Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Μαργαριτάρια που ειπώθηκαν απο γαύρους...

  1. #1
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755

    Μαργαριτάρια που ειπώθηκαν απο γαύρους...

    και μετά ρωτάτε γιατί σας κράζουμε.....διαβάστε το κείμενο απο το sportime.gr:

    Έχεις μεγάλο ταλέντο στα χείλη...

    7/11/2006 20:25

    Όταν ο Φοίβος έγραφε τους στίχους για το μεγάλο σουξέ, η Έλλη Κοκκίνου ήταν η ιδανική επιλογή. Διότι το αστέρι του Τροντ Σόλιντ δεν είχε λάμψει ακόμα! Ο Νορβηγός μπορεί να αμφισβητείται για πολλά, αλλά όχι για το ταλέντο του μπροστά στο μικρόφωνο. Ο τρόπος που υπερασπίζεται τους παίκτες, τους οποίους λίγο νωρίτερα έχει αδειάσει, οι διπλωματικοί ελιγμοί του, οι μεγαλόστομες δηλώσεις θα μείνουν στην ιστορία. Με αφορμή τη σημερινή κατάσταση του Ολυμπιακού, για τον οποίο ο Τροντ Σόλιντ διαβεβαίωνε την 1η Αυγούστου 2006, ότι «φέτος θα είμαστε 200% καλύτεροι», το Sportime.gr αναζητεί τις 40+1 ατάκες που έγραψαν... Οι παίκτες-νικητές που έγιναν τουρίστες, οι υποσχέσεις στην παρουσίασή του αλλά και μετά την κλήρωση και τους αγώνες του Champions League, ο Καστίγιο που φεύγει και πολλές άλλες δηλώσεις με εξαιρετικό ενδιαφέρον...

    Πριν ακόμα υπογράψει στον Ολυμπιακό είχε δώσει το στίγμα του. Ήταν τότε προπονητής της Μπριζ όταν κλήθηκε απ’ τον Γιάννη Βαρδινογιάννη να συζητήσει το ενδεχόμενο της ανάληψης της τεχνικής ηγεσίας του Παναθηναϊκού. Τα ΜΜΕ βούιξαν, στο Βέλγιο αναστατώθηκαν. Ο Σόλιντ επέστρεψε και δήλωσε: «Ποιος λέει πως ήμουν στην Αθήνα και διαπραγματευόμουν με τον Παναθηναϊκό; Εγώ στην Κύπρο ήμουν για να δω κάτι φίλους».

    Λίγες μήνες αργότερα, συμφωνεί με τον Ολυμπιακό. Στη Μπριζ δεν θέλουν να το πιστέψουν, καθώς ο Νορβηγός διαβεβαιώνει περί του αντιθέτου. Μια μέρα εμφανίζεται ξαφνικά στην τηλεόραση μέσω βιντεοκασέτας να αποχαιρετά τους φίλους του στο Βέλγιο, καθώς αναλαμβάνει τους ερυθρολεύκους…

    Επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, σας παραθέτουμε αυτούσιες τις τοποθετήσεις του Σόλιντ - από τη στιγμή που ανέλαβε τεχνικός του Ολυμπιακού - χωρίς περαιτέρω σχόλια...

    "Είναι πρόκληση ο τελικός του 2007"
    25 Ιουνίου 2005
    "Την τύχη την προκαλούμε μόνοι μας. Ποτέ δεν πρέπει να αγνοείς τον συνομιλητή σου και να υποτιμάς τις δυνατότητές του. Το ίδιο ισχύει και στο ποδόσφαιρο. Δεν πρέπει να υποτιμάς οποιονδήποτε αντίπαλο. Ο Ολυμπιακός είναι ένα βήμα παραπάνω στην καριέρα μου. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση ο πρόεδρός του. Ο κ. Κόκκαλης μού έδωσε να καταλάβω ότι αγαπάει υπερβολικά την ομάδα. Για μένα είναι πρόσκληση το γεγονός ότι ο τελικός του Τσάμπιονς Λιγκ θα γίνει το 2007 στην Αθήνα. Ήταν ένας από τους λόγους που επέλεξα τον Ολυμπιακό. Ονειρεύομαι να δώσω το «παρών» στον τελικό της κορυφαίας διασυλλογικής ευρωπαϊκής διοργάνωσης".

    "Να κερδίζουμε κάθε αντίπαλο στην Ευρώπη"
    6 Ιουλίου 2005
    Κατά την παρουσίασή του από την ΠΑΕ Ολυμπιακός: «Αν πιστεύω ότι ο Ολυμπιακός μπορεί να πάει στον τελικό του Champions League; Ολα είναι πιθανά στο ποδόσφαιρο. Κανείς δεν πίστευε ότι η Ελλάδα θα κέρδιζε το Ευρωπαϊκό. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει. Ο Ολυμπιακός είναι ένα βήμα μπροστά για μένα. Θέλω να παίζουμε επιθετικό ποδόσφαιρο. Να σκοράρουμε περισσότερα από 54 γκολ. Να είμαστε ικανοί να κερδίζουμε οποιονδήποτε αντίπαλο στην Ευρώπη».

    "Θα παλέψουμε για τη 2η θέση"
    26 Ιουλίου 2005
    Μετά την κλήρωση του Champions League: "Είμαι αισιόδοξος από το γεγονός ότι παίζουμε το τελευταίο ματς με τη Ρεάλ στο Καραϊσκάκη. Θα ήθελα μόνο να είμαστε τότε σε καλή θέση. Με Λυών και Ρόζενμποργκ θα παλέψουμε για τη δεύτερη θέση που οδηγεί στην επόμενη φάση".

    "Χρειάζομαι παίκτες"
    28 Ιουλίου 2005
    "Οι εξελίξεις στα μεταγραφικά δεν είναι και τόσο γρήγορες. Δεν μπορούμε να μιλήσουμε τώρα για υπέρβαση στο Τσάμπιονς Λιγκ, θα εξαρτηθεί από τους νέους παίκτες που θα έρθουν, τον αριθμό και την ποιότητά τους. Δεν θέλω να μιλήσω για ονόματα. Συζητάμε κυρίως για επιθετικούς. Μεταξύ αυτών είναι και ο Στέφεν Ίβερσεν. Τα πράγματα δεν πηγαίνουν πολύ γρήγορα, αλλά οι άνθρωποι στις τάξεις του συλλόγου δουλεύουν γι' αυτό το θέμα. Όσο για το αν θα μπορέσουμε να κάνουμε το κάτι παραπάνω στην Ευρώπη εξαρτάται από το ποιους παίκτες θα έχουμε, την ποιότητά τους και το κατά πόσο θα έχουν προσαρμοστεί".

    Για τον Ριβάλντο: «Πρόκειται για έναν σούπερ σταρ, έναν εκπληκτικό παίκτη. Μιλώ με όλους τους ποδοσφαιριστές και θα συνεχίσω να το κάνω, αλλά εγώ είμαι αυτός που παίρνεις τις αποφάσεις. Πρέπει να ξέρω πώς σκέφτονται οι παίκτες, κάτι που είναι σημαντικό για τη βελτίωση της ομάδας».

    "Δώστε μου ένα μήνα και θα δείτε ποιος είναι ο Ολυμπιακός"
    15 Σεπτεμβρίου 2005
    Μετά την πρεμιέρα με τη Ρόζενμποργκ: "Έχουμε ακόμα 15 βαθμούς να πάρουμε. Δώστε μου ένα μήνα και θα δείτε ποιος είναι ο Ολυμπιακός. Είχαμε σε ποσοστό 75% τον έλεγχο του αγώνα. Δημιουργήσαμε 12 ευκαιρίες και θα μπορούσαμε να είχαμε πετύχει τουλάχιστον δύο γκολ. Ήταν απίστευτος ο αριθμός των ευκαιριών που χάσαμε στο παιχνίδι με τη Ρόζενμποργκ. Ποτέ ομάδα μου στο παρελθόν δεν έχει δημιουργήσει τόσες ευκαιρίες. Μας κέρδισε ο Γιόνσεν. Δεν κατηγορώ την ομάδα μου και τους ποδοσφαιριστές. Έκαναν ό,τι μπορούσαν. Έπαιξαν καλύτερα απ' ό,τι περίμενα. Ήμασταν πολύ άτυχοι. Καντέμηδες. Όσο για τις αλλαγές που δεν έκανα πιο νωρίς, έχω να πω ότι η ομάδα μου σε κάθε λεπτό έχανε και γκολ. Πού να ξέρω ότι ο Γιόνσεν θα έπιανε τα πάντα; Ο Ολυμπιακός έπαιξε καλά".

    "Ο Καστίγιο είναι ελεύθερος να βρει ομάδα"
    24 Οκτωβρίου 2005
    Μετά το επεισόδιο Καστίγιο-Τουρέ: «Εδώ δεν υπάρχει χώρος για κικ μπόξινγκ. Είμαστε ομάδα και δεν πρέπει να γίνονται τέτοια περιστατικά. Ομάδα σημαίνει ενότητα όλων. Ο Καστίγιο είναι ελεύθερος να βρει ομάδα».

    "Δεν έχω τους παίκτες που θέλω"
    26 Οκτωβρίου 2005
    «Ο Ολυμπιακός δεν έχει παίξει όπως θα ήθελα. Δεν είναι δυνατόν να έχεις προετοιμάσει καλά την ομάδα μέσα σε έναν μήνα και ειδικά όταν δεν έχεις τους παίκτες που επιθυμείς. Ο κόσμος μού δίνει πίστωση χρόνου και αποδίδει τα λάθη στους ποδοσφαιριστές. Ειδικά οι παλαιότεροι δέχονται πίεση».

    "Μετά το πέναλτι πίστευαν ότι θα χάσουν"
    24 Νοεμβρίου 2006
    Στη συνέντευξη Τύπου του αγώνα με τη Ρόζενμποργκ στο Τροντχάιμ: «Αν ήξερα τι φταίει θα το είχα λύσει. Οι παίκτες είχαν το συναίσθημα της ήττας. Μετά το πέναλτι αισθάνονταν ότι θα χάσουν το παιχνίδι. H Ρόζενμποργκ μας πλαγιοκόπησε στο β' ημίχρονο και οι Καφές, Οκκάς δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν».

    "Να διατηρήσουμε ελληνική την ταυτότητα"
    20 Ιανουαρίου 2006
    Για τις μεταγραφές Ελλήνων παικτών: «Νομίζω ότι είναι σημαντικό να κρατήσουμε την ταυτότητα της ομάδας. Να διατηρήσουμε το μείγμα από Έλληνες και ξένους ποδοσφαιριστές. Οι ξένοι που θα έρθουν στην ομάδα να δώσουν το κάτι παραπάνω και όχι να κάθονται στην εξέδρα. Βρίσκομαι έξι μήνες στην Ελλάδα. Δεν ξέρω το ελληνικό ποδόσφαιρο τόσο καλά. Από όσα έχω δει υπάρχουν καλοί Έλληνες παίκτες που δεν παίζουν στον Ολυμπιακό. Έχω μία εικόνα για αυτούς, αλλά αν θα τους αποκτήσουμε είναι κάτι διαφορετικό».

    "Έχασα τη συγκέντρωσή μου"
    26 Φεβρουαρίου 2006
    Μετά τον αγώνα ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός, που έληξε 1–2 υπέρ του Ολυμπιακού…
    «Παραδέχομαι πως έχασα τη συγκέντρωσή μου με όσα συνέβαιναν εκτός αγωνιστικού χώρου. Ειδικά για τον ΠΑΟΚ ήταν ιδιαίτερα δυσάρεστο να βλέπει τους οπαδούς του να καταστρέφουν το γήπεδο. Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, είχαμε παίκτες που βοήθησαν σε όλες τις γραμμές ήταν η σειρά των Κύπριων να αποδείξουν τη συνεισφορά τους στην ομάδα».

    "Υπάρχει πολύς χρόνος μέχρι τον Αύγουστο"
    1 Μαρτίου 2006
    Σχετικά με δημοσιεύματα που αφορούσαν τους μετεγγραφικούς στόχους του Ολυμπιακού…
    «Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να βιαστεί τόσο πολύ η ομάδα για να προχωρήσει σε μετεγγραφές. Τα επίσημα ματς αρχίζουν ξανά τον Αύγουστο και μέχρι τότε υπάρχει πολύς χρόνος».
    Σχετικά με τον Ιμπραήμ Τουρέ. «Βλέπω θετικά πράγματα για τον Τουρέ… «Δεν βιαζόμαστε. Αφήστε τον να απολαύσει τη διαμονή του εδώ και θα πάρουμε μια καλή απόφαση γι’ αυτόν στο τέλος.»
    Σχετικά με τις επιλογές του στη χρησιμοποίηση των παικτών… «Θέλω να κερδίζω όλα τα παιχνίδια και γι’ αυτό χρησιμοποιώ τους καλύτερους κάθε φορά. Το μήνυμα προς τους παίκτες μου είναι καθαρό. Μην περιμένετε εσείς από εμένα, περιμένω εγώ από εσάς».

    "Βαρέθηκα στον πάγκο"
    5 Μαρτίου 2006
    Μετά τον αγώνα Ολυμπιακού – ΟΦΗ, που έληξε με 4–0 υπέρ του Ολυμπιακού…
    «Είμαι ικανοποιημένος μόνο από το πρώτο ημίχρονο, καθώς στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοσή μας έπεσε και πραγματικά βαρέθηκα στον πάγκο. Ισοφαρίσαμε όμως το ρεκόρ των 15 συνεχόμενων νικών, οπότε γιατί να σταματήσουμε τώρα; Με αυτούς τους παίκτες και αυτήν την ομάδα, μπορούμε να γράψουμε ιστορία».

    "Παίκτες γεννημένοι νικητές"
    8 Μαρτίου 2006
    Στην εφημερίδα «Dagsavisen» σχετικά με την πορεία του Ολυμπιακού…
    «Πρώτον, έχουμε σταθερότητα στην απόδοσή μας και παίκτες γεννημένους νικητές. Δεύτερον, έχουμε πλέον την ικανότητα να κερδίζουμε εκτός έδρας. Τρίτον, μπορούμε να κερδίζουμε ματς που κρίνονται στο γκολ και τέταρτον, έχουμε αποκτήσει περισσότερους πιθανούς σκόρερ, που μπορούν να μας χαρίσουν μια νίκη».
    Σχετικά με τη φιέστα του 2005
    «Έχω δει κασέτες από την περσινή φιέστα του τίτλου και μπορώ να πω ότι ήταν παγκόσμιας κλάσης. Ανυπομονώ για τη φετινή».

    "Δεν χρειαζόμαστε νέα ομάδα"
    15 Μαρτίου 2006
    Σχετικά με τον Ολυμπιακό της νέας σεζόν…
    «Θα πρέπει να μιλήσετε με τον πρόεδρο για μετεγγραφές. Μόνο όταν ολοκληρωθούν θα μιλάτε με εμένα. Σύμφωνα με τον Τύπο, έχουμε μια λίστα με 1000 παίκτες. Υπάρχει κορμός, δεν χρειαζόμαστε νέα ομάδα. Αντίθετα, χρειαζόμαστε παίκτες που θα βοηθήσουν τους παλιούς να γίνουν ακόμα καλύτεροι».

    "Ήμασταν τουρίστες"
    18 Μαρτίου 2006
    Μετά τον αγώνα Ξάνθης – Ολυμπιακού, που έληξε με 1-0 υπέρ της Ξάνθης…
    «Μας έλειπε η θέληση. Δεν αγωνιστήκαμε με τον τρόπο που συνήθως παίζαμε. Έτσι ήταν ανέλπιστο να κερδίσουμε. Δεν μπορώ να δεχτώ να αγωνιζόμαστε με αυτόν τον τρόπο, αφού είμαστε μεγάλη ομάδα. Σήμερα πάντως, ήμασταν τουρίστες και οι παίκτες μου ήταν εκτός τόπου και χρόνου».
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  2. #2
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    "Δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο"
    8 Απριλίου 2006
    Μετά τον αγώνα Ολυμπιακού – Αιγάλεω, που έληξε 5-1 με νικητή τον Ολυμπιακό, σχετικά με την επιλογή του Καστίγιο να εκτελέσει το φάουλ πριν προλάβει ο Μπουλούτ…
    «Δεν έχω ξαναδεί ποτέ στην καριέρα μου παίκτη να πετάει τη φανέλα του στον κόσμο. Είναι πάντως εσωτερικό θέμα και θα δούμε πώς θα το αντιμετωπίσουμε».
    Αναφορικά με την αποθέωση του κόσμου στον «ατίθασο» Νέρι…
    «Δεν άκουσα τίποτα, δεν αντιλήφθηκα κάτι τέτοια, επομένως δεν μπορώ να πάρω θέση».

    "Αφιερωμένο στον φανταστικό κόσμο"
    17 Απριλίου 2006
    Μετά τον αγώνα Λάρισας – Ολυμπιακού, που έληξε 2-1, υπέρ της Λάρισας, με τον Ολυμπιακό όμως να κατακτά μαθηματικά το πρωτάθλημα…
    «Θέλω να αφιερώσω το πρωτάθλημα στους φανταστικούς φιλάθλους μας. Το αξίζουν. Συγχαρητήρια στους παίκτες και το τεχνικό τιμ. Μάθαμε τα καλά νέα, ότι ήμασταν πρωταθλητές, πριν ξεκινήσει το παιχνίδι, αλλά αυτό ήταν και το χειρότερο, γιατί μετά ήταν δύσκολα να συγκεντρωθούμε και να παίξουμε καλό ποδόσφαιρο».

    "Σήμερα έγινα πιο σοφός"
    30 Απριλίου 2006
    Μετά τον αγώνα Λεβαδειακού – Ολυμπιακού, που έληξε 3-2 υπέρ του Λεβαδειακού…
    «Μπορεί χθες να είχα τα γενέθλιά μου, όμως σήμερα έγινα σοφότερος. Δεν θέλω να σχολιάσω τίποτα για το παιχνίδι».

    "Δεν είναι γερασμένη η ομάδα, είναι έμπειρη"
    10 Μαΐου 2006
    Μετά τον τελικό κυπέλλου μεταξύ Ολυμπιακού και ΑΕΚ, που έληξε με 3-0 υπέρ του Ολυμπιακού, χαρίζοντας στην ομάδα το νταμπλ…
    «Ένα μέρος του ρεκόρ οφείλεται και στην προπόνηση. Αλλάξαμε πολλά στην ομάδα και πρέπει να αλλάξουμε ακόμα περισσότερα για να κάνουμε μια καλή πορεία στην Ευρώπη. Δεν μπορούμε να είμαστε ικανοποιημένοι μόνο με τον νταμπλ στην Ελλάδα. Πρέπει να είναι η βάση για να γίνουμε πιο ανταγωνιστικοί στην Ευρώπη»
    Σχετικά με τη διαφορά δυναμικότητας με τις άλλες ομάδες…
    «Είναι η εμπειρία της ομάδας που μετράει. Ορισμένοι την αποκαλούν γερασμένη, αλλά την αποκαλώ έμπειρη»."Εύχομαι μεγάλες νίκες στην Ευρώπη"
    16 Μαΐου 2006
    Κάνοντας τον απολογισμό της σεζόν και αναφερόμενος στον προγραμματισμό της νέας χρονιάς…
    «Δεν φτασαμε εκεί που θέλαμε στο Champions League. Χρειαζόμαστε κάτι ακόμα για να προχωρήσουμε. Ο προγραμματισμός της ομάδας για την επόμενη σεζόν είναι φυσιολογικός για ‘μένα. Δουλεύω χρόνια με αυτόν τον τρόπο, καθώς μόνο έτσι μπορείς να βελτιωθείς μακροπρόθεσμα. Εύχομαι να κάνουμε μια καλύτερη ομάδα, να βάλουμε πολλά γκολ και να πετύχουμε μεγάλες νίκες στην Ευρώπη».

    "Η καλύτερη δυνατή ενίσχυση για τη νέα σεζόν"
    8 Ιουνίου 2006
    Σχετικά με τις μετεγγραφικές κινήσεις του Ολυμπιακού και το σχεδιασμό της νέας χρονιάς…
    «Έχουμε το δικό μας σχέδιο, με συγκεκριμένους στόχους, ενώ όπως όλοι ξέρουν αυτό το σχέδιο προχωράει ακόμα και τώρα που βρίσκομαι σε διακοπές. Οι φίλοι της ομάδας πρέπει να γνωρίζουν ότι θα κάνουμε όλες τις απαραίτητες κινήσεις προκειμένου να πετύχουμε το καλύτερο για την ενίσχυση του Ολυμπιακού εν όψει της νέας περιόδου. Ας μην ξεχνάμε ότι έχουμε ήδη προχωρήσει στην ολοκλήρωση έξι μετεγγραφών. Εξάλλου έχουμε αρκετό στη διάθεσή μας, για να ολοκληρώσουμε τις μετεγγραφικές μας κινήσεις».

    "Έχουμε τους καλύτερους Έλληνες"
    8 Ιουλίου 2006
    Σε συνέντευξή του στο επίσημο περιοδικό του Ολυμπιακού…
    «Θέλω να έχω τους καλύτερους Έλληνες ποδοσφαιριστές και με την προσθήκη των ξένων να γίνουμε ένα πολύ δυνατό σύνολο. Εγώ πάντως θεωρώ ότι έχω τους καλύτερους Έλληνες ποδοσφαιριστές. Το βασικό θέμα είναι να έχουν οι παίκτες τη νοοτροπία του νικητή. Να θέλουν πάντα να κερδίζουν. Να αποδέχονται ο ένας τον άλλον και να παίζουν για την ομάδα και όχι για τον εαυτό τους. Τότε θα έχουμε την καλύτερη δυνατή χημεία. Προσωπικά έχω αποκτήσει περισσότερη πείρα στη δεύτερη μου χρονιά στην Ελλάδα και αυτό θα με βοηθήσει να ξεκινήσω πιο εύκολα τη σεζόν σε σχέση με πέρσι».

    "Σάλπιγγίδης; Γιατί όχι;"
    27 Ιουλίου 2006
    Σχετικά με το ενδεχόμενο απόκτησης του Δημήτρη Σαλπιγγίδη από τον Ολυμπιακό…
    «Δεν έχω κάποια ενημέρωση για το αν η διοίκηση βρίσκεται σε επαφές μαζί του. Είναι ένας πολύ καλός παίκτης και φυσικά δεν θα έλεγα όχι αν μου τον προσέφεραν»..

    "200% καλύτεροι από πέρσι"
    1 Αυγούστου 2006
    Επιστρέφοντας από το Ζέεφελντ, όπου ολοκληρώθηκε το πρώτο στάδιο της προετοιμασίας…
    «Είμαστε 200% καλύτεροι από πέρυσι. Έχουμε ακόμα τρεις εβδομάδες προετοιμασίας».

    "Δεν μας σταματά κανείς στο Καραϊσκάκη"
    4 Αυγούστου 2006
    Μετά το φιλικό με τη Σοσιεδάδ (5-1)
    "Είμαστε καλύτεροι από πέρσι, όμως ακόμα είμαστε στην προετοιμασία. Αν ο κόσμος συνεχίσει να βοηθά την ομάδα με τον ίδιο τρόπο, δύσκολα θα υπάρχει αντίπαλός που θα μας σταματήσει στο Καραϊσκάκη".

    "Είμαστε μακριά από τον τελικό του Champions League"
    8 Αυγούστου 2006
    Σε συνέντευξη στη Νορβηγική εφημερίδα «Dagsavisen» για την προοπτική του τελικού της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης στο ΟΑΚΑ…
    «Δεν είμαστε τόσο καλοί και δεν είμαστε έτοιμοι για τον τελικό. Η ομάδα έχει δυνατότητες, αλλά όχι για να φτάσουμε στον τελικό, όμως είμαστε αρκετά καλοί για να φτάσουμε μακριά στη διοργάνωση. Με λίγη τύχη μάλιστα, μπορούμε να φτάσουμε αρκετά μακριά».

    "Να παίζουμε και το 2007"
    24 Αυγούστου 2006
    Σε δηλώσεις για την κλήρωση των ομίλων του Champions League…
    «Οι ρεαλιστικοί μας στόχοι είναι το κύπελλο, το πρωτάθλημα και μια καλή πορεία στο Champions League. Θέλουμε να περάσουμε στην επόμενη φάση και κυρίως, να παίζουμε στην Ευρώπη και το 2007».

    "Θα έχουμε καλό τέλος"
    13 Σεπτεμβρίου 2006
    Μετά την εντός έδρας ήττα από τη Βαλένθια με 2-4…
    "Μένουν ακόμα 15 βαθμοί να πάρουμε. Επιμένω ότι μπορούμε να έχουμε ένα καλό τέλος στην Ευρώπη. Είπα ότι θέλω να συνεχίσω στην Ευρώπη, είτε στο Champions League, είτε στο UEFA. Δεν ξέρω τι γινόταν πριν από μένα στον Ολυμπιακό. Το γεγονός ότι έχουμε φάει 12 γκολ πρέπει να μας απασχολήσει για τον τρόπο με τον οποίο τα έχουμε δεχτεί. Είμαι απογοητευμένος που χάσαμε από δύο κόρνερ".

    "Έχουμε μεγάλη διαφορά από την ΑΕΚ"
    23 Σεπτεμβρίου 2006
    "Είχαμε το προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο και μπήκαμε με αυτοπεποίθηση στο δεύτερο. Οπωσδήποτε επηρεαστήκαμε από την αποβολή του Τζόρτζεβιτς η οποία δεν ήταν δίκαιη. Θα μπορούσε και να μην δώσει ο διαιτητής την κίτρινη κάρτα γιατί η μπάλα κυλούσε ακόμα. Δείξαμε μεγάλη θέληση για την νίκη και επίσης δείξαμε πως μπορούμε να παίξουμε καλή άμυνα".

    Και συνέχισε: "Θα μπορούσαμε να έχουμε κερδίσει και με 2-0 αφού το γκολ του Καφέ ήταν κανονικό. Γνωρίζω την ΑΕΚ και ακόμα και όταν μείναμε με δέκα, μπορούσαμε να πετύχουμε και άλλο γκολ. Οι εννέα βαθμοί διαφορά που έχουμε πλέον από την ΑΕΚ, είναι μεγάλη διαφορά. Αλλά είμαι προπονητής του Ολυμπιακού και δεν μιλάω για την ΑΕΚ. Προτιμώ να δώσω την ενέργειά μου στην ομάδα μου".

    "Καλή εμφάνιση, καλό αποτέλεσμα"
    28 Σεπτεμβρίου 2006
    Μετά τον αγώνα Σαχτάρ – Ολυμπιακού που έληξε ισόπαλος με 2-2…
    «Έγινε ένα καλό ματς. Πάντα θέλουμε τη νίκη, αλλά αν δούμε τη ροή του αγώνα και τις ευκαιρίες, τότε πήραμε ένα καλό αποτέλεσμα. Είμαστε ευχαριστημένοι και από την εμφάνιση και από το βαθμό. Ο στόχος μας είναι να μαζέψουμε όσο το δυνατόν περισσότερους βαθμούς. Μετά τον αγώνα με τη Ρόμα θα ξέρουμε που βρισκόμαστε. Έχουμε πάντως τη δυνατότητα να την κερδίσουμε και να προκριθούμε στην επόμενη φάση».

    "Και του χρόνου εδώ"
    5 Οκτωβρίου 2006
    Σε συνέντευξή του σε τηλεοπτικούς σταθμούς από τη Νορβηγία (TV2) και το Μεξικό (Azteca) μιλώντας για τη σεζόν που διανύουμε και το μέλλον του στον Ολυμπιακό…
    «Δεν ξέρω τι σκέφτονται για μένα, αυτό που με ικανοποιεί όμως είναι ότι ο σύλλογος στον οποίο εργάζομαι είναι ικανοποιημένος από τα αποτελέσματα και με αυτά που προσφέρω. Έχω τη δυνατότητα να κάνω σωστά τη δουλειά μου και αυτό είναι το σημαντικό για μένα. Ακόμα δεν έχουμε μιλήσει για την επόμενη σεζόν, καθώς όλα μπορούν να συμβούν, αν όμως είμαστε ευτυχισμένοι, γιατί να μην μείνω;»
    Σχετικά με το μέλλον του Ολυμπιακού στο φετινό Champions League…
    «Σίγουρα δεν είναι εύκολος ο όμιλος, αλλά εμείς είμαστε πολύ καλύτεροι από πέρσι. Είμαι αισιόδοξος ότι φέτος μπορούμε να πάμε καλύτερα».
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  3. #3
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    "Θέλω να βάλω τις βάσεις της επόμενης δεκαετίας"
    9 Οκτωβρίου 2006
    Σε συνέντευξή του στο «Vodaphone Live» σχετικά με τους στόχους του στον Ολυμπιακό…
    «Ο στόχος μου είναι να βελτιώσω την ομάδα και να προετοιμαστούμε για το μέλλον, γιατί βλέπουμε ότι αυτός ο Ολυμπιακός είναι στο τέλος μιας δεκαετίας. Θα πρέπει επίσης να προετοιμαστούμε ώστε οι παίκτες που αποτέλεσαν τη χρυσή γενιά αυτής της δεκαετίας να αποσυρθούν και να μπορούν τους διαδεχτούν οι νέοι παίκτες. Αυτήν ακριβώς την αλλαγή γενιάς είναι που πρέπει να προετοιμάσουμε. Θέλω να βάλω βάσεις για τον Ολυμπιακό της επόμενης δεκαετίας. Αν όλα πάνε καλά πάντως, δεν έχω πρόβλημα να μείνω στον Ολυμπιακό».
    Στην ίδια συνέντευξη: "Αν η Ρόζενμποργκ μπορεί να φτάσει σε ημιτελικό Champions League, τότε μπορεί και ο Ολυμπιακός".

    "Δεν είμαστε Καμπιονάτο"
    19 Οκτωβρίου 2006
    Μετά τον αγώνα Ολυμπιακού – Ρόμα, που έληξε 0-1 υπέρ των «Ρωμαίων»
    «Πιστεύω ότι δεν έπρεπε να χάσουμε, καθώς το πιο δίκαιο αποτέλεσμα ήταν η ισοπαλία. Το ματς ήρθε μετά από ένα μεγάλο διάστημα διακοπής και αυτό φάνηκε στην αρχή και των δύο ημιχρόνων. Για να κερδίσεις τέτοια παιχνίδια πρέπει να έχεις επτά παίκτες που να αποδώσουν πάνω από το επίπεδο της προπόνησης και αυτό σήμερα δεν συνέβη. Το ελληνικό πρωτάθλημα δεν μπορούμε σε καμία περίπτωση να το συγκρίνουμε με το Καμπιονάτο, καθώς εκεί είναι συνηθισμένοι να παίζουν δυνατά παιχνίδια κάθε εβδομάδα. Όπως είδατε, η Ρόμα δεν ήταν καλύτερη από εμάς, απλώς οι παίκτες της έχουν καλύτερη γνώση της ατομικής τεχνικής από μικρή ηλικία. Πάντως, σαν προπονητής πρέπει να βλέπων μπροστά παρότι χάσαμε, βλέπω βελτίωση της ομάδας, αλλά και των παικτών που έρχονται από πίσω».
    Σχετικά με το αν πιστεύει ακόμα ότι ο Ολυμπιακός είναι 200% καλύτερος από πέρσι…
    «Όταν έκανα εκείνη δήλωση, μετά την προετοιμασία, ήμασταν όντως καλύτεροι. Μετά ήρθαν οι τραυματισμοί και οι παίκτες, όταν επέστρεψαν, δεν ήταν πια στην ίδια κατάσταση».

    "Δεν μπορούσε ο Ριβάλντο"
    20 Οκτωβρίου 2006
    Σε συνέντευξή τον στην εφημερίδα «Goal» σχετικά με την αντικατάσταση του Ριβάλντο στον αγώνα με τα Ρόμα…
    «Έβλεπα ότι δεν μπορούσε να βοηθήσει. Ήταν εκτός αγώνων για κάποιο διάστημα και δεν είχε ρυθμό. Επειδή όμως είναι μεγάλος παίκτης, αποφάσισα να τον κρατήσω στο ματς γιατί μπορούσε να βοηθήσει ακόμα και με μία ενέργεια. Στο τέλος όμως τον έκανα αλλαγή γιατί δεν μπορούσε. Έχανε συνεχώς την μπάλα και μάλιστα ήταν σε κακή κατάσταση. Είχα σκεφτεί να τον αλλάξω από το ημίχρονο».

    "Όπως με τον Ατρόμητο"
    22 Οκτωβρίου 2006
    Σε συνέντευξη Τύπου πριν τον αγώνα με τη Ρόμα, αναφερόμενος στο αγωνιστικό πρόσωπο που επιθυμεί να δείξει ο Ολυμπιακός…
    «Αρκεί να παίξουμε όπως με τον Ατρόμητο, γιατί αν δημιουργήσουμε τόσες ευκαιρίες θα νικήσουμε. Αναφορικά με τη συνέχεια στην Ευρώπη, θα ξέρουμε μετά το παιχνίδι. Θα πάρουμε ό,τι μπορούμε και αυτό μπορεί να σημαίνει τρεις, έναν ή μηδέν βαθμούς. Αν νικήσουμε όμως, όλα είναι ανοικτά».

    "Αν δε μπορείτε, παίξτε σκάκι"
    23 Οκτωβρίου 2006
    Μιλώντας προς τους παίκτες: "Το ποδόσφαιρο είναι ομαδικό άθλημα. Όποιος δε μπορεί, ας πάει να παίξει σκάκι".

    "Ο παλιός καλός Ρίμπο"
    28 Οκτωβρίου 2006
    Μετά τον αγώνα Ολυμπιακού – Εργοτέλη που έληξε με 1-0 υπέρ του Ολυμπιακού με σκόρερ τον Ριβάλντο…
    «Ο Ριβάλντο επέστρεψε στα φυσιολογικά επίπεδα απόδοσης του. Τώρα έχουμε και πάλι ένα μεγάλο όπλο στην ομάδα μας. Είναι ο παλιός καλός Ριβάλντο».

    "Οι Έλληνες είναι τεμπέληδες"
    31 Οκτωβρίου 2006
    Σε συνέντευξή του στο νορβηγικό περιοδικό “Footballtips” αναφερόμενος στην προτίμησή του σε ξένους ποδοσφαιριστές…
    «Οι Έλληνες ποδοσφαιριστές είναι πολύ καλοί σε τεχνικό επίπεδο και στον τομέα της φυσικής κατάστασης, όμως είναι τεμπέληδες. Για το λόγο αυτό, εγώ πήρα ποδοσφαιριστές από το εξωτερικό που έχουν όρεξη για σκληρή προπόνηση».
    Σχετικά με τη θητεία του στον Ολυμπιακό…
    «Είμαι 1,5 χρόνο στην ομάδα και το διάστημα αυτό είναι πολύ μεγάλο για τα δεδομένα του Ολυμπιακού. Αν είσαι στον Ολυμπιακό για ένα χρόνο, είναι καλά. Αν είσαι για δύο χρόνια, είναι εξαιρετικά»
    Σχετικά με την ευρωπαϊκή πορεία της ομάδας…
    «Αν πάρουμε την Τρίτη θέση στον όμιλό μας και συνεχίσουμε στο UEFA, ο κόσμος θα είναι ευχαριστημένος. Εξάλλου είμαστε «φρέσκοι» ακόμα σ’ αυτό το επίπεδο. Μην ξεχνάτε πόσα χρόνια έκανε να πετύχει ι Ρόζεμποργκ».

    "Θα κλείσουμε τα στόματα"
    3 Νοεμβρίου 2006
    Σε δηλώσεις του στον νορβηγικό ραδιοφωνικό σταθμό, «Radio 1», σχετικά με το επικείμενο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό…
    «Ο αγώνας με τον Παναθηναϊκό είναι ένα πραγματικό ντέρμπι. Μέχρι τώρα έχω πέντε στα πέντε στα ντέρμπι στην Ελλάδα και φιλοδοξώ να πετύχω μία ακόμη νίκη. Ο Ολυμπιακός παίζει πάντα για τη νίκη. Οι παίκτες της ομάδας είναι πεισματάρηδες και θα πάρουν τη νίκη για να «κλείσουν στόματα». Διότι και αυτοί, όπως κι εγώ, άκουσαν πολλά».

    "Κανείς δεν άξιζε να χάσει"
    5 Νοεμβρίου 2006
    Μετά τον αγώνα Παναθηναϊκού – Ολυμπιακού, που έληξε με 1-0 υπέρ του Παναθηναϊκού…
    «Κανείς δεν άξιζε να χάσει σήμερα κα είναι σημαντικό ότι η ομάδα που χάνει, χάνει από ένα αυτογκόλ. Ο αγώνας έπρεπε να λήξει 0-0. Φυσικά και δεν είμαι ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα, αλλά ήμασταν άτυχοι. Τα πάντα στο παιχνίδι εξαρτώνται από τους 11 που είναι μέσα στο γήπεδο. Πρέπει να καταλάβουμε ότι είναι άνθρωπο και όχι ρομπότ».

    +1
    Αντί επιλόγου: Η δήλωση του Σωκράτη Κόκκαλη στις 28 Απριλίου 2006

    "Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τον Τροντ Σόλιντ, γιατί παράγει έργο. Είναι κάτι που βλέπω για πρώτη φορά, όσα χρόνια είμαι πρόεδρος του Ολυμπιακού".

    Βασίλης Παπανδρέου

    αίντε βρε.... και του χρόνου σε τελικό CH.L.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  4. #4
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    γκανταλφ...

    εγω που ξερεις πανω κατω πως σκεφτομαι και μιλαω, δεν καταλαβα 1.γιατι εκανες αυτη την παραθεση και 2.δεν καταλαβα γιατι ολες αυτες οι δηλωσεις του σολιντ θεωρουντε μαργαριταρια....ειλικρινα σου μιλαω δεν καταλαβα....

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #5
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Διάβασε τες.. .... και φέρτες σε αντιπαράθεση, σε κάθε χρονικό διάστημα ...

    Δηλαδή πέρισυ τέτοιο καιρό με αυτές φέτος ή ακόμα και μεταξύ τους στο ίδιο χρονικό διάστημα...

    Θες βοήθεια;..οκ

    Δεν μας σταματά κανείς στο Καραϊσκάκη"
    4 Αυγούστου 2006
    Μετά το φιλικό με τη Σοσιεδάδ (5-1)
    "Είμαστε καλύτεροι από πέρσι, όμως ακόμα είμαστε στην προετοιμασία. Αν ο κόσμος συνεχίσει να βοηθά την ομάδα με τον ίδιο τρόπο, δύσκολα θα υπάρχει αντίπαλός που θα μας σταματήσει στο Καραϊσκάκη
    Δες σήμερα τι γίνεται και πόσες νίκες μετράτε εντός στο CH.L μετά απο αυτή την κουβέντα. Μήπως καμία;


    "200% καλύτεροι από πέρσι"
    1 Αυγούστου 2006
    Επιστρέφοντας από το Ζέεφελντ, όπου ολοκληρώθηκε το πρώτο στάδιο της προετοιμασίας…
    «Είμαστε 200% καλύτεροι από πέρυσι. Έχουμε ακόμα τρεις εβδομάδες προετοιμασίας».
    Κατα γενική δική σας ομολογία , η ομάδα του ΟΣΦΠ δεν βλέπεται σε σύγκριση με πέρισυ.


    "Δώστε μου ένα μήνα και θα δείτε ποιος είναι ο Ολυμπιακός"
    15 Σεπτεμβρίου 2005
    Μετά την πρεμιέρα με τη Ρόζενμποργκ: "Έχουμε ακόμα 15 βαθμούς να πάρουμε. Δώστε μου ένα μήνα και θα δείτε ποιος είναι ο Ολυμπιακός.
    "Θα έχουμε καλό τέλος"
    13 Σεπτεμβρίου 2006
    Μετά την εντός έδρας ήττα από τη Βαλένθια με 2-4…
    "Μένουν ακόμα 15 βαθμοί να πάρουμε. Επιμένω ότι μπορούμε να έχουμε ένα καλό τέλος στην Ευρώπη. Είπα ότι θέλω να συνεχίσω στην Ευρώπη, είτε στο Champions League, είτε στο UEFA
    Αυτοί οι 15 βαθμοί πρέπει να του έχουν γίνει "μαράζι" κάθε χρονιά στο CH.L. Επίσης αν δεν κάνω λάθος απο τις 15.9.05 μέχρι και τις 13.9.06 είναι ενας χρόνος και οχι μήνας. Εκτός και αν έγινε λάθος στην μετάφραση.

    Για να μην μιλήσω για αυτά που λέει για Ρίμπο (μεγάλος παίκτης - κουρασμένος παίκτης) ,Καστίγιο (έξω απο την ομάδα... πίεση προέδρου... μέσα στην ομάδα),
    Τελικό CH.L (αλήθεια πόσο σοβαρός είναι για να υποστηρίζει και αυτός κάτι τέτοιο; )


    Μην διαβάζεις αποσπασματικά... δες το σαν σύνολο και άρχισε τις συγκρίσεις στις ίδιες τους τις δηλώσεις σε διαφορετικά χρονικά διαστήματα...

    Κόλησε και αυτος την "Τσουκαλάδικη ασθένεια"... Μάλιστα κύριε Πρόεδρε... Οχι κύριε Πρόεδρε...κωλοτούμπα κύριε Πρόεδρε... Γιατί με βαράτε; Οτι λέει ο Πρόεδρος έκανα!!


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  6. #6
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    ναι ρε γκανταλφ...συμφωνοι αλλα....για πες μας τι διαφορετικο θα επρεπε να πει σε μια συνεντευξη τυπου???

    κυριοι εγω ζητησα παιχτες και ο προεδρος μου αγορασε παιδια φιστικια?
    κυριοι η ομαδα ειναι για το πεος,μην ερθετε να την παρακολουθησεται???
    ριμπο....?ποιος τον γαμει????

    να σου θυμισω οτι οταν ο κατανετς μιλησε για ψυχωση πηρε ποδι πριν καταλαβει τι και πως!!!
    και σε τελικη αναλυση ποιος προπονητης ελληνικης ομαδας εχει κανει κατι διαφορετικο χωρις επιπτωσεις????

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #7
    εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω γιατι ασχολειστε συνεχεια με τον ολυμπιακο, τι ειπε, ποιος ειπε, γιατι το ειπε, τι εκανε και τι δεν εκανε...

    ρε χαλαρωστε λιγο...

    τοσο μεγαλη πικρα πια εχετε φαει?

    ξερω, ξερω εχει πονεσει πολυ αλλα ολοι ρε γ@μωτο με τον ολυμπιακο να ασχολουνται, πια...

    λες και δεν υπαρχουν αλλες ομαδες...

  8. #8
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    kalant, Trooper... το είπα και πριν.. γιατί μας ρωτάτε όταν σας κράζουμε... γιατί στις παραπάνω δηλώσεις θυμηθείτε πόσοι απο τους κόκκινους οπαδούς, μίλησαν για υπερομάδα και απαξίωσαν τις υπόλοιπες ομάδες του Ελληνικού πρωταθλήματος , όπου θεώρησαν εαυτούς υπεράνω.

    Γιατί κάποιες στιγμές ξεφεύγετε και μας τα δείχνετε και εμάς σαν πειστήρια (είμαστε 200% καλύτεροι απο πέρισυ) και αρχίζετε τα "τραγούδια" περί κατακτημένων τίτλων κτλ.

    Και γιατί στην τελική , είναι οτι το καλύτερο να πικάρεις ενα γαύρο που ακόμα τρέφει τον εαυτό του με ψέματα(οχι εσάς!) και διαμαρτύρεται όταν χάνει δίκαια απο άλλους (δεν μιλώ για το προχθεσινό derby).

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  9. #9
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    ααααα για πικαρισμα το κανεις....

    ε καλα τοτε κανε οτι θελεις...εμενα προσωπικα δε με αγγιζουνε...
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #10
    συμφωνω και καλα κανεις, αλλωστε στις διαμαχες ειμαστε...

    απλα μου κανει εντυπωση οτι μπαινουν καποιοι στην διαδικασια να ψαξουν και να βρουν διαφορα για να πουν τι?

    οταν θες να αντιπαρατεθεις μπορεις να το κανεις και με μια πολυ απλη φραση, σιγα πχ, αν ηθελα εγω να την πω στους παναθηκαικους, μην πηγαινα να βρω τα αποτελεσματα σε διαφορα παιχνιδια και να του τα κανω copy - paste στο μοτο...

    θυμαμαι εναν αλλο εδω στο μοτο που ειχε βρει και ειχε βαλει ολα τα αποτελεσματα του ολυμπιακου στην ευρωπη, ελεος ρε παιδια...

    καμια πιο σοβαρη δουλεια δεν εχετε να κανετε?

  11. #11
    :a019: :a019: :a019: :a019: :a019:


    ΕΑΝ ΔΕ ΤΑ ΑΝΤΕΓΡΑΨΕΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ...

    ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ....

    ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΟΚΚΙΝΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑ ΚΟΚΑΛΛΑΚΙΑ ΝΑ ΣΕ ΚΥΝΗΓΑΝΕ????

    ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΕΙ.....
    Humans beings that leave from this the world are not lost, when we continue to honouring and loving them.
    We contribute therefore also at some way in their unending survival, in their floruit, with our effort becomes always perceptible, live around us their presence.

  12. #12
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από oiko1979
    ΕΑΝ ΔΕ ΤΑ ΑΝΤΕΓΡΑΨΕΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ...

    ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ...
    Καλά δεν βλέπεις; Από sportime.gr λέει στην αρχη!

    Πάντως ρε oiko είσαι ανέκδοτο,γελάω πολύ όταν σε διαβάζω..:rotflmao: :rotflmao:

    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  13. #13
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    συμφωνω και καλα κανεις, αλλωστε στις διαμαχες ειμαστε...

    απλα μου κανει εντυπωση οτι μπαινουν καποιοι στην διαδικασια να ψαξουν και να βρουν διαφορα για να πουν τι?

    οταν θες να αντιπαρατεθεις μπορεις να το κανεις και με μια πολυ απλη φραση, σιγα πχ, αν ηθελα εγω να την πω στους παναθηκαικους, μην πηγαινα να βρω τα αποτελεσματα σε διαφορα παιχνιδια και να του τα κανω copy - paste στο μοτο...

    θυμαμαι εναν αλλο εδω στο μοτο που ειχε βρει και ειχε βαλει ολα τα αποτελεσματα του ολυμπιακου στην ευρωπη, ελεος ρε παιδια...

    καμια πιο σοβαρη δουλεια δεν εχετε να κανετε?
    Εγω ημουν !!!

    Ειχα διαφορες με αυτον που βαζει τα μαργαριταρια !!


  14. #14
    ξερεις απο vespa;;;; Το avatar του/της Θ.Β_750z
    Εγγραφή
    07/10/2006
    Μηνύματα
    10
    Η πιο ωραια δηλωση που εχει γινει ποτε σε.....μικροφωνο!!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	119 (169 x 215).jpg 
Προβολές:	81 
Μέγεθος:	14,9 KB 
ID:	68907
    καρατε λεγεται και ειναι απλο...............

  15. #15
    ξερεις απο vespa;;;; Το avatar του/της Θ.Β_750z
    Εγγραφή
    07/10/2006
    Μηνύματα
    10
    ......αλλα οχι,ξεχαστηκα,κανετε και αλλου δηλωσεις εσεις...





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	stickers039 (183 x 198).jpg 
Προβολές:	81 
Μέγεθος:	18,7 KB 
ID:	68909
    καρατε λεγεται και ειναι απλο...............

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2007, 09:35
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2007, 10:39
  3. foto μηχανης cbr rr ...που εκλαπη απο την Μεταμορφωση
    από r1__chris στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2007, 00:02
  4. Ποιοι ειναι αυτοι που περνανε απο...
    από el_hymador στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2007, 20:28
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2003, 14:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF