Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 66

Θέμα: Το Κρανοσ Ρεεεεε!

  1. #1
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.333

    Το Κρανος Ρεεεεε!

    Αυτό το ΣΚ ένεκα του καλού καιρού είπαμε να κάνουμε μια βολτίτσα σε καμιά παραλία..
    Μια και ήταν απόφαση της στιγμής αποφασίσαμε με την παρέα να πάμε εδώ γύρω, Ωρωπό – Κάλαμο και τα σχετικά.
    Λοιπόν σε όλη την διαδρομή, στο πήγαινε και στο έλα, από όσους δίτροχους συνάντησαμε η διασταυρωθήκαμε, το 80% δεν φόραγε κράνος. Και δεν αναφέρομαι στα 50 και 100cc, αυτοί με το ζόρι φόραγαν και μπλουζάκι. Για τους άλλους λεω τους «σοβαρούς».
    Καλά είστε σοβαροί ρε;
    Γιατί ρε παιδιά; χαλάει το μαλλί και ζεσταίνεστε;
    Που πας ρε κακομοίρη;
    Εθνική οδό σε ώρα αιχμής;
    Κυριακή, με 140 κλμ ;
    Με το κράνος στο χέρι σαν την κοκκινοσκουφίτσα με το καλάθι στο δάσος;
    Και καλά εσύ ο.…«smart driver»….ο συνεπιβάτης σου τι φταίει;

    Άντε τώρα περιμένω τα πόστ… βγείτε και πέστε τι λεει ο «παππούς»;…..κι άλλα έξυπνα ξέρετε εσείς. …..Ναι ……εσένα το λεω…..

    Πάντως προσωπική μου άποψη σχετικά με το κράνος ειδικά το καλοκαίρι (αφού το χειμώνα μπάζει και κάνει πιο «design το helmet»), προτιμώ να σκαω από την ζέστη του Κράνους παρά να ….. «δροσίζομαι» με το κλιματιστικό του νοσοκομείου…….

    Αντε καλά μπάνια να ‘χουμε….στον ιδρώτα…..με το ΚΡΑΝΟΣ.
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  2. #2
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    ρε ΠΑΠΠΟΥ!!!! .....
    ...
    ....
    ...

    ...
    ...

    Καλά τα λες ...ΧΩΣΕ και άλλα μιας και το μυαλό τους είναι ακριβώς εκεί στον αγκώνα που έχουν τοποθετήσει και το κράνος τους.....
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  3. #3
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    ρε ΠΑΠΠΟΥ!!!! .....
    ...
    ....
    ...

    ...
    ...

    Καλά τα λες ...ΧΩΣΕ και άλλα μιας και το μυαλό τους είναι ακριβώς εκεί στον αγκώνα που έχουν τοποθετήσει και το κράνος τους.....

    Συμφωνω και επαυξανω!!!
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  4. #4
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177

    Thumbs up

    ΠΕΣΤΕ ΤΑ ΒΡΕΕΕΕΕ!!! ΝΑ ΑΚΟΥΝΕ ΟΙ ΑΝΙΔΕΟΙ
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  5. #5
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Εγώ είδα χθες στην Εθνική τύπο με BMW χωρίς κράνος, μπλουζάκι, γυαλιά και με παντόφλες!!! Και όχι μόνο αυτό.... πήγαινε και κομμάτια!!! να μην το σχολιάσω όπως εκείνη τη στιγμή γιατί θα πέσει λογοκρισία!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  6. #6
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
    Εγώ είδα χθες στην Εθνική τύπο με BMW χωρίς κράνος, μπλουζάκι, γυαλιά και με παντόφλες!!! Και όχι μόνο αυτό.... πήγαινε και κομμάτια!!! να μην το σχολιάσω όπως εκείνη τη στιγμή γιατί θα πέσει λογοκρισία!!!

    ΑΣΕ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΒΛΑΚΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΚΑΝΑ ΧΩΡΑΦΙ ΝΑ ΟΡΓΩΣΕΙ ΗΤΑΝ Ο ΗΛΙΘΙΟΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ; ΧΩΡΙΑ, ΜΑΘΑΝΕ ΜΟΛΙΣ ΚΑΙ ΦΟΡΑΝΕ ΚΡΑΝΟΣ
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  7. #7
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
    Εγώ είδα χθες στην Εθνική τύπο με BMW χωρίς κράνος, μπλουζάκι, γυαλιά και με παντόφλες!!! Και όχι μόνο αυτό.... πήγαινε και κομμάτια!!! να μην το σχολιάσω όπως εκείνη τη στιγμή γιατί θα πέσει λογοκρισία!!!
    ο βλακεντιος ψηνοταν και για κοντρα ο παπαροπισωγλετζες ο μαλακοκαβλης...




    φοραγε ρε ομως γυαλι ανθρακονυμα 100% προστασια στο φρυδι..

    χαχαχαχαχ

  8. #8
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    ρε παιδια το θεμα για το κρανοσ το εχουμε πει και ξαναματαπει και εχουμε συμφωνησει ομωσ αυτοι που δεν το φορανε ειναι πολλοι και απο την στιγμη που δεν το καταλαβενουν εγω δεν θα μπω στη διαδικασια να τουσ παρακαλεσω κιολασ . οι περισσοτεροι ειναι φιγουρατζιδεσ και κυριωσ φοβουνται μην τουσ χαλασε το μαλλι και οι αλλοι μισοι θελουν να μασ δειχνουν την φατσουλα που οδηγα αυτο το υπεροχο μηχανακι .εγω αυτο που τουσ ευχομε ειναι ποτε μα ποτε να μην το χρειαστουν πραγματικα κατα τα αλλα τουσ εχω γραμμενουσ
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  9. #9
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    pssssssss!!!!!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  10. #10
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
    ρε παιδια το θεμα για το κρανοσ το εχουμε πει και ξαναματαπει και εχουμε συμφωνησει ομωσ αυτοι που δεν το φορανε ειναι πολλοι και απο την στιγμη που δεν το καταλαβενουν εγω δεν θα μπω στη διαδικασια να τουσ παρακαλεσω κιολασ . οι περισσοτεροι ειναι φιγουρατζιδεσ και κυριωσ φοβουνται μην τουσ χαλασε το μαλλι και οι αλλοι μισοι θελουν να μασ δειχνουν την φατσουλα που οδηγα αυτο το υπεροχο μηχανακι .εγω αυτο που τουσ ευχομε ειναι ποτε μα ποτε να μην το χρειαστουν πραγματικα κατα τα αλλα τουσ εχω γραμμενουσ

    ο τυπος φοραγε μονο γυαλι, σαγιοναρα και μαγιο... ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ουτε μπανανα ρε παιδιμ'....

  11. #11
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
    ρε παιδια το θεμα για το κρανοσ το εχουμε πει και ξαναματαπει και εχουμε συμφωνησει ομωσ αυτοι που δεν το φορανε ειναι πολλοι και απο την στιγμη που δεν το καταλαβενουν εγω δεν θα μπω στη διαδικασια να τουσ παρακαλεσω κιολασ . οι περισσοτεροι ειναι φιγουρατζιδεσ και κυριωσ φοβουνται μην τουσ χαλασε το μαλλι και οι αλλοι μισοι θελουν να μασ δειχνουν την φατσουλα που οδηγα αυτο το υπεροχο μηχανακι .εγω αυτο που τουσ ευχομε ειναι ποτε μα ποτε να μην το χρειαστουν πραγματικα κατα τα αλλα τουσ εχω γραμμενουσ

    Δεν έχεις άδικο σε αυτά που λες..... Εμείς εδώ απλώς το σχολιάζουμε!!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  12. #12
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΠΛΕΥΡΑ ΛΙΓΟ! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΔΙΩΞΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ, ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ ΤΑ ΔΕ ΚΛΕΙΔΙΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ, ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ ΚΙ ΕΤΣΙ Ο ΔΟΛΙΟΣ ΓΛΥΤΩΣΕ ΑΠΟ ΔΑΥΤΗΝ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  13. #13
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    πως να μη το διωξει τετοιος μαλαγανας που ειναι... ρε ετσι τσιτσιδι ουτε στη παραλια δε σκας μυτη...

  14. #14
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΠΛΕΥΡΑ ΛΙΓΟ! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΔΙΩΞΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ, ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ ΤΑ ΔΕ ΚΛΕΙΔΙΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ, ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ ΚΙ ΕΤΣΙ Ο ΔΟΛΙΟΣ ΓΛΥΤΩΣΕ ΑΠΟ ΔΑΥΤΗΝ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Στην τσεπη απ' το ΜΑΓΙΟ ???
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΠΛΕΥΡΑ ΛΙΓΟ! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΔΙΩΞΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ, ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ ΤΑ ΔΕ ΚΛΕΙΔΙΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ, ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ ΚΙ ΕΤΣΙ Ο ΔΟΛΙΟΣ ΓΛΥΤΩΣΕ ΑΠΟ ΔΑΥΤΗΝ

    για να λες κατι τετοιο μαλων το εχεις προμελετημενο...... αλιμονο στον αντρα που θα σε παρη.... απονη... κακουργα....τουλαχιστον πεταξε του το πορτοφολι μπας και βρη κανενα πιπινη να το κεραση καφε να παριγορηθη....

    παντος τωρα που ειχαμε παει ιταλια μας ειπαν οτι αν δεν φωρα κρανος ο συνοδηγος, ειναι κακουργιμα και διοκετε ο οδηγος για αποπηρα ανθρωποκτωνιας εκ προμελετης. ενω αν δεν φωρα ο οδηγος ειναι πλημελιμα, δικαζετε του αφερουνται διπλομα αδεια και πληρωνη ενα τεραστιο προστημο. για εμανα μακαρι να γινουν και στην ελλαδα τετοιοι νομοι αλλα να εφαρμοζονται ομως οχι μονο να υπαρχουν.
    και δεν πιστευω οτι κατι τετοια μετρα ειναι εισπρακτηκα...
    γιωργος

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ-ΣΩΖΕΙ ΖΩΕΣ !!!
    από TROOPER στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2007, 17:37
  2. ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ-ΣΩΖΕΙ ΖΩΕΣ !!! (συζήτηση)
    από div400 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2007, 02:52
  3. ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΣΑΣ ???
    από bmour στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2006, 01:07
  4. ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΟΜΩΣ......
    από madtank στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2006, 15:47
  5. Απαντήσεις: 114
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2004, 19:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF