Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 36

Θέμα: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΙΣΕΩΝ -- ΒΡΕΘΗΚΑΝ

  1. #1

    Angry ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΙΣΕΩΝ

    σημερα το πρωι 12/10/06 μου εκλεψαν μεσα απο το παρκινγκ στο σπιτι μου στην καλλιθεα/αθηνα ενα ζευγαρι ακραποβιτς ανθρακονημα απο την μηχανη μου (tdm 900) οποιος ξερει η μπορει να μαθει κατι... ας επικοινωνησει μαζι μου...

    αληθεια υπαρχει τροπος να μην μπορουν να σου τις βγάλουν??
    πειτε μου... αξιζει να ξαναβαλω after market ή να παω να βαλω μαμησια...???
    Η μονη περιπτωση να εισαι ο γρηγοροτερος ολων ειναι να τρεχεις μονος σου....

  2. #2
    missing his Multistrada.. Το avatar του/της skous
    Εγγραφή
    31/10/2004
    Μηνύματα
    332
    plaka kaneis!!!!!


    eleos diladi!

    kala pws tis pirane? kopsane tous laimous?

  3. #3
    μαλλον εσπασαν τα κολλαρα στηριξης φιλε skous και το λεω αυτο γιατι τα παξιμαδια ηταν κολλημενα...
    το καλο ειναι πως αφησαν πολλα αποτυπωματα... τωρα θα δουμε τι θα πει η σημανση...
    Η μονη περιπτωση να εισαι ο γρηγοροτερος ολων ειναι να τρεχεις μονος σου....

  4. #4
    Freddo Cappucino Racer Το avatar του/της fazerakis
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    419
    Μεγάλη αλητεία

    Υπάρχουν βίδες ασφαλείας που χρειάζεται ειδικό κλειδί που αγοράζεις μαζί με αυτές. Τουλάχιστον είναι μια δικλείδα ασφαλείας.

    Τί άλλο θα ακούσουμε? Έχουμε ακούσει για δαγκάνες, μανέτες, σταμπιλιζατερ, τώρα και εξατμίσεις.
    I FEAR YOU HAVE MISTAKEN ME FOR SOMEONE WHO GIVES A SHIT
    Καλοκαιρινο Jacket Bering €30
    Richa Jacket Lady Χειμερινο €50

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Ειλικρινα λυπάμαι....αλλα δεν εισαι ο πρώτος.
    Ειδικα για TDM αμα μπεις στο www.tdmhellas.gr θα δεις αρκετα παρομοια περιστατικά.
    Μια λύση ειναι να βάλεις(έβαζες) βίδες ασφαλείας.
    Αλλη λυση (πιο φτηνη) ειναι να τραβήξεις 2 πονταρισιες που λεμε με ηλεκτροκόλληση πανω στις βίδες....αλλα οτι και να κάνεις.....αυτοι αμα θέλουν κόβουν το δαχτυλιδι που την κρατάει πανω στη μοτο (2mm πάχος εχει) με μια πένσα...και τις παίρνουν.
    Κουράγιο...τι άλλο να πώ ?

  6. #6
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082

    Re: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΙΣΕΩΝ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLUEMAN1000

    αληθεια υπαρχει τροπος να μην μπορουν να σου τις βγάλουν??
    Pitbull που πειναει διπλα στο μηχανακι σου 24/7

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLUEMAN1000
    μαλλον εσπασαν τα κολλαρα στηριξης φιλε skous και το λεω αυτο γιατι τα παξιμαδια ηταν κολλημενα...
    το καλο ειναι πως αφησαν πολλα αποτυπωματα... τωρα θα δουμε τι θα πει η σημανση...
    Να τους σπάσουνε τα χέρια !

    Σεβασμός μηδέν στον κόπο και την περιουσία του άλλου

    Εύχομαι να βρεθεί εύκολα η άκρη

  8. #8
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302

    Re: Re: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΙΣΕΩΝ

    paketo re file kai den mporeis na kaneis kai kati gia na tis asfaliseis.... spane ta kalora kai tis tsimpane




    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    Pitbull που πειναει διπλα στο μηχανακι σου 24/7

    den pezeisan lysh......... efage to piso lastixo apo gsxr600 kai xalase kai thn zanta
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  9. #9
    ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση απο ολους σας... και για την υποστηριξη... το θεμα ειναι πως τις βίδες τις ειχα ηλεκτροκολλησει.... αρα σιγουρα εσπασαν τα κολλαρα...

    γ@@@@@ το!!
    Η μονη περιπτωση να εισαι ο γρηγοροτερος ολων ειναι να τρεχεις μονος σου....

  10. #10
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Ρε τα @ρχίδια.. Που να τους μπουν στον κώλ0..!! Η μία στο δικό τους και η άλλη στης μαμάς τους..

    Κρίμα ρε φίλε..

    Απ'ότι καταλαβαίνω και με βίδες ασφαλείας μπορούν να σπάσουν το κολλάρο και να στην φάνε ε..;;
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  11. #11
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Σε λίγο θα μας βουτήξουν και τα σώβρακα!


    όσο για το σκύλο, τι να το κάνεις αν πρόκειται να σου κάνει ο ίδιος ζημιές;;
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  12. #12
    Αποσυντονισμένο Μέλος Το avatar του/της Desperado
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    438
    Κρίμα ρε φίλε, τα κ@@@παιδα δεν έχουν τον θεό τους πλέον....Πάντως κοίτα καλού κακού προς εφημερίδες μικρών αγγελιών.... μπορεί και να βρεις...(ακόμα και τις δικές σου... :hypnotize )

  13. #13

    Re: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΙΣΕΩΝ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLUEMAN1000
    σημερα το πρωι 12/10/06 μου εκλεψαν μεσα απο το παρκινγκ στο σπιτι μου στην καλλιθεα/αθηνα ενα ζευγαρι ακραποβιτς ανθρακονημα απο την μηχανη μου (tdm 900) οποιος ξερει η μπορει να μαθει κατι... ας επικοινωνησει μαζι μου...

    αληθεια υπαρχει τροπος να μην μπορουν να σου τις βγάλουν??
    πειτε μου... αξιζει να ξαναβαλω after market ή να παω να βαλω μαμησια...???
    Καλλιθεα και σε παρκινγ μεσα? αρα θα σου ειχανε σταμπαρει την μηχανη και θα τις πηρανε.. Την εχω δει την μηχανη σου Καλλιθεα μενω.. Κοιτα τα κλεφτρονια στην καλλιθεα με ονομα δεν ειναι πολλα αλλα δυσκολο να τους βρεις.. μπορει να ειναι απο κουκακι η και ν σμυρνη πολλα παιζουν.. Κριμα και ητανε και akrapovic! Παντως αυτος που στις πηρε δεν ητανε τυχαιος και σε παρκινκ μεσα... Συναγιαρμος δεν υπηρχε φανταζομαι ε?
    zito i trella.....

  14. #14
    βρουουουουουμμ Το avatar του/της h_m_akis
    Εγγραφή
    05/05/2003
    Μηνύματα
    617
    η κλοπη εξατμισεων βασικα δεν ειναι κατι καινουριο. εγω τουλαχιστον χρονια το ακουγα και ειδικα παλαιοτερα για XT, TDM ακομα και street βουταγαν ακριβα τελικα σε μοτοσυκλετες χωρις συναγιαρμο. η μονη λυση ειναι να εχεις σφυνωσει πολυ καλα το τελικο στον λαιμο ωστε αναγκαστικα απο το τραβηγμα να χτηπησει ο συναγιαρμος. αν το εχεις χαλαρα ειναι μαστορια και θα στο φανε.


    βεβαια αν την βαλουν στο ματι.....την γ@μησ@με, θα την σηκωσουν ολοκληρη και με φορτηγο (...εχει γινει)
    "Δυστηχώς μονο όποιος έχει δοκιμάσει την οδήγηση στο χώμα καταλαβαινει τις συγκινήσεις, την μαγεία , την δυσκολία και την τεχνική που σε βοηθά να αναπτύξεις !" KaTaNaS!!!


    ...και να σε κοινηγαει ο μπατσος σαν τρελος.......................αυτο ρε μαγκα ειν'αθλητισμος!!!


  15. #15
    Βλαμένο Μέλος Το avatar του/της eNeRGy
    Εγγραφή
    28/10/2002
    Μηνύματα
    87
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    ...αυτοι αμα θέλουν κόβουν το δαχτυλιδι που την κρατάει πανω στη μοτο (2mm πάχος εχει) με μια πένσα...και τις παίρνουν.
    αυτο το γραφεις σαν οδηγια στους κλεφτες που εχουν ιντερνετ και διαβαζουν το moto.gr και δε καταφεραν να βγαλουν εξατμησεις με κολλημενες βιδες ωστε να τα καταφερουν την επομενη????

    σε λιγο θα γραψετε και public πως απενεργοποιεις τους spyball συναγερμους!!!
    Forgive But Never Forget

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κλοπή VFR 800 /99 Χρώμα Μαυρο
    από pappous στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2014, 01:16
  2. Κλοπη εξατμισεων!!!
    από ermhc στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2011, 00:24
  3. κλοπη εξατμισεων Remus
    από Ariarf στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2010, 06:50
  4. περι εξατμίσεων .. fz62004
    από UPEI στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2006, 14:49
  5. περί εξατμίσεων ο λόγος
    από gspir στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2004, 16:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF