Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 71

Θέμα: ...bmw F800st....

  1. #1
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832

    ...bmw F800st....


  2. #2
    Καλό teaserάκι

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #3
    Ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να αναφέρω και τις δικές μου παρατηρήσεις για την απόδοση της F 800 ST. Είναι οι πρώτες εντυπώσεις, καθώς μόλις πέρασα τα 2.000 χιλ. και τώρα αρχίζω να την ξεκατινιάζω...
    Χρήσιμο στην αρχή θα ήταν να αναφέρω το σωματότυπό μου για να είναι συγκρίσιμα και μετρήσιμα τα λεγόμενά μου. Λοιπόν είμαι 1,70 m ύψος και 70 κιλά βάρος.
    Πάμε για μια βόλτα που έχει μέσα εθνική, στροφές σε βουνό, επαρχιακό δρόμο με γραφικά χωριουδάκια με παππούδες και γριές να διασχίζουν τον δρόμο...
    Πρώτη κίνηση, κλειδί, μίζα και... ο ήχος από τον κινητήρα... η συμφωνική της Βιέννης ανάμεσα στα πόδια σας... αυτή δεν είναι μοτοσικλέτα, πριμαντόνα είναι!
    Το αριστερό πόδι πιέζει τον μοχλό των ταχυτήτων... γνωστός ο ήχος, αν δεν τον έκανε θα πίστευα ότι με κοροϊδέψανε και δεν μου πούλησαν BMW...
    Το δεξί χέρι χαϊδεύει απαλά το κριπ και... φύγαμε!
    Η καμπάνα χτυπά σε κάθε αλλαγή της ταχύτητας είτε αυτή ανεβαίνει είτε κατεβαίνει...
    Ο δείκτης του κοντέρ είναι στα 120 και δεν έχω ακόμα καταλάβει ότι έχω αφήσει τον καναπέ του σπιτιού μου και είμαι πάνω σε μοτοσικλέτα!
    Ήδη είμαι στα 160 και η άνεση και σταθερότητα είναι πάρα πολύ καλές!
    180, χαλλλαρά! Κανείς από τους δυο μας δεν έχει ζοριστεί ακόμα. Η μηχανή πάει σαν τρένο και ‘γω μες την καλή χαρά...
    Τα 200 έρχονται σχετικά εύκολα, για τη μοτοσικλέτα, γιατί για μένα αρχίζουν τα δύσκολα... Φυσάει πολύ εδώ πάνω... η ζελατίνα του κράνους μου έχει κολλήσει στη μύτη μου (που αντικειμενικά είναι μικρή), έχω χώσει τη μούρη μου στα όργανα ελέγχου και τα αφτιά μου βουίζουν από τον αέρα.
    220 και γίνεται ο χαμός... ανεμοδαρμένα ύψη!!! σας θυμίζω ότι είμαι μια σπιθαμή άνθρωπος (1,70) δεν θέλω να σκέφτομαι τι τραβάνε οι ψιλότεροι. Ίσως, αν η ζελατίνα ήταν 3 με 5 μοίρες πιο όρθια τα πράγματα να ήταν πολύ καλλίτερα.
    Όλα καλά μέχρι εδώ, η μηχανή κινείται και μάλιστα άνετα, γρήγορα και σταθερά. Να δούμε σταματάει κιόλας; Όσο άνετα και ασφαλή επιταχύνει άλλο τόσο εύκολα και σίγουρα σταματά.
    Όλα αυτά λαμβάνουν χώρα στην ευθεία της Λιβαδειάς, δηλαδή όχι στο καλύτερο οδόστρωμα του κόσμου. 220 χιλιόμετρα εύκολα ελεγχόμενα με αίσθηση ασφάλειας.
    Δεξί φλας και παίρνω τον δρόμο για Παρνασσό, για να δούμε έχει ευελιξία το κορίτσι ή είναι μόνο για τις ευθείες... Λοιπόν, ο μικρός Χάνς, όταν σχεδίαζε την F 800 ST ή σουρωμένος ήταν, ή αεροπόρος, ή και τα δύο μαζί... Στροφιλίκι, η χαρά του παιδιού, μικρού και μεγάλου... Η Γη γυρίζει και μάλιστα εύκολα και γρήγορα! Η αλήθεια είναι ότι σαν πρώην κάτοχος GS χρειάστηκα τον χρόνο μου να προσαρμοστώ στον τρόπο που στρίβει η νέα μηχανή η οποία είναι street και όχι on-off με ό,τι αυτό συνεπάγεται για το κεφάλαιο «στροφή».
    Ο ψεκασμός σε όλη τη διάρκεια λειτούργησε άψογα χωρίς κανένα ψεγάδι.
    Κραδασμοί, μηδενικοί.
    Μέση, ποπός, γόνατα, χέρια, όλα άνετα και ξεκούραστα.
    Η F 800 ST είναι μια ενδιαφέρουσα μοτοσικλέτα φτιαγμένη για πολλά χιλιόμετρα, και σε ποσότητα και σε ποιότητα, για κακομεταχείριση... Αν αποδειχθεί και αξιόπιστη όπως τα αδερφάκια της, πραγματικά θα αφήσει εποχή.
    Από σταθερότητα, τρένο, νομίζεις ότι κινείσαι πάνω σε ράγιες.
    Από ευελιξία, χέλι, χορεύτρια οριεντάλ!!!
    Είναι ένα κορίτσι που ξέρει που να σταματήσει και πως.
    Φυσικά έχει και τα στραβά της. Καταρχήν είναι ξεσκέπαστη... αν και αιγαιοπελαγίτης τέτοια μποφόρ δεν έχω ξαναδεί. Από τα 180 και πάνω, ο χαμός, Δευκαλίωνας, Νώε και τα άλλα παιδιά δεν είδαν τίποτα!!! Η αλήθεια είναι ότι τα ζόρια αρχίζουν σε μια κλίματα όχι και τόσο εύχρηστη για ταξίδι, εγώ για παράδειγμα, δικάβαλο και με μπακαζιέρες δεν έχω σκοπό να πάω Θεσσαλονίκη με 200...
    Κάτι άλλο που θα μας απασχολήσει τους επόμενους μήνες και δη τους καλοκαιρινούς, είναι η ζέστη που βγαίνει από το πλάι, κυρίως δεξιά στο ύψος του γονάτου, ίδωμεν...
    Για το πλαϊνό στάντ, όπως παρατηρήσατε δεν είπα τίποτα. Το επίπεδό μου και η κλασική μου παιδεία μού απαγορεύουν να αναφερθώ σ’ αυτό το τραγικό θέμα.
    Η ουσία είναι το χαμόγελο και η αίσθηση ευφορίας που σου αφήνει μια βόλτα με την F 800 ST, είτε μέσα στην πόλη, είτε σε όλο τον κόσμο.
    ΑΣΦΑΛΕΙΑ, ΑΝΕΣΗ, ΠΑΙΧΝΙΔΙ και ελπίζω ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ.
    _________________
    Xápns
    BMW F 800ST

  4. #4
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    ωραιο το videaki! να ξεραμε τι ελεγε και ο γερμανος καλα θα τανε!
    πολυ καλο το 800αρι. αντε να δουμε ποτε θα βγει και το GS.

    υγ: αυτο το φρεναρισμα στο βρεγμενο.. παναγια μου!
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    357
    γενικά παιδιά την προτείνετε την μηχανή? γενικά ψάχνω τι θα μπορούσα να πάρω! η μηχανή μου αρέσει πολύ, και το πρόβλημα με τον αέρα που αναφέρθηκε πιο πάνω νομίζω ότι με μια αφτερμαρκετ ζελατίνα λύνεται!!

    Από σέρβις, έξοδα κατανάλωση τι λέει??

  6. #6
    awesome μέλος Το avatar του/της hercul
    Εγγραφή
    22/05/2007
    Μηνύματα
    614
    Είμαι απλά ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ με αυτήν τη μηχανή!!!
    Όταν πήγα στην ξάνθη για σέρβις την μικρή και πολυαγαπημένη μου F 650 funduro μου δόθηκε η ευκαιρία να οδηγήσω το F 800 ST μιας και ενδιαφέρεται να την πάρει ένας φίλος(ΜΑΚΑΡΙ ΘΕΕ ΜΟΥ) και από τότε η ζωή μου άλλαξε...

    Την σκέφτομαι κάθε μέρα και νύχτα! Ήταν μερικά λεπτά της ώρας που πέρασαν τόσο άργα και μου άφησαν τόσα πολλά!
    Πολύ σταθερή μηχανή, με άψογο ήχο, αρκετά εύστροφη και πάνω απόλα με φρενάρες!!

    Μακάρι να βρώ τα λεφτά και κάποτε να την αποκτήσω!!!
    Πήρε την θέση στην καρδιά μου που μέχρι πριν από λίγο είχε το GS 1200.
    Και αυτή βέβαια εξακολουθώ να την αγαπάω αλλά θα προσπαθήσω να την αποκτήσω σε μεγαλύτερη ηλικία!!!

    ΥΓ. Αυτό το βιντεάκι θα το βλέπω κάθε πρωί για να ξεκινάει καλύτερα η μέρα μου!
    Γιαυτό MikeG καλό θα ήταν να έβρισκες και κάποιο ακόμη!!!

    And the road becomes my bride
    I have stripped of all but pride
    So in her I do confide
    And she keeps me satisfied
    Gives me all I need

  7. #7
    Με το F800ST (Full extra) μου συμβιώνω από το Γενάρη του 2007.

    Μέχρι τα 8000χλμ είχα αρκετά θέματα με την μηχανή όπως μια σειρά ανακλήσεων, αλλαγή ρεζερβουάρ, αλλαγή καμπάνας και αλλαγή μοτέρ. Οφείλω να παραδεχθώ ότι όλα τα ζητήματα λυθήκαν άμεσα ή καλύτερα σχεδόν άμεσα από την BMW χωρίς κανένα κόστος η επιβάρυνση, πέρα του χρόνου παραμονής στο συνεργείο και φυσικά την κακή ψυχολογία που προκαλεί όλη αυτή η τριβή.

    Βέβαια υπάρχει και κόσμος που έχει βάλει αυτή τι στιγμή 70000χλμ σε ST και έχει αλλάξει μόνο μπαταρία και λάμπες…οπότε ίσως να μην είμαι και το πιο αντικειμενικό ή λαμπρό παράδειγμα σε ότι αφορά στα προβλήματα.

    Το θέμα είναι βέβαια ότι από τότε και βάζοντας σχεδόν 20000χλμ καθημερινής χρήσης μέσα στην Αθήνα αλλά και εκτός Αθηνών, το μηχανάκι είναι απλά ΑΨΟΓΟ.
    Δεν έχει κάνει ούτε κιχ. Είναι μια μηχανή που θα τη σύνεστηνα ανεπιφύλακτα για πολλούς και διάφορους λόγους. Αυτοί είναι οι εξής:

    1. Η κατανάλωση στην εθνική οδό με 6η και 120χλμ/ω είναι στα 4.4 L/100 και 4.8 στα 140.
    2. Η κατανάλωση στη πόλη με απλωτές αλλαγές και όχι πάνω από 3.200 rpms είναι στα 5.1-5.4 L/100. (Τα παπιά είναι στο 3.3 και τα scooter στα 4.2)
    3. Το service είναι φτηνότερο από ενός 600ss και ίδια με του TDM.
    4. H μηχανή έχει τρομερό ζύγισμα και πολύ στιβαρή αίσθηση. Αυτό την κάνει πολύ διασκεδαστική σε στροφές αρκετά ξεκούραστη σε εθνικά δίκτυα (με μια καλή ζελατίνα και ένα ζελεδάκι στη σέλα κινήστε με 140χλμ/ω χωρίς θέμα για ώρες) και το βασικότερο, δεν ανήκει στη κατηγορία των μηχανών που τις βαριέσαι.
    5. Η μηχανή κινείτε με μια 3η μέσα στην πόλη με λίγο συμπλέκτη στα πολύ χαμηλά σα να είναι scooter.
    6. Το τιμόνι κόβει όσο πρέπει για sport touring μηχανάκι.
    7. Το μηχανάκι χωρά μέσα από τρελά σημεία. Μου πήρε πολύ καιρό να το συνηθίσω αλλά είναι αλήθεια.
    8. Η απόσταση από το έδαφος είναι καλή αλλά όχι για ταρζανιές.
    9. Με το χώμα δεν τα πάει καλά. Θα σε περάσει απέναντι αλλά με προσοχή γιατί ο ιμάντας (όπως και όλοι οι ιμάντες) είναι αρκετά ευαίσθητος στις πέτρες.
    10. Η ανάρτηση είναι αρκετά ξεκούραστη όμως ένα προοδευτικό σετ ελατηρίων τουλάχιστον εμπρός κάνει καλύτερα την δουλειά, με περισσότερη πληροφόρηση στο τιμόνι και φυσικά καλύτερη αίσθηση του εμπρός φρένου και λειτουργίας του ABS. Σε γενικές γραμμές όμως δεν το λες κακό το όλο στήσιμο για αυτά που είναι φτιαγμένη να κάνει η μηχανή.
    11. Η ποιότητα κατασκευής είναι απλά κορυφαία με διαφορά!!!
    12. Τα φρένα είναι πολύ δυνατά και απλά δε κουράζονται ποτέ ότι και αν τους κάνεις. Βέβαια σε αυτό φταίει το γεγονός ότι το μηχανάκι (γεμάτο και μετρημένο σε πλάστιγγα ακριβείας βγήκε 217,5 Kg) φοράει τα φρένα του R1200GS (σχεδόν 250 κιλά). Θα ήθελα καλύτερη αίσθηση στο πίσω βέβαια και όχι τόσο ευαίσθητο ABS αλλά anyway.

    Είχα μπει στη διαδικασία πώλησης (όχι λόγω των προβλημάτων αλλά λόγω προβλήματος υγείας) αλλά με το μηχανάκι είχα και έχω φάει τρελό κόλλημα μιας και με εξυπηρετεί αλλά και με ενθουσιάζει σε καθημερινή φάση.

    Γενικά πάντως είναι ένα ξεχωριστό μηχανάκι με πολύπλευρές αρετές και πολύ ιδιαίτερο χαρακτήρα που αντίστοιχος δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή στη αγορά.
    Άντε και καλό δρόμο!

  8. #8
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr.KC
    Με το F800ST (Full extra) μου συμβιώνω από το Γενάρη του 2007.

    Μέχρι τα 8000χλμ είχα αρκετά θέματα με την μηχανή όπως μια σειρά ανακλήσεων, αλλαγή ρεζερβουάρ, αλλαγή καμπάνας και αλλαγή μοτέρ.
    .
    .
    .
    .
    11. Η ποιότητα κατασκευής είναι απλά κορυφαία με διαφορά!!!
    Δεν ξέρω αν το αντιλαμβάνεσαι, αλλά φάσκεις και αντιφάσκεις!

    Κορυφαία ποιότητα κατασκευής δεν είναι μονο το φινίρισμα, αλλά και η απροβλημάτιστη λειτουργία, χωρίς επισκεψεις σε συνεργείο εκτος προγράμματος.

    Στην δική σου περίπτωση αλλάχτηκε το μισό μηχανάκι σε 8000 χλμ !!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #9
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    να πω κι εγω τις εντυπωσεις μου απο τη μηχανη μιας και εχω οδηγησει το 800S...

    ειλικρινα, απογοητευτικα, ενω μ'αρεσε παρα πολυ, και ημουν ετοιμος να το παρω, μιας και απο εμφανιση ειδικα σκιζει

    πρωτο αρνητικο που μου εκανε εντυπωση

    ΤΟ ΜΟΤΕΡ
    περα απο τον ηχο του, που εμοιαζε λες και ακους πλυντηριο(αυτο δε με πειραξε τοσο), το προβλημα βρισκοταν στην αποδοση του...ειλικρινα, μου φανηκε εντελως ψοφιο(μην ξεχναμε πως μιλαμε για 800 κυβικα δικυλινδρο, δεν ειναι και λιγα)
    αισθηση δυναμης δεν εβγαζε...το tdm εχει πολυ καλυτερο μοτερ...

    ποιοτητα κατασκευης...
    οχι οτι καλυτερο επισης...εβγαζε την αισθηση του φτηνου γενικα...στα πλαστικα του...οχι τοσο οσο ενα fazer 600 ας πουμε, αλλα για BMW, φαινοταν φτηνο, και το μοτερ φαινοταν σαν ψευτικο εμφανισιακα, σαν πλαστικο
    το πλαστικο ψευτοτεποζητο(που στην ουσια κρυβει το φιλτρο αερα), ενισχυει αυτη την αισθηση

    φρενα
    πολυ καλα, με ενα απαραδεκτο ABS ομως, το οποιο εκανε το πισω φρενο αχρηστο, μιας και δε δουλευε

    κιβωτιο
    κοπαναγε γενικα...αλλα δε μου εμεινε κατι αρνητικο απο τη λειτουργια του

    θεση οδηγησης
    σουπερ!με βολεψε παρα πολυ, και ειμαι και 193

    αισθηση στις στροφες
    πολυ καλη...η μοτο βουταγε με πολλα χλμ σε στροφες για πλακα

    εχει ελαφρυ βολαν, και θελει γκαζι για να ξεκινησει, μιας και αμα πας να ξεκινησεις μονο με συμπλεκτη θα σβησει...

    αλλο ενα αρνητικο, ειναι οτι εσβησε το μοτερ δυο φορες εν κινησει
    τωρα αυτο γιατι εγινε, ενας θεος ξερει...



    γενικα, ολα της τα μειoνεκτηματα, θα της τα συγχωρουσα, αν ειχε ενα πιο ωραιο μοτερ επανω της...
    δε λεω πως ειναι καποιο streetfighter, η κανα τσοπερ να εχει ροπη απο το μηδε, αλλα οταν ανοιξα πρωτη φορα το γκαζι, απογοητευτηκα...μαλλον εδινε την αισθηση οτι οδηγαγα καποιο 650 δικυλινδρο, παρα 800...τα 200 τα επιασε σχετικα ανετα, αλλα ειχε αυτη την αισθηση, οτι δε παει...




    ας πει καποιος αλλος τη γνωμη του, για να δω αν οντως ειδαν τα ιδια πραγματα, η εγω ειμαι παραξενος

  10. #10
    Τα μηχανάκια που είχες δε έβγαλαν ποτέ προβλημα;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Κορυφαία ποιότητα κατασκευής δεν είναι μονο το φινίρισμα, αλλά και η απροβλημάτιστη λειτουργία, χωρίς επισκεψεις σε συνεργείο εκτος προγράμματος.
    Το CBF 600 ABS (2007) πάλι φίλου μου, έκανε σκουριές σε διάφορα σημεία μεσα σε 1 χρόνο και χάλασε το ρουλεμάν του λαιμού στα πρώτα 1300 χλμ. Αυτό που το κατατάσσεις, στην ποιότητας κατασκευής ή στην επισκεψιμότητατα σε συνεργεία. Με την ευκαιρία, η HONDA δεν ανέλαβε ευθύνη για τίποτα από τα δύο.

    [

  11. #11
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    και κατι ακομα doctor KC


    δεν εχει τα φρενα του GS το 800ς...

    του GS εχουν υποβοηθηση, ειναι εντελως αλλο συστημα...

  12. #12
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    και κατι ακομα doctor KC


    δεν εχει τα φρενα του GS το 800ς...

    του GS εχουν υποβοηθηση, ειναι εντελως αλλο συστημα...
    Πολυ λιγα GS ειχαν υποβοηθηση εδω και χρονια καταργηθηκε το συστημα Πανο, και δεν νομιζω τα 1200 να τα φορεσαν ποτε (για το τελευταιο δεν ειμαι σιγουρος). Αλλα οι δισκοπλακες και δαγκανες πρεπει να ειναι οι ιδιες.

    Εγω δεν εχω οδηγησει το 800s αλλα το 800GS ενω δεν εβαζε φωτια στην ασφαλτο μου εδωσε καλη αισθηση κινητηρα, ο οποιος πρεπει να ειναι λιγο πιο ροπατος παντως.
    Για ταξιδι μονος νομιζω ειναι οκ το 800 για δευτερο ατομο+μπαγκαζια ισως να ειναι λιγο...
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    να πω κι εγω τις εντυπωσεις μου απο τη μηχανη μιας και εχω οδηγησει το 800S...
    ........
    ας πει καποιος αλλος τη γνωμη του, για να δω αν οντως ειδαν τα ιδια πραγματα, η εγω ειμαι παραξενος
    Διαφωνώ απλά σε όλα. Οδηγώ σχεδόν 3 χρόνια το ST και δεν μου έχει δώσει καμία τέτοια αίσθηση. Επίσης με το TDM πάμε μαζί μέχρι τα 140 και μετά το ST φεύγει διακριτικά μπροστά. Και υπολείπετε και 100cc και καίει και τα μισά του TDM. Μη τρελαθούμε κιόλας.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    και κατι ακομα doctor KC

    δεν εχει τα φρενα του GS το 800ς...

    του GS εχουν υποβοηθηση, ειναι εντελως αλλο συστημα...
    Τα φρένα είναι ακριβός τα ίδια. Ίδιου διαμετρήματος δισκόπλακες μπρος πίσω, ίδιες δαγκάνες και ίδια τακάκια. Η μόνη διαφορά είναι στο Combined Brake που δεν υπάρχει στη σειρά F. Η δύναμη και η έδραση είναι ακριβός η ίδια.
    Άντε και καλό δρόμο!

  14. #14
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    παιδια το GS1200 εχει φρενα με υποβοηθηση...

    τωρα αμα το αλλαξαν στο τελευταιο facelift, που εγινε πριν 2 χρονια, δε ξερω...

  15. #15
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr.KC

    Τα φρένα είναι ακριβός τα ίδια. Ίδιου διαμετρήματος δισκόπλακες μπρος πίσω, ίδιες δαγκάνες και ίδια τακάκια. Η μόνη διαφορά είναι στο Combined Brake που δεν υπάρχει στη σειρά F. Η δύναμη και η έδραση είναι ακριβός η ίδια.

    το οτι φορανε ιδια διαμετρου δισκους και το οτι εχουν τα ιδια τακακια, δε παει να πει πως τα φρενα ειναι ιδια κιολας...

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF