Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 65

Θέμα: "Τις γ@μ@ς ή δεν τις γ@μ@ς κύριε Πρόεδρε;"

  1. #31
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.455
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Φιλαλήθης
    αν καταλαβαίνατε τι είπα δε θα λέγατε σαχλαμάρες
    και συ και η άλλη. αντί να σκεφτείτε λιγάκι,προτιμάτε να με σχολιάζετε με τον ίδιο πάντα τρόπο. ου ρε.

    "Έτσι όπως το λέω (νομίζω) και για την περίπωση που το λέω, φαίνεται ότι είναι λάθος απλά με την μηχανή μάλλον θα έσκαγα πάνω της άν δεν έκανε αριστερά ο διπλανός μου!

    Γιατί κάνετε τόσο μπερδεμένους συλλογισμούς?"

    αυτός, δηλαδή, είναι απλούστερος συλλογισμός; εισήχθη κ 3ο όχημα τώρα στην ιστορία...
    Να κάνω μια ερώτηξη??????

    Πώς μπορείς να αποφύγεις ένα ατύχημα - συγκεκριμένα να πέσεις στον μπροστινό σου - αν δεν προλαβαίνεις να φρενάρεις??????
    Απλά αλλάζεις την πορεία σου! Στο τρίτο όχημα κόλλησες??????

    Thatknk's Dim for the tip!!!!

    A! και σημείωση:δεν λέγομαι "άλλη"!

    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  2. #32

    Talking

    Λοιπον κυριοι κατ΄αρχας συγχαρυτηρια που τσακωνεστε με γυναικες...!
    ειναι μαθηματικα βεβαιο κατα 90+%, οτι οποιος αντρας οδηγος οχηματος τα βαλη με γυναικα οδηγο
    αλλου οχηματος (και μονη της...!), ειναι "φυσικο" για τεχνικους λογους (που δεν χρηζουν αναλυσης)
    οτι θα της ριξη το απαραιτητο ξυλικη και θα φυγη...!

    Ετσι ομως δε κανουμε τιποτα... . Αν ειναι καθε φορα που αδικουμαστε στο δρομο απο γυναικα
    οδηγο...!!!, και να σπαμε καθρεφτες, να βουλιαζουμε πορτες, να βριζουμε και εν'τελη να ξεσπαμε
    (οχι να χτυπαμε απλα...!), τοτε τη κλασαμε τη βαρκα...

    Ποσο μαλων γνωριζοντας οτι ο αντρας ειναι απο τη φυση του καλυτερος οδηγικα στο τιμονι, απο τη γυναικα... (αντιληψη, αντιδραση, μορφωση, ανταν/κα, ενστικτο, εμπειρια κ.α). Και θα ειναι, και θα γινετε ακομα καλυτερος οσο μεγαλωνη...
    το ιδιο ισχυη και για το ετερον (και απαραιτητο ημισυ)... ...!

    Εχω τρακαρη αρκετα ασχημα με αυτοκινητο με γυναικα οδηγο (ευτυχως φορουσα ζωνη), και περιμενω ακομα τα λεφτα απο την ασφαλιστικη της..., επισης με μηχανη (ευτυχως φορουσα κρανος)
    εφυγα πανω απο το καπω...!, και εχω κινδυνευση αρκετες φορες απο γυναικα οδηγο...!

    Και φυσικα εξ'ακολουθο να κινδυνευω οπως ολοι μας (μονο με τη συγκοινωνια τη γλιτωνουμε)...!

    Αλλα περα απο ενα ελαφρυ μπινελικι, μακαριζω τη τυχη μου που ειμε σωος, κανω το σταυρο μου, και φωναζω τη ΤΟΤΑ για τα περαιτερω...

    Τι αλλο να κανω/ης...!...

    Το "οδηγην" κυριοι ειναι ομαδικη υποθεση. Στο δρομο οταν οδηγαμε ειναι ΕΓΩ και οι ΑΛΛΟΙ, και οχι ΕΓΩ και κανενας αλλος...!, οπως ειπε και ο φιλτατος Γιακουματος οταν τον ρωτουσαν για τεις απολυσεις... :rotflmao:

    Οι γυναικες οπως και ο καθ'ενας μας εχουν ισα οδηγικα δικαιωματα στο δρομο, και πρεπη να οδηγανε για το καλο ολων μας οτι θελουνε (και φυσικα μηχανη)... αλλα οχι φυσικα οπως θελουνε.
    Επειδη ομως τους καταλογιζουμε την ανικανοτητα σε ορισμενες περιπτωσεις και οχι την ελειψη προσπαθειας κυριε προεδρε, τοτε καταλογιστε και στο νεο που ειχε το ατυχες περιστατικο και βγηκε εκτος εαυτου (με αποτελεσμα ενα σπασμενο καθρεφτη) την καλη διαθεση εκ'μερους του να συνομιληση, σε πολιτισμενο κλιμα με τη νεαρα κορασις, οδηγο του προαναφερομενου οχηματος...!

    ... ...

    Ευχαριστω... :ZZZ:

    Σειρα τωρα εχουν οι γυναικες του forum για την περαιτερω αναπτυξη του θεματος... :o

    ...
    θελω να ζησω τη ζωη...
    θελω να γνωρισω ανθρωπους...
    θελω... μεγαλυτερο μονιτορ!

    four wheels move the body,two wheels move the soul
    KEEP COOL...

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    205
    Απλά αλλάζεις την πορεία σου!
    Και, απλά, ο Θεός μαζί σου...

    Εγώ στην αρχή, το μόνο που ήθελα να καταλάβεις είναι πως, στον άλλον που έκανε τη σαχλαμάρα, δεν έπρεπε να του πεις "ξέρεις πόσο δύσκολα σταματάνε οι μηχανές;;;" γιατί αυτός θα σκεφτεί "και τι φταίω γω που οι μηχανές σταματάνε δύσκολα;" ή χίλια δυο άλλα άσχετα με το γεγονός, αλλά σχετικά με αυτό που εσύ της είπες. Αν αντί για αυτό, έλεγες "αν βγαίνεις έτσι από στοπ/κτλ θα σκοτώσεις άνθρωπο" θα έβγαζες από την ιστορία τη λεπτομέρεια ότι οδηγούσες μηχανή.

  4. #34
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.455
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Φιλαλήθης
    Και, απλά, ο Θεός μαζί σου...

    Εγώ στην αρχή, το μόνο που ήθελα να καταλάβεις είναι πως, στον άλλον που έκανε τη σαχλαμάρα, δεν έπρεπε να του πεις "ξέρεις πόσο δύσκολα σταματάνε οι μηχανές;;;" γιατί αυτός θα σκεφτεί "και τι φταίω γω που οι μηχανές σταματάνε δύσκολα;" ή χίλια δυο άλλα άσχετα με το γεγονός, αλλά σχετικά με αυτό που εσύ της είπες. Αν αντί για αυτό, έλεγες "αν βγαίνεις έτσι από στοπ/κτλ θα σκοτώσεις άνθρωπο" θα έβγαζες από την ιστορία τη λεπτομέρεια ότι οδηγούσες μηχανή.
    Ενδιαφέρουσα πρόταση αλλά υπάρχει κάτι που δεν τοποθετείς σαν παράγοντα! Αν ήμουν με το αμάξι, και έβγαινε από το στοπ, δε θα φρέναρα καν, θα την έβρισκα στην πόρτα και θα τελείωνε η ιστορία! Δε θα με έκοφτε και πολύ! Αν είχα διάθεση να μην τρακάρω θα φρέναρα και πάλι όλα καλά! Θα άκουγε κανα δυο βρισίδια αλλά δε θα έδινα και πολύ βάση!

    Όντας με την μηχανή όμως, που σε περίπτωση ατυχήματος παίζεται η σωματική μου ακαιρεότητα, το πρώτο πράγμα που θα έκανα (έτσι έγινε) θα ήταν να πλακωθώ στα φρένα! Έχοντας μηχανή και όχι αμάξι, δε θα προλάβαινα να σταματήσω! (Λογικό ακούγεται!)

    Αν την έβριζα και έσπαγα και έκανα, τι θα κέρδιζα???? Απλά θεώρησα σωστό να την ενημερώσω για κάτι που ίσως δεν ήξερε! Ίσως έτσι σωθεί κανας φουκαράς!!!! Ο επόμενος ας την σπάσει στο ξύλο!!!!! αν ήμουν με το αμάξι θα μου έλεγε: Αφου προλάβενες!!!!

    Κατάλαβες τώρα γιατί διαχωρίζω τις δύο περιπτώσεις????

    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    205
    Εγώ καταλαβαίνω ότι διαχωρίζεις τις περιπτώσεις

    Δεν πρέπει να διακρίνουμε περιπτώσεις ανάλογα με το τι είδους όχημα εμπλέκεται σε κάθε περίπτωση. ανεξάρτητα του τι οδηγούσες, δεν έπρεπε να βγει. Έπρεπε να της πεις ακριβώς αυτό. Τώρα αυτή που σε έκλεισε θα νομίζει ότι δεν κάνει να κλείνουμε τις μηχανές, αλλά τα αμάξια εντάξει μωρε, σταματάνε.

    διαφωνείς με αυτό;

  6. #36
    Παλαιό Μέλος Το avatar του/της 749R
    Εγγραφή
    24/12/2004
    Μηνύματα
    35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
    Πρώτα να γ@μ....με τον αληταρά δάσκαλο οδήγησης που για μια χούφτα ευρώ της έδωσε το δίπλωμα και μετά συνεχίζουμε με το ζώον .
    Συμφωνω απολυτα... Και πιστεψε με ξερω πολλα τετοια @ρχιδι@...
    Αυτοι ειναι οι πρωτεργατες της δραματικης καταστασης που βιωνουμε καθημερινα...

  7. #37
    Παλαιό Μέλος Το avatar του/της 749R
    Εγγραφή
    24/12/2004
    Μηνύματα
    35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84

    @749R παίζει το βλήτο να το δεί την επόμενη μέρα κ να πεί "Α! τα γαιδούρια!!! μου σπάσανε τον καθρέπτη όσο το είχα παρκαρισμένο"
    στανταρ...

    Υπαρχει βεβαια και πιο σιγουρη μεθοδος (ειδικα αν φορας γαντια με ενισχυσεις...)
    Πλησιαζεις το οχημα και μολις εισαι διπλα στον καθρεφτη του κατεβαζεις καθετα μια σφυρια με τη γροθια σου σφιγμενη...
    Η προταση του DimChios με τη μποτα,βελτιωμενη: Καθως περνας απο διπλα του σηκωνεσαι ορθιος στη μοτο και με το ποδι σε ορθία γωνια του κλωτσας τον @@@@@@@@ καθρεφτη με στυλ αλλα καρατε κιντ!
    Ξερω,το κουρασα...

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 749R
    ....Η προταση του DimChios με τη μποτα,βελτιωμενη....


    Εχμ, sorry αλλά την πρόταση με την μπότα δεν την "έριξα" εγώ!

    Είπα ότι το έχω κάνει αλλά και σε ερώτηση που έγινε το "πως" το κάνουμε, απέφυγα ακόμα και να απαντήσω!

    THANKS!


    Απλώς για να ξεκαθαρίζουμε τα πράγματα! There is no offence anyway!




  9. #39
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.455
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Φιλαλήθης
    Εγώ καταλαβαίνω ότι διαχωρίζεις τις περιπτώσεις

    Δεν πρέπει να διακρίνουμε περιπτώσεις ανάλογα με το τι είδους όχημα εμπλέκεται σε κάθε περίπτωση. ανεξάρτητα του τι οδηγούσες, δεν έπρεπε να βγει. Έπρεπε να της πεις ακριβώς αυτό. Τώρα αυτή που σε έκλεισε θα νομίζει ότι δεν κάνει να κλείνουμε τις μηχανές, αλλά τα αμάξια εντάξει μωρε, σταματάνε.

    διαφωνείς με αυτό;

    Συμφωνώ μ' αυτό και είμαι σίγουρη πως θα το πιστεύει μέχρι να σκάσει το πρώτο αμάξι πάνω της!!!! Μετά μάλλον θα σταματήσει να το πιστεύει κι αυτό!!!! Άρα ο σκοπός επετεύχθει!!!!


    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  10. #40
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.455
    Και για να είμαι ειλικρινείς οι περιπτώσεις διαχωρίζονται από μόνες τους, όταν όλοι εκεί έξω μας αντιμετωπίζουν σαν κάτι άλλο, εκτός από οχήματα και ανθρώπους!

    Χτες συγκεκριμένα, φεύγοτας από τη δουλειά, και ανεβαίνοντας την Ακαδημίας, μου μπαίνει μπροστά στα καλά καθούμενα ένας ταξιτζής. Όταν πήγα δίπλα του ξέρεις τι είπε?

    "Καλά τι κορνάρεις, δε χωράς να περάσεις?"
    "Είμαι υποχρεομένη να σε περάσω σχεδόν καβαλόντας το πεζοδρόμιο?"
    "Έλα μωρε πως κάνεις έτσι? Μηχανάκι είσαι! Αν είχες αμάξι δε θα έβγαινα!"

    Να γιατί το αντιμετωπίζω σαν ξεχωριστή περίπτωση. Γιατί πολλές φορές αν έβλεπαν αμάξι η νταλίκα ούτε που θα τους πέρναγε από το μυαλό να βγούν από στοπ, να αλλάξουν απότομα λωρίδα ή να κάνουν ό,τι άλλη μ...κια μπορείς να φανταστείς!!!!! Δεν ισχύει απόλυτα αυτό ούτε θελω να γίνω απόλυτη! Αλλά όπως και να το κάνουμε είναι ένας γενικός κανόνας!!!!

    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    205
    Να γιατί το αντιμετωπίζω σαν ξεχωριστή περίπτωση. Γιατί πολλές φορές αν έβλεπαν αμάξι η νταλίκα ούτε που θα τους πέρναγε από το μυαλό να βγούν από στοπ, να αλλάξουν απότομα λωρίδα ή να κάνουν ό,τι άλλη μ...κια μπορείς να φανταστείς!!!!! Δεν ισχύει απόλυτα αυτό ούτε θελω να γίνω απόλυτη! Αλλά όπως και να το κάνουμε είναι ένας γενικός κανόνας!!!!
    Πάρε valium (για τα "!!!!!!!!!") και σταμάτα τις χαιρετούρες, μέχρι τώρα με έχεις χαιρετήσει ίσα με 5 φορές. Πώς κάνεις κουβέντα εσύ; Λες αυτό που έχεις να πεις και την κοπανάς;


    Αν δεν τους φερθείς ως αν να ήσουν γενικά ένα όχημα και να τους αναγκάσεις να σε δουν έτσι, θα συνεχίσουν το βιολί τους.

    Αν παίζεις το παιχνίδι με τους δικούς τους κανόνες... θα χάσεις.

    Βρες τρόπο να μην περνάει το δικό τους.

  12. #42
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.455
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Φιλαλήθης
    Πάρε valium (για τα "!!!!!!!!!") και σταμάτα τις χαιρετούρες, μέχρι τώρα με έχεις χαιρετήσει ίσα με 5 φορές. Πώς κάνεις κουβέντα εσύ; Λες αυτό που έχεις να πεις και την κοπανάς;


    Αν δεν τους φερθείς ως αν να ήσουν γενικά ένα όχημα και να τους αναγκάσεις να σε δουν έτσι, θα συνεχίσουν το βιολί τους.

    Αν παίζεις το παιχνίδι με τους δικούς τους κανόνες... θα χάσεις.

    Βρες τρόπο να μην περνάει το δικό τους.
    1. Τα (!!!) είναι από κεκτιμένη ταχύτητα!
    2. Τα είναι απλά για να δείξω τις φιλικές μου διαθέσεις! Δεν φεύγω!!!!
    3. Μα αυτό που λές δεν έχει καμία σχέση με το ότι η μηχανή σταματάει πιο δύσκολα! Εννοείται πως απαιτώ με κάθε τρόπο να μου συμπεριφέρονται σαν όχημα,αλλά σε περίπτωση αποφυγής ατυχήματος θα συμπεριφερθώ σαν μηχανή!!!!

    ( )
    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  13. #43
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Εδω θα συμφωνησω με Maira. Τα μηχανακια τα κοιτανε αλλιως οσον αφορα την παραβιαση κοκκινου και λοιπα. Δεν τα υπολογιζουν καθολου. Αν ηταν καμια νταλικα θα το σκεφτονταν 2 φορες.

    Ο λογος? Με την νταλικα παει το ΙΧ καταστραφηκε, ενω με την μηχανη δεν τρεχει τιποτα με 100 ευρω καθαριζουν. Τι ζημια μπορεις να του κανεις? (Λογικα πλαισια παντα).

    Καμια εμπιστοσυνη δεν εχω και πιστευω οτι δεν τους νοιαζει, απλα επειδη αυτοι δεν θα παθουν τιποτα. Η μηχανη απλα δεν υπαρχει για αυτους.

    Το πιστευω αυτο που λεω.

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    205
    Δεν είναι ανάγκη να τους τρακάρουμε για να μάθουν ότι δεν πρέπει να εκμεταλλεύονται το μικρότερο όγκο της μηχανής (γιατί δεν γίνεται κιόλας)

    Μπορείς να τους το μάθεις με άλλο τρόπο.

  15. #45
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.455
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Φιλαλήθης
    Δεν είναι ανάγκη να τους τρακάρουμε για να μάθουν ότι δεν πρέπει να εκμεταλλεύονται το μικρότερο όγκο της μηχανής (γιατί δεν γίνεται κιόλας)

    Μπορείς να τους το μάθεις με άλλο τρόπο.
    Άρα επανερχόμαστε στα ίδια! Θα πρέπει με κάποιο τρόπο να μάθουν-καταλάβουν ότι και η μηχανή είναι όχημα και μάλιστα θα πρέπει να το προσέχουν δυο φορές γιατί έχιε κάποια χαρακτηριστικά που δεν τα έχει κανένα άλλο όχημα! Κι αυτά είναι η δυσκολία του στο φρενάρισμα και η μεγάλη πιθανότητα σωματικής βλάβης (για να μη μιλήσω για την ψυχική και γίνω υπερβολική) σε μια ενδεχόμενη σύγκρουση!!!

    Πρέπει λοιπόν να διευκρινίζουμε σε κάποιους οδηγούς αυτές τις βασικές διαφορές!!!

    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2014, 13:01
  2. Aπαγορευμένες παροιμίες που δεν τις μαθαμε παιδιά
    από caesarsk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2010, 20:20
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2009, 09:38
  4. αν τις τρωγατε, τι θα κανατε? εγω τις εφαγα παντως
    από konnos01 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2006, 23:24
  5. Γιατι Δεν Τις Σκοτωνουμε;;;
    από RapidShade στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2004, 18:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF