Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 66 από 66

Θέμα: Το Κρανοσ Ρεεεεε!

  1. #61
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dir
    Χμμμμμ....

    120ΚΒ κειμένου και ελαφρύ "πάτημα" της διαλεκτικής στο λαιμό.

    .........

    Ισως να εχεις ενα δικιο αδελφε ...

    Ισως κι εγω να μην επρεπε να εμπλακω σε μια "τετοια" συζητηση και με "τετοια" επιχειρηματα.
    Συνηθως ΔΕΝ κανω τετοια λαθη.
    Δεν συζηταω με τον Χιτλερ για την δημοκρατια!
    Δεν συζηταω με τον κυνηγο για την Φυση!

    Αν καποιος μπλεχτει σε τετοιες συζητησεις, αναγκαστικα θα βγαλει "κορωνες", που δεν ειναι σωστος τροπος συζητησης, γιατι καπου θα τον "πνιγει" το δικιο, που λεν και στο χωριο μου, και θα καταντησει ψιλογραφικος ...
    Εξ' αλλου για να συζητησεις, πρεπει να υπαρχουν "ανοιχτα" μυαλα (οχι μορφωμενα υποχρεωτικα) και "σοβαρα" επιχειρηματα.
    Το κυριοτερο βεβαια ειναι, το να εισαι ετοιμος να πειστεις απο τα τυχον πιο βασιμα επιχειρηματα του αλλου.

    Δηλωνω λοιπον ευθαρσως και εν γνωσει των συνεπιων του νομου ...

    Οτι εγω προσωπικα, ΔΕΝ ξανασυζητω για το αν πρεπει να φοραμε Κρανος!

    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  2. #62
    Νέο μέλος Το avatar του/της dir
    Εγγραφή
    27/07/2002
    Μηνύματα
    8
    Αααααυτό ήθελα να πώ!
    Απλά, δεν υπάρχει θέμα για συζήτηση αφού δεν υπάρχει παρά μόνο μία κατάληξη, ούτε διαφορετικά αποτελέσματα από διαφορετικές προσωπικές επιλογές! Ούτε υπάρχει λόγος να αναφέρεις για εσωτερικές επιταχύνσεις της εγκεφαλικής μάζας που θα σε σκοτώσουν ούτως ή άλλως αν φοράς καθήκι και όχι κράνος με προδιαγραφές, ακόμη και αν δεν έχεις ούτε ένα εξωτερικό γδάρσιμο.

    Όποια τέλος παντων επιλογή και να κάνουν οι προλαλήσαντες, τους εύχομαι ολόψυχα να μην ανακαλύψουν ποτέ το πόσο λάθος έχουν... Έχω χάσει φιλαράκι έτσι, με 50 γαμημένα χιλιόμετρα και θέλω να γινόμαστε ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΒΡΕ ΣΕΙΣ!!!

  3. #63
    σψι φι ρθλεσ ;-) Το avatar του/της danaos75
    Εγγραφή
    02/04/2004
    Μηνύματα
    731
    ΜΑΓΚΕΣ ΤΕΛΙΚΑ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΗΡΕ ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΤΗΚΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΧΑΡΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΜΕΙΝΑΜΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΓΑΜ****ΜΕ. ΦΙΛΕ CRS-K ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΥΠΟΣΧΕΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ FORUM ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ "ΧΙΤΛΕΡ" ΚΑΙ "ΚΥΝΗΓΟΙ".
    ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΜΑΘΑΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟ. DARKCOUNT ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΚΛΙΜΑ ΜΙΑΣ ΦΙΛΙΚΗΣ ΔΙΑΦΩΝΙΑΣ.
    ΦΟΡΑΤΕ, ΔΕΝ ΦΟΡΑΤΕ ΚΡΑΝΟΣ, ΟΛΟΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΚΕΙ ΕΞΩ!

    The MEDIATOR between the HEAD and the HANDS MUST be the heart.

  4. #64
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από danaos75
    .........
    ΦΙΛΕ CRS-K ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΥΠΟΣΧΕΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ FORUM ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ "ΧΙΤΛΕΡ" ΚΑΙ "ΚΥΝΗΓΟΙ".
    .........

    Χαλαστηκα ρε Δαναε ...
    Βγηκα λιγο απο τα ορια μου και αισθανθηκα ακλαμας!

    Για οτι αλλο θες να μιλησουμε!
    Για στολες, για γαντια, για μποτες ...
    Δια κρανος ομως ΔΕΝ μιλαω!

    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsoukas77
    Εγγραφή
    29/06/2004
    Μηνύματα
    375
    Σε μια ιδανικη κοινωνια,με ωριμους πολιτες,δεν θα υπηρχαν νομοι.Θα ηξερε ο καθενας τα ορια του και δεν θα χρειαζοταν να επιβληθει νομος για να μην παραβιασει καποιος την ελευθερια του αλλου.

    Οσον αφορα το κρανος,ειμαι εναντιον της υποχρεωτικης χρησης του.Σαφως και αναγνωριζω τα πλεονεκτηματα της χρησης του,αλλα απο την στιγμη που δεν παραβιαζω τα δικαιωματα αλλου πολιτη,ειναι δικαιωμα μου να μπορω να επιλεξω.Οσον αφορα το θεμα ασφαλισης και νοσηλειας και της επιβαρυνσης του κρατους απο πιθανο δικο μου ατυχημα,ειναι αστειο.Με την ιδια λογικη,πρεπει να απαγορευθει το αλκοολ παντου,το καπνισμα,τα φαγητα με πολλα λιπη,να επιβληθει το βαρυ ντυσιμο τον χειμωνα για να μην κρυωνουμε κτλ.

    Τελος,καλως σας βρηκα...
    Κατω τα χερια απο τον 'Ακη!

  6. #66
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
    Σε μια ιδανικη κοινωνια,με ωριμους πολιτες,δεν θα υπηρχαν νομοι.Θα ηξερε ο καθενας τα ορια του και δεν θα χρειαζοταν να επιβληθει νομος για να μην παραβιασει καποιος την ελευθερια του αλλου.

    Οσον αφορα το κρανος,ειμαι εναντιον της υποχρεωτικης χρησης του.Σαφως και αναγνωριζω τα πλεονεκτηματα της χρησης του,αλλα απο την στιγμη που δεν παραβιαζω τα δικαιωματα αλλου πολιτη,ειναι δικαιωμα μου να μπορω να επιλεξω.Οσον αφορα το θεμα ασφαλισης και νοσηλειας και της επιβαρυνσης του κρατους απο πιθανο δικο μου ατυχημα,ειναι αστειο.Με την ιδια λογικη,πρεπει να απαγορευθει το αλκοολ παντου,το καπνισμα,τα φαγητα με πολλα λιπη,να επιβληθει το βαρυ ντυσιμο τον χειμωνα για να μην κρυωνουμε κτλ.

    Τελος,καλως σας βρηκα...

    Καλως ηρθες!

    Σε καποιο αλλο ποστ, με αλλο θεμα, ελπιζω να πουμε περισσοτερα!
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ-ΣΩΖΕΙ ΖΩΕΣ !!!
    από TROOPER στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2007, 17:37
  2. ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ-ΣΩΖΕΙ ΖΩΕΣ !!! (συζήτηση)
    από div400 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2007, 02:52
  3. ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΣΑΣ ???
    από bmour στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2006, 01:07
  4. ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΟΜΩΣ......
    από madtank στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2006, 15:47
  5. Απαντήσεις: 114
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2004, 19:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF