Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 88 από 88

Θέμα: Διηθήσεις

  1. #76
    Έχεις δίκιο, αλλά μου φαίνεται ότι έστω και γενικά έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο -δες παρακάτω.

    Οτιδήποτε σου φανεί "περίεργο" στην οδήγηση των άλλων (πχ αυτοκίνητο κάνει
    μικρά ζιγκ ζαγκ, παπάκι φρενάρει συνεχώς με κωλιές, οδηγός με κινητό, ή γιαγιά
    με SUV γενικώς, αλλά καί όταν κάποιο αυτοκίνητο αρχίσει να στρίβει τους τροχούς
    σε στάση, ή προσπαθεί να αλλάξει λωρίδα χωρίς φλας), πρέπει να χτυπάει
    συναγερμό στο κεφάλι σου για να είσαι πιο προσεκτικός και να αφήνεις αποστάσεις,
    αφού πρώτα κορνάρεις για να ειδοποιήσεις το άλλο όχημα ότι υπάρχεις.

    Παρόλο που ο συγκεκριμένος "καγκουράκος" που αναφέρεις δε θα έπαιρνε χαμπάρι από ιδιαίτερη μνεία, -μη παρεξηγηθώ, μπορεί να είμουνα και γω τέτοιος κάποτε-, είναι γεγονός ότι πολλοί "τσιμπάνε" και ακολουθούν κάποιον άλλο στη κίνηση ή γενικά.



    Είναι βασικότατος λόγος πτώσης το να ψήνεσαι σώνει και καλά να ακολουθήσεις κάποιον άλλο και θα ήταν καλή αιτία για νέο topic.


    Οι υπόλοιποι τί λέτε, να μπεί το συγκεκριμένο θέμα στο θρεντάκιο;

  2. #77
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.333
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
    Είναι βασικότατος λόγος πτώσης το να ψήνεσαι σώνει και καλά να ακολουθήσεις κάποιον άλλο και θα ήταν καλή αιτία για νέο topic.
    Με αυτό, να γίνει ένα τοπικ δηλαδή, συμφωνώ.
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  3. #78
    Άνοιξε ένα νέο topic σήμερα, μπορείς...


    Στο τέλος θα δίνουμε μια τυρόπιτα δώρο σε όποιον ποστάρει, να μου το θυμηθείς...

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    να ρωτησω κ εγω κατι.επειδη δεν εχω δει απο αμαξι μηχανακι με τα μεγαλα φωτα αναμενα(καποιος το προτεινε) μηπως χαλαει το περιγραμμα του μηχανακιου κ κυριως μηπως δυσκολευει τον οδηγο να υπολογισει την αποσταση κ τη θεση;

  5. #80
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
    να ρωτησω κ εγω κατι.επειδη δεν εχω δει απο αμαξι μηχανακι με τα μεγαλα φωτα αναμενα(καποιος το προτεινε) μηπως χαλαει το περιγραμμα του μηχανακιου κ κυριως μηπως δυσκολευει τον οδηγο να υπολογισει την αποσταση κ τη θεση;
    ίσα ίσα... ξαφνικα βλεπει κατι να αστραφτει στον μεσαιο καθρεφτη, κοιτας και βλεπεις πως ειναι ενα μονο φαναρι, οποτε μοτοσυκλετα, οπότε δεν κανεις τίποτα (αλλαγες λωριδων αποφυγη λακουβας και λοιπά) να δεν σε περασει....

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    ναι αλλα οταν σε ( τον οδηγο τουτου) τυφλωνουν τι γινεται ??
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  7. #82
    Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
    ναι αλλα οταν σε ( τον οδηγο τουτου) τυφλωνουν τι γινεται ??
    μεσα στην πολη με τα τόσα φωτα, δεν τυφλωνουν...

    κι αν τυφλωνουν η αντιδραση η αναμενομενη και φυσιολογικη ειναι (ως οδηγος αυτοκινητου) να μην κανεις αλλαγες πορειας μεχρι να ξετυφλωθεις... οποτε και να κινηθεις με ασφαλεια...

    οποτε πάλι υπερ μας ειναι...(των μοτοσακατων)

    και στην τελικη μεσα σε αυτη την ζουγκλα που την ονομαζουμε πολη προτιμω να ειμαι καφρος και να τυφλωνω, απο το να περναω απαρατηρητος και διακριτικά κινδυνευοντας να κολλησω σε πόρτες, κολωνάκια και άλλα σκληρά αντικέιμενα!

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    καλα για τα φωτα της πολη μην παιρνεις κ ορκο..

    anyway ..εχεις δικιο παντως..

    αν κ ολο κ καποιος μπορει να τρομαξει/ξαφνιαστει κ να κανει μια αποτομη κινηση..

    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    το λεω ποιο πολυ για χρηση μερας.τη νυχτα κ γω πιο πολυ για ενοχληση το βλεπω.θα κανω μια δοκιμη.
    δε λεω οτι θα σε δει πιο ευκολα κ κυριως πιο γρηγορα ισχυει αλλα ισως δεν θα ξερει ποσο κοντα εισαι . εγω τη νυχτα δεν μπορω να υπολογισω σωστα την αποσταση του πισω(βασικα με το αμαξι το παθαινω αυτο).

  10. #85
    Και εγώ να το τονίσω ότι στο πρώτο ποστ όταν μιλάμε για μεγάλα φώτα εννοούμε τη μέρα μόνο, τη νύχτα εξυπακούεται ότι δε πρέπει να τυφλώνετε το μπροστινό σας...

  11. #86
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Μα και την ημέρα τους τυφλώνουμε με την μεγάλη σκάλα.

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
    Και εγώ να το τονίσω ότι στο πρώτο ποστ όταν μιλάμε για μεγάλα φώτα εννοούμε τη μέρα μόνο, τη νύχτα εξυπακούεται ότι δε πρέπει να τυφλώνετε το μπροστινό σας...
    καλα ντε! συμφωνουμε!

  13. #88
    sticky

    blacksteel

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Προσοχή στις διηθήσεις!
    από MitsosNaked στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2012, 09:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF