντας και κύκλο ώστε να γαμήσουμε τη ζωή της πόλης όσο περισσότερο γίνεται

    ε, δε πάμε και μία προς την Αμερικάνικη Πρεσβεία; (έτσι για το χαβαλέ)

    κλπ κλπ κλπ


    να με συμπαθάτε... αλλά στο θέμα των πορειών, έτσι όπως έχουν καταντήσει δεν είμαι ΚΑΘΟΛΟΥ δημοκρατικός

    αλλά βλέπεις... κανένας πολιτικος δεν τολμάει να πει/κάνει κάτι (για να μην κατηγορηθεί για έλλειμα δημοκρατίας)

    και άλλες τέτοιες παπαριές


    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #6
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

    αλλά βλέπεις... κανένας πολιτικος δεν τολμάει να πει/κάνει κάτι (για να μην κατηγορηθεί για έλλειμα δημοκρατίας)

    Χωρίς να θέλω να αποδόσω εύσημα πουθενά, είχα ακούσει πρόσφατα μια πρόταση του Πολύδωρα, οι μικρές τουλάχιστον πορείες να περιορίζονται σε μία λωρίδα κυκλοφορίας μόνο... Από τότε, τίποτα

    Ε ρε μια χούντα που χρειάζεται ώρες-ώρες....
    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  7. #7
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    εγω περιμενω τη μερα που αυτοι που πραγματικα εχουν πρόβλημα επιβίωσης....

    ΟΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΜΕ ΒΑΣΙΚΟ ΜΙΣΘΟ, ΟΙ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΙ, ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ "PART TIME", ΟΙ "ΑΝΕΙΔΙΚΕΥΤΟΙ ΕΡΓΑΤΕΣ" , ΟΙ DELIVERY ΚΤΛ ΚΤΛ....

    ΒΓΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ ΠΟΥΤΑΝΑ!!!

    γιατι μεχρι τωρα βλεπω απεργίες και πορείες απο ρεμαλια δημόσιους βολεμενους..... και συναξιουχους ΧΩΡΙΣ ΕΝΣΗΜΑ....

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    εγω περιμενω τη μερα που αυτοι που πραγματικα εχουν πρόβλημα επιβίωσης....

    ΟΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΜΕ ΒΑΣΙΚΟ ΜΙΣΘΟ, ΟΙ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΙ, ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ "PART TIME", ΟΙ "ΑΝΕΙΔΙΚΕΥΤΟΙ ΕΡΓΑΤΕΣ" , ΟΙ DELIVERY ΚΤΛ ΚΤΛ....

    ΒΓΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ ΠΟΥΤΑΝΑ!!!

    γιατι μεχρι τωρα βλεπω απεργίες και πορείες απο ρεμαλια δημόσιους βολεμενους..... και συναξιουχους ΧΩΡΙΣ ΕΝΣΗΜΑ....

    +1000000000

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
    Χωρίς να θέλω να αποδόσω εύσημα πουθενά, είχα ακούσει πρόσφατα μια πρόταση του Πολύδωρα, οι μικρές τουλάχιστον πορείες να περιορίζονται σε μία λωρίδα κυκλοφορίας μόνο... Από τότε, τίποτα
    ε, αυτό λέω. Το είπε (το αυτονόητο - είπε κι αυτός ένα σωστό μέτρο) και πέσανε να τον φάνε αρχίζοντας τις κορώνες για "περιορισμό των δημοκρατικών μας ελευθεριών" και άλλες τέτοιες παπαριές

    και όπως έχω γραψει και αλλού: συνήθως όλοι όσοι κραυγάζουν για τις δημοκρατικές τους ελευθερίες ΔΕΝ έχουν βιώσει εποχές πραγματικής έλλειψης

    αλλά φυσικά είναι εύκολο να είσαι αγωνιστης σε μια δημοκρατία, όπως είναι εύκολο να είσαι κομμουνιστής σε μια καπιταλιστική χώρα (εκ του ασφαλούς) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    εγω περιμενω τη μερα που αυτοι που πραγματικα εχουν πρόβλημα επιβίωσης....

    ΟΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΜΕ ΒΑΣΙΚΟ ΜΙΣΘΟ, ΟΙ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΙ, ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ "PART TIME", ΟΙ "ΑΝΕΙΔΙΚΕΥΤΟΙ ΕΡΓΑΤΕΣ" , ΟΙ DELIVERY ΚΤΛ ΚΤΛ....

    ΒΓΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ ΠΟΥΤΑΝΑ!!!

    γιατι μεχρι τωρα βλεπω απεργίες και πορείες απο ρεμαλια δημόσιους βολεμενους..... και συναξιουχους ΧΩΡΙΣ ΕΝΣΗΜΑ....
    ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ - ΣΩΣΤΟΣ!
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  11. #11
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    To thema eina pioi panoune tis pories h' ean prepei na tis kanoun???



    Safos kai einai to istato meso diamartirias alla einai poly dynato


    ti re? tha mas gamane kai den tha milame? h' tha perimeno tis ekloges gia na mavriso to komma pou einai eksousia..... paparia


    otan exei spsifistei to asfalistiko (px) kai me exoune katadikasei na doulevo mexri ta 80........ gia xarantan h' tha ertohoune oi sostoi epano kai tha diorthosoune thn adikia (xaxa x to allo me ton toto to ksereis??)



    Nomizo oti EPIVELETE o ergazomenos klp otan theorei oti kapoia pragmata ton thigoun kai toy pidane to viotiko epipedo kai akoma kai na apiloun thn epiviosh toy, na vgenei kai na klinei to kentro kai na fonazei
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  12. #12
    σε μια κατασταση που καποιος νιωθει οτι παλευει και καποιος αλλος χανει απο αυτο γιατι νιωθει οτι δεν τον αφορα,μαλλον ολοι θα σου πουν οτι εχεις δικιο και να μαζεψουν τα κωλοπανο τους...
    εκανα 6 χρονια εξωτερικες εργασιες,ειχα πεσει απειρες φορες σε πορειες και βλαστημουσα την ωρα και τη στιγμη να φτασω στο κεντρο.οι αστυνομικοι κλεινανε 4 τετραγωνα πιο πολλα(μην φαμε ολοι χημικα ),ανεβαινα πεζοδρομια,πηγαινα αναποδα,εβρισκα παραδρομους και ιδρωνα πολυ...
    παρολα αυτα παντα θα υποστηριζω το δικαιωμα καποιου να διαμαρτυρεται με τετοιο νομιμο τροπο.οπως ακριβως θελω να το εχω κι εγω,αν νιωσω την αναγκη και αν δεν εχω το φοβο να μ απολυσουν
    για μενα λοιπον μιας και ρωτας γνωμες θα ηταν ολα πιο ομορφα αν κατανοουσαμε οχι μονο οσα μας αφορουν αμεσα κι ας μας δυσκολευουν τη ζωη καποιες φορες.

    αν δεν χρειαζεται να μετακινεισαι σε ολη την αθηνα,το μετρο βολευει πολυ για το κεντρο!

  13. #13
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    kai ena telaytaio greeklish


    na dioxotevoume thn orgh mas se autoys poy ftene re gia ton kosmo pou katevenei ston dromo kai oxi stou papoudes pou pernoune tris kai eksinta kai stelnoune ta mat gia na toys sapakasoune



    Nai stis pories akoma kai as me ksevolevei kai den mporo na pao sthn douleia moy (kai ego kentro doulevo)
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  14. #14
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Jul και Noble,


    δεν είπα οτι δεν πρέπει να διαμαρτυρηθείς όταν αδικείσαι (ασχέτως τι θεωρώ εγώ αδικία ή κάποιος άλλος). Για τον καθένα, κάτι διαφορετικό μπορεί να αποτελεί πρόβλημα - θέλει αύξηση, θέλει μονιμοποίηση, θέλει σύνταξη, το ξεκαθάρισα οτι δεν με απασχολεί τι θέλει και γιατί το θέλει.

    Το ερώτημα που θέτω είναι, εγώ τι φταίω σε αυτό, και εμένα ποιος θα με αποζημιώσει ???

    Δεν είναι μία ή δύο, είναι κάθε μέρα ρε παιδιά κλειστό όλο το κέντρο. Αν καταφέρω να φτάσω στο γραφείο, μετά δεν μπορώ να φύγω... αλλά και εκεί να είμαι, έχω παιδιά που αλωνίζουν όλο το κέντρο με παπάκια ας πούμε που δεν μπορούν πάνε παραγγελίες... Δεν συζητώ για διαφυγόντα κέρδη από λιανική, καθότι ο κοσμάκης φοβάται να κατέβει στο κέντρο μη φάει καμιά ροπαλιά, κανένα δακρυγόνο στη μούρη...
    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  15. #15
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Από τη μια είναι κουραστικό να φτάνεις στη δουλειά σου 1-2 ώρες μετά ή να έχεις κάνει τον κύκλο της Αθήνας. Εκνευρίζομαι και γω όταν μου συμβαίνει, αλλά ο λαός δυστυχώς δεν έχει άλλο μέσο για να να διαμαρτυρηθεί, εκτός της ψήφου Αν κάνει μεγάλο ντόρο ίσως ακουστεί λέμε τώρα.
    Από την άλλη βέβαια μπαίνει και το ερώτημα και τι φταίνε όλοι οι άλλοι...(η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα) και λύση δεν υπάρχει.
    Οπότε υπομονή.!


    Νικόλα περπάτα και λίγο, πήρε κιλά είπαμε

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

Σελίδα 1 από 18 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2010, 16:38
  2. Την γνωμη σας για τις Utika?
    από GTZ750 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2005, 17:07
  3. Η γνωμη σας για το Oil Cooler Guard ??
    από Giannis_L στο forum BMW
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2005, 15:38
  4. Η Γνώμη σας για τη BMW 650
    από MikeG στο forum BMW
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2005, 21:39
  5. Ποια η γνώμη σας για το scarver;
    από georgios21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2004, 08:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF