Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: ΠΑΠΙ vs Varadero : 1-0(?)

  1. #1

    ΠΑΠΙ vs Varadero : 1-0(?)

    Απο που να αρχισω.....
    Τελος παντων, ας αρχισω απο την στιγμη που κατευθυνομουν προς λεωφορο Γαλατσιου, λιγο πριν βγω στην λεωφορο.
    Εγω δικαβαλος(με το παπι) και με την συνοδηγο να κραταει στα χερια εμπορευματα μεσα σε ενα ασπρο σακο, τεραστειων διαστασεων
    Ο δρομος που βρισκομουν(διπλος χωρις νησιδα), ειχε πηξει απο αμαξια στο αντιθετο ρευμα, και ειχαν πιασει τερμα αριστερα απο την λωριδα τους, διπλα δηλαδη στην διαχωριστικη(δεν ειχαν αφησει ουτε εκατοστο)
    Εγω στο ρευμα μου, ειχα ελευθερο τουλαχιστον 1 μετρο ελευθερο, αφου τα αμαξια ηταν τερμα δεξια!

    Ειμαι λοιπον με το παπι και κανω διηθηση!
    Ξαφνικα απο το αντιθετο, ερχεται ενα varadero, και δεν εδειχνε οτι θα σταματαγε(ηταν και ''παρανομα'' αφου ειχε μπει στο ρευμα μου)
    Λιγο πριν τρακαρουμε, σταματαμε, και γυρναει και μου λεει!!!!!:

    -(ΑΥΤΟΣ)Δεν βλεπεις οτι ερχομαι?
    -(ΕΓΩ)Δεν βλεπεις οτι εισαι στο ρευμα μου, για δες την διαχωριστικη!
    -Ποια διαχωριστικη, βλεπεις οτι θελω να περασω
    -Καλα δεν βλεπεις οτι εγω εχω προτεραιοτητα(και να λεγες οτι δεν εβλεπε την συνοδηγο που παλευε να κρατησει το κτηνος-σακο)
    -Ρε αντε κανε στην ακρη με το κωλοπαπο σου
    -ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΡΕ ΒΛΑΚΑ, με την μπαχατελα που εχεις για μηχανη, το βαρκαντερο σου,ΒΑΡΚΑΝΤΕΡΑΚΙΑ! Νομιζεις οτι επειδη εχεις βαρκαντερο θα σε φοβηθω, ασχετε? Για αυτο το πηρες για να κανεις μοστρα? Αντε χασου απο εδω ΒΑΡΚΑΝΤΕΡΑΚΙΑ, νομιζεις οτι εχεις και ''εργαλειο''!!!!!

    ...εφυγα, πιο πολυ γιατι λυπηθηκα την κοπελα μου και τα εμπορευματα που ειχαμε καβαλα!

    Σημειωση: Δεν εχω τιποτα με τις varadero, και ας δεν αγοραζα ποτε, ξερετε πολυ καλα ποιος ειναι ο λογος που απαντησα ετσι.

    Φυσικα αν ημουν με το Ζ ισως να εκανε την παπια, αλλα βρηκε ''κατωτερο'' και πηγε να το παιξει μουρη!
    Αντε γυρνα στο αυτοκινητο σου, ΒΛΑΚΑ!

  2. #2
    Lord of the Strings Το avatar του/της SPORAKIAS
    Εγγραφή
    26/02/2005
    Μηνύματα
    931
    σπιτι σου βλακααααα

    :a19:
    Don't and drive just :a44: and fly

    ο καγκουρας...



  3. #3
    Δυστυχώς αυτή η νοοτροπία υπάρχει από πολλούς, την έχω ζήσει πολλές φορές όταν βρίσκομαι με το παπί στο δρόμο αλλά άσχετα απ'όλα αυτά, πάλι καλά που δεν πάθατε τίποτα χειρότερο αφού αν κατάλαβα σωστά οι υλικές ζημιές είναι ελάχιστες (αν υπάρχουν).

    Πάντα όρθιος Γιώργη κι ας είναι η τελευταία σου στραβή !


  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GeorgeFZR
    Εγγραφή
    08/06/2005
    Μηνύματα
    175
    kapioi den pernoun ta psixofarmaka tous....



    Mi xaliese..oloi oi psixanomaloi "eksw" einai..
    Έμαθα Να Αγαπώ Τον Εαυτό Μου,Να Τον Σέβομαι,Και Να Τον Καρφώνω Σε Οποιο Ντουβάρι θέλω....

    ------------------------------------------------------

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Δυστυχώς αυτή η νοοτροπία υπάρχει από πολλούς, την έχω ζήσει πολλές φορές όταν βρίσκομαι με το παπί στο δρόμο αλλά άσχετα απ'όλα αυτά, πάλι καλά που δεν πάθατε τίποτα χειρότερο αφού αν κατάλαβα σωστά οι υλικές ζημιές είναι ελάχιστες (αν υπάρχουν).

    Πάντα όρθιος Γιώργη κι ας είναι η τελευταία σου στραβή !


    Bρε σωνει και καλα να με βγαλεις οτι επεσα?

    ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ, κατσε να φτυστω :rotflmao:


    Παντως παιδες, απο τοτε που πηρα παπι για καθε μερα, πιο πολυ με νοιαζει που δεν με υπολογιζουν, απ'οτι που σερνεται λογω επιδοσεων.

  6. #6
    το θεμα ειναι να μην καταντησει οπως με τα αυτοκινητα οπου μπαινοντας μεσα κοιτας τους υπολοιπους οδηγους σαν " εχθρους " και αρπαζεσαι με το παραμικρο .....

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
    το θεμα ειναι να μην καταντησει οπως με τα αυτοκινητα οπου μπαινοντας μεσα κοιτας τους υπολοιπους οδηγους σαν " εχθρους " και αρπαζεσαι με το παραμικρο .....

    Eτσι σχεδον ειναι, ετσι θα γινει

    Ο Χατζαρας απο το ΜΟΤΟ, ελεγε(το 80) οτι καποτε οι δρομοι θα γεμισουν μηχανες, αλλα ανοιγοντας τις πορτες, θα μπουν και πολλα ''σκουπιδια'' μεσα,που δεν εχουν ιδεα απο μοτοσυκλετικη αλληλεγγυη.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607

    Re: ΠΑΠΙ vs Varadero : 1-0(?)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Απο που να αρχισω.....
    Τελος παντων, ας αρχισω απο την στιγμη που κατευθυνομουν προς λεωφορο Γαλατσιου, λιγο πριν βγω στην λεωφορο.
    Εγω δικαβαλος(με το παπι) και με την συνοδηγο να κραταει στα χερια εμπορευματα μεσα σε ενα ασπρο σακο, τεραστειων διαστασεων
    Ο δρομος που βρισκομουν(διπλος χωρις νησιδα), ειχε πηξει απο αμαξια στο αντιθετο ρευμα, και ειχαν πιασει τερμα αριστερα απο την λωριδα τους, διπλα δηλαδη στην διαχωριστικη(δεν ειχαν αφησει ουτε εκατοστο)
    Εγω στο ρευμα μου, ειχα ελευθερο τουλαχιστον 1 μετρο ελευθερο, αφου τα αμαξια ηταν τερμα δεξια!

    Ειμαι λοιπον με το παπι και κανω διηθηση!
    Ξαφνικα απο το αντιθετο, ερχεται ενα varadero, και δεν εδειχνε οτι θα σταματαγε(ηταν και ''παρανομα'' αφου ειχε μπει στο ρευμα μου)
    Λιγο πριν τρακαρουμε, σταματαμε, και γυρναει και μου λεει!!!!!:

    -(ΑΥΤΟΣ)Δεν βλεπεις οτι ερχομαι?
    -(ΕΓΩ)Δεν βλεπεις οτι εισαι στο ρευμα μου, για δες την διαχωριστικη!
    -Ποια διαχωριστικη, βλεπεις οτι θελω να περασω
    -Καλα δεν βλεπεις οτι εγω εχω προτεραιοτητα(και να λεγες οτι δεν εβλεπε την συνοδηγο που παλευε να κρατησει το κτηνος-σακο)
    -Ρε αντε κανε στην ακρη με το κωλοπαπο σου
    -ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΡΕ ΒΛΑΚΑ, με την μπαχατελα που εχεις για μηχανη, το βαρκαντερο σου,ΒΑΡΚΑΝΤΕΡΑΚΙΑ! Νομιζεις οτι επειδη εχεις βαρκαντερο θα σε φοβηθω, ασχετε? Για αυτο το πηρες για να κανεις μοστρα? Αντε χασου απο εδω ΒΑΡΚΑΝΤΕΡΑΚΙΑ, νομιζεις οτι εχεις και ''εργαλειο''!!!!!

    ...εφυγα, πιο πολυ γιατι λυπηθηκα την κοπελα μου και τα εμπορευματα που ειχαμε καβαλα!

    Σημειωση: Δεν εχω τιποτα με τις varadero, και ας δεν αγοραζα ποτε, ξερετε πολυ καλα ποιος ειναι ο λογος που απαντησα ετσι.

    Φυσικα αν ημουν με το Ζ ισως να εκανε την παπια, αλλα βρηκε ''κατωτερο'' και πηγε να το παιξει μουρη!
    Αντε γυρνα στο αυτοκινητο σου, ΒΛΑΚΑ!


    Για γέλια και για κλάματα λέμε!
    Ρε να μην είμαι από μια μεριά και μονοκάβαλος να ρίξω κανένα καντίλι στον ηλίθιο!!!



    Κοίτα ρε κάτι μλκς!!!


  9. #9

    Re: ΠΑΠΙ vs Varadero : 1-0(?)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Απο που να αρχισω.....
    Τελος παντων, ας αρχισω απο την στιγμη που κατευθυνομουν προς λεωφορο Γαλατσιου, λιγο πριν βγω στην λεωφορο.
    Εγω δικαβαλος(με το παπι) και με την συνοδηγο να κραταει στα χερια εμπορευματα μεσα σε ενα ασπρο σακο, τεραστειων διαστασεων
    Ο δρομος που βρισκομουν(διπλος χωρις νησιδα), ειχε πηξει απο αμαξια στο αντιθετο ρευμα, και ειχαν πιασει τερμα αριστερα απο την λωριδα τους, διπλα δηλαδη στην διαχωριστικη(δεν ειχαν αφησει ουτε εκατοστο)
    Εγω στο ρευμα μου, ειχα ελευθερο τουλαχιστον 1 μετρο ελευθερο, αφου τα αμαξια ηταν τερμα δεξια!

    Ειμαι λοιπον με το παπι και κανω διηθηση!
    Ξαφνικα απο το αντιθετο, ερχεται ενα varadero, και δεν εδειχνε οτι θα σταματαγε(ηταν και ''παρανομα'' αφου ειχε μπει στο ρευμα μου)
    Λιγο πριν τρακαρουμε, σταματαμε, και γυρναει και μου λεει!!!!!:

    -(ΑΥΤΟΣ)Δεν βλεπεις οτι ερχομαι?
    -(ΕΓΩ)Δεν βλεπεις οτι εισαι στο ρευμα μου, για δες την διαχωριστικη!
    -Ποια διαχωριστικη, βλεπεις οτι θελω να περασω
    -Καλα δεν βλεπεις οτι εγω εχω προτεραιοτητα(και να λεγες οτι δεν εβλεπε την συνοδηγο που παλευε να κρατησει το κτηνος-σακο)
    -Ρε αντε κανε στην ακρη με το κωλοπαπο σου
    -ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΡΕ ΒΛΑΚΑ, με την μπαχατελα που εχεις για μηχανη, το βαρκαντερο σου,ΒΑΡΚΑΝΤΕΡΑΚΙΑ! Νομιζεις οτι επειδη εχεις βαρκαντερο θα σε φοβηθω, ασχετε? Για αυτο το πηρες για να κανεις μοστρα? Αντε χασου απο εδω ΒΑΡΚΑΝΤΕΡΑΚΙΑ, νομιζεις οτι εχεις και ''εργαλειο''!!!!!

    ...εφυγα, πιο πολυ γιατι λυπηθηκα την κοπελα μου και τα εμπορευματα που ειχαμε καβαλα!

    Σημειωση: Δεν εχω τιποτα με τις varadero, και ας δεν αγοραζα ποτε, ξερετε πολυ καλα ποιος ειναι ο λογος που απαντησα ετσι.

    Φυσικα αν ημουν με το Ζ ισως να εκανε την παπια, αλλα βρηκε ''κατωτερο'' και πηγε να το παιξει μουρη!
    Αντε γυρνα στο αυτοκινητο σου, ΒΛΑΚΑ!

    Όχι ρε απάνθρωπε...... τι τον είπες και τον τρόμαξες και πάει και το πουλήσει....:rotflmao: έτσι έτσι έτσι.....'σαι ωραίος...... Πάλι καλά που μπόρεσα να γράψω κι αυτές τις γραμμές από τα γέλια.....πολύ καλό.

    Ε μα ορισμένοι πια με μεγάλες μηχανές.......είναι αδιόρθωτοι.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Eτσι σχεδον ειναι, ετσι θα γινει

    Ο Χατζαρας απο το ΜΟΤΟ, ελεγε(το 80) οτι καποτε οι δρομοι θα γεμισουν μηχανες, αλλα ανοιγοντας τις πορτες, θα μπουν και πολλα ''σκουπιδια'' μεσα,που δεν εχουν ιδεα απο μοτοσυκλετικη αλληλεγγυη.

    ...και μολις βρουν την ερωτα της ζωης τους ,τα πουλανε ολα και αγοραζουν 4 ροδες με το σουπερ ντουπερ πορτ μπαγαζ ....για να χωρανε οι σακουλες απο το υπερ -grand-mega -market

  11. #11
    Αληθεια....ηταν τοσο σιγουρος οτι εχει προτεραιοτητα....ΠΑΝΤΟΥ !
    Κριμα τις μηχανες που καβαλανε και ξεφτιλιζουν.....

    Τι κομπλεξ πρεπει να εχει καποιος για να παει να ''το παιξει'' σε μηχανακια με 900cc λιγοτερα?
    Φανταστειτε τον να οδηγαει και αμαξι πως θα ειναι:

    ''Κανε περα ρε αλητη μηχανοβιε που με καθυστερεις, και με περιμενει η Σουλα με το κοκκινιστο στο φουρνο''

  12. #12

    Re: Re: ΠΑΠΙ vs Varadero : 1-0(?)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre


    Ε μα ορισμένοι πια με μεγάλες μηχανές.......είναι αδιόρθωτοι.

    βουτηρο στο ψωμι σου αυτο το ποστ ,λεω και γω δεν θα σκασει ???


    ο οδηγος ηταν και τουρκοσπορος υποψιν .........

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER

    Φανταστειτε τον να οδηγαει και αμαξι πως θα ειναι:

    ''Κανε περα ρε αλητη μηχανοβιε που με καθυστερεις, και με περιμενει η Σουλα με το κοκκινιστο στο φουρνο''
    στανταρ μπε εμ βε η μερτσεντες θα εχει και βαραντερο για ψωνια στο κεντρο

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    κρανος φοραγε?

    κυκλοφορουν πολλοι με πολλα κομπλεξ,η αληθεια ειναι.κριμα..

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
    κρανος φοραγε?

    κυκλοφορουν πολλοι με πολλα κομπλεξ,η αληθεια ειναι.κριμα..
    Και ομως φοραγε!!!!






    .......αυτα τα κατοχικα που φοραγανε οι Γερμανοι στον πολεμο!
    Ηταν πολυ μουρη, εριξα τα μουτρα μου για να του μιλησω, που να τον κοιταξω στο προσωπο

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. caponord vs varadero
    από panos1050 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2011, 14:04
  2. Tiger 955i VS Varadero MK1 VS V-Strom 650(without ABS)
    από panoswolf στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 75
    Τελευταίο μήνυμα: 20/01/2011, 08:22
  3. ΚΤΜ 990 vs VARADERO vs TIGER 1050(ebike.gr).
    από camen στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 74
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2010, 15:33
  4. CBF-250 vs Varadero-125
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2005, 17:09
  5. GS 1200 vs Varadero...
    από Giannis_L στο forum BMW
    Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2005, 11:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF