Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 71

Θέμα: ...bmw F800st....

  1. #31
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Ειναι ισως ο οικονομικότερος κινητήρας στην αγορά, αυτό που περιγράφεις ειναι το αντίτιμο.

    Εμένε μου αρέσει που ο άνθρωπος εμεινε ποιός ξέρει πόσο καιρό χωρίς μοτο, εκτος αν του εδωσαν αλλη που πολύ αμφιβάλλω, αλλάχτηκε σχεδόν όλη η μοτοσυκλέτα σταδιακά, εκτός πλαισίου και τροχων, και ειναι πολύ ευχαριστημένος απο την ποιότητα κατασκευής...

    Οταν βγαζει ανακοίνωση η BMW οτι εχουν προβλήματα ποιοτικού ελέγχου λόγω αυκημένων πωλήσεων, βρωμάει η δουλειά και δεν το εχουν παρει χαμπάρι.
    Η BMW ανέκαθεν πούλαγε αξιοπιστία και image, τωρα πια εχει μείνει μόνο το 2ο και θα πρεπει να κανουν κατι και γρήγορα.
    Δεν επιτρεπεται να μενουν στο δρομο τα BMW, ειναι απαράδεκτο.
    Να τα φτιάχνουν σωστά απο την αρχή, κι οχι στην πλάτη του πελάτη.
    + 600 υπογραφές (απο την χόνΔα μου, όχι τη μπεμπέ )

  2. #32
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Δεν επιτρεπεται να μενουν στο δρομο τα BMW, ειναι απαράδεκτο.
    Ασε μας ρε φίλε τώρα :rotflmao:
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #33
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Ασε μας ρε φίλε τώρα :rotflmao:
    Εσυ τι μιλάς που θεωρείτε εσυ κι η παρέα σου οριακό αριθμό τα 50.000 χλμ.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  4. #34
    Συμμορίτης Το avatar του/της Ferro
    Εγγραφή
    14/12/2009
    Μηνύματα
    42
    Παρακαλείται ο Dr KC να περάσει από την παρακάτω διεύθυνση και να παραλάβει την αμοιβή του
    Ζέππου 33 Γλυφάδα






  5. #35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

    Εμένε μου αρέσει που ο άνθρωπος εμεινε ποιός ξέρει πόσο καιρό χωρίς μοτο, εκτος αν του εδωσαν αλλη που πολύ αμφιβάλλω, αλλάχτηκε σχεδόν όλη η μοτοσυκλέτα σταδιακά, εκτός πλαισίου και τροχων, και ειναι πολύ ευχαριστημένος απο την ποιότητα κατασκευής...
    Αρχηγέ μου εσύ τι θα έκανες στη θέση μου;
    Αν μετά από ένα χρόνο σου έφτιαχναν το μηχανάκι από την αρχή τσάμπα θα έλεγες ΟΧΙ;

    Από τότε λοιπόν, το μηχανάκι δεν έβγαλε κανένα πρόβλημα. Οπότε θεωρώ ότι είναι ποιοτικότατο……τι δε καταλαβαίνεις;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ferro
    Παρακαλείται ο Dr KC να περάσει από την παρακάτω διεύθυνση και να παραλάβει την αμοιβή του
    Ζέππου 33 Γλυφάδα
    Ρε συ Ferro εσύ που την ξέρεις την BMW Hellas, τα παίρνεις και εσύ από εκεί; Σοβαρέψου……!!!!

    Πέρα της πλάκας, η μηχανή είναι μια καθαρά υποκειμενική υπόθεση. Δεν ανακαλώ τίποτα από όσα έγραψα πριν. Τη μηχανή την ευχαριστιέμαι καθημερινά και δεν έχει προκαλέσει κάτι τα τελευταία 2 χρόνια (σχεδόν 20000χλμ). Οπότε για εμένα το θέμα είναι λήξαν.

    Αυτό που μου κάνει βέβαια εντύπωση είναι ότι δεν έχω ακούσει ποτέ σε forum να έχει κανείς πρόβλημα με γιαπωνέζικο…..αυτά δε παθαίνουν τί
    Άντε και καλό δρόμο!

  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr.KC
    Αυτό που μου κάνει βέβαια εντύπωση είναι ότι δεν έχω ακούσει ποτέ σε forum να έχει κανείς πρόβλημα με γιαπωνέζικο…..αυτά δε παθαίνουν τί
    Εχουν αξιόπιστα μοτέρ, γιαυτό. :rotflmao: :rotflmao:
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zukikanas
    file mou kai apo 10 meries na kopsi to plesio ego pali suzuki tha eperna giati suzuki simeni axiopista moter opote oti kai na les ego ta akouo verese
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #37
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    παιδια το GS1200 εχει φρενα με υποβοηθηση...

    τωρα αμα το αλλαξαν στο τελευταιο facelift, που εγινε πριν 2 χρονια, δε ξερω...
    Τα φρένα με υποβοήθηση (assisted ABS) τα έκοψε η BMW το 2007.

  8. #38
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr.KC
    Αρχηγέ μου εσύ τι θα έκανες στη θέση μου;
    Αν μετά από ένα χρόνο σου έφτιαχναν το μηχανάκι από την αρχή τσάμπα θα έλεγες ΟΧΙ;

    Από τότε λοιπόν, το μηχανάκι δεν έβγαλε κανένα πρόβλημα. Οπότε θεωρώ ότι είναι ποιοτικότατο……τι δε καταλαβαίνεις;

    Πέρα της πλάκας, η μηχανή είναι μια καθαρά υποκειμενική υπόθεση. Δεν ανακαλώ τίποτα από όσα έγραψα πριν. Τη μηχανή την ευχαριστιέμαι καθημερινά και δεν έχει προκαλέσει κάτι τα τελευταία 2 χρόνια (σχεδόν 20000χλμ). Οπότε για εμένα το θέμα είναι λήξαν.

    Αυτό που μου κάνει βέβαια εντύπωση είναι ότι δεν έχω ακούσει ποτέ σε forum να έχει κανείς πρόβλημα με γιαπωνέζικο…..αυτά δε παθαίνουν τί
    Ας συνοψίσουμε λοιπόν.

    Αγόρασες μια καινούρια μοτοσυκλέτα BMW και σε 8000χλμ που τα έκανες σε διάστημα ενός έτους, ειχες τα εξης θέματα:

    'Μέχρι τα 8000χλμ είχα αρκετά θέματα με την μηχανή όπως μια σειρά ανακλήσεων, αλλαγή ρεζερβουάρ, αλλαγή καμπάνας και αλλαγή μοτέρ. Οφείλω να παραδεχθώ ότι όλα τα ζητήματα λυθήκαν άμεσα ή καλύτερα σχεδόν άμεσα από την BMW χωρίς κανένα κόστος η επιβάρυνση, πέρα του χρόνου παραμονής στο συνεργείο και φυσικά την κακή ψυχολογία που προκαλεί όλη αυτή η τριβή.'

    Απο τότε που επισκευάστηκε πλήρως εκανες αλλες 20.000 χλμ (συνολο 28000) και θεωρείς οτι η ποιότητα κατασκευής είναι κορυφαία, και με ρωτας κιόλας τι δεν καταλαβαίνω.

    I rest my case

    Ρωτας επίσης τι θα έκανα εγω.
    Τι θα έκανα εγω ειναι άλλη υπόθεση γιατί ποτέ δεν θα αγόραζα καινούριο BMW, εχω 2 ενα του 57 κι ενα του 75 και αυτα μπορω να πω οτι εχουν πραγματικά φανταστική ποιότητα κατασκευής ενω το δικό σου ηταν μάπα και το φτιαχνανε στην πορεία.
    Αν παρ ελπίδα μου το χαρίζανε θα το πούλαγα, αν δεν πουλιόταν με τίποτα και μου εμενε στα χερια όπως το δικό σου θα απαιτούσα τα χρήματα πίσω, θα το έστελνα πακέτο στην Γερμανία να μου το κάνουν ανταλλαγή με R100GS που μ αρέσει, η θα το πήγαινα με το τρειλερ μπροστά στο κτίριο της BMW στο Munchen, ξερεις αυτο με τις 3 στήλες, και θα το έκαιγα για διαμαρτυρία για την κατάντια της BMW.
    Εχω κι άλλες ιδέες αλλά καλύτερα να σταματήσω εδω...

    Mη με παρεξηγείς, την αγαπάω την BMW, σε BMW εμαθα να οδηγαω με ταχύτητες το 1980 και το εχω ακόμα και δουλευει τέλεια μετα απο απειρα χιλιόμετρα, γι αυτό νευριάζω.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #39
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    έτσι ακριβώς.


  10. #40
    Συμμορίτης Το avatar του/της Ferro
    Εγγραφή
    14/12/2009
    Μηνύματα
    42
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr.KC

    Ρε συ Ferro εσύ που την ξέρεις την BMW Hellas, τα παίρνεις και εσύ από εκεί; Σοβαρέψου

    Εμένα φίλτατε μου αρέσει η μοτοσυκλέτα μου και την αγαπάω αλλά δεν μπαίνω ποτέ στον κόπο ούτε να τη δικαιολογήσω ούτε να γράψω πόσο καλή είναι ούτε να γλύψω την εταιρεία που μου πούλησε μιά μπούρδα και μετά σιγά σιγά μου την έφτιαξε.
    Γενικά οι μπεμβεδάκηδες έχετε μιά έφεση να θεοποιείτε τα σίδερα που αγοράσατε λες και πιάσατε το παπά απ' τα αρχ....
    Μάλλον άλλοι πρέπει να σοβαρευτούν και να πατήσουν στη γή, ένα ταπεινό Bandit 650 έχω αγορασμένο έξι χιλιάρικα με ABS που δυό χρόνια τώρα ούτε έχει σκουριάσει κι ας το τρώει το πεζοδρόμιο μέρα νύχτα και ούτε έχει ζητήσει τίποτα πέραν των αναλωσίμων του.
    Συγγνώμη που τάραξα την αυτού μοτοσυκλετιστική μεγαλειότητα της BMW




  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

    Ρωτας επίσης τι θα έκανα εγω.
    Τι θα έκανα εγω ειναι άλλη υπόθεση γιατί ποτέ δεν θα αγόραζα καινούριο BMW
    Καλά κρασία!!!
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

    ..εχω 2 ενα του 57 κι ενα του 75 και αυτα μπορω να πω οτι εχουν πραγματικά φανταστική ποιότητα κατασκευής ενω το δικό σου ηταν μάπα και το φτιαχνανε στην πορεία.
    ΟΚ
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

    Αν παρ ελπίδα μου το χαρίζανε θα το πούλαγα, αν δεν πουλιόταν με τίποτα και μου εμενε στα χερια όπως το δικό σου θα απαιτούσα τα χρήματα πίσω, θα το έστελνα πακέτο στην Γερμανία να μου το κάνουν ανταλλαγή με R100GS που μ αρέσει, η θα το πήγαινα με το τρειλερ μπροστά στο κτίριο της BMW στο Munchen, ξερεις αυτο με τις 3 στήλες, και θα το έκαιγα για διαμαρτυρία για την κατάντια της BMW.
    Βέβαια παίζει και το πιο απλό σενάριο, περιμένεις 2 μήνες (Τόσο έμεινε η μηχανή στο συνεργείο για την αλλαγή της καμπάνας και του μοτέρ) διότι τόσο χρειάστηκε για να έρθει το μοτέρ και να κομπλαριστεί στη μηχανή. Το ότι αυτό έγινε στο δικό μου μηχανάκι, αυτό δε σημαίνει ότι όλα τα F800 είναι μάπα και ότι η BMW είναι εταιρεία για τα μπάζα.

    Έχω την αίσθηση ότι δεν έχεις μπλεχτεί ποτέ με εξώδικα εταιρειών κτλ……ΔΕ ΒΓΑΖΕΙΣ ΠΟΤΕ ΑΚΡΗ ΕΛΛΗΝΑΡΑ ΜΟΥ!!!!
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

    Εχω κι άλλες ιδέες αλλά καλύτερα να σταματήσω εδω...
    Καλά άσε τις άλλες ιδέες, γιατί αν τις διαβάσει κανένας γιατρός θα σε κλείσει σε ψυχιατρική κλινική κατευθείαν. Τα πράματα δεν είναι τόσο απλά. Στην ηλικία σου θα έπρεπε να τα βλέπεις στην ουσία τα πράματα. Και η ουσία δεν είναι να βάλεις φωτιά στη Γερμανία. Η ουσία είναι να φτιαχτεί το μηχανάκι σου. Για να επιστραφούν τα χρήματα θα πρέπει να κινηθείς δικαστικά (…απλά ξέχνα το), και για να αντικατασταθεί το πρωιών εξ ολοκλήρου θα πρέπει να βγάλει την ίδια ζημιά 2 φορές όσο είναι εντός εγγύησης.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

    Mη με παρεξηγείς, την αγαπάω την BMW, σε BMW εμαθα να οδηγαω με ταχύτητες το 1980 και το εχω ακόμα και δουλευει τέλεια μετα απο απειρα χιλιόμετρα, γι αυτό νευριάζω.
    Τι να πω ρε φίλε. Εγώ ούτε την αγαπώ ούτε την μισό τη BMW. Απλά μου άρεσε πολύ αυτό το μηχανάκι και το πείρα. Το συγκεκριμένο πρωιών που αγόρασα βγήκε ελαττωματικό και η BMW έκανε αυτό που έπρεπε για να αποκαταστήσει το πρόβλημα και να ικανοποίηση τον πελάτη της. Εγώ απλά ακολούθησα την κανονική διαδικασία και αυτή εκάναν την δουλειά τους…μου έφτιαξαν τη μηχανή, μου έδωσαν extra εγγύηση και κάποια καλά δώρα …END OF STORY….και όλα όμορφα και ωραία.

    Εγώ απλά μοιράστηκα κάτι με εσάς και πέσατε να με φάτε. Ούτε δικό σας να ήταν το μηχανάκι δηλαδη.
    Άντε και καλό δρόμο!

  12. #42
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ferro
    Εμένα φίλτατε μου αρέσει η μοτοσυκλέτα μου και την αγαπάω αλλά δεν μπαίνω ποτέ στον κόπο ούτε να τη δικαιολογήσω ούτε να γράψω πόσο καλή είναι ούτε να γλύψω την εταιρεία που μου πούλησε μιά μπούρδα και μετά σιγά σιγά μου την έφτιαξε.
    Καλά για το Bandit εδώ που τα λέμε δεν έχεις να γράψεις και πολλά. Τίμιο μηχανάκι….μέχρι εκεί.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ferro
    Γενικά οι μπεμβεδάκηδες έχετε μιά έφεση να θεοποιείτε τα σίδερα που αγοράσατε λες και πιάσατε το παπά απ' τα αρχ....
    [/B]
    Αυτό είναι αλήθεια. Αλλά και οι Γιαπωνέζοι έχετε μιζέρια μέσα σας…..!!! Δεν είναι όμορφο αυτό όμως; Υπάρχει πάντα διαφορά για να βρισκόμαστε σε λόγια συνέχεια. Αυτή είναι η ομορφιά της μοτοσικλετιστής κοινωνίας.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ferro
    Μάλλον άλλοι πρέπει να σοβαρευτούν και να πατήσουν στη γή, ένα ταπεινό Bandit 650 έχω αγορασμένο έξι χιλιάρικα με ABS που δυό χρόνια τώρα ούτε έχει σκουριάσει κι ας το τρώει το πεζοδρόμιο μέρα νύχτα και ούτε έχει ζητήσει τίποτα πέραν των αναλωσίμων του.
    [/B]
    Χα χα χα….ρε σεις, το πήρατε πολύ σοβαρά το θέμα. Και μένα το μηχανάκι μια χαρά είναι. Δε χαλάει κάθε 15 μέρες. Και εμένα δεν έχει σκουριάσει, το τρώει το πεζοδρόμιο μέρα και νύχτα και μετά την επισκευή δεν έχει ζητήσει τίποτα πέρα των αναλωσίμων εδώ και 2 χρόνια. Απλά εσένα είναι Suzuki και εμένα BMW. Και τα δυο έχουν 2 ρόδες, ένα τιμόνι, ένα mini fairing και μπορούν να σε πάνε παντού.

    Είχα και άλλα μηχανάκια πριν που δεν ήταν BMW και ξέρω. Τώρα τα περί μπεμβεδάκιας κτλ…..αυτά τα λες εσύ ρε φίλε. Μιλάς λες και κάνουμε παρέα χρόνια και με ξέρεις προσωπικά. Ρε φίλε πας καλά;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ferro
    Συγγνώμη που τάραξα την αυτού μοτοσυκλετιστική μεγαλειότητα της BMW
    [/B]
    Καλά φίλε για θεραπεία είσαι και εσύ. Δεν έχω μετοχές στη BMW!!!!
    Άντε και καλό δρόμο!

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VALES
    Εγγραφή
    16/02/2009
    Μηνύματα
    1.059
    Χαλάρωσε λίγο...το αγροτικό σου κάνεις και στέλνεις αβέρτα κόσμο για θεραπεία ?
    Αλήθεια, εσύ έχεις καμιά υπογραφή που να λέει ότι δεν την χρειάζεσαι ?

  14. #44
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832

  15. #45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
    Χαλάρωσε λίγο...το αγροτικό σου κάνεις και στέλνεις αβέρτα κόσμο για θεραπεία ?
    Εσύ γιατί μου θίχτηκες τώρα; Του ΙΚΑ είσαι και δε θέλεις να γράφεις συνταγές;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
    Αλήθεια, εσύ έχεις καμιά υπογραφή που να λέει ότι δεν την χρειάζεσαι ? [/B]
    Έχω. Αλλά πέραν τούτου δεν είμαι εγώ αυτός που έγραψε ότι:

    1. Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο πρέπει να πάρεις R100GS.
    2. Να μη πάρεις ποτέ καινούρια BMW.
    3. ‘Όλα η σειρά F είναι σούπα, μάπα….κτλ
    4. Αν χαλάσει το μηχανάκι πρέπει να διαδηλώσεις έξω από την αντιπροσωπία…(Τιιι νούμερο…βλέπε διαφήμιση).
    5. Ότι είμαι ερωτευμένος με τα σίδερα του BMW μου.
    6. Σύνδρομο «Ο Βασιλακης Καϊλας και οι BMWδάκιδες»


    Παίδες ξεκολλάτε. Όλα τα μηχανάκια έχουν θετικά και αρνητικά. Όπως και όλες οι αντιπροσωπίες. Ο εφιάλτης κάθε εταιρείας είναι οι αστοχίες. Το πρόβλημα υπάρχει μόνο όταν η εταιρεία δεν αναγνωρίζει την αστοχία. Όλα τα άλλα λύνονται.

    Πολύ το κουράσαμε όμως.
    Άντε και καλό δρόμο!

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF