Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: Μπαταρία σε V-Strom 650...?

  1. #1
    The most Bin's WINS !!! Το avatar του/της lkol
    Εγγραφή
    15/11/2004
    Μηνύματα
    136

    Μπαταρία σε V-Strom 650...?

    Χαιρετώ τους φανταστικούς συμφορουμίτες...
    Λοιπόν, μπάινω κατ' ευθείαν στο πρόβλημα.

    Χθες άλλαξα μπαταρία στο stromaki για 2η φορά (μοντέλο 7/05).
    Την πρώτη λόγω μαλακίας (την είχα ξεχάσει όλο το βράδυ με ανοιχτά τα φώτα) παρέδωσε πνεύμα νωρίς...
    Υστερα από συννενόηση με τον συνοικιακό μάστορα, αποφάσισα να μη βάλω τη μαμά μπαταρία αλλά μια ιμιτασιόν η οποία κόστιζε λιγότερο από τα μισά, κάπου στα 40?. Μετά από λιγότερο από 3 μήνες κ αφού η μηχανή είχε να κινηθεί κάνα μήνα λόγω απουσίας μου στο εξωτερικό , η ιμιτασιόν παρέδωσε κ αυτή....

    Έτσι κ εγώ, ολίγον φορτωμένος πήγα στο μάστορα, αυτός ξηγήθηκε ωραία κ μου είπε ότι αν έχει πρόβλημα θα μου την αλλάξει με καινούρια. Τελικά επειδή δεν έβγαινε άκρη με τη μπαταρία, αποφασίσαμε να του δώσω ένα μικρό ποσο κ να μου βάλει μια καινουρία μπαταρία που φοράει το stromaki από τη μαμά του. Επειδή εγώ όμως είμαι κ λίγο καχύποπτος θέλω να checkarω αν όντως μου έβαλε τη μαμά ή μου είπε μαλακίες.

    Συνεπώς...

    ΕΡΩΤΗΣΗ: Τι μπαταρία φοράει το stromaki από τη μαμά του?

    Thanx



  2. #2
    ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΟΤΑΝ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΚΑΙ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ. ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΦΩΤΙΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙ ΟΚ.
    ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΝ ΔΟΚΙΜΑΖΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΦΩΡΤΙΣΕΙΣ.
    ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΑΛΛΑΞΕ ΜΑΣΤΟΡΑ !!!!!!!

    Ο ΤΥΠΟΣ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΤΧ12-ΒS .



    ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΔΩ
    http://www.db0anf.de/app/aprs/statio...lemap-SV1DPF-8

    ΦΩΤΟ ΜΟΤΟΤΕΕΜ
    http://agrinion-moto-team.blogspot.com/


    ----- ΓΙΩΡΓΟΣ-----

  3. #3
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DPF
    ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΟΤΑΝ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΚΑΙ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ. ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΦΩΤΙΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙ ΟΚ.
    ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΝ ΔΟΚΙΜΑΖΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΦΩΡΤΙΣΕΙΣ.
    ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΑΛΛΑΞΕ ΜΑΣΤΟΡΑ !!!!!!!

    Ο ΤΥΠΟΣ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΤΧ12-ΒS .



    Με καλυψες πληρως!!ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΟΡΙΟ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΜΗΝΑ!!!

    Απλα τα τονισα λιγο για να το καταλαβουμε

    Το εχω παθει και γω μια φορα αλλα την πηρα μπροστα με καλωδια και την εκανα μια βολτα μεχρι Αι Γιαννη και εγινε ζουπερ
    Keep spamming!!!:a13:

  4. #4
    The most Bin's WINS !!! Το avatar του/της lkol
    Εγγραφή
    15/11/2004
    Μηνύματα
    136
    Λοιπόν, την πρώτη φορά η μπαταρία άδειασε επειδή την είχα αφήσει όλο το βράδυ με ανοιχτά τα φώτα. Την έβαλα μπροστά με express service κ την πήγα στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο κ μου είπε ότι σώθηκε οριακά κ ότι αν το ξαναπάθαινα θα ήθελε αλλαγή. Ε, κ ένα βράδυ την άφησα με το parking light στο γκαράζ , οπότε εκεί παρέδωσε...

    Η δεύτερη (ιμιτασιόν) άδειασε χωρίς λόγο κ αιτία άμα σκεφτείς ότι ήταν δυο μηνών μπαταρία. Την πήγα, τη φορτίσαμε για μια μέρα κ σε ένα βράδυ μέσα ξανάπεσε, που σημαίνει ότι ήταν Γ.Τ.Π..

    Για αυτό κ αντί να μου βάλει χωρίς λεφτά την ίδια σε κλαινούρια, προτίμησα να βάλω της μαμάς του με μια μικρή διαφορά


    Μήπως ξέρετε κ μάρκα? Γιατλι κάπως μου την είπε αλλά δεν θυμάμαι...

    Thanx

  5. #5
    motoGP V 4 COINCIDENCE? Το avatar του/της xapos_kil
    Εγγραφή
    08/09/2006
    Μηνύματα
    149
    ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΑΛΛΑ... ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΑΤΗΡΙΟΥ ΣΚΛΗΡΟΤΕΡΟΥ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΩΝ ΛΟΓΩΝ (ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 22000ΧΛΜ ΣΕ 1ΧΡΟΝΟ Κ 2 ΜΗΝΕΣ..) ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΗΡΑ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΜΕΤΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΛΟΓΩ Κ ΕΝΟΣ ΠΟΛΥΟΡΓΑΝΟΥ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ Κ VOLT ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΟΤΙ ΕΠΕΦΤΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ.. ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΜΕ ΚΑΛΩΔΙΟ ΜΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΒΟΛΤΕΣ ΕΣΤΡΩΣΕ ΠΑΛΙ..

    ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΕ ΒΓΑΛΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΣΠΡΟΠΡΟΣΟΠΟ..

    ΑΥΤΑ!! ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ...
    Klain main...

  6. #6
    Μήπως ξέρετε κ μάρκα?

    YASA YTX12-BS


    ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΔΩ
    http://www.db0anf.de/app/aprs/statio...lemap-SV1DPF-8

    ΦΩΤΟ ΜΟΤΟΤΕΕΜ
    http://agrinion-moto-team.blogspot.com/


    ----- ΓΙΩΡΓΟΣ-----

  7. #7
    The most Bin's WINS !!! Το avatar του/της lkol
    Εγγραφή
    15/11/2004
    Μηνύματα
    136
    YASA YTX12-BS

    Thanx!

    Αυτή έβαλα κ εγώ, οπότε όλα ΟΚ.




  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2008
    Μηνύματα
    2
    εγω εχτες μαλλον ξεχασα στην δουλεια μου τα φωτα παρκινκ και μετα απο 11 ωρες η μπαταρια παρεδωσε πνευμα .
    Την εβαλα μπρος με καλωδια απο αμαξι και ολλα οκ , εκανα 20 χλμ για να παω σπιτι .
    Φτανοντας σπιτι την εσβησα και την εβαλα 2 φορες μπροστα για να δω αν ειναι ολα οκ .
    Πηρε 2 φορες , αλλα στην τριτη παλι τα ιδια .
    Τελιως πεσμενη .

  9. #9
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ebola
    εγω εχτες μαλλον ξεχασα στην δουλεια μου τα φωτα παρκινκ και μετα απο 11 ωρες η μπαταρια παρεδωσε πνευμα .
    Την εβαλα μπρος με καλωδια απο αμαξι και ολλα οκ , εκανα 20 χλμ για να παω σπιτι .
    Φτανοντας σπιτι την εσβησα και την εβαλα 2 φορες μπροστα για να δω αν ειναι ολα οκ .
    Πηρε 2 φορες , αλλα στην τριτη παλι τα ιδια .
    Τελιως πεσμενη .
    λενε οτι η καθε μιζιά ειναι και 15λεπτη βολτα,αρα εκανες λαθος να τη βαλεις 2-3 φορες μαζεμενες μπροστα και για αυτο τη πατησες.
    στη δικα μου που ειναι τον 05/05 της εχω βαλει εξτρα προβολακια,θερμενομενα χερουλια,συνεγιαρμο,gps και αλλες τετοιες μπουρδες... και παλι μου κανει μια στις τοσες νουμερα.
    ομως η γρα πουτανα (εγω ) εχω βαλει κατω απο τη σελα ενα σετ καλωδια και ολο και καποιο χριστιανο,μουλσουμανο,αλβανο θα βρω να μου ... τη φωρτησει:rotflmao:

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2008
    Μηνύματα
    130
    ειχα μεινει και εγω την αφησα πολυ ωρα με τα φωτα ανοικτα την εβαλα μπροστα σε κατηφορα εκανα μια 20λεπτη διαδρομη και επανηλθε εχουν περασει μηνεσ απο τοτε κανενα προβλημα

  11. #11
    Μεταλλικό Μέλος! Το avatar του/της id12586
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    214
    Απλώς να γράψω κάτι γενικό:

    Σχεδόν όλοι οι κατασκευαστές μπαταριών δίνουν εγγύηση 1 χρόνο (ακόμα και πολλές "δεύτερες" μάρκες). Υπάρχουν και λίγοι που δίνουν 2 χρόνια (μόνο την Bosch ξέρω)
    Αν χαλάσει σε αυτό το διάστημα, πηγαίνετε στο κατάστημα που την αγοράσατε με την απόδειξη σας και πέρνετε μια άλλη καινούργια. Το λέω γιατί πολλοί το ξεχνάνε και πληρώνουν κερατιάτικα.

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2008
    Μηνύματα
    2
    [i]ειχα μεινει και εγω την αφησα πολυ ωρα με τα φωτα ανοικτα την εβαλα μπροστα σε κατηφορα εκανα μια 20λεπτη διαδρομη και επανηλθε εχουν περασει μηνεσ απο τοτε κανενα προβλημα: [/B]
    Εγω την φορτισα με καλωδια μεσω του αυτοκινητου μου ισα ισα για να παρει μπρος και μετα την εκανα ενα 2ωρο βολτιτσα για θαλασσα !
    Τωρα ειναι μια χαρα !
    Ασχετα αν ενας βλακας γνωστος μου με εβαλε πινεζες για τιποτα δυναμους οτι παιζει να χαλασε !
    Τελικα αποδυχτηκε οτι εκανα εγω την λαλακια και ειχα αφησει τα φωτα του παρκινκ κανενα 12ωρο ανοιχτα !

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της calmen
    Εγγραφή
    25/10/2008
    Μηνύματα
    102
    http://www.automoto-eshop.gr/yuasa-m...-ytx12-bs.html

    αυτη δεν ειναι?
    απο τιμη καλα δεν ειναι να την παρω που θελω να αλλαξψ στο v strom

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΡΟΒΛΗΜΑ- ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ Patrol 449 ΣΕ V-strom 650
    από pakosgemistos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2009, 00:05
  2. σωληνακια υψηλης σε v-strom 650 ABS
    από scott στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2009, 07:33
  3. Nikko G-pack σε V strom DL 650
    από onewayoranother στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2009, 19:28
  4. ΤΡΙΞΙΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΜΠΛΟ ΣΕ V-strom 650 κ7.
    από snatch στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2008, 12:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF