Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 65

Θέμα: "Τις γ@μ@ς ή δεν τις γ@μ@ς κύριε Πρόεδρε;"

  1. #1
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755

    "Τις γ@μ@ς ή δεν τις γ@μ@ς κύριε Πρόεδρε;"

    Παραλίγο και εχθές το απόγευμα, θα μου κάνατε επίσκεψη στο νοσοκομείο με φοντανάκια και λουλουδάκια στην καλύτερη.

    Εχθές το απόγευμα , μετά απο καφεποσία, με φίλο , επέστρεφα με το DR (Σιγά μην το αλλάξω... μετά απο τόσα που με έχει γλυτώσει .. μόνο γούρικο μπορώ να το πώ!), ...που ήμουν;... α ναι!... επέστρεφα απο καφεποσία και αντί να πάω απο Κηφησίας κτλ. , είπα να πάω απο Εθνική για πιο γρήγορα . Φτάνω Βαρυπόμπη και κάνω αριστερά τον παράδρομο πίσω απο την Εκάλη , εκεί που είναι ο Βασιλόπουλος και συναφή μαγαζιά υπερ-αγορών για όλους. Δεν πήγαινα με πολλά .. ίσα-ίσα με 50-60 (αβάδιστα , νορμάλ δηλαδή)... Μπροστά ανοιχτό πεδίο , και κανείς άλλος. Πλησιάζω στα 100 μέτρα και έχω ορατότητα απο το parking του ΑΒ Βασιλόπουλου. 90....80...70...60 μέτρα και βλέπω station με Ξανθιά (ο ορισμός της Ξανθιάς) να με κοιτάει που έρχομαι και να μην κουνάει.... 50-40-30-20-10.....ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕΤΑ Ο ΞΑΝΘΟΣ ΧΑΡΟΣ!!!!....ΦΡΕΝΑ... ΦΡΕΝΑ ... ΓΜΤ τα σωληνάκια υψηλής και τα τσιφτετέλια του πίσω τροχού... 5-4-3-2-1... και αποφυγή στο παρατσάκ απο εμένα, που ευτυχώς κράτησα την μηχανή και έφυγα απο πίσω της όπως είχε περάσει!!

    Πρέπει σήμερα να έχω αρκετές άσπρες τρίχες περισσότερες στο κεφάλι (το πάνω ρε τομάρια!!)...

    Επιτόπου στροφή και ξοπίσω της.. Κόρνα κακό... δεν είχε πάει και μακριά... Δίπλα στην πόρτα της, και μου κάνει την χαρακτηριστική κίνηση με το χέρι ..."Αίντε παράτα με!!!"... Πύραυλος μετά απο χρόνια... και με χαρακτηριστική ευκολία , κάτι φοβερά μποτάκια που έχω πάρει με μεταλλικές άκρες, για hiking αλλά και για την μηχανή, βρίσκουν τυχαία τον αριστερό της καθρέφτη. Ρε γμτ... δεν τα φτιάχνουν όπως παλιά... αυτός ξηλώθηκε και κρεμόταν απο ένα καλώδιο... Μάλλον ηλεκτρικός ήταν.

    Το αστείο είναι οτι η ξανθιά συνέχισε αγέρωχη και ούτε σταμάτησε , για τα μεθεόρτια... την έκανε με "ελαφρά"... Εγώ σταμάτησα εκεί και περιμένα να γυρίσει αλλά είς μάτην. Εξαφανίστηκε στον ορίζοντα με τον καθρέφτη να πηγαίνει πέρα δώθε.

    Για την ιστορία, έχει καεί το φώς πορείας (το άλλαξα σήμερα) και η πινακίδα μου δεν φαινόταν στο σκοτάδι , πόσο μάλλον όταν δεν μπορούσε να την δεί , καθώς έφευγε.

    Περιστατικό 2ο...



    Κηφησίας σήμερα το πρωί, στην κάθοδο , μπροστά απο τα γραφεία της Microsoft για όσους γνωρίζουν..λίγο πιο πάνω... Κίνηση απελπιστική για τα ΙΧ και σχεδόν σταματημένοι. Πράσινο για την κάθοδο.

    Προχωρώ ανάμεσα , πάλι με λίγα χιλιόμετρα καθώς είναι πολύ πρωί και αρκετοί κοιμούνται στο τιμόνι. Στο φανάρι λοιπόν που πάει δεξιά για Μαρούσι (Cine Odeon) , σταματούν τα αυτοκίνητα λόγω κίνησης. Συνεχίζω, με λίγα και ξαφνικά βλέπω Γυναίκα (Πάλι!) με χαρακτηριστική κίνηση να βγαίνει απο το φανάρι αριστερά και να κόβει την κάθοδο (με Καρα-κόκκινο). Ευτυχώς είχα πολύ μεγάλη απόσταση για φρενάρισμα και σταμάτησα... αλλά με το ιστορικό που είχα απο χθές, κατεβάζω stand , και πάω δίπλα στο Merchedes της που είχε αποκλειστεί απο την κίνηση και είχε κόψει κάθετα την κάθοδο.

    Η σκηνή λογοκρίνεται και δεν θα περιγραφεί, αλλά αρκεί να σας πώ, πως στο διπλανό σχολείο, τα παιδιά , είχαν πεθάνει στα γέλια με τα μπινελίκια που έφαγε απο εμένα, ενα οδηγό λεοφωρείου, 2-3 μηχανόβιους ακόμα και ενα τύπο που μάλλον πέρναγε πεζός, είχε απωθημένα και ήθελε να τα χώσει κάπου να ξεσπάσει. Η κυρία, τρομοκρατημένη ανέασε τα παράθυρα και κοίταγε μόνο μπροστά...



    Και ρωτώ κύριε πρόεδρε... τις Γ@μ@ς ή δεν τις γ@μ@ς με το μυαλό που κουβαλάνε και κρατάνε και τιμόνι;



    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  2. #2
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Και μετα μας λενε και αλητες μηχανοβιους.
    Και λιγα της εκανες. Αει στο διαλο δολοφονοι.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  3. #3
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Τι να πεις για το μ...νι της αλληνης!!Δεν τις γ@μ@ς ομως μπορει να θελουν κι"αλλο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



    ps:Μονη μου ενσταση το σπασιμο του καθρεπτη,εκει εκανες λαλακια.σπαστης τα μουτρα το οχημα δεν εφταιγε.

  4. #4
    Thirty(One) Dirty Το avatar του/της motaba
    Εγγραφή
    08/05/2006
    Μηνύματα
    857


    Σ'αυτήν την περίπτωση μάλλον τις !!

    Μου είχε τύχει κάτι αντίστοιχο στη Χαλανδρίου, αλλά την είχα καταλάβει ότι παίζει να έστριβε...προετοιμάστηκα και...της την έχωσα!!

    Τώρα για τον καθρέπτη..

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Έχω αντιδράσει ακριβώς το ίδιο κι εγώ σε ισάριθμα παρόμοια σκηνικά!

    Α) Καθρέφτη και
    Β) μπινελίκι!


    Ε, ΜΑ ΠΙΑ!!!


  6. #6
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Re: "Τις γ@μ@ς ή δεν τις γ@μ@ς κύριε Πρόεδρε;"

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Και ρωτώ κύριε πρόεδρε... τις Γ@μ@ς ή δεν τις γ@μ@ς με το μυαλό που κουβαλάνε και κρατάνε και τιμόνι;
    άντε αν είναι καλή την γ@μ@ς.... αλλιώς?

    σήμερα άνοδο Κηφισίας στη βύθιση της διασταύρωσης του Χαλανδρίου ένα fazerάκι δε γλύτωσε από τζιπάτο συνταξιούχο και το μαζεύαμε... το παλικάρι φάνηκε ότι είναι καλά και επειδή ερχόταν από πίσω πήρε το στραπατσαρισμένο fazer και έφυγε....


    Με την κατάσταση που επικρατεί έξω.... πόσους καθρέφτες μπορώ να σπάω τη μέρα .... πριν μου σπάσει κάποια ανέραστη το κεφάλι με το καπό της?





  7. #7
    Γιατί συνεχίζω να πιστεύω ότι το βαζάκι με μέλισσες είναι η πιο διασκεδαστική λύση?

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  8. #8
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    σε αντιστοιχη παντως περιπτωση πριν απο αρκετα χρονια, με ενα φιλο γυρναγαμε απο μπανιο κ πεταχτηκε μια τυπισα οπως ακριβως στην πρωτη περιπτωση του μαγιστρου.

    μας εβλεπε [μαλλον κοιταγε προς εμας αλλα δεν μας εβλεπε....], κ την ωρα που ειχαμε φτασει στα 30 μετρα αποφασισε να βγει.
    Τοτε ηταν που μας ειδε κιολας κ κοκκαλωσε στην μεση του δρομου, ενω εμεις ηδη ειχαμε αρχισει να φωναζουμε κιχ κιχ κιχ δυνατα μηπως κ δεν ακουστει...

    τελικα εβαλε ο θεος [γιατι το χρεπι XL του φιλου δεν το ειχε με τιποτα] να σταματησουμε σε αποστασης τριχας ορθιας.

    η τυπισα αταραχη, μας κοιταει, εμεις αφου εχουμε συνειδητοποιησει οτι δεν εχουμε πεθανει ετοιμαζομαστε να αρχισουμε τα μαθηματα ξενων γλωσσων... κ μας λεει...

    "Τι με κοιτατε; ετσι γινονται τα ατυχηματα..."

    βαζει πρωτη κ φευγει.


    Κ εμεις εχουμε μεινει, ωσαν στηλες αλατος να αναρωτιομαστε αν αυτο το σκηνικο εχει οντως γινει η καποιος μας κανει πλακα


  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    Γιατί συνεχίζω να πιστεύω ότι το βαζάκι με μέλισσες είναι η πιο διασκεδαστική λύση?




    ΡΕ ΣΕΙΣ!!! ΑΥΤΟ Γ@Μ@ΕΙ ΛΕΜΕ!!!

    ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ!!!


    :a5: :a19:

  10. #10
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios

    ΡΕ ΣΕΙΣ!!! ΑΥΤΟ Γ@Μ@ΕΙ ΛΕΜΕ!!!
    ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ!!!
    :a5: :a19:


    άντε .... ξεκίνα....

    στείλε e-mail στην touratech να φτιάξει aftermarket "Βee-Can" βάση για τις Africa....



  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    άντε .... ξεκίνα....

    στείλε e-mail στην touratech να φτιάξει aftermarket "Βee-Can" βάση για τις Africa....








    Δεν ειν' κακό!


  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Φυσικά, αν έχεις τη χαρά να φοράς ανοικτό κράνος, υπάρχει και το φτύσιμο.

    Δουλεύει σε γκόμενες και φλώρους ΒΠ κυρίως. (Σε νταλικιέρηδες ταρίφες και λοιπά συναφή δίποδα το αποφεύγουμε)

    Το συγκεκριμένο φανάρι στο Μαρούσι έχει φάει αρκετό κόσμο. Καθώς και το προηγούμενο, αυτό που βγαίνει μέσα απο το Μαρούσι, στο οποίο σχεδόν κάθε πρωί κάποιον πετυχαίνω να κάνει αναστροφή στην Κηφισίας πάνω σε στροφή χωρίς ορατότητα (για όσους γνωρίζουν)

    Με αυτά έχω καταλήξει στην αγορά μεταχείρω cherokee για τέτοιες περιπτώσεις.
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  13. #13
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.455
    Και έρεται μια μέρα που λές: "Για πόσο θα βρίζω ακόμα και θα σπάω καθρέφτες?"

    Περιστατικό με κεντρικό δρόμο και στοπ!

    Περιμένη η κυρία, περιμένη, με βλέπει και περιμένει και μόλις φτάνω στα 5 μέτρα αποφασίζει να βγει και να παραμείνει μπροστά μου χωρίς όμως να επιταχύνει!!!!!

    Τι να πεις?????

    "Κυρία μου......"

    Η τύπισσα έτοιμη για τσαμπουκα!

    ".....ξέρετε πόσο δύσκολα σταματάει μια μηχανή?"

    Μ@λ@κας η Κυρία!!!!

    "Και συγνώμη, και ότι και να πεις έχεις δίκιο....."

    και άλλα τέτοια! Ρε μήπως πρέπει να ενημερώνουμε πλέον για το πόσο δύσκολο είναι να φρεναρουμε με τα δίτροχα??? Ίσως να μοιράζουμε κανένα φυλλάδιο με το τι μπορεί να μας προκαλέσουν οι μ@λ@κίες τους??? Και τώρα αναφέρομαι και στα δύο φύλα!!!!

    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    205
    Έτσι όπως το λες, είναι σα να λες, "αν σταμάταγε εύκολα η μηχανή, θα ήταν σωστό να βγεις έτσι"

  15. #15
    απτσακι εκανες ??? μην στεναχωριεσαι ,τον καθρεφτη δεν τον χρειαζοταν ετσι κι αλλιως ..........μονο τον εσωτερικο δουλευει ,μετα το κομμωτηριο

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2014, 13:01
  2. Aπαγορευμένες παροιμίες που δεν τις μαθαμε παιδιά
    από caesarsk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2010, 20:20
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2009, 09:38
  4. αν τις τρωγατε, τι θα κανατε? εγω τις εφαγα παντως
    από konnos01 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2006, 23:24
  5. Γιατι Δεν Τις Σκοτωνουμε;;;
    από RapidShade στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2004, 18:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF