Σελίδα 4 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 126

Θέμα: ΨΕΥΤΟ-dainese

  1. #46
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xigo
    Να ρωτησω κατι και εγω ρε παιδια?Γιατι τοσο κολλημα με τα Dainese?Καμια αλλη μαρκα δεν σκεφτεστε?Και επισης μπορει να κρατησετε παραπανω ενα καλο μπουφαν απο την μηχανη που εχετε τωρα,οποτε μην κρινετε μονο με τι μηχανη εχετε,ετσι πιστευω εγω τουλαχιστον..

    +1

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ARISPEED1
    Εγγραφή
    10/02/2008
    Μηνύματα
    530
    κυκλοφορούν κ κάτι Ιταλιάνοι με station αυτοκίνητα με πινακίδες Σικελίας καραφωρτομένοι Dainese k Armani γνησιοτατα ,με 100 ευρώ αγοράζεις 5 σετ,καραμαιμού ολα .Σε διπλαρώνουν στο Σκαραμαγκά .στην Καβάλας κ στον Κηφισό! Εξαιρετοί κύριοι ORIGINAL ....

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/03/2004
    Μηνύματα
    200
    Δυστυχώς η Dainese έχει γίνει φετίχ και μόδα από πολύ κόσμο

  4. #49
    Η επισκεψη μου σε καταστημα στην Αγια Βαρβαρα ειναι ο μοναδικος λογος για τον οποιο
    δεν εχω αγορασει ποτε Dainese και δεν προκειτε να αγορασω ποτε........

  5. #50
    άσχετο μέλος Το avatar του/της fethry
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    146
    Μην είστε κάθετοι...
    Κι εγώ έτσι έλεγα μέχρι που δοκίμασα dainese με άψογη εφαρμογή πάνω μου και τώρα τα παλιά μου bering δεν τα αισθάνομαι άνετα...
    Αφού αδιαμφισβήτητα συγκαταλέγεται μεταξύ των κορυφαίων εταιριών, γιατί να την απορρίψει κάποιος? Επειδή είναι τσιμπημένες οι τιμές της? Με την ίδια λογική γιατί να παίρνει κάποιος arai, ducati, siemens, sony κ.ο.κ.?
    Kαι στην τελική, υπάρχουν τρόποι να προμηθευτείς dainese πιο οικονομικά απά τους κλασσικούς απατεώνες εμπόρους...
    if it's stupid and it works, it ain't stupid

    ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑ, ΣΥΝΤΑΞΗ ΣΤΑ 72
    ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΔΕ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ, ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ
    ΕΠΕΙΔΗ ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΑ, ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΣΤΑ 75

  6. #51
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Εγω απο την Dainese παντως δεν εχω μεινει καθολου ευχαριστημενος...

    το γ@μημενο το φερμουαρ στην Cordura μου παω μαλλον να το αλλαξω για τεταρτη φορα...φυσικα σε κοπτοραπτου-γαζωτρια, καθοτι σε επικοινωνια που ειχα με την αντιπροσωπεια την πρωτη φορα μου ειπαν οτι το Jacket πρeπει να παει Ιταλια και μετα παλι πισω!!!

    για μια αλλαγη φερμουαρ!!!

    το κοστος της διαδικασιας αυτης δεν το θυμαμαι ακριβως, αλλα θυμαμαι οτι ηταν μια πολυ καλη αφορμη για να τους αρχισεις στα μαπιδια!

    και τα περι εφαρμογης ρε παιδια ελεος ....και Bering εχω φορεσει και IXS και Spidi και Clover...μια χαρα ηταν, δεν ειδα καμια διαφορα απο το Dainese.

    Αλλο θεμα τα παπουτσια...

    Πηρα (μεγα λαθος μου!!!) ενα ζευγαρι καθημερινα μποτακια και στο διμηνο ξεκολησανε κατι πλαστικες διακοσμητικες λωριδες που εχουν στο πλαϊ, ενω τωρα πλεον μετα απο κανα χρονο χρησης ολες οι κολησεις εχουν αρχισει και τα φτυνουν!

    Και το μπουφαν και τα μποτακι ηταν καρα - original Dainese, αγορασμενα απο εξουσιοδοτημενα καταστηματα.

    Τωρα μπορει να επεσα στην περιπτωση...τι να πω;

    Αλλα εγω τουλαχιστον Dainese δεν προκειτε να αγορασω ξανα.

    Εχω ενα Spidi δερματινο και πραγματικα ελιωσε επανω μου, προβλημα μηδεν! το φερμουαρ ειναι ακομα της μανας του!

    Τωρα γιατι να παω να δωσω ενα σκασμο παραπανω χρηματα για να παρω κατι το οποιο οι αλλες εταιρειες προσφερουν με τα 2/3 η τα μισα χρηματα δεν μπορω να το καταλαβω...

    το παρων φυσικα και δεν αποτελει δυσφημιση της εταιρειας (ποσοστα δεν παιρνω απο κανεναν) απλα επι της ευκαιριας ειπα να κανω μια παραθεση των εντυπωσεων μου απο τα προϊντα της Dainese.

  7. #52
    άσχετο μέλος Το avatar του/της fethry
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    146
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    Εγω απο την Dainese παντως δεν εχω μεινει καθολου ευχαριστημενος...

    το γ@μημενο το φερμουαρ στην Cordura μου παω μαλλον να το αλλαξω για τεταρτη φορα...φυσικα σε κοπτοραπτου-γαζωτρια, καθοτι σε επικοινωνια που ειχα με την αντιπροσωπεια την πρωτη φορα μου ειπαν οτι το Jacket πρeπει να παει Ιταλια και μετα παλι πισω!!!
    για μια αλλαγη φερμουαρ!!!
    το κοστος της διαδικασιας αυτης δεν το θυμαμαι ακριβως, αλλα θυμαμαι οτι ηταν μια πολυ καλη αφορμη για να τους αρχισεις στα μαπιδια!
    και τα περι εφαρμογης ρε παιδια ελεος ....και Bering εχω φορεσει και IXS και Spidi και Clover...μια χαρα ηταν, δεν ειδα καμια διαφορα απο το Dainese.
    Αλλο θεμα τα παπουτσια...
    Πηρα (μεγα λαθος μου!!!) ενα ζευγαρι καθημερινα μποτακια και στο διμηνο ξεκολησανε κατι πλαστικες διακοσμητικες λωριδες που εχουν στο πλαϊ, ενω τωρα πλεον μετα απο κανα χρονο χρησης ολες οι κολησεις εχουν αρχισει και τα φτυνουν!
    Και το μπουφαν και τα μποτακι ηταν καρα - original Dainese, αγορασμενα απο εξουσιοδοτημενα καταστηματα.
    Δηλαδή η dainese φταίει μόνο για το πρώτο χαλασμένο φερμουάρ... Για τα άλλα 2 φταίει η κοπτοραπτου-γαζωτρια... Μήπως να την αλλάξεις?
    Απαράδεκτο πάντως να χρειάζεται να παέι ιταλία για ένα φερμουάρ το μπουφάν... Σε λίγο θα στέλνουμε τα μοτοσακό ιαπωνία για αλλαγή λαδιών...
    Η εφαρμογή εξαρτάται από το σωματότυπο και τα γούστα του καθένα μας... Ακόμα και η άνεση υποκειμενική έιναι...
    Παπούτσια δεν έχω δοκιμάσει, οπότε δε μπορώ να εκφράσω άποψη...
    if it's stupid and it works, it ain't stupid

    ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑ, ΣΥΝΤΑΞΗ ΣΤΑ 72
    ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΔΕ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ, ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ
    ΕΠΕΙΔΗ ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΑ, ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΣΤΑ 75

  8. #53
    Υπαρχουν εταιρειες με πολυ πολυ ποιοτικα προιοντα που ομως λογο της δυναμης του
    marketing δεν εχουν τοση φημη.Υστερα σε καθε χωρα στην ενχωρια αγορα κυριαρχουν
    διαφορετικες εταιριες(λογικο νομιζω)...

    Απλα καλο ειναι να βαζουμε ΠΡΩΤΟ κριτηριο την ποιοτητα και την εφαρμογη

    και πολυ μετα εως καθολου την ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΙΜΟΤΗΤΑ των ΣΗΜΑΤΩΝ των εταιριων

    ................στην ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ..........


    ΔΕΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ ΚΑΜΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΩ ΒΑΣΗ ΜΟΔΑΣ

  9. #54
    άσχετο μέλος Το avatar του/της fethry
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    146
    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ...
    Καλύτερα άνετο, αυθεντικό και να προσφέρει πραγματική προστασία παρά dainese ή οποιαδήποτε dainese...
    if it's stupid and it works, it ain't stupid

    ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑ, ΣΥΝΤΑΞΗ ΣΤΑ 72
    ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΔΕ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ, ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ
    ΕΠΕΙΔΗ ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΑ, ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΣΤΑ 75

  10. #55

  11. #56
    Πολλά τα χρόνια... Το avatar του/της Antwnis
    Εγγραφή
    18/02/2003
    Μηνύματα
    274
    Ρε παιδια....
    Σεβαστες ειναι όλες οι απόψεις βεβαια αλλα....
    Το θέμα είνα ταξικό πρώτα απόλα!
    Όποιος έχει την οικονομική ευχέρεια μπορεί κάλλιστα να δώσει 500+ ευρά και να πάρει το επίσημο DAINESE της αρεσκείας του. Και ένα, και δύο και όσα θέλει.
    Για ρωτήστε όμως και κανένα νεαρό μεροκαματιιάρη που προσπαθει ο δύστυχος να τα φέρει βόλτα με 600 ευρώ το μήνα... Και που το μηχανάκι γιαυτόν είναι μονόδρομος γιατι με αυτό παει στη δουλειά του, αυτο μπορεί και να είναι η δουλεια του, αν κανει delivery, με αυτό και μόνο μετακινείται....
    Με 100 - 150 ευρώπουλα, θα βολευτεί, θα είναι ασφαλής (απο το να φόραγε ένα μπουφάν με πούπουλα των 20? από τη λαική) και αν βρεθεί και σε καμια καφετέρια, θα κάνει και το κομμάτι του, νέος είναι, το έχει ανάγκη! (νομίζετε ότι στη καφετέρια θα καταλάβει κανείς αν είναι μαιμού ή οχι?).
    Μάλον λοιπον, εξισοροπιστές των κοινωνικών ανισοτήτων είναι οι έμποροι της Santa Barbara, συμβάλοντας στην ανύψωση του ηθικού τών οικονομικά ασθενεστέρων μηχνόβιων!
    :a026:
    Όλα είναι έτσι, μέχρι να αποδειχθεί ότι είναι αλλιώς! :a39:

  12. #57
    άσχετο μέλος Το avatar του/της fethry
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    146
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Antwnis
    Με 100 - 150 ευρώπουλα, θα βολευτεί, θα είναι ασφαλής (απο το να φόραγε ένα μπουφάν με πούπουλα των 20? από τη λαική) και αν βρεθεί και σε καμια καφετέρια, θα κάνει και το κομμάτι του, νέος είναι, το έχει ανάγκη! (νομίζετε ότι στη καφετέρια θα καταλάβει κανείς αν είναι μαιμού ή οχι?).
    Μάλον λοιπον, εξισοροπιστές των κοινωνικών ανισοτήτων είναι οι έμποροι της Santa Barbara, συμβάλοντας στην ανύψωση του ηθικού τών οικονομικά ασθενεστέρων μηχνόβιων!
    :a026:
    Για κάτσε λίγο...
    Το ζήτημα είναι να κάνεις το κομμάτι σου ή να είσαι προστατευμένος?
    Νομίζω οτι θα έπρεπε να αναζητάμε τη μέγιστη προστασία που μας επιτρέπουν τα οικονομικά μας... Και υπάρχει εξοπλισμός για όλα τα πορτοφόλια...
    if it's stupid and it works, it ain't stupid

    ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑ, ΣΥΝΤΑΞΗ ΣΤΑ 72
    ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΔΕ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ, ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ
    ΕΠΕΙΔΗ ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΑ, ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΣΤΑ 75

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2006
    Μηνύματα
    290
    Εγω βασικά βλέπω γαδάρους να μαλώνουνε σε ξένο αχυρώνα. Έχω δει και 5-10 ατυχήματα και δεν πιστεύω ότι το μαμά dainese θα με βγάλει ολόκληρο εκεί που το μαιμού ΚΑΛΟ μουφάν θα με αφήσει σέκο.
    Οπότε το δικό μου ερώτημα είναι το ακόλουθο.

    Ποιο είναι και πού το αγοράζω το μπουφάν

    -που έχει τόσο τρελές επενδύσεις που ζεσταίνομαι με -5
    -που είναι αδιάβροχο (βιβέους βιβέους)
    -που οι επενδύσεις αφαιρούνται μέχρι να μείνει μόνο η κορντούρα.(μη γίνουμε και ψητοί!)
    -που αν δε το χρησιμοποιώ για σάκο του μποξ αλλά το φοράω πολύ να μου βγάλει άνετα τριετία και πάνω
    -να μην είναι μάρκα , απλά να το κοιτάει κανείς και να μη γελάει.Να βλεπεται...

    Και που να κοστίζει το ελάχιστο δυνατό

    Εννοείται ότι κυρίως με νοιάζουν τα 2 πρώτα και η τιμή

  14. #59
    Πρέπει να ξεκινήσω λέγοντας πως είμαι γενικά πολύ καχύποπτος και δεν εμπιστέυομαι κανένα. Πήγα βόλτα για χαβαλέ με φίλο στην Αγία Βαρβάρα -που μόλις είχε αγοράσει ένα από τα πιο κλασσικά jacket της Dainese (250€ από 380€ κλπ..κλπ)- και σύντομα βρήκα ένα μπουφανάκι που μετά από μεγάλο ψάξιμο δεν βρήκαμε διαφορά από το αυθεντικό. Τελικά μετά από δύο χρόνια καθημερινής χρήσης ανακάλυψαμε ότι ένα σήμα έχει διαφορά.. Προτείνω για τους ομόσταυλους άπιστους Θωμάδες να πιούμε κανα καφεδάκι και να το ελένξουν όσο θέλουν. Τα προστατευτικά είναι ολόιδια. Έδωσα 120€ γιατί δεν μπορώ τα παζάρια..Ο λόγος που ο κόσμος προτιμά τα Dainese είναι τα όμορφα πατρόν τους και το αγοραστικό image-prestige (στο κάτω κάτω αυτό συμβαινει διεθνώς). Κρίμα που την έχουν δει κάπως αλλά εδώ την άκουσε η Colori...(έχω ακούσει ότι είναι ελληνική εταιρία και είναι μακακία της που δεν κάνει τα προιόντα της πιο προσιτά..). Τέλος. Έμαθα τελευταία ότι στην Σάντα έχουν νέα παραλαβή αυτές τις μέρες και θα είμαι από τους πρώτους..

    Υσ. Φυσικά και υπάρχουν αποτυχημένες αντιγραφές αλλά με 120 ευρά τις προτιμώ κι ευτές από κατι ορίνα και ριτσα και λοιπά πατρόν που σε κάνουν να μοιάζεις με Ρακιντζη στο S.A.G.A.P.W

    Όλες οι άλλες αναφορές (με γνώση ότι μπορεί να θάψετε) για πολύ καλές τιμές από παραεισαγωγές κλπ..κλπ.. μάλλον αποτελούν urban legend καθώς έχω κάψει τεπόζιτα ψάχνοντας και δεν τις βρήκα..(μερικά που είδα μάλλον τα αγοράσανε κι αυτοί από Σάντα..)
    V-Strom 650
    Grand Cherokee Limited 4.7
    Vespa 50S
    Aek

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από grdaemon

    Υσ. Φυσικά και υπάρχουν αποτυχημένες αντιγραφές αλλά με 120 ευρά τις προτιμώ κι ευτές από κατι ορίνα και ριτσα και λοιπά πατρόν που σε κάνουν να μοιάζεις με Ρακιντζη στο S.A.G.A.P.W


    Xαχα σποτ-ον που λένε και οι Αγγλέζοι! :rotflmao: :rotflmao:


    Αν ψάχνεται το λόγο που κάποιος παίρνει Dainese,να πω εγώ τον λόγο που πήρα το μπουφάν μου πριν 5 χρόνια. Ήταν το μοναδικό ΟΛΟΜΑΥΡΟ ΑΠΛΟ ΜΠΟΥΦΑΝ χωρίς ανακλαστικά,ξώραφα φερμουάρ και όλα τα καλούδια για να πρωταγωνιστείς στο βιντεοκλίπ του αποπάνω.


    Αν έβρισκα σήμερα TRAX 50άρι το ξανάπαιρνα για όταν χαλάσει αυτό που έχω.Τα φερμουάρ είναι μια πικρή ιστορία,χαλάνε με την σκέψη.

    Και τότε ακόμα με λίγο ψάξιμο το έιχα βρει 400 ? νομίζω.Για τις μαϊμουδιές μια φορά που τσέκαρα ένός φίλου που το πήρε από Λάρισα,η κυριότερη διαφορά ήταν στο δέρμα. Δεν είχε καμία σχέση με το δικό μου... μπορεί όμως να έχω εγώ την μαϊμού...

Σελίδα 4 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κανα Dainese Παντελονι?
    από iliaskorn στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2005, 21:13
  2. Μπουφαν Dainese
    από TNASTOS στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2005, 13:54
  3. Γνησιο Dainese...
    από GyPsy στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 13:26
  4. Dainese D-Axial 44 Μποτες
    από anco στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2005, 18:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF