Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Έξω οι ηλίθιοι του ποδοσφαίρου απο το Basket...

  1. #1
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755

    Έξω οι ηλίθιοι του ποδοσφαίρου απο το Basket...

    Φαντάζομαι οτι αρκετός κόσμος, είδε το παιχνίδι του ΟΣΦΠ με τον ΠΑΟ. Αρκετός ίσως να το απόλαυσε πραγματικά.Οι παίκτες εκπληκτικοί , οι προπονητές - διαιτητές το ίδιο.

    Αυτά τα τομάρια των εξεδρών όμως , (ανεξαρτήτως χρώματος φανέλας) έδρασαν και πάλι. Δεν φτάνει που έχουν κάνει το ποδόσφαιρο σαν τα μούτρα τους , ήρθαν και στο γήπεδο του basket να δείξουν την παιδεία τους και πως γνωρίζουν να χάνουν.

    Δεν θα σταθώ στο αν ήταν κόκκινοι , πράσινοι , κίτρινοι , μώβ με πουά βούλες υποστηρικτές. Θα σταθώ στο οτι ήταν ΚΑΘΑΡΑ ποδοσφαιρόφιλοι!!! Δεν μπορεί δηλαδή την ώρα που πάει κάποιος να κάνει fast break, δίπλα μου να φωνάζει ο άλλος για offside!!!(ναι ήμουν μέσα ...πήγα να δώ παιχνίδι...το Σάββατο στην ΑΕΚ και μετά στο ΣΕΦ).

    Αυτούς τους ηλίθιους που ακολουθούν αθλήματα λόγω φανέλας και μετά εκρύγνονται γιατί απο αδυναμία της ομάδας τους, μέσα σε 1.5 λεπτό χάνουν διαφορά 6-7 πόντων. Φυσικά εκεί φταίνε όλοι... ειδικά αν το παιχνίδι έχει χαθεί στα τελευταία 10 δεύτερα!!!

    Φτάνει πια με τους Κάφρους... Κάμερες υπήρχαν στο γήπεδο. (Μέσα στο Σεφ ανά δύο κολώνες είχε κάμερες κλειστού κυκλώματος!) Οι αρχές μπορούν να τις πάρουν και να τους χώσουν κανά μήνα μέσα μπας και ξεχαρμανιάσουν. Αυτούς, τους πράσινους με τα αεροβόλα, τους κίτρινους με τα σιφώνια... και γενικά όλα τα τομάρια , που έχουν κάνει την μαλακία επάγγελμα.

    Ενα μπράβο σε παίκτες του ΟΣΦΠ (ξεχώρισα τον Σχορτσιανίτη λόγω όγκου...χεχεχε) που έκαναν οτι μπορούσαν για να προφυλάξουν τους παίκτες του ΠΑΟ.. Επίσης μπράβο στους Γκέρσον και Ομπράντοβιτς για την αγκαλίτσα μέσα στο παρκέ.

    Αν τώρα επιτέλους οι Γιαννακόπουλοι, Αγγελόπουλοι ,Κόκκαλης επιτέλους δεήσουν και προφυλάξουν την ομάδα τους αρχικά (απο τιμωρίες και διεθνής "ατιμασμούς"!) και στην συνέχεια το Ελληνικό basket τότε ίσως πραγματικά ο κόσμος επιστρέψει πολύ περισσότερος.

    Για το ποδόσφαιρο δεν θα μιλήσω... Super-φρίκη-κλίκα-βρώμα και όλα τα συναφή που αναφέρει ο σημερινός τύπος, είναι αρκετά , για να το περιγράψουν.
    '
    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  2. #2
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224

    Re: Έξω οι ηλίθιοι του ποδοσφαίρου απο το Basket...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    ........................
    μέσα σε 1.5 λεπτό χάνουν διαφορά 6-7 πόντων
    .......................
    Ο ΟΣΦΠ ειχε διαφορα 6 ποντων στα 30" και το εχασε μεσα απ' τα χερια του.


    Στα υπολοιπα τι να λεμε τωρα?

    Στο Λαρισα-ΠΑΟΚ τους εχουν και φωτογραφημενους (οπως και στο ΣΕΦ που επιτεθηκαν και σε δημοσιογραφους)!

    Ας πανε σπιτια τους κι ας τους πιασουν επιτελους!!!

    Η λυση για την παταξη του χουλιγκανισμου βρισκεται ΕΞΩ απ' τα γηπεδα !!!!!!


    ΔΕΝ μιλαω σαν Παναθηναϊκος, αλλα σαν τεως κατοχος διαρκειας ΚΑΙ σε μπασκετ ΚΑΙ σε ποδοσφαιρο και νυν τηλεορασακιας ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ashton
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    282
    ποιος είπε ότι θέλουν να τους πιάσουν ;;

  4. #4
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    συμφωνω και επαυξανω γκανταλφ !!!!!!!!!!!

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #5
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Γιατί πρέπει πάντα ντε και καλά να είναι ποδοσφαιρόφιλοοι αυτοί που κάνουν επεισόδια στο μπάσκετ..;;Το μπάσκετ είναι ένα άθλημα με καθ'όλα αγνούς φιλάθλους..;;Δεν έχει το μπάσκετ κάφρους..;;

    ΒΕΒΑΙΩΣ και έχει..
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  6. #6
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Αν είχε κάφρους φίλαθλους, θα τα έκαναν λίμπα και σε παιχνίδια που δεν θα φημίζονταν για derby...

    Σε παιχνίδια όπως Πανιώνιος με Πανελλήνιο... ή με ΠΑΟΚ απέναντι σε Ολύμπια Λαρισας κτλ...

    Το οτι είναι derby όμως, τότε μόνο τραβάει τα "χουλιγκάνια" που πάνε για να υποστηρίξουν φανέλες και οχι να ευχαριστηθούν θέαμα.

    όπως είπα και πριν... προσωπικά αγαπώ το basket, όπως και αρκετοί άνθρωποι που γνωρίζω... και ήμουν ικανός να πάω (και πήγα) στο ΣΕΦ για να το ευχαριστηθώ το θέαμα απο κοντά. Ξέρεις πολλούς φίλε μου να το κάνουν και στο ποδόσφαιρο και να είναι υποστηρικτές άλλης ομάδας διεκδικήτριας , τουλάχιστον στο όνομα; (ΑΕΚ είμαι εγώ).

    Το Basket έχει ανέβει τόσο πολύ , διότι οι άνθρωποι του το αγαπούν πολλοί. Διότι οι παράγοντες που κατέστρεψαν το ποδόσφαιρο, πέρασαν ενα φεγγάρι απο το άθλημα , αλλά τους "ξεσκάρταρε ο ίδιος χώρος", μιας και εκεί οι συμμετέχοντες στο άθλημα δίνουν αυτό που πρέπει στο άθλημα και τιμούν τα χρήματα τους.

    Εκεί είναι η διαφορά.

    Αν θες την διαφορά ακόμα περισσότερο... ο κόσμος που παρακολουθεί το basket, στο 90% γνωρίζει πολύ καλά ΟΛΟΥΣ τους κανονισμούς του και γνωρίζει πότε κάποιος θα τους κάψει και πότε οχι.

    Εντύπωση μάλιστα μου έκανε χθες , ενα σχόλιο που άκουσα στην ΕραΣπορ όπως γυρνούσα, που έλεγε πως ο Βορεάδης (χθεσινός διαιτητής) βλέπει ΟΛΑ τα παιχνίδια των ομάδων που σφυρίζει , στο video, για να έχει μια καλή εικόνα τους, στο πως κινούνται και να προλαβαίνει τις φάσεις.

    Δεν είναι τυχαίο οτι οι διαιτητές μας, θεωρούνται κορυφαίοι στην Euroleague και μάλιστα σφύριξαν και στο πρωτάθλημα "άτυπο mix" με ΝΒΑ και Ευρωπαίους τον Οκτώβριο!!!

    Μην αρχίσω τώρα τις συγκρίσεις με την μπάλα, γιατί θα με πιάσει πάλι το "κακό" μου.

    Λες και αυτοί είναι απο άλλη νοοτροπία και χώρα.


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  7. #7
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Αν είχε κάφρους φίλαθλους, θα τα έκαναν λίμπα και σε παιχνίδια που δεν θα φημίζονταν για derby...

    Σε παιχνίδια όπως Πανιώνιος με Πανελλήνιο... ή με ΠΑΟΚ απέναντι σε Ολύμπια Λαρισας κτλ...

    Το οτι είναι derby όμως, τότε μόνο τραβάει τα "χουλιγκάνια" που πάνε για να υποστηρίξουν φανέλες και οχι να ευχαριστηθούν θέαμα.

    όπως είπα και πριν... προσωπικά αγαπώ το basket, όπως και αρκετοί άνθρωποι που γνωρίζω... και ήμουν ικανός να πάω (και πήγα) στο ΣΕΦ για να το ευχαριστηθώ το θέαμα απο κοντά. Ξέρεις πολλούς φίλε μου να το κάνουν και στο ποδόσφαιρο και να είναι υποστηρικτές άλλης ομάδας διεκδικήτριας , τουλάχιστον στο όνομα; (ΑΕΚ είμαι εγώ)
    Εχει γίνει ΚΑΙ αυτό..Ενα που μου έρχεται αμέσως-αμέσως στο μυαλό είναι το περσινό ματς Απολλων Π.-Αεκ..Ακόμα και σε μας Α2 έχουν γίνει επεισόδια..Και σε μικρότερες κατηγορίες..Εχει ΚΑΙ το μπάσκετ κάφρους..Και μένα μου αρέσει το μπασκετ αλλά δεν συμφωνώ με τη λογική οτι για όλα τα κακά του μπάσκετ φταίει το ποδόσφαιρο..Αυτό μια λογική κάποιων δημιοσιογράφων μπασκετοπατέρων που δεν θέλουν να δεχτούν οτι για τον κόσμο είναι πρώτο το ποδόσφαιρο και μετά το μπάσκετ..

    Οχι δεν ξέρω πολλούς που να πηγαίνουν να βλέπουν ματς άλλης διεκδικήτριας ομάδας..Αλλά για μένα οφείλεται κυρίως στο ότι η ποιότητας της μπάλας που παίζεται είναι του κώλου..
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  8. #8
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Για όλα τα κακά οχι... αυτό θα ήταν αστείο και αφελές να το σκεφτεί κάποιος..

    Εκεί θα συμφωνήσω μαζί σου.


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  9. #9
    Mia Margaret Thacher xriazete to Elliniko podosfero-basket, oso kai an den tin pao kata ta ala, toys xoulinkan toys eksafanise stin Aglia!!!
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GeorgeFZR
    Εγγραφή
    08/06/2005
    Μηνύματα
    175
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
    Mia Margaret Thacher xriazete to Elliniko podosfero-basket, oso kai an den tin pao kata ta ala, toys xoulinkan toys eksafanise stin Aglia!!!

    Ενας κουκος ποτε δεν εφερε την ανοιξη....Οτι εγινε στο νησι ηταν αποτελεσμα συνεργασιας ολων των αρμοδιων και των ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΩΝ!

    Και να ξερεις οτι επεισοδια γινονται ακομα και σημερα στην Αγγλια...απλα εσεις δεν το μαθενετε γιατι οι Αγγλοι δεν θελουν να βγενει παρα-εξω...



    Επισης σε ελληνικη σελιδα αθλητικου περιεχομενου,εγραψε καποιος "δημοσιογραφος" οτι τιμωρησανε τον κακομοιρο τον Ιωνικο για τις μπουνιες του προεδρου του.....

    ....επιπεδο...:ZZZ:
    Έμαθα Να Αγαπώ Τον Εαυτό Μου,Να Τον Σέβομαι,Και Να Τον Καρφώνω Σε Οποιο Ντουβάρι θέλω....

    ------------------------------------------------------

  11. #11
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
    Mia Margaret Thacher xriazete to Elliniko podosfero-basket, oso kai an den tin pao kata ta ala, toys xoulinkan toys eksafanise stin Aglia!!!
    Δεν τους εξαφάνισε,να τους περιορισε ναι..Δες τι γίνεται αρκετες φορες οταν βγαίνουν Άγγλοι εκτός συνόρων..Κυρίως περιόρισε τα επισόδια και τα 'μετέφερε' εκτός γηπέδου.. (georgeFZR διόρθωσέ με αν αν δεν είναι έτσι..)
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GeorgeFZR
    Εγγραφή
    08/06/2005
    Μηνύματα
    175
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Δεν τους εξαφάνισε,να τους περιορισε ναι..Δες τι γίνεται αρκετες φορες οταν βγαίνουν Άγγλοι εκτός συνόρων..Κυρίως περιόρισε τα επισόδια και τα 'μετέφερε' εκτός γηπέδου.. (georgeFZR διόρθωσέ με αν αν δεν είναι έτσι..)

    Ετσι ειναι. Εντος γηπεδου δεν τολμας να κανεις τιποτα γιατι στο 1 μετρο υπαρχει το security με το λυκοσκυλο..

    Οταν βγενεις σε περιμενει η εφιππη αστυνομια...Οποτε τα επεισοδια γινοντε ειτε στις pubs η σε δρομακια.....α και εκτος συνορων..καθε 4 χρονια...

    ..που πατωνουν
    Έμαθα Να Αγαπώ Τον Εαυτό Μου,Να Τον Σέβομαι,Και Να Τον Καρφώνω Σε Οποιο Ντουβάρι θέλω....

    ------------------------------------------------------

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2008, 13:35
  2. Οι 300 του Λεωνίδα και το κράνος
    από project.breeze στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2007, 14:10
  3. Νέα και απο το Basket...
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2007, 14:55
  4. Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2005, 10:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF