Σελίδα 4 από 12 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 176

Θέμα: Mega scooter-Μοδα,χαζομαρα ή και τα δυο?

  1. #46
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από suzuki_k5
    Οκ τότε.Έχω οδηγήσει και ταξιδέψει σχεδόν με όλα τα μέγκασκούτερ κι έχω μια άποψηοπότε θα σε παρακαλέσω πολύ να μην με ειρωνεύεσαι.Έτσι?Μάλλον εσύ λες ότι να ναι στο συγκεκριμένο θέμα.Τέσπα όλα αυτά φιλικά πάντα και χωρίς παραξήγηση.Εγώ σου τεκμηρίωσα τα πάντα εσύ όμως μου λες αερολογίες.Δεν μου αποδεικνύεις κάτι γιατί καταλαβαίνω ότι σκοπός σου είναι να βγάλεις τα scooter-megascooter χειρότερα από τα παπιά.Ε δεν συγκρίνονται.
    ποια ειναι η τεκμηριωση που κανεις? οτι να ναι λες... "η εξατμηση δεν ειναι πανω στο ψαλιδι αλλα στο πλαισιο Halloooo εγω τυφλος ειμαι?"... "το παπι παιρνει 1 λιτρο λαδι και τα σκουτερ 3 εξου και η διαφορα στη τιμη του σερβις των 150 ευρω" και λοιπες πιπες και θες να σου απαντησω σε καθενα ξεχωριστα?

  2. #47
    τελικα παπι vs scooter= ?:rotflmao: :rotflmao:
    παμε διαμαχες?

  3. #48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zilmer
    τελικα παπι vs scooter= ?:rotflmao: :rotflmao:
    παμε διαμαχες?
    Για οτι αφορα κοστος κτησης/χρησης, ελιγμοι, αξιοπιστεια, μεταπωληση, το σκορ ειναι 15-0!!


    Και τελος παντων αν πετυχω κανενα t-max/burgman να με ξεφτιλιζει σε κανενα φαναρι, θα παρω το Ζ μου, θα τον βρω, και θα τον σκισω!!!Ετσι για να μαθει :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  4. #49
    Κανεις δεν ειπε suzuki-k5 οτι ειναι για πεταμα τα megascooter, απλως ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ για την πολη!
    Φίλε μου αν δεν έκαναν για την πόλη δεν θα είχαν γεμίσει τους δρόμους.Κι όπως πολύ καλά βλέπεις πλέον κυκλοφορούν αρκετά.Οπότε δίκαιος κρητής ο κόσμος.

    Τι σχεση εχει η αυτονομια?
    Συγνώμη η αυτονομία δεν σας απασχολεί?Τα 450 χλμ για 15 λίτρα ρεζερβουάρ δεν λένε τίποτα?

    Αν εχει μεγαλο ρεζερβουαρ θα εχει και μεγαλη αυτονομια, αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν καιει(γιατι καιει...)
    Άμ το πας τέρμα τα γκάζια θα κάψει (όλα καίνε) αν το πας σταθερά και προοδευτικά δεν καίει τίποτα.Κανένα παράδειγμα υπάρχει γιατί μου λέτε ότι καίει.Για ποιο απ'όλα μιλάμε?

    Και οσο να΄ναι, με 1500-1800? παιρνεις αψογο παπι 125cc,
    Υπάρχει άψογο παπί?Εμένα όλα ίδια μου φαίνονται.Το παπί όπως ήταν έμεινε.Άλλαξε κάτι?Έν φθηνό μέσο μεταφοράς το οποίο δεν σε νοιάζει,δεν ασχολείσαι μαζί του κάνεις την δουλεία σου κι αυτό ήτανε.Δεν σου προσφέρει κάτι παραπάνω.

    Άμα θέλεις ποιότητα θα πληρώσεις κάτι παραπάνω.Έτσι δεν είναι?ότι πληρώνεις παίρνεις.

    Αν ενα παπι το αφησεις χωρις σερβις, το πιο πιθανο ειναι να μην παθει τιποτα, για ασε ενα σκουτερ..
    Τα βλέπω τα περισσότερα πεταμένα στους δρόμους.

    Κι εγώ άμα καβαλούσα ένα παπί με 1800 ευρώ δεν υπήρχε περίπτωση ν'ασχοληθώ μαζί του γιατί το μόνο που μου προσφέρει είναι να πάω να κάνω την δουλειά μου και μετά πέταμα στην άκρη.

    Άλλα ένα μέγκασκουτερ το οποίο το έχεις πληρώσει ασχολείσαι γιατί σ'άρέσει να το καβαλάς,γιατί το γουστάρεις,γιατί πας ταξιδάκια μαζί του,γιατί πας χαλάός και στεγνός στην δουλεία σου γιατί γιατί πολλά γιατί......

  5. #50
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Ανταλλάσω Runner 180 τετράχρονο με παπί 125.

    Άμεσα.

    Δε κάνω πλάκα.

  6. #51
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παιδες, τζαμπα τσακωνεσται για το ποιο ειναι καλυτερο. Οτι γουσταρει ο καθενας ειναι καλυτερο. Και εγω ειχα καποια στιγμη scooter και το πουλησα γιατι δεν ειχε αυτο το "κατι" της μοτοσυκλετας. Οφειλω ομως να ομολογησω οτι για συγκεκριμενες χρησεις τα scooter ειναι μονοδρομος.

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  7. #52
    Παρά ένα... Το avatar του/της gerodim
    Εγγραφή
    04/01/2006
    Μηνύματα
    393
    Ρε παιδιά θυμήθηκα μία συζήτηση που είχα με ένα φίλο μου που έχει ένα 500αρι beverly.
    Μου έλεγε λοιπόν ο τύπος ότι το beverly με το gsr είναι περίπου εκεί και εκεί και ότι το gsr δεν υπάρχει περίπτωση να πιάνει πάνω από 180-190 όσα και το scooter του και ότι δε μου προσφέρει κάτι παραπάνω, πόσο μάλλον λιγότερα. Του έκανα δώρο ένα ζευγάρι κυάλια και βγήκαμε βόλτα με τις μηχανές....
    Χα! Το πήρα το μωρό...

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/08/2005
    Μηνύματα
    182
    simfono sta e3is....peri ore3ews glaropita
    ta mega scooter ine mega apates gia eme (megali mixani dixws analoga paremferi ta perisotera me rodakia automata kai xilia miria alla...)to oti to exei polis kosmos den ine kritirio! apartizomaste apo xiliades ili8ious pou apo ton ka8ena etsi kai konomaga 50cent...8a moun plousios. ine megala opote den elisontai to psiloxontrotsoperoides stilaki ton perisoteron kai pali den mou leei tipota. me tin mixani sigoura den 8a exeis tin anesi pou exeis me to scooter alla kai me to scooter den exeis tin anesi pou exeis me koutakia opote.....ti lete????sinexizontas to papaki kai to poso value for money ine se sxesi me aftes tis ditroxes kouvadokouradomixanes den xriazete pistevo na to sizitisoume. epitelous i nootropio oti epidi to xw egw ine g@m@to kai ta gioni ola as stamatisi mesa se ena forum pou legete moto!den iparxi periptosi na pi kapios nai gamato kai kano aneta ta3idi me tin m@l@ki@ kai epidi aftos exei tetia psevdes8isi na tin kolisoun kai alli!pare on-off pare supersport pare street naked whatever alla pros 8eou re paidia oxi oi kouvades....mixanes!exoun e3elix8i kai exoun den 3erw kai gw ti allo nai ok alla den ine mixanes ine scooter!arxika sxediasmena gia tin poli kai distixos opos pame me marketistika kolpa...skotonoun kosmaki apoktoun dinami kai kivika pou den prepei kai....tespa. ine prosopiki apopsi ta proanafer8enta kai ekei eprepe na minoun alla...ime 30 xronon kai pistevo arketa orimos gia na 3efevgo apo m@l@kies marketistikes ixe o pateras mou to Honda spazio 250cc to xw kai ine paratimeno kai nai ine mia efetzilistiki m@l@ki@ i opoia....3egela kai min exontas ipostasi skotoni!G@mw to marketing kai ta kolpa tous!tesp@ sigoura den ine moda kai gia eme pros apantisi tis erwtisis ine mia xazomara kai zontani apodi3i oti zoume stin epoxi ton ili8iwn mia kai .....to protimoun poloi!

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/08/2005
    Μηνύματα
    182
    ena la8os....kouvadokouradoanomalies kai oxi mixanes!

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 950dim
    Εγγραφή
    20/06/2006
    Μηνύματα
    536
    Λοιπόν έχω μετρήσει 204 χιλιόμετρα τελική και 4,5 0-100.Το 400άρι σε 14,3 s.Έχω κοντραριστεί με Transalp,xt,fmx και f650 κι ακόμα με ψάχνουνε.
    Επισης με vstorm, εν κινήσει όμως, κι έχασα για ενα και μισό μηχανάκι.Πάει απίστευτα.

    Λοιπον....204χλμ ετσι;;;

    Γιατι δυσκολευομαι να το πιστεψω;;;

    Μηπως εισαι λιγο υπερβολικος;;;

    Ενταξει,καλα τα σκουτερ,κανουν λιγο απ’ολα,(χωρις να κανουν κατι συγκεκριμενα καλα,προσωπικη μου αποψη),αποφευγεις αρκετη κουραση κατα την οδηγηση,εχεις αφθονους χωρους στη διαθεση σου,κρατας και το φραπεδακι σου αν θελεις και εισαι κυριος,ολα αυτα βεβαια αν γουσταρεις!

    Τωρα να στριβεις και να εχεις τα ποδια σου απλωμενα μπροστα σα να εισαι στη πολυθρονα του σπιτιου σου,μονο αασφαλεια δε προσδιδει,κανω λαθος;;;
    ...cause the place seems still alive...

  11. #56
    Ενα από τα σύν των scooters είναι και η άνετη και προσβάσιμη (χαμηλή) θέση για τον συνεπιβάτη. Σημαντικό για κάποιους....

  12. #57
    Λοιπον εχουμε και λεμε
    1)οτι πληρωνεις παιρνεις
    2)Δεν συγκρινονται οι παπιες με τα scooter γιατι πολυ απλα εχουν μεινει 50 χρονια πισω,ειναι ακομα αεροψυκτα!!!,εχουν δυναμο,δεν εχουν χωρους σαν τα σκουτερ,και δεν τιθεται θεμα απο επιδοσεις και απο εμφανιση δεν το συζηταμε καν.Απλα βαλτε ενα παπι 125 διπλα σε ενα σκουτερ 125 και δεν θα το δει καν, και φτιαγμενο να ειναι ενα παπι δεν πιανει ουτε το μαμα σκουτερ.
    3)το παπι αυτη την στιγμη ειναι το φτηνοτερο μεταφορικο μεσο
    4)Σταματηστε να ειστε κομπλεξικοι με τα σκουτερ!!Οι πιο πολλοι απο σας εχεται φαει τρελες ηττες απο σκουτερ για αυτο τα λετε αυτα.Εδω μεσα λετε τοι θελετε αλλα σε κανα φαναρι σφυριζουμε αδιαφορα ετσι?Αντε γιατι μας τα πρηξατε.



    Αυτα ηθελα να πω γεια σας και χαρα σας.Με αυτα που ακουω εδω μεσα θα μου πεσουν τα μαλλια.
    Υ/Γ ΟΤΑΝ ΟΔΗΓΕΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟΙ!!ΕΙΧΑ ΠΑΠΙ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΟ(ΚΥMCO 125 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΝΩΣ RUNNER 125 ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ)CIAO

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 950dim
    Εγγραφή
    20/06/2006
    Μηνύματα
    536
    Αρχικά δημιουργήθηκε από marinos13
    Λοιπον εχουμε και λεμε
    1)οτι πληρωνεις παιρνεις
    2)Δεν συγκρινονται οι παπιες με τα scooter γιατι πολυ απλα εχουν μεινει 50 χρονια πισω,ειναι ακομα αεροψυκτα!!!,εχουν δυναμο,δεν εχουν χωρους σαν τα σκουτερ,και δεν τιθεται θεμα απο επιδοσεις και απο εμφανιση δεν το συζηταμε καν.Απλα βαλτε ενα παπι 125 διπλα σε ενα σκουτερ 125 και δεν θα το δει καν, και φτιαγμενο να ειναι ενα παπι δεν πιανει ουτε το μαμα σκουτερ.
    3)το παπι αυτη την στιγμη ειναι το φτηνοτερο μεταφορικο μεσο
    4)Σταματηστε να ειστε κομπλεξικοι με τα σκουτερ!!Οι πιο πολλοι απο σας εχεται φαει τρελες ηττες απο σκουτερ για αυτο τα λετε αυτα.Εδω μεσα λετε τοι θελετε αλλα σε κανα φαναρι σφυριζουμε αδιαφορα ετσι?Αντε γιατι μας τα πρηξατε.



    Αυτα ηθελα να πω γεια σας και χαρα σας.Με αυτα που ακουω εδω μεσα θα μου πεσουν τα μαλλια.
    Υ/Γ ΟΤΑΝ ΟΔΗΓΕΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟΙ!!ΕΙΧΑ ΠΑΠΙ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΟ(ΚΥMCO 125 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΝΩΣ RUNNER 125 ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ)CIAO
    To πας φιρι φιρι για Διαμαχες εσυ...
    Μη μου πεις πως πανε και στο χωμα,θα το δειτε στο Δελεαρ να καιγεται το ΚΤΜ...
    ...cause the place seems still alive...

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    Αρχικά δημιουργήθηκε από marinos13
    Σταματηστε να ειστε κομπλεξικοι με τα σκουτερ!!Οι πιο πολλοι απο σας εχεται φαει τρελες ηττες απο σκουτερ για αυτο τα λετε αυτα.Εδω μεσα λετε τοι θελετε αλλα σε κανα φαναρι σφυριζουμε αδιαφορα ετσι?Αντε γιατι μας τα πρηξατε.
    απο ποτε τα σκουτερ ειναι πιο γρηγορα απο μηχανες?μεχρι να βαλει πρωτη ο αλλος γιατι απο κει κ μετα.....
    συμπερασματικα,κ τα σκουτερ κ τα παπια ειναι γ.τ.π. κ το μονο που κανουν καλα ειναι να μετακινουνται γρηγορα στην πολη.αναλογα με τα γουστα κ τα χρηματα διαλεγει ο καθενας.η οποια συγκριση με μηχανη ειναι ανουσια.

    κανα σκουτερ εντουρο θα δουμε?

  15. #60
    ][/QUOTE]
    Λοιπόν έχω μετρήσει 204 χιλιόμετρα τελική και 4,5 0-100.Το 400άρι σε 14,3 s.Έχω κοντραριστεί με Transalp,xt,fmx και f650 κι ακόμα με ψάχνουνε.
    Θα στο αποδείξω όλα φίλε επειδή συχαίνομαι τα ψέμματα οπότε και τ'αποφεύγω.

    Λοιπον....204χλμ ετσι;;;
    http://img78.imageshack.us/my.php?image=1934pluj3.jpg

    193 με od στις 7200 στροφές.Εδώ επειδή είναι νορμάλ το μηχανάκι χωρίς εξάτμιση και φίλτρο δεν μπορεί να χτυπήσει κόφτη.Του μένουν ακόμη 1400 στροφές για να χτυπήσει κόφτη στις 8500.Την 6η κατάφερα και την χτύπησα κόφτη με την τοποθέτηση της Yoshimura.Στα 204 δεν έχω φωτό,την Κυριακή που θα πάω Αράχωβα θα το φωτογραφίσω και θα στο δείξω.

    Είστε τρομερά απόλυτοι πάντως όλοι σας.Και μου την σπάει ο ρατσισμός μερικών για τις μηχανές.Γιατί δεν είναι μορτοσυκλέτα επειδή είναι αυτόματη?Αλλά κακώς γίνεται μια συζήτηση που στην ουσία κανεις από εσάς δεν τα έχει καβαλήσει.Τώρα όσον αφορά τις κόντρες κάτι transalp,freewind,xt ακόμα ψάχνουν.Άστσ να ψάχνουν και να κάνουν τους αδιάφορους όταν πλησιάζουν δίπλα σου γιατί είναι γελοιόι όσοι δεν παραδέχονται.

Σελίδα 4 από 12 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Nikko over 3 η βγαλσιμο κατακόρυφη η και τα δυο;
    από m/m990 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2012, 11:42
  2. Ο ΚΑΚΟΣ ΛΥΚΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΚΙΑ
    από ΝΙΚΗ στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2007, 10:50
  3. S.o.s. ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΛΕΙΔΙΑ.
    από beniamin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2006, 22:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF