Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 66

Θέμα: Το Κρανοσ Ρεεεεε!

  1. #31
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas16
    Γιατί βρε λεβέντες τα χώνετε σ'αυτούς που δεν φοράνε κράνη η φόρμες, η οτιδήποτε άλλο προστατευτικό μέσο όταν καβαλάνε τις μηχανές τους?
    Απο σας βγαίνουν οι αναπηρικές συντάξεις, η μήπως εσείς έχετε το πρόβλημα αν σκοτωθεί κάποιος απ' αυτούς?
    .............

    Φιλαρακο ...
    Δεν εχεις καταλαβει κατι.
    Εισαι μερος και μελος μιας κοινωνιας και εχεις Υποχρεωση να την προστατευεις και να συνεισφερεις.
    Τα περι συστηματων και τρυπακιων ειναι κουβεντες ανθρωπων (συνηθως 12χρονων και κατω), που δεν εχουν συνειδητοποιηθει.
    Προφανως αν εισουνα εξω απο το "συστημα", θα ειχες απολυτο δικιο!
    Ελα ομως που αμα εχεις μια πτωση με 10 χλμ και ανοιξεις το κεφαλι σου, επειδη δεν φοραγες κρανος, θα ερθει ενα πανακριβο ασθενοφορο...
    Δεν ειναι του μπαμπα σου φανταζομαι... Το εχω πληρωσει κι εγω οπως το πληρωνεις κι εσυ! Μετα θα σε παει στην εντατικη σε καποιο νοσοκομειο και θα "κοστιζεις", σ' αυτην την κοινωνια που ΔΕΝ την πληρωνεις απο την τσεπη σου, μια περιουσια καθημερινα. Το κρεββατι της εντατικης που εχεις καταλαβει απο μαμακια σου, την ιδια στιγμη μπορει να το χρειαζεται η κορη μου που εχει μια επικινδυνη λοιμωξη. Τι πρεπει να κανω εγω τοτε συμφωνα με το δικο σου σκεπτικο?
    Να ερθω και να σε πεταξω εξω?

    Το Κρανος το φορας λοιπον φιλαρακο μου, απο ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ, πρωτα στον εαυτο σου και μετα σε ΟΛΟΥΣ εμας τους υπολοιπους, που απαρτιζουμε την κοινωνια μεσα στην οποια ζεις!


    Φιλικα

    Χρηστος
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  2. #32
    Να συμπληρώσω ότι όποιος δεν θέλει να σκέφτεται τον εαυτό του ας σκεφτεί τους υπόλοιπους που θα τρέχουν να τον σώσουν και τον πόνο που θα δημιουργήσει σε αυτούς...
    Να βάλω και όλας την αρνητική επίπτωση που έχει κάτι τέτοιο σε γονείς άλλων παιδιών (δεν βλέπεις πόσοι χάνονται στον δρόμο κάθε μέρα).
    Και αν δεν πείθουν έστω και αυτά τα επιχειρήματα...δεν γουστάρω ρε μεγάλε να κάνω την βόλτα μου και ξαφνικά να δω το κρανίο σου στον δρόμο..δεν γουστάρω να ξενερώσω...για αυτό βάλε το κράνος και άμα δεν γουστάρεις την ζωή σου τράβα βούτα από κάνα γκρεμό μόνος σου να μην σε βλέπει κανείς...

  3. #33
    σψι φι ρθλεσ ;-) Το avatar του/της danaos75
    Εγγραφή
    02/04/2004
    Μηνύματα
    731
    kostas16 ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΝΕ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ, ΤΟ ΝΑ ΦΟΡΑΣ 'Η ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΡΑΣ ΚΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΘΕΜΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΣ ΝΑ Ζ Η Σ Ε Ι Σ , ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΗΣ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΚΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ.
    ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΙΘΑΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ "Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ".
    ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΟΥΤΕ ΜΑΣ ΞΕΡΕΙΣ ΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ, ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ?????????????????
    ΑΥΤΑ ΠΟΛΛΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ..

    ΚΑΛΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΑΡΚΕΤΩΝ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΕΥΡΟ ΜΗΧΑΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΡΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΑ ΤΟΥΣ??????????
    ΚΑΛΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΩΝ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΩΝ ΕΥΡΟ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ??????????????????????????
    ΚΑΛΑ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΟΝ ΑΓΚΩΝΑ ΤΟΥΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΕΙ ΣΤΟ ΠΕΣΙΜΟ, Ή ΣΤΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ ΜΕ ΧΤΑΠΟΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΧΤΥΠΑΕΙ Ο ΗΛΙΟΣ??????
    The MEDIATOR between the HEAD and the HANDS MUST be the heart.

  4. #34
    Νέο μέλος Το avatar του/της socos
    Εγγραφή
    30/09/2003
    Μηνύματα
    17
    Έχετε απόλυτο δίκιο ρε παιδιά για το κράνος. Όμως......


    μη μου πείτε ότι αντισταθήκατε στον πειρασμό να το βγάλετε
    όταν βολτάρατε με χαμηλές ταχύτητες (30-50) σε κάποιους ανηφορικούς επαρχιακούς δρόμους για να αισθανθήτε το αεράκι να σας χαϊδεύει το πρόσωπο. Αυτή την αίσθηση ελευθερίας δε την έχεις όταν το φοράς.

    Ξέρω ότι για πολλούς έχω άδικο (και πράγματι έχω αν δεις το θέμα από άποψη ζωής ή θανάτου) όμως... υπάρχει ένα περιθώριο για να πάρεις κάποια ρίσκα κάποια στιγμή για να μπορέσεις και να χαρείς και κάποια άλλα πράγματα.

    Άλωστε ρίσκο δεν είναι να οδηγείς δίκυκλο στην Ελλάδα σήμερα!!! Με αυτούς τους δρόμους και αυτήν την οδηγική παιδεία με αυτούς τους σκατοταρίφες. (τους έχω άχτι ρε γαμώτο)

    Συνοψίζοντας, νομίζω ότι καμιά φορά κάνει καλό στη ψυχούλα σου να βγάζεις το κράνος.
    Είναι δύσκολο να βρεις
    άνθρωπο να μιλήσεις.

  5. #35
    Μαύρος και Άραχνος Το avatar του/της darkCount
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    158
    Auto to zhthma me to kranos einai pleon pswmotyri edw mesa.

    Re paidia...entaksei...opoios goustarei foraei to kranaki tou.Kala kanei kai deixnei sebasmo KAI pros ton eyato KAI pros tous dikous tou an8rwpous kai oles aytes tis paparies!
    Egw proswpika to foraw PANTA giati etsi niw8w kala. Kai sthn telikh DEN odhgeite to trakteri xwris kranos...dakryzw kai den blepw thn tyfla mou.Isws eimai poly synais8hmatikos...kserw gw?!
    Fysika fysika douleuw kai koroideyw ta typakia pou den 8eloun na xalasoun to malli kai ola auta ta gnwsta karagkiozilikia.Mexri ekei omws!

    Ti paparies grafontai wres wres einai allo prama.Den goustarw na dw leei ta myala sou sto dromo kai den me sebesai...kai 8a mou fas th 8esh sthn entatikh kai trixes mallompampakenies!

    Kai sto katw katw...pois leei oti an den foras kranos exeis death wish?Poios leei oti an den foras kranos eisai ypaitios gia oti mporei na sou symbei? Poios apafasise kai pote.....oti osoi den forane kranos...den aksizoun san an8rwpoi....oute na tous ftysoume....oute na tous doume xtyphmenous sto dromo?

    Exw dei kefali na anoigei sta 2 san karpouzi meta apo atyxhma....th stigmh pou shkwnetai kyrile o motosykletisths kai bgazei to kranos tou!!!!Ton eswse????OXI!!!! H mhpws ksexname oti einai polemos ekei eksw??Mhpws den 8a ftaiei o pappous me to kouti pou 8a se pathsei?Mhpws den 8a ftaiei h gkomenitsa pou bafetai kai 8a se pathsei?Mhpws ola ta straba tou dromou 8a stamathsoun na yparxoun an baleis kranos?Oxi! E tote ti kollame ekei?

    Epilogh tou ka8enos den einai na odhgaei opws niw8ei autos kala?Gia ta aksesouar milaw panta!
    Giati an den einai etsi.....tote osoi milate me toso sklhra logia.....apo aurio na forate mpotes!!!! dermatina!!! kranos!!!! korkodeilo plaths!!!! epigonatides!!!! epikalamides!!!!! epiagkwnides!!!!! kai apo 5 kapotes!!!!--3 sto peos kai apo mia sto ka8e arxidi-- giati mporei na trakarete....na ginete kommatia...kai opws 8a kommatiazontai ta arxidia sas...mporei na petaxtei to sperma kai na mpei kala8i sta skelia ths anemelhs kopelitsas pou 8a ka8etai me anoixta ta podia sto pagkaki dipla kai na th gkastrwsete!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Kai paparies gia zestes kai afragkies den tis akouw!Na pate na breite ta lefta kai na ta agorasete ola ayta kai na ta forate breksei,xionisei, kauswnas, el nino kai oti skata telospantwn.

    Tote na milate opws milate! Oxi twra...pou bazete ena kranos kai kati trexei sta gyftika!Apokthsate to dikaiwma na krinete bazontas ena kranos?
    Gia thn plaka mas na tous douleuoume tous typakous kai tis typisses pou thn blepoun rempeloi....alla mexri ekei!

    Gia xalarwste lew egw!! Den einai to kranos h lysh sta panta.Kai epitelous...an exete mia gnwmh eite gia to kranos eite gia otidhpote allo....mporeite na th lete mia xara....alla OXI na nomizete oti mporeite na thn epibalete kiolas!
    O ka8enas kanei tis epiloges tou...kai symfwna me aytes zei kai pe8ainei!

    Ave
    "It's been going on for some years now. My hands never seem to leave the keyboard, my eyes never seem to leave the screen. Days and nights go by in a blink of an eye. I work in a constant state of hyperstimulation, a by-product of youth and perfect knowledge, connected to a cyberspace console that projects my conscience into the artificial illusion of the core. Time is fluid around me. I am now part of a bigger whole. I now look but do not see, I now touch but do not feel. Streams of infinite data pass through me as if I were transparent. Its a whole new world in here..."

    And then the phone rings. It's a friend, one who hasn't forsaken me yet. I'll be going out tonight.

    I can't wait to go back online...


  6. #36
    σψι φι ρθλεσ ;-) Το avatar του/της danaos75
    Εγγραφή
    02/04/2004
    Μηνύματα
    731
    darkcount ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΝΟΙΞΕΣ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕΣ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΙΣ ΤΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΓΙΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ:
    [QUOTE]Kai sto katw katw...pois leei oti an den foras kranos exeis death wish?Poios leei oti an den foras kranos eisai ypaitios gia oti mporei na sou symbei? Poios apafasise kai pote.....oti osoi den forane kranos...den aksizoun san an8rwpoi....oute na tous ftysoume....oute na tous doume xtyphmenous sto dromo?[/QUOTΕ]
    ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΠΟΤΕ ΓΕΜΑΤΟ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΝΝΗ ΣΤΗΝ ΜΟΥΡΗ ΣΟΥ............
    ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΝΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ????????????
    ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ DEATH WISH ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΙΟ ΑΣΦΑΛΗΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΗΝ ΠΕΤΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΤΟΤΕ ΕΙΣΑΙ Η ΗΛΙΘΙΟΣ (ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ) Η ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
    Exw dei kefali na anoigei sta 2 san karpouzi meta apo atyxhma....th stigmh pou shkwnetai kyrile o motosykletisths kai bgazei to kranos tou!!!!Ton eswse????OXI!!!! H mhpws ksexname oti einai polemos ekei eksw??Mhpws den 8a ftaiei o pappous me to kouti pou 8a se pathsei?Mhpws den 8a ftaiei h gkomenitsa pou bafetai kai 8a se pathsei?Mhpws ola ta straba tou dromou 8a stamathsoun na yparxoun an baleis kranos?Oxi! E tote ti kollame ekei?
    ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΦΟΡΟΝΤΑΣ ΚΡΑΝΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΚΑΤΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΘΑ ΠΑΨΟΥΝ, ΟΥΤΕ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ 100% ΚΑΛΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ, ΑΠΛΑ ΜΕΙΩΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΕ ΓΕΛΟΙΕΣ ΠΤΩΣΕΙΣ (ΒΛΕΠΕ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΑ, ΓΩΝΙΕΣ, ΚΟΥΤΙΑ ΚΤΛ) ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΤΩΣΕΙΣ.

    Epilogh tou ka8enos den einai na odhgaei opws niw8ei autos kala?Gia ta aksesouar milaw panta!
    ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΝΑ ΟΔΗΓΑΕΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ, ΥΠΟΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ Λ Ο Γ Ι Κ Α ΟΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΝΕΤΟΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟΥ ΓΛΥΣΤΡΙΣΕΙ Η ΣΑΓΙΟΝΑΡΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΧΑΣΕΙ ΙΣΟΡΟΠΙΑ, ΔΕΝ ΦΡΕΝΑΡΕΙ ΕΓΚΑΙΡΟΣ Ή ΠΑΘΕΙ ΚΑΜΙΑ ΗΛΙΑΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΠΕΣΕΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ Η ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΣΠΑΣΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΕΤΑ.
    ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙΣ, ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΡΑΝΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΝΩ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΑ ΣΑΝ ΧΑΙΜΑΛΙΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ.


    Giati an den einai etsi.....tote osoi milate me toso sklhra logia.....apo aurio na forate mpotes!!!! dermatina!!! kranos!!!! korkodeilo plaths!!!! epigonatides!!!! epikalamides!!!!! epiagkwnides!!!!! kai apo 5 kapotes!!!!--3 sto peos kai apo mia sto ka8e arxidi-- giati mporei na trakarete....na ginete kommatia...kai opws 8a kommatiazontai ta arxidia sas...mporei na petaxtei to sperma kai na mpei kala8i sta skelia ths anemelhs kopelitsas pou 8a ka8etai me anoixta ta podia sto pagkaki dipla kai na th gkastrwsete!
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Gia xalarwste lew egw!! Den einai to kranos h lysh sta panta.Kai epitelous...an exete mia gnwmh eite gia to kranos eite gia otidhpote allo....mporeite na th lete mia xara....alla OXI na nomizete oti mporeite na thn epibalete kiolas!
    ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΝΑ ΠΗΡΕ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΣΤΟ ΧΩΣΕΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ, ΕΙΤΕ ΕΣΕΝΑ ΕΙΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟΝ, ΟΥΤΕ ΕΚΑΤΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΤΩ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΛΥΣΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ, ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ Ε Π Ε Β Α Λ Ε ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΛΑ ΟΛΟΙ ΕΞΕΦΡΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥ KOSTAS16 ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΗΤΑΝ ΣΕΒΑΣΤΗ.
    The MEDIATOR between the HEAD and the HANDS MUST be the heart.

  7. #37
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από darkCount

    .....
    Exw dei kefali na anoigei sta 2 san karpouzi meta apo atyxhma....th stigmh pou shkwnetai kyrile o motosykletisths kai bgazei to kranos tou!!!!Ton eswse????OXI!!!!

    ......

    Φυσικά και δεν τον έσωσε αφού το έβγαλε αμέσως με την μία...

    Τώρα για όλα τα άλλα δίκιο έχεις αλλά ο καθένας έχει το ελεύθερο να λέει την άποψή του. Δεν νομίζω ότι όποιος υποστηρίζει σθεναρά την άποψή του την επιβάλλει κιόλας... αλλά λέγε λέγε όλο και περισσότεροι θα πεισθούν να το φορέσουν... και ίσως σωθεί έστω και ένας.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #38
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Φιλε darkCount ...

    Πρωτα απ' ολα ξαναδιαβασε αυτα που εγραψες.
    Μετα, αν αφαιρεσεις βρισιες και αφορισμους, θα δεις οτι συμφωνεις απολυτα με τους προηγουμενους.
    Δεν θα απαντησω τμηματικα (σε θεματα που με θιγουν), αλλα συνολικα, γιατι δεν εχω κανενα σκοπο για Διαμαχη!
    Λοιπον το θεμα του Κρανους ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ!
    Σιγουρα ΔΕΝ ειναι πανακια, αλλα με σπασμενο γονατο, αγκωνα, ακομα και σπονδυλικη στηλη ή και @@ αν το θες ΖΕΙΣ! Με σπασμενο κεφαλι ειναι λιγο δυσκολο ...
    Δεν μπορεις φαινεται να καταλαβεις οτι η ενταξη (καλη ή κακη) σε ενα συστημα, εκτος απο δικαιωματα και υπηρεσιες σου δημιουργει και υποχρεωσεις!
    Γι' αυτο σε ΟΛΑ τα κρατη του πολιτισμενου κοσμου, προσπαθουν να ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ την χρηση του ΚΡΑΝΟΥΣ, περισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο (Ζωνη ας πουμε)!
    Αυτο δεν το κανουν επειδη σε μια διαμαχη σε ενα forum, ετυχε οι πιο πολλοι να λενε οτι ειναι καλο το κρανος...
    Υπαρχουν ανθρωποι που αφιερωσαν πανω απο τη μιση ζωη τους σε θρανια, ωστε να σπουδασουν και να μπορουν να κανουν ΣΟΒΑΡΕΣ μελετες για την Ασφαλεια, το ΚΟΣΤΟΣ μιας ανθρωπινης ΖΩΗΣ, τις επιπτωσεις ενος θανατου στην κοινωνια κ.α.
    Τωρα αν νομιζεις οτι εσυ ή οποιοσδηποτε αλλος (κι εγω μεσα), μπορεις με εναν λιβελο αφορισμων να τα καταργησεις ΟΛΑ αυτα, τοτε, τι να πω?
    ΔΕΝ ειναι λοιπον επιλογη ΚΑΝΕΝΟΣ να οδηγαει οπως αυτος αισθανεται καλα ...
    ΝΑΙ! Εχοντας μεγαλυτερη εμπειρια απο καποιον αλλο, ΠΡΕΠΕΙ να προσπαθησεις με ΟΛΕΣ σου τις ΔΥΝΑΜΕΙΣ, να του "περασεις" (δεν λεω επιβαλεις) αυτη την γνωση ...
    Το θεμα του κρανους ΔΕΝ ειναι ενα θεμα πανω στο οποιο μαζευουμε "γνωμες"!
    Και επειδη λεμε @@ες, κι εγω, με τις εντατικες κλπ, κι ο καινουργιος φιλος ο pestilence (BTW καλως ηρθες ), με τα ανοιγμενα κρανια, θα στο θεσω αλλιως το θεμα.
    Εισαι αλανθαστος?
    Εγω παντως ΟΧΙ!
    Γιατι τα παιδια μου πρεπει να εχουν ΔΟΛΟΦΟΝΟ πατερα, επειδη καποια στιγμη ακουμπησα και εριξα με 10 χλμ, ενα παπι (που μπορει αυτο να εκανε τη μαμακια, δεν το εξεταζω αυτο) με καβαλαρη που ΔΕΝ φορουσε κρανος, κι ανοιξε το κεφαλι του???

    Οταν επιλεγεις την ελευθερια της μηχανης, αποδεχεσαι ταυτοχρονα και τις υποχρεωσεις που πηγαζουν απο την ελευθερια αυτη!
    Δικαιωματα και υποχρεωσεις πανα ΠΑΝΤΑ μαζι, και ποτε δεν επιλεγουμε κατα το δοκουν!

    Το θεμα του Κρανους ειναι κοινωνικο!
    Πρεπει ΟΛΟΙ να προσπαθησουμε για την "επιβολη" του!




    Φιλικα
    Χωρις καμμια διαθεση για διαμαχη ...
    Χωρις να εχω ενοχληθει, κι ας αναφερθηκες και σε μενα ...


    Χρηστος
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  9. #39
    Μαύρος και Άραχνος Το avatar του/της darkCount
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    158
    file mou danae....profanws esy DEN diabases olo to keimeno kai apla apantas gia na apanthseis.

    Katarxhn DEN exw anti8eth apopsh gia to kranos....OUTE dikaiologw thn mh xrhsh tou!

    ALLA ayto pou yposthrizw einai oti einai epilogh tou ka8enos NA ODHGAEI OPWS 8ELEI APO APOPSH EKSOPLISMOU!!!

    Twra auta pou lete oti sas epirreazei esas h epilogh tou ka8enos ta 8ewrw apla MPOURDES! Les kai an foraei kranos kapoios kai faei ta moutra tou...kai pesei kai panw sou den 8a se eppireasei e?:wacko:

    Kserw poly kala ti eipa kai ta skefthka poly prin ta pw.Anti8eta me kapoious allous pou milane me sklhra logia gia thn tyxh h thn atyxia kapoiou pou 8a xtyphsei epeidh den forouse kranos!

    Diabaste ligo kalytera kai katanohste to nohma!

    Opws loipon leei o filos mou o Danaos...oles oi gnwmes einai sebastes...alla na prosexoume kai ti leme.Den mporei kaneis na prosbalei thn an8rwpinh yparksh kai thn tyxh ths....aplws epeidh den foraei kapoios kranos!
    "It's been going on for some years now. My hands never seem to leave the keyboard, my eyes never seem to leave the screen. Days and nights go by in a blink of an eye. I work in a constant state of hyperstimulation, a by-product of youth and perfect knowledge, connected to a cyberspace console that projects my conscience into the artificial illusion of the core. Time is fluid around me. I am now part of a bigger whole. I now look but do not see, I now touch but do not feel. Streams of infinite data pass through me as if I were transparent. Its a whole new world in here..."

    And then the phone rings. It's a friend, one who hasn't forsaken me yet. I'll be going out tonight.

    I can't wait to go back online...


  10. #40
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από socos
    Έχετε απόλυτο δίκιο ρε παιδιά για το κράνος. Όμως......

    μη μου πείτε ότι αντισταθήκατε στον πειρασμό να το βγάλετε
    όταν βολτάρατε με χαμηλές ταχύτητες (30-50) σε κάποιους ανηφορικούς επαρχιακούς δρόμους για να αισθανθήτε το αεράκι να σας χαϊδεύει το πρόσωπο. Αυτή την αίσθηση ελευθερίας δε την έχεις όταν το φοράς.
    .......................

    Εχεις ενα δικιο
    Οταν πιανω το βουνο, δεν περναω τα 50 και απολαμβανω τη διαδρομη και ΟΧΙ το "στροφιλικι"!

    Γι' αυτο το λογο και ΜΟΝΟ ...
    Εχω παρει "ανοιγομενο" κρανος!

    Οχι! ΔΕΝ το βγαζω ΟΥΤΕ εκει που ειναι η τρελλα μου!
    Και για εναν αλλο λογο επισης.
    Ξερω οτι χαζευοντας το περιβαλλον σε μια διαδρομη ομορφη, εστω και με 30-50, ειναι πολυ πιο ευκολο να κανω το λαθος, απ' οτι με 170 στην εθνικη, που ειμαι προσηλωμενος στην οδηγηση!
    Παιρνω τα ρισκα μου λοιπον, με οση πιο πολυ ασφαλεια μπορω!
    Δεν μου εχει τυχει, και ευχομαι να μη μου τυχει ποτε αυτο το "χαζο" λαθος ....
    Ειμαι ομως "ετοιμος απο καιρο" και το περιμενω ... :rotflmao:
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  11. #41
    Μαύρος και Άραχνος Το avatar του/της darkCount
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    158
    H proswpikh epi8esh kai prosbolh den einai kai pote den htan skopos mou. An egine xrhsh "sklhrhs" glwssas...egine eskemena gia na katalabete ti lete...kai ti ekfraseis dialegete na xrhsimipoihsete.

    Opote xristako...otan 8a pinoume kryes pareoula 8a analysoume kalytera to 8ema tou kranous...KAI to 8ema ths "epibolhs" se opoidhpote tomea

    Einai poly megalo to 8ema symfwno...alla oi tropoi pou "tekmhriw8hkan" apopeis htan kata th gnwmh mou atyxeis...to ligotero!Balete paaaaaaaaara polla dedomena sth mesh kai den ginetai pleon na syzhth8oun ola auta.

    Krataw oti kratousa panta.....FORAW kranos gia thn party mou kai giati EPILEGW na foresw.OXI giati einai koinwnikh mou ypoxrewsh.

    Antistoixa as krathsei o ka8enas oti 8elei apo th syzhthsh ayth....kai apo konta...an katsei fash ta leme kalytera

    geia mas
    "It's been going on for some years now. My hands never seem to leave the keyboard, my eyes never seem to leave the screen. Days and nights go by in a blink of an eye. I work in a constant state of hyperstimulation, a by-product of youth and perfect knowledge, connected to a cyberspace console that projects my conscience into the artificial illusion of the core. Time is fluid around me. I am now part of a bigger whole. I now look but do not see, I now touch but do not feel. Streams of infinite data pass through me as if I were transparent. Its a whole new world in here..."

    And then the phone rings. It's a friend, one who hasn't forsaken me yet. I'll be going out tonight.

    I can't wait to go back online...


  12. #42
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από darkCount
    .............
    geia mas

    Δεκτη η Προσκληση - Προκλιση!

    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  13. #43
    Νέο μέλος Το avatar του/της socos
    Εγγραφή
    30/09/2003
    Μηνύματα
    17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Εχεις ενα δικιο

    Παιρνω τα ρισκα μου λοιπον, με οση πιο πολυ ασφαλεια μπορω!
    Δεν μου εχει τυχει, και ευχομαι να μη μου τυχει ποτε αυτο το "χαζο" λαθος ....
    Ειμαι ομως "ετοιμος απο καιρο" και το περιμενω ... :rotflmao:
    δε μπορείς να πέρνεις ρίσκα μα όση πιο πολύ ασφάλεια μπορείς.
    δεν είναι ρίσκα αυτά

    Έι ξεκόλα δεν σημαίνει ότι εγώ είμαι ο μεγάλος ρισκαδόρος ή ο μάγκας οδηγός.
    (παπάρια είμαι, εδώ ακόμα μαθαίνω προς στρίβουν)
    Απλά κάνω μια βλακεία παραπάνω
    που βγάζω το κράνος.
    Και το βγάζω συνηδητοποιημένα εκείνα τη στιγμή, ότι δηλαδή είναι επιθυμία μου να το βγάλω, είναι επιθυμία μου να κάνω τη βλακεία για να ευχαριστηθώ κάτι άλλο.

    και εγώ ανοιχτό κράνος έχω.

    Ναι είσαι καλά και να μην έρθει ποτέ εκείνη η στιγμή που λες ότι "είσαι έτοιμος από καιρό ότι θα έρθει".
    Είναι δύσκολο να βρεις
    άνθρωπο να μιλήσεις.

  14. #44
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από socos
    .....
    Ναι είσαι καλά και να μην έρθει ποτέ εκείνη η στιγμή που λες ότι "είσαι έτοιμος από καιρό ότι θα έρθει".

    Παντα πρεπει να εισαι ετοιμος!
    Και να μην την αρνηθεις!
    Σαν τον Αντώνιο του Καβάφη!
    Πιστευω οτι αξιωθηκα την Αλεξανδρεια ...
    Και δεν εχω σκοπο να την προδωσω!

    Και επειδη εχω και καλη διαθεση ...
    Και για την περιπτωση που δεν εχει πεσει στην αντιληψη σου ...
    Παρε κι αυτο, για να δεις τι ειπε το ποιητη, πριν απο πολλα χρονια!



    Απολείπειν ο θεός Aντώνιον

    Σαν έξαφνα, ώρα μεσάνυχτ’, ακουσθεί
    αόρατος θίασος να περνά
    με μουσικές εξαίσιες, με φωνές—
    την τύχη σου που ενδίδει πια, τα έργα σου
    που απέτυχαν, τα σχέδια της ζωής σου
    που βγήκαν όλα πλάνες, μη ανωφέλετα θρηνήσεις.
    Σαν έτοιμος από καιρό, σα θαρραλέος,
    αποχαιρέτα την, την Aλεξάνδρεια που φεύγει.
    Προ πάντων να μη γελασθείς, μην πεις πως ήταν
    ένα όνειρο, πως απατήθηκεν η ακοή σου·
    μάταιες ελπίδες τέτοιες μην καταδεχθείς.
    Σαν έτοιμος από καιρό, σα θαρραλέος,
    σαν που ταιριάζει σε που αξιώθηκες μια τέτοια πόλη,
    πλησίασε σταθερά προς το παράθυρο,
    κι άκουσε με συγκίνησιν, αλλ’ όχι
    με των δειλών τα παρακάλια και παράπονα,
    ως τελευταία απόλαυση τους ήχους,
    τα εξαίσια όργανα του μυστικού θιάσου,
    κι αποχαιρέτα την, την Aλεξάνδρεια που χάνεις.
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  15. #45
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332

    Thumbs up Λοιπόν....

    .....τελικά αν δημοσιοποιήσουμε αυτό το ποστ, νομίζω ότι όλοι θα ξαπλώνουμε και θα κοιμόμαστε με....κράνος......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ-ΣΩΖΕΙ ΖΩΕΣ !!!
    από TROOPER στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2007, 16:37
  2. ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ-ΣΩΖΕΙ ΖΩΕΣ !!! (συζήτηση)
    από div400 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2007, 01:52
  3. ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΣΑΣ ???
    από bmour στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2006, 00:07
  4. ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΟΜΩΣ......
    από madtank στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2006, 14:47
  5. Απαντήσεις: 114
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2004, 18:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF