Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 126

Θέμα: ΨΕΥΤΟ-dainese

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2006
    Μηνύματα
    290
    Μιας και αυτόν τον καιρό σκέφτομαι να περάσω από Αγία Βαρβάρα, μπορεί κάποιος να γράψει 2 συμβουλές?
    Ας πούμε μαγαζάκια τίμια, προτιμώμενες μάρκες μπαναν... εεεε μπουφάν και γαντιών.
    Μάλλον θα παίξει ένα μπουφάν ανδρικό, ένα γυναικείο. Γάντια τελικά βολεύτηκα με 5 ευρά (και δεν το πίστευα)αλλά ποτέ δεν ξέρεις

    (((---Επειδή έχω συγγενείς που δούλευαν χρόνια στη βιομηχανία της ένδυσης και της μόδας να αναφέρω ότι είμαι απόλυτα πεπεισμένος ότι το να ράψεις ένα μπουφάν στα ίδια πρότυπα με ένα αυθεντικό, ίσως και να είναι ελάχιστα ακριβότερο από ό,τι έρχεται στη μαμά εταιρεία (που θα φτιάξει πολλά περισσότερα από μία γραμμή , που θα αγοράσει πολύ πιο χονδρικής την κορντούρα , που που που...). Επίσης το να κολλήσεις τα σήματα της εταιρεία έρχεται περίπου στα ίδια χρήματα ίσως κι ελάχιστα περισσότερο.
    Αυτό που θα διαφέρει στα 2 προϊόντα είναι το ποιος πουλάει τη δουλειά και το όνομα και ποις πουλάει μόνο τη δουλειά.
    Άποψή μου πάντα

    ΥΓ περιμένω αυτές τις κατευθυντήριες αν κάποιος έχει τη γνώση και την ευγενή καλοσύνη

  2. #32
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764

    Re: Re: ΨΕΥΤΟ-dainese

    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Αν δεν σε βολεύει η Αγ. βαρβάρα έλα την Κυριακή το πρωί στο παζάρι στον Πειραιά....

    Μέχρι Rossi replica μπορεί να παίζει :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    που?

    στο σχιστο ρε?


    μπααα δε παιζει τπτ φοβερο κατι κορντουρες μονο

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mako
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    366
    Επειδη πριν καιρο ειχα και εγω την απορια, εκανα μια επισκεψη στο πρωτο που βρηκα να εχει απ'εξω τετοια μπουφαν. Οι τιμες ηταν χωρις προστατευτικα. Ηταν κακοραμενα και φαινοταν (για οποιον ξερει) οτι δεν ειναι γνησια τουλαχιστον τα περισσοτερα, απο οσο μπορεσα να δω. Οταν υπαρχουν προσφορες απο 120 euro στα γνησια παλιοτερα μοντελα, δεν βρισκω (εγω προσωπικα) το λογω να ψαξω για αντιγραφα.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
    Επειδη πριν καιρο ειχα και εγω την απορια, εκανα μια επισκεψη στο πρωτο που βρηκα να εχει απ'εξω τετοια μπουφαν. Οι τιμες ηταν χωρις προστατευτικα. Ηταν κακοραμενα και φαινοταν (για οποιον ξερει) οτι δεν ειναι γνησια τουλαχιστον τα περισσοτερα, απο οσο μπορεσα να δω. Οταν υπαρχουν προσφορες απο 120 euro στα γνησια παλιοτερα μοντελα, δεν βρισκω (εγω προσωπικα) το λογω να ψαξω για αντιγραφα.
    πες μου που τις εχεις δει τις προσφορες με 120 €. (για dainese μιλαμε παντα ετσι)

    γιατι ψαχνω για κορντουρα και το μονο "φτηνο" που βρηκα ηταν ενα σε στυλ καπαρντινας σε γνωστο στοκατζιδικο στα 200€ με μαλακα προστατευτικα και εφαρμογη σαν ρουχο και οχι σαν μπουφαν μοτοσυκλετιστη!

    τα παραπανω στα ρωταω γιατι ειμαι ετοιμος να δωσω μια 200€ για ενα IXS.Δεν εχω προβλημα να δωσω και 250€ αλλα τουλαχιστον να ειναι ενα dainese που να το γουσταρω.Το φθηνοτερο που βρηκα παντως ηταν ενα που εκανε 475 και μου το "αφηναν" 400€.

    Τα φωτα σας...


  5. #35
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αυτα τα μαγαζια στη Σαντα ανοιξαν για να παρουν επιχορηγησεις οι τσιγγανοι.Επειδη ξερω πολυ καλα την περιοχη αλλα και πολλους ¨καταστηματαρχες¨σας προτεινω να αγορασετε μονο jeans και να κανετε μεγαλη βολτα και πολλα παζαρια.Ολα τα αλλα,παπουτσια,μπουφαν κλπ ειναι για το πεος.Φιλος που δεν με ακουσε πηρε ενα ζευγαρι Νιke που σχιστηκαν την πρωτη εβδομαδα.Το υλικο που υπηρχε μεσα στις ¨αεροσολες¨ηταν πλαστικο χορτο.
    Ελπιζω να βοηθησα.Οσο για τα κλεμενα και τα τελωνεια ειναι παληο παραμυθι των ντοπιων.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mako
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    366
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    πες μου που τις εχεις δει τις προσφορες με 120 €. (για dainese μιλαμε παντα ετσι)

    γιατι ψαχνω για κορντουρα και το μονο "φτηνο" που βρηκα ηταν ενα σε στυλ καπαρντινας σε γνωστο στοκατζιδικο στα 200€ με μαλακα προστατευτικα και εφαρμογη σαν ρουχο και οχι σαν μπουφαν μοτοσυκλετιστη!

    τα παραπανω στα ρωταω γιατι ειμαι ετοιμος να δωσω μια 200€ για ενα IXS.Δεν εχω προβλημα να δωσω και 250€ αλλα τουλαχιστον να ειναι ενα dainese που να το γουσταρω.Το φθηνοτερο που βρηκα παντως ηταν ενα που εκανε 475 και μου το "αφηναν" 400€.

    Τα φωτα σας...

    Εχεις πμ.

  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
    Επειδη πριν καιρο ειχα και εγω την απορια, εκανα μια επισκεψη στο πρωτο που βρηκα να εχει απ'εξω τετοια μπουφαν. Οι τιμες ηταν χωρις προστατευτικα. Ηταν κακοραμενα και φαινοταν (για οποιον ξερει) οτι δεν ειναι γνησια τουλαχιστον τα περισσοτερα, απο οσο μπορεσα να δω. Οταν υπαρχουν προσφορες απο 120 euro στα γνησια παλιοτερα μοντελα, δεν βρισκω (εγω προσωπικα) το λογω να ψαξω για αντιγραφα.
    Ψάξε να βρεις τα μπoυφάν της σειράς Vertical της Dainese. Είναι πιο οικονομικά σε σύγκριση με τα άλλα. Πήρα ένα με 200 ευρώ, με προστασία σε πλάτη, ώμους και αγκώνες.

  8. #38
    Διορθώνω. 260 ευρώ.

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2006
    Μηνύματα
    290
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
    Εχεις πμ.
    Θέλω κι εγώ πμ

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mako
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    366
    Αρχικά δημιουργήθηκε από schumifer
    Θέλω κι εγώ πμ
    Εχεις πμ.-

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mako
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    366
    Αρχικά δημιουργήθηκε από smirnof
    Ψάξε να βρεις τα μπoυφάν της σειράς Vertical της Dainese. Είναι πιο οικονομικά σε σύγκριση με τα άλλα. Πήρα ένα με 200 ευρώ, με προστασία σε πλάτη, ώμους και αγκώνες.
    Εχω μια ντουλαπα με Dainese, γνησια και αγορασμενα απο ελλαδα!!!! Δεν νομιζω οτι χρειαζομαι αλλα!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/03/2004
    Μηνύματα
    200
    Γιατί τόση μυστικοπάθεια και λέτε τις πληροφορίες μέσω p.m; Τα forum δεν είναι για να μοιράζεται η γνώση; Ή κάνω λάθος;

  13. #43
    Για να μην τους πιάσουν οι δορυφόροι της CIA




    :rotflmao: :rotflmao:

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mako
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    366
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Infini
    Γιατί τόση μυστικοπάθεια και λέτε τις πληροφορίες μέσω p.m; Τα forum δεν είναι για να μοιράζεται η γνώση; Ή κάνω λάθος;
    Δεν ηθελα να θεωρησει καποιος οτι διαφημιζω καποιο καταστημα και επειδη δεν εχω καμμια επαφη μαζι τους παρα μονο σαν πελατης, απεφυγα να δημιουργησω οποιαδηποτε ασχημη εντυπωση!!! Φυσικα και δεν ειναι μυστικο. Υπαρχουν μοντελα προηγουμενων ετων στο Dainese Pro (Καλλιροης) σε τιμες που αρχιζουν απο 120-130 ευρο. Εχω βρει απο ολοσωμες φορμες 350 ευρο, μεχρι παντελονια τζην (Dainese) και παπουτσια.

  15. #45
    Still Improving.. Το avatar του/της Xigo
    Εγγραφή
    23/12/2006
    Μηνύματα
    128
    Να ρωτησω κατι και εγω ρε παιδια?Γιατι τοσο κολλημα με τα Dainese?Καμια αλλη μαρκα δεν σκεφτεστε?Και επισης μπορει να κρατησετε παραπανω ενα καλο μπουφαν απο την μηχανη που εχετε τωρα,οποτε μην κρινετε μονο με τι μηχανη εχετε,ετσι πιστευω εγω τουλαχιστον..

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κανα Dainese Παντελονι?
    από iliaskorn στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2005, 21:13
  2. Μπουφαν Dainese
    από TNASTOS στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2005, 13:54
  3. Γνησιο Dainese...
    από GyPsy στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 13:26
  4. Dainese D-Axial 44 Μποτες
    από anco στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2005, 18:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF