Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 65

Θέμα: "Τις γ@μ@ς ή δεν τις γ@μ@ς κύριε Πρόεδρε;"

  1. #16
    Παλαιό Μέλος Το avatar του/της 749R
    Εγγραφή
    24/12/2004
    Μηνύματα
    35
    Ειλικρινα βαριεμαι να παραθεσω αλλη μια ιστορια στην οποια γιαγια/παππους/θεια/κουλομαρια και λοιποι απροσεχτοι μ@λ@κες που ασκουν το επαγγελμα του δημιου στους ελληνικους κατσικοδρομους παραλιγο να με στειλουν αδιαβαστο.Οχι τιποτε αλλο,απλα βαριεμαι να γραφω.

    Αυτο που θελω να πω ειναι οτι πλεον υπο αυτες τις συνθηκες "νομιμοποιω" (καταλαβαινετε την αυθαιρετη εννοια της λεξης) και δικαιολογω καθε σπασιμο καθρεφτη σε παρομοια περισταση με αυτη που μας αφηγηθηκε ο Gandalf.Δεν ειναι δυνατον να γλιτωνεις απο τα δοντια τους (γιατι χαροι ειναι ολοι αυτοι) και να σου τη λενε και απο πανω/βριζουν/αναθεματιζουν που βρεθηκες μπροστα τους/αγνοουν την υπαρξη σου μετα την "αστοχια" τους και να τους τη χαριζεις ετσι.
    ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΤΗ ΧΑΡΙΖΕΙΣ.
    Μπορειτε να με πειτε σκληροπυρηνικο η χουλιγκανο αλλα σκεφθειτε ποιος ειναι ο πραγματικος χουλιγκανος στους ελληνικους δρομους.Δεν ειμαι ουτε εγω ουτε κανενας ερμαιο της δολοφονικης οδηγησης της παραπανω κατηγοριας *στην πρωτη σειρα*.Και για να μην παρεξηγηθουμε,δεν με ενοχλει τοσο η μικρη απροσεξια καποιου ατο τιμονι (γνωριζω οτι εγω οπως και ολοι αλλωστε δεν ειμαστε τελειοι η αλλαθητοι οδηγοι) οσο η εγληματικη οδηγηση (.....................) και ο συνηθης σταρχιδισμος που τη συνοδευει.... Αυτο ειναι κατι που με εξοργιζει αφανταστα.

    ΑΝΤΕ ΜΑΘΕΤΕ ΝΑ ΟΔΗΓΕΙΤΕ ΡΕ ΖΩΑ.

    Τον επομενο μαλακα/μαλακισμενη που θα κινηθει δολοφονικα εναντιον μου και θα με αντιμετωπισει οπως στην περιπτωση του Gandalf δε θα του σπασω τον @#**?~$# καθρεφτη. Θα του το κανω καμπριο δωρεαν κιολας για να γουσταρει και να καταλαβει επιτελους οτι η οδηγηση σε δημοσιο δρομο δεν ειναι κατι παρομοιο με τα συγκρουμενα στο λουνα παρκ.

    @Gandalf καλα της εκανες και με το δικιο σου.Μαζι σου.Την επομενη φορα πιστεψε με θα το ξανασκεφθει...

  2. #17
    Πρώτα να γ@μ....με τον αληταρά δάσκαλο οδήγησης που για μια χούφτα ευρώ της έδωσε το δίπλωμα και μετά συνεχίζουμε με το ζώον .

  3. #18
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.455
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Φιλαλήθης
    Έτσι όπως το λες, είναι σα να λες, "αν σταμάταγε εύκολα η μηχανή, θα ήταν σωστό να βγεις έτσι"

    Έτσι όπως το λέω (νομίζω) και για την περίπωση που το λέω, φαίνεται ότι είναι λάθος απλά με την μηχανή μάλλον θα έσκαγα πάνω της άν δεν έκανε αριστερά ο διπλανός μου!

    Γιατί κάνετε τόσο μπερδεμένους συλλογισμούς?

    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ASTRAKITCAR
    Εγγραφή
    18/08/2004
    Μηνύματα
    287
    Παιδια μην προχωρειτε σε τετοιους χαρακτηρισμους και αντιδρασεις,

    κινδυνευετε να χαρακτηρειστειτε ως φασιστες και ρατσιστες απο καποιους εδω μεσα.......
    πωλουνται ΦΡΕΝΑ 288mm κομπλέ από AUDI A3 2.0 tsi για Group VAG (δεν είμαι έμπορος).

  5. #20
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    το μενού έχει ώς εξής! σπάς το αυτοκίνητο, δέρνεις το ζώο που οδηγεί και μετά το βαζάκι με το μέλι κ τις μέλισσες για φινάλε!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    @749R παίζει το βλήτο να το δεί την επόμενη μέρα κ να πεί "Α! τα γαιδούρια!!! μου σπάσανε τον καθρέπτη όσο το είχα παρκαρισμένο"
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  6. #21
    missing his Multistrada.. Το avatar του/της skous
    Εγγραφή
    31/10/2004
    Μηνύματα
    332
    btw , το σπάσιμο καθρέφτη πώς επιτυγχάνεται;;


    Εν κινήση απλώνεις πόδι-γόνατο-αγκώνα;;

    Δεν κινδυνέυεις έτσι να πέσεις;;

  7. #22
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
    btw , το σπάσιμο καθρέφτη πώς επιτυγχάνεται;;


    Εν κινήση απλώνεις πόδι-γόνατο-αγκώνα;;

    Δεν κινδυνέυεις έτσι να πέσεις;;

    τεχνικες καταστροφής by Gandalf!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
    Έτσι όπως το λέω (νομίζω) και για την περίπωση που το λέω, φαίνεται ότι είναι λάθος απλά με την μηχανή μάλλον θα έσκαγα πάνω της άν δεν έκανε αριστερά ο διπλανός μου!

    Γιατί κάνετε τόσο μπερδεμένους συλλογισμούς?




    Μή σκάς κορίτσι'μ! Τό'χει αυτό ο συγκεκριμένος άνθρωπος! Λείπεις καιρό κι έχεις χάσει επεισόδια!


  9. #24
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
    τεχνικες καταστροφής by Gandalf!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ναι, βγαζει και τη μαγκουρα καλου κακου!

    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
    btw , το σπάσιμο καθρέφτη πώς επιτυγχάνεται;;


    Εν κινήση απλώνεις πόδι-γόνατο-αγκώνα;;

    Δεν κινδυνέυεις έτσι να πέσεις;;



    Εχμ, αυτό είναι too much να το γράψουμε "φόρα παρτίδα"...

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    205
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    Μή σκάς κορίτσι'μ! Τό'χει αυτό ο συγκεκριμένος άνθρωπος! Λείπεις καιρό κι έχεις χάσει επεισόδια!

    αν καταλαβαίνατε τι είπα δε θα λέγατε σαχλαμάρες
    και συ και η άλλη. αντί να σκεφτείτε λιγάκι,προτιμάτε να με σχολιάζετε με τον ίδιο πάντα τρόπο. ου ρε.

    "Έτσι όπως το λέω (νομίζω) και για την περίπωση που το λέω, φαίνεται ότι είναι λάθος απλά με την μηχανή μάλλον θα έσκαγα πάνω της άν δεν έκανε αριστερά ο διπλανός μου!

    Γιατί κάνετε τόσο μπερδεμένους συλλογισμούς?"

    αυτός, δηλαδή, είναι απλούστερος συλλογισμός; εισήχθη κ 3ο όχημα τώρα στην ιστορία...

  12. #27
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    μπα είναι πιο απλό απο όσο νομίζεις....

    Φρενάρεις λίγο για να μην σε πάρουν χαμπάρι , και πάς απο το πλάι. Ανοίγεις απότομα γκάζι και την στιγμή που πλησιάζεις καθρέφτη , το πόδι είναι λυγισμένο με την πατούσα να κοιτάει μπροστά, στο ύψος περίπου του τιμονιού σου. Μόλις πλησιάζεις μαζί με το γκάζι , πας να το τεντώσεις μπροστά με την ίδια φορά της πατούσας και σπάς την κόντρα του καθρέφτη.

    Το θέμα είναι εκείνη την στιγμή όμως να μην σε πάρει χαμπάρι ο οδηγός του ΙΧ και κάνει προς τα πάνω σου. Επίσης δεν πιάνει σε καθρέφτες νταλίκας και φορτηγού....


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  13. #28
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    και το βαζάκι με τις μέλισσες πότε το ρίχνουμε; αν είναι χειμώνας σπάμε και το τζάμι πρώτα;;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  14. #29
    missing his Multistrada.. Το avatar του/της skous
    Εγγραφή
    31/10/2004
    Μηνύματα
    332
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    μπα είναι πιο απλό απο όσο νομίζεις....

    Φρενάρεις λίγο για να μην σε πάρουν χαμπάρι , και πάς απο το πλάι. Ανοίγεις απότομα γκάζι και την στιγμή που πλησιάζεις καθρέφτη , το πόδι είναι λυγισμένο με την πατούσα να κοιτάει μπροστά, στο ύψος περίπου του τιμονιού σου. Μόλις πλησιάζεις μαζί με το γκάζι , πας να το τεντώσεις μπροστά με την ίδια φορά της πατούσας και σπάς την κόντρα του καθρέφτη.

    Το θέμα είναι εκείνη την στιγμή όμως να μην σε πάρει χαμπάρι ο οδηγός του ΙΧ και κάνει προς τα πάνω σου. Επίσης δεν πιάνει σε καθρέφτες νταλίκας και φορτηγού....


    Gandalf
    kala gia fortigo - dalika i prepei na eisai o ioannis melissanidis, i allios na to spasei me krania! (Antistoixo tis koutoulias).


    Alla re si, ean o ka8reftis exei kamia treli kontra, den paizei na sabourdiasteis?

  15. #30
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Εμένα μου έχει τύχει τύπος να βγει από stop ενώ πηγαίνω με ανοιχτά φώτα και του κορνάρω κι όλας να με ακούσει, τον βλέπω ότι με βλέπει, παρόλα αυτά λίγο πριν φτάσω (με καμιά 40αρια χλμ) βγαίνει και μπαίνει στο ίδιο στενό με μένα και πηγαίνουμε παράλληλα πλέον, πατάω φρένα και κόβω αριστερά όσο με παίρνει, περνάω ίσα ίσα από τον αριστερό προφυλακτήρα του και όπως περνάω εντελώς ενστικτωδώς και από νεύρα του κοπανάω 2 καλές με το πόδι στο φτερό! Δεν ξέρω πως μου βγήκε έτσι, πραγματικά απορώ ακόμα πως το κατάφερα! Είμαι μπροστά πλέον, και βλέπω τον τύπο να έχει σταματήσει και βγάλει χέρια έξω και αναβοσβήνει φώτα. Σταματάω λοιπόν μια και ήθελε να συνομιλήσουμε, κατεβαίνει κι αυτός, κατεβαίνω τίγκα στην αδρεναλίνη και το αίμα να βράζει και αρχίζω και φωνάζω. Το θέμα είναι ότι ήταν χειμώνας, εγώ ντυμένος σαν κρεμμύδι από κάτω και από πάνω cordura 3/4 και κράνος, ε φαινόμουν εντελώς τέρας............. Αποτέλεσμα, ο τύπος την έκανε........

    Δεν ξέρω, προσπαθώ αν είμαι ήρεμος αλλά καμιά φορά γίνονται και τέτοια......... Μου έχουν ξανατύχει ανάλογες περιπτώσεις (πχ φρένα από 90-100 για να αποφύγω έναν που πέρασε με κόκκινο) αλλά κρατιέμαι........ Αναρωτιέμαι όμως αν έκανα χοντρή μανούρα κάθε φορά αν μετά θα το ξανασκέφτονταν να την ξανακάνουν στον επόμενο άτυχο που θα βρουν στον δρόμο τους............

    Χαχαχαχα κάτι που θυμήθηκα τώρα, ήμουν συνεπιβάτης σε μοτό με φίλο και μας έκανε ένας ένα καλό κλείσιμο, ακολουθεί λογομαχία ΄σταματημένοι εμείς πάνω στο μηχανάκι και αυτός με τον φίλο του μέσα με ανοιχτό παράθυρο και μετά από λίγο ο φίλος του έριξε μια χοντρή ροχάλα (σόρυ για την αηδία αλλά πως να το πω?) στην μούρη! Ο τύπος έκλεισε το παράθυρο και την έκανε με ελαφρά!!! Αυτός είμαι σίγουρος ότι θα το ξανασκεφτεί μετά.........

    Ένα ένα τα θυμάμαι, ήταν μια μέρα ένας τύπος που έκανε μια μαλακία σε άλλον κουτάκια και πήγε ο άλλος και του την έλεγε (δεν έβριζε), και του λέει ο άλλος, "κοίτα, ή θα κατέβεις και θα με πλακώσεις ή θα μου κάνεις μήνυση, μην με πρήζεις μόνο"......................... Ο άλλος δεν είπε τίποτα κι έφυγε! Τι να πεις μετά από αυτό??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2014, 13:01
  2. Aπαγορευμένες παροιμίες που δεν τις μαθαμε παιδιά
    από caesarsk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2010, 20:20
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2009, 09:38
  4. αν τις τρωγατε, τι θα κανατε? εγω τις εφαγα παντως
    από konnos01 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2006, 23:24
  5. Γιατι Δεν Τις Σκοτωνουμε;;;
    από RapidShade στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2004, 18:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF