Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Λίγη προσοχή ρε γαμώτο...

  1. #1
    Μέλος, σκέτο
    Εγγραφή
    09/01/2005
    Μηνύματα
    154

    Angry Λίγη προσοχή ρε γαμώτο...

    Με αφορμή ένα σημερινό -ανώδυνο- περιστατικό λέω να γκρινιάξω λίγο...

    Όλοι ξέρουμε πως οι περισσότεροι δικυκλιστές -τουλάχιστον στην Αθήνα- παραβιάζουν συστηματικά την διπλή διαχωριστική - αναφέρομαι σε δρόμους όπως η Πατησίων, η Λιοσίων και άλλες.
    Δεν θα ασχοληθώ με το γεγονός ότι είναι παράνομο, επικίνδυνο κ.α., ο καθένας είναι (;) ελεύθερος να κάνει ότι νομίζει. Την συμπεριφορά αυτή έχουμε μάθει, εμείς οι άλλοι (οι λίγοι) αλλά και οι αυτοκινητιστές, να την ανεχόμαστε - οι "κουβάδες" μάλιστα δείχνουν αξιοσημείωτη ανεκτικότητα σε μια τόσο προφανή παραβίαση του ΚΟΚ.
    Θα ασχοληθώ όμως με εκείνους που με τσαμπουκά και αδιαφορία καταπατούν το δικαίωμα μας να κυκλοφορούμε ελεύθερα. Δεν είναι λίγες οι φορές που έχω βρεθεί αντιμέτωπος με δίκυκλο στην δική μου λωρίδα κυκλοφορίας και αναγκάζομαι να παραχωρήσω χώρο (ποιός θέλει να συγκρουστεί μετωπικά με μηχανάκι, φταίει δεν φταίει;) αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις που ΔΕΝ υπάρχει χώρος ρε παιδιά, τι να κάνω; Έχω ακούσει μπινελίκια από δικυκλιστές που δεν καβαλάω την διαχωριστική (να'σαι καλά), έχω στριμωχτεί δίπλα σε λεωφορείο ή ανάμεσα στα αυτοκίνητα για να γλυτώσω την σύγκρουση, έχω φρενάρει μέχρι... endo για να αποφύγω τον απέναντι αλλά πρώτη φορά μου χτυπάει κάποιος τον καθρέπτη και δεν γυρίζει ΚΑΝ να κοιτάξει αν έγινε καμιά ζημιά. Γιατί ρε γαμώτο; Μήπως επειδή στο μποτιλιάρισμα ήταν αδύνατο να γυρίσω προς τα πίσω να τον προλάβω; Ξέρει (η δεσποινίς στην συγκεκριμένη περίπτωση - δεν φορούσε κράνος...) πόσο στοιχίζει ο καθρέπτης μου; Και αν είχα χτυπήσει κάνα χέρι; Πως συνεχίζεις τον (λάθος) δρόμο σου έτσι χωρίς δεύτερη σκέψη; Μήπως έχω άδικο ρε παιδιά; Εσείς τι κάνετε;

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    205
    Εγώ κορνάρω. Αν δω ότι ο άλλος το έχει καβαλήσει τελείως το καλάμι (βγαίνει στο αντίθετο ρεύμα με γκάζια, 1 μέτρο κενό από αυτόν που προσπερνάει, πάνω σε διασταύρωση) μπαίνω σε τροχιά σύγκρουσης.

    Σοβαρά.

    Μαζεύονται στη στιγμή.

    (για να προλάβω τους "διάφορους", μαζέψου στη λωρίδα σου και κομμένες οι μαλακίες. Δε θέλω να νοιώθω εγώ τύψεις για τις δικές σου μαλακίες αν χτυπήσουμε)

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της simeon
    Εγγραφή
    05/08/2005
    Μηνύματα
    178
    [i]
    (για να προλάβω τους "διάφορους", μαζέψου στη λωρίδα σου και κομμένες οι μαλακίες. Δε θέλω να νοιώθω εγώ τύψεις για τις δικές σου μαλακίες αν χτυπήσουμε) [/B]
    +1
    και οι μαλακιες εχουν τα ορια τους. και ο αλλος στην δουλεια του θελει να παει δεν ειναι ο μαλακας που πρεπει να κανει στην ακρη για να περασει ο εξυπνος παρανομα....
    εχω τσακωθει πολλες φορες με τους πισινους μου που κορναρουνε γιατι δεν περναω στο αντιθετο αν και βλεπουν πως ερχετε αυτοκινητο που πηγαινει απλα και κανονικα στην λουριδα του και δεν χωραμε και οι δυο.

Παρόμοια θέματα

  1. λιγη προσοχη ρε γαμωτο δεν βλαπτει!!!!!
    από kawasaki ZX-12 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2007, 19:53
  2. Για Την Εθνικη Μασ...... Ρε Γαμωτο!!!!
    από LINA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 15:59
  3. λιγη προσοχη
    από GST στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 08:35
  4. Γιατι ρε γαμωτο......
    από gcrook στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 23:19
  5. Ατυχία ρε γαμώτο
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 09/04/2004, 02:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF