Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Ζήτηση Εργασίας

  1. #1
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640

    Ζήτηση Εργασίας

    Ζητώ συγνώμη αν ο χώρος είναι ακατάλληλος, αλλά ήθελα να μπει αυτό το ποστ κάπου που να διαβαστεί από το δυνατόν περισσότερο κόσμο.

    Αναζητώ εργασία σχετική με υπολογιστές - εκτός απροόπτου (δηλ. εκτός κάποιας διαφορετικής ενδιαφέρουσας πρότασης).

    Η πιο πρόσφατη θέση μου είναι IT Manager σε Χρηματιστηριακή εταιρία. Μπορώ να ανταποκριθώ σε ότι αφορά δίκτυα (είτε τεχνικά, είτε όσο αφορά υποδομή, σχεδίαση, administration κλπ.), αλλά και γενικότερη υποστήριξη σε ότι αφορά υπολογιστές (διαφόρων λειτουργικών). Ακόμα και σε θέματα προγραμματισμού, μετά από το ανάλογο ξεσκόνισμα μια και έχω καιρό να ασχοληθώ. Έχω εργαστεί και από τις δυο πλευρές της σχέσης πελάτη-εταιρίας (και ως πελάτης και ως εκπρόσωπος εταιρίας προς πελάτη) σε ότι αφορά την Πληροφορική.

    Αν έχετε κάτι υπόψη ή/και αν σας ενδιαφέρει ένα πιο "επίσημο" βιογραφικό και γενικότερα για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλώ γράψτε μου στο nulusios@yahoo.com (μην προτιμήσετε το PM γιατί είναι σχεδόν γεμάτο).

    Επειδή είναι σοβαρό το θέμα και υπάρχει αρκετή ανάγκη, ελπίζω να μην το περιλάβει κάποιος στα χέρια του με τον λάθος τρόπο.

    Αν οι admin νομίζουν ότι κακώς αυτό το post είναι εδώ, ας το διαγράψουν (ας με ενημερώσουν για αυτό όμως).

    Να'στε καλά.

  2. #2
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    prosopika lipame ala den gnorizo na iparxi mia tetia keni 8esi sto perivalon mou.
    omos mporo na sou po merikes ides pou exo kani ke ego ke filoi

    1 vazis agkelia stin xrisi efkeria as poume me ta prosonta sou ke oti zitas doulia
    2 stelnis email se eteries pou asxolounte me tetia 8emata.ke na min 8eloun amesa mpori na exoun kapio provlima ke na skeftonte na alaksoun ipalilo
    3 stelnis fax se eteries pou asxolounte me to antikimeno sou anigis ton xriso odigo as poume ke vriskis afto pou se endiaferi an den exi ton ari8mo tou fax pernis tilefono ke ton zitas opos ke to onoma tou dief8inti.gia na grapsis ipopsin tou kiriou tade...

    afta ta sistimata ine dokimasmena ke me ton nomo ton pi8anotiton sigoura 8a vris kati ke kalo ine na epimenis

    kali tixi
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  3. #3
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    ευχαριστώ Λεό

  4. #4
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    prosopika lipame ala den gnorizo na iparxi mia tetia keni 8esi sto perivalon mou.
    omos mporo na sou po merikes ides pou exo kani ke ego ke filoi

    1 vazis agkelia stin xrisi efkeria as poume me ta prosonta sou ke oti zitas doulia
    2 stelnis email se eteries pou asxolounte me tetia 8emata.ke na min 8eloun amesa mpori na exoun kapio provlima ke na skeftonte na alaksoun ipalilo
    3 stelnis fax se eteries pou asxolounte me to antikimeno sou anigis ton xriso odigo as poume ke vriskis afto pou se endiaferi an den exi ton ari8mo tou fax pernis tilefono ke ton zitas opos ke to onoma tou dief8inti.gia na grapsis ipopsin tou kiriou tade...

    afta ta sistimata ine dokimasmena ke me ton nomo ton pi8anotiton sigoura 8a vris kati ke kalo ine na epimenis

    kali tixi

    ΟΣΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΟΣΟ ΑΥΞΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ. ΕΠΙΣΕΙΣ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΡΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΨΙΛΟΑΡΓΟΥΝ (ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ) ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΣΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΔΥΚΤΙΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΒΑΘΜΙΖΟΥΝ ΜΠΕΣ ΚΑΙ www.alphabank.gr AN ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ Η ΣΚΕΤΟ alpha.ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΚΕΤΟ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕΤΑ ΤΑ ΑΝΤΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΦΙΛΕ (ΟΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΑΝ ΤΟΝ ΚΕΝΤΕΡΗ) ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!!!!
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  5. #5
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    Ευτυχώς δεν έχω μείνει, αλλά θα μείνω σύντομα. Δηλ. το 6 μήνες δεν με παίρνει.

    Θα κοιτάξω και τραπεζικά μια και προέρχομαι από το χώρο (και μάλιστα ήτα πρώτη μου δουλειά - μη ρωτάτε γιατί την άφησα).

    Τα βιογραφικά ήδη φεύγουν σαν πολυβόλο. Θα δούμε.

    Απλά όποιος έχει κάτι υπόψη... ya know.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αν έχεις κανένα φίλο μηχανικό, ζήτησε του τα τελευταία τεύχη του ΤΕΕ. Έχει ένθετο για εύρεση εργασίας και πολλές φορές ζητάνε μηχανικούς με τα προσόντα τα δικά σου σε ανάλογες θέσεις. Τώρα είσαι ή δεν είσαι μηχανικός αν έχεις τα προσόντα δεν πιστεύω να τους πειράξει...

    Θα κοιτάξω και τα δικά μου το απόγευμα που θα κατέβω στο πατρικό μου, γιατί δεν τα έχω εδώ...

    Good luck φίλε...
    Θάνος..

  7. #7
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    APISTEFTO KIRIES KE KIRIOI
    ALA KE O AFRO APO OTI EMA8A 8A PSAXNI GIA DOULIA MIAS KE I ETERIA PAI GIA FOUNTO
    AMA KSERETE POU8ENA NA 8ELOUN FOTOGRAFO SE OPIODIPOTE 8EMA FOTOGRAFIAS RIKSTE KANA SIMA
    GIATI ETSI POU EXO ANIXTI ME TA XREEI ME VLEPO NA SAS GRAFO APO KORIDALO
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    APISTEFTO KIRIES KE KIRIOI
    ALA KE O AFRO APO OTI EMA8A 8A PSAXNI GIA DOULIA MIAS KE I ETERIA PAI GIA FOUNTO
    AMA KSERETE POU8ENA NA 8ELOUN FOTOGRAFO SE OPIODIPOTE 8EMA FOTOGRAFIAS RIKSTE KANA SIMA
    GIATI ETSI POU EXO ANIXTI ME TA XREEI ME VLEPO NA SAS GRAFO APO KORIDALO
    ΩΩΩΧΧ... τι έγινε ρε παιδιά;; με αγχώνετε... όχι τίποτ'άλλο, αλλά είναι ο καθημερινός μου εφιάλτης αυτός...
    Θάνος..

  9. #9
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ολος ο κοσμος τον ιδιο εφιατη εχει ρε θανο... γμσ τα...

  10. #10
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    elpizo na mas minoun tipota lefta gia kana gkouva na piasoume doulia se kana fanari
    elpizo otan pernate ke vlepete ton afro sto fanari na ton afinete na sas ka8arizi tis zelatines sta fering ke na tou dinete ke kana psilo gi akana souvlaki

    kala milame me tin olimpiada pigame katadiaolou ke 8a ginoume san tous alvanous pou koroidevame

    den iparxi xrima pedes den iparxi refsto i trapezes klidosane den dinoun ala dania
    etimastite na zisoume se kinovia perifragmena me lamarines ke mpanieres
    episis 8a empedosoume ke stin an8ropofagia
    ego prosopika exo na fao poli an8ropo milame
    :rotflmao: :rotflmao:

    to 8ema ine sovaro ala min trela8oume kiolas tora pou imaste stin evropoi 8a mas paroun gkarsonia emas tous elines opou iparxi zitisi gia xamali
    giati kserete oti ola tora 8eloun to xarti tous den panaise pliravlikos epistimonas xoris xartia ise gia ta mpaza.....
    perase o keros pou se rotagane to kseris afto ke elege ena ne ka8arizes
    klafteta xaralampoi........
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  11. #11
    supervisor

    εργασια

    Καλησπερα φιλε .
    Ξερω μια παρομοια ιστορια με καλο τελος .
    Αυτος ο τυπος ειναι τωρα παμπλουτος.
    Και αυτος δουλευε στο χρηματηστηριο,και στη συνεχεια εφυγε για να κανει δικτυακο μαρκετινγκ με την εταιρια μας.
    Ειναι η HERBALIFE αυτη η εταιρια που αλλαξε και την δικη μου ζωη.
    Αν θελεις στειλε μηνυμα η παρε με τηλ στο 6947935026 για να σου πω που γινεται ενημερωτικο σεμιναριο στην περιοχη σου,χωρις καμια δεσμευση.
    Μην βιαστεις να κρινεις αν δεν δεις.
    Ευχαριστω Γιαννης Σπανος

  12. #12
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Δύσκολα τα πράγματα όντως...

    Πάντως σε αυτή την ηλικία θα πρότεινα να κάνεις κάτι απο μόνος σου....

    Μην περιμένεις απο εταιρίες που κάνουν ότι μπορούν ούτως ή άλλως για να κατεβάσουν κόστος...βρες κάτι έστω και άλλο απο την δουλειά σου και κράτα τα λεφτά για πάγια έξοδα...

    Αλλά κάνε κάτι δικό σου ...

    για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο αν και πλήρες απο ευθύνες ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ομως...


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  13. #13
    Του χάροντα παράγγειλα Το avatar του/της angels_gr
    Εγγραφή
    14/05/2004
    Μηνύματα
    399
    Υπάρχουν αρκετές αγγελίες που ενημερώνονται καθημερινά στο www.skywalker.gr. Ρίχτε μια ματιά όση ενδιαφέρονται.

  14. #14
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    ευχαριστώ παιδιά

    1) Herballife δεν είναι με αδυνάτισμα κλπ.; Όπως το γράφεις ακούγεται σαν κάτι σχετικό με τον... Χέωπα (βλέπε πυραμίδες)... δεν θέλω να έχω σχέση με τέτοια.

    2) Ναι σκέφτομαι το "δικό μου". Μάλιστα το σκέφτομαι ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ (σαν συμπλήρωμα), μια και δεν βλέπω ποτέ να ξαναπέρνω τα λεφτά μου (εκτός αν γκριζάρω τα μαλιά και ΧΩΡΙΣ να έχω μάθει κάτι περισσότερο από ότι ήδη ξέρω, πάω και πουλήσω ύπερ-σούπερ-managerial δυνατότητες, κολητιλίκια με γενικούς δ/ντες κλπ. για να δικαιολογήσω ένα τεράστιο μισθό... δεν είναι άσχημο και αυτό ε; ) ...το θέμα είναι ότι μάλλον... γεμίζουμε με τέτοιους (μικρο-εταιριούλα-ατομική) σιγά σιγά και δεν ξέρω αν χωράμε.

    3) Ναι πάω στα δυκτιακά site αγγελιών εβδομαδιαίως.

  15. #15
    supervisor

    Ευχαριστω για την απαντηση

    Ευχαριστω φιλε μου!
    Σου ευχομαι να βρεις αυτο που ζητας!
    Ομως να ξερεις οτι κανενας δεν θα στο δωσει ,ΑΡΠΑΞΕ ΤΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ,ΓΙΝΕ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ ΣΟΥ!
    Γιαννης Σπανος

Παρόμοια θέματα

  1. Προσφορά - Ζήτηση Εργασίας
    από MikeG στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2006, 08:57
  2. Αναζήτηση Εργασίας
    από UPEI στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2004, 12:45
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 10:55
  4. Ζητηση για KTM 525
    από ale στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 15:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF