Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 126

Θέμα: ΨΕΥΤΟ-dainese

  1. #61
    Μαγκες, κακα τα ψεματα. Τα dainese τα αυθεντικα, δεν παλευοντε.
    Ισχυη το οτι πληρωσεις παιρνεις.
    Ενταξει δεν λεω τις τιμες της αντιπροσωπιας, αλλα αμα τα βρεις σε στοκατζιδικο η μεσω καποιας καλης ακρης, αξιζουν πραγματικα.
    Οχι οτι οι αλλες μαρκες ειναι για πεταμα, αλλα δεν συγκρινοντε με τα dainese.

  2. #62
    να κάνω και εγώ μια χαζή ερώτηση????
    πως ξεχωρίζεις το μαιμού dainese με το αυθεντικό????για δώστε κάποια χαρακτηριστικά σημεία που φαίνεται η αντιγραφή??
    και είμαστε σίγουροι πως πάντα μπορούμε να το ξεχωρίσουμε , έχωντας από πάνω από το κεφάλι μας τον πωλητή;;;;
    τα ρωτάω για να μην την πατήσουμε σε κανέναν παραεισαγωγέα.
    μου κάνει πάντως εντύπωση γιατί συγκεκριμμένος παραεισαγωγέας που έχει διαφημιστεί πολύ, να έχει μόνο dainese δερμάτινα και όχι κάποια άλλη μάρκα.π.χ. alpinestars.
    για να μην παρεξηγούμε, δεν θέλω να πω το οτιδήποτε, μάλιστα είμαι και εγώ πελάτης του, αλλά διαβάζοντας αυτό το thread, αρχίζω και γίνομαι πιο προσεκτικός

  3. #63
    Με κλειστα ματια φαινετε το αυθεντικο. Mε το αγγιγμα θα λεγα.
    Αν παιρνεις χαμπαρι λιγο απο ποιοτητα, αμεσως θα το καταλαβεις.
    Αν καταφερουν και φιαξουν τοσο καλες απομιμησεις, χαλαλη τους. Ετσι και αλλιως φθηνοτερα θα τα παρεις απο τα αυθεντικα.

  4. #64
    Δίτροχος Κένταυρος Το avatar του/της Gi_4ce
    Εγγραφή
    22/05/2008
    Μηνύματα
    1.133
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
    Κλεβουν ε;;

    Φανταζεσαι να παω και μετα απο 5 λεπτα να δω το Ζ μου να πουλιεται;;;
    Ούτε καν θα το κουνήσουν!

    Ενα πωλητήριο θα κοτσάρουν...

    Φθηνά μπουφάν μηχανής (που συνηθως στο μοναστηρακι τα δινουν ο κουκος αηδονι) στους Κινεζους στην κουμουνδούρου!
    ::Τάσος::
    παπιοανταλλακτικά, ζάντα πίσω για άφρικα και ανταλλακτικά απο ΑΧ-1 σε καλές τιμές λέμε...

  5. #65
    Αρχικά δημιουργήθηκε από grdaemon
    Πρέπει να ξεκινήσω λέγοντας πως είμαι γενικά πολύ καχύποπτος και δεν εμπιστέυομαι κανένα. Πήγα βόλτα για χαβαλέ με φίλο στην Αγία Βαρβάρα -που μόλις είχε αγοράσει ένα από τα πιο κλασσικά jacket της Dainese (250€ από 380€ κλπ..κλπ)- και σύντομα βρήκα ένα μπουφανάκι που μετά από μεγάλο ψάξιμο δεν βρήκαμε διαφορά από το αυθεντικό. Τελικά μετά από δύο χρόνια καθημερινής χρήσης ανακάλυψαμε ότι ένα σήμα έχει διαφορά.. Προτείνω για τους ομόσταυλους άπιστους Θωμάδες να πιούμε κανα καφεδάκι και να το ελένξουν όσο θέλουν. Τα προστατευτικά είναι ολόιδια. Έδωσα 120€ γιατί δεν μπορώ τα παζάρια..Ο λόγος που ο κόσμος προτιμά τα Dainese είναι τα όμορφα πατρόν τους και το αγοραστικό image-prestige (στο κάτω κάτω αυτό συμβαινει διεθνώς). Κρίμα που την έχουν δει κάπως αλλά εδώ την άκουσε η Colori...(έχω ακούσει ότι είναι ελληνική εταιρία και είναι μακακία της που δεν κάνει τα προιόντα της πιο προσιτά..). Τέλος. Έμαθα τελευταία ότι στην Σάντα έχουν νέα παραλαβή αυτές τις μέρες και θα είμαι από τους πρώτους..

    Υσ. Φυσικά και υπάρχουν αποτυχημένες αντιγραφές αλλά με 120 ευρά τις προτιμώ κι ευτές από κατι ορίνα και ριτσα και λοιπά πατρόν που σε κάνουν να μοιάζεις με Ρακιντζη στο S.A.G.A.P.W

    Όλες οι άλλες αναφορές (με γνώση ότι μπορεί να θάψετε) για πολύ καλές τιμές από παραεισαγωγές κλπ..κλπ.. μάλλον αποτελούν urban legend καθώς έχω κάψει τεπόζιτα ψάχνοντας και δεν τις βρήκα..(μερικά που είδα μάλλον τα αγοράσανε κι αυτοί από Σάντα..)
    Eπειδή δεν διαβάζετε..επανάληψη μήτηρ μαθήσεως..εγω κερνάω και μπύρες άμα το βρει με την αφή..
    στην τελική δεν κάνω διαφήμιση, φιλικά τα λέω αυτά για να γλιτώσει και κανας άλλος κανα φράγκο.
    V-Strom 650
    Grand Cherokee Limited 4.7
    Vespa 50S
    Aek

  6. #66
    Μιας και δεν ειμαι απο την περιοχη, που ακριβως ειναι αυτα τα μαγαζια στην Αγ. Βαρβαρα?Μιλαμε για μαγαζια κανονικα η φορτηγακια-ανθρωπακια που πουλανε στα γυρω στενα....?
    Ευχαριστώ και Συγνώμη... Λέξεις ζωής. Πρέπει να έχεις δύναμη καρδιάς για να τις πεις.

  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2006
    Μηνύματα
    290
    Αυτήν την ερώτηση έχω κάνει κι εγώ μια δυο φορές και απάντηση δεν έχω ακόμη λάβει.
    Μήπως τελικά κάποιος μπορεί να δώσει κάποια συγκεκριμένα μαγαζιά που αξίζει να επισκεφτούμε και να εμπιστευθούμε?

  8. #68
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Με κλειστα ματια φαινετε το αυθεντικο. Mε το αγγιγμα θα λεγα.
    Αν παιρνεις χαμπαρι λιγο απο ποιοτητα, αμεσως θα το καταλαβεις.
    Αν καταφερουν και φιαξουν τοσο καλες απομιμησεις, χαλαλη τους. Ετσι και αλλιως φθηνοτερα θα τα παρεις απο τα αυθεντικα.
    Για να καταλάβεις το αυθεντικό , αρκεί να κάνεις πάνω-κάτω τα φερμουάρ 2-3 φορές. Αν σου μείνει στο χέρι.... είναι αυθεντικότατο.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  9. #69
    ΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΤΟΣ Το avatar του/της ΚΑΠΛΑΝΙ
    Εγγραφή
    18/04/2007
    Μηνύματα
    28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από schumifer
    Αυτήν την ερώτηση έχω κάνει κι εγώ μια δυο φορές και απάντηση δεν έχω ακόμη λάβει.
    Μήπως τελικά κάποιος μπορεί να δώσει κάποια συγκεκριμένα μαγαζιά που αξίζει να επισκεφτούμε και να εμπιστευθούμε?

    Στην κεντρικη οδο της αγιας που ει ναι και η εκκλησια ειναι γεματη απο μαγαζια καθως και τα στενα απο την πανω μερια..Ειναι αδυνατον να μην τα δεις αμα πας

    Παντως η κορντουρα τους δεν ξεχωριζη ευκολα..Καθολου θα ελεγα.Φιλοι που τα χρησιμοποιουν χρονια κανενα προβλημα.Εαν αλλαξης τα προστατευτηκα και για καθημερινη χρηση δεν ειναι καθολου ασχημα..
    ΚΑΠΛΑΝΙ

  10. #70
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Αρχικά δημιουργήθηκε από suzukimaniac
    Μιας και δεν ειμαι απο την περιοχη, που ακριβως ειναι αυτα τα μαγαζια στην Αγ. Βαρβαρα?Μιλαμε για μαγαζια κανονικα η φορτηγακια-ανθρωπακια που πουλανε στα γυρω στενα....?
    Όχι,κανονικότατα μαγαζια πεντακάθαρα και με ευγενικούς πωλητές...πήρε δικός μου μπουφάν΄"κυριλλέ" που φυσάει! το πλήρωσε 70? και πιο μαλακό δέρμα δεν έχω ξαναδεί! άψογες ραφές και εδώ και τρία χρόνια είναι σαν καινούργιο..έτυχε; δε ξέρω...πάντως το δικό μου Dainese "TRAX"παρότι το χρυσοπλήρωσα (420 ευρώπουλα και μάλιστα καλή τιμη για την εποχή)καλό,χρυσό,αλλά από φερμουάρ πάσχει άσχημα...
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  11. #71
    ΚΛΑΣΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΓΙΑ DAINESE ΤΑ ΧΑΛΑΣΜΕΝΑ ΦΕΡΜΟΥΑΡ,ΤΟ 99% ΕΧΕΙΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΞΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ?
    * W A R N I N G *

  12. #72
    ΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΤΟΣ Το avatar του/της ΚΑΠΛΑΝΙ
    Εγγραφή
    18/04/2007
    Μηνύματα
    28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από spirosk8
    ΚΛΑΣΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΓΙΑ DAINESE ΤΑ ΧΑΛΑΣΜΕΝΑ ΦΕΡΜΟΥΑΡ,ΤΟ 99% ΕΧΕΙΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΞΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ?
    Το κανουν για να ξεχωριζουν απο τα μαιμου
    ΚΑΠΛΑΝΙ

  13. #73
    Αυτη η Dainese πραγματικα μας εχει στραβομαθει. Εχω 300ε για μπουφαν πηγα σε ενα μαγαζι και στη ταξιδιαρικη κατηγορία δεν επαιζε κατι κατω απο 400.Το μονο που μου αρεσε εκανε 720ε οπου δε παιζει με τιποτα αυτη η τιμη.Παω απεναντι σε αλλο μαγαζι αλλη μαρκα ,φοραω μπουφανακι ,cordura,καλο ραψιμο,ενισχυσεις με απ'ολα ,που λεμε .Μου αρεσει
    -Ποσο; του λεω .
    -148 μου λεει.Πηγα να του πω... εχει κανενα προβλημα :rotflmao: Δεν ειχα συνειθησει τετοια νουμερα. Μια χαρα ηταν το μπουφαν. Τελικα πηρα ενα καλο (μαλλον)ταξιδιαρικο cordura λιγο ακριβοτερο
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  14. #74
    Η αλλου πηγα η στραβος ειμαι....Πηγα στην Αγια βαρβαρα, την ανεβηκα, την κατεβηκα, μαγαζια δεν βρηκα...Μηπως να προτεινατε κανενα χαρτη, κατι αλλο ισως...?
    Ευχαριστώ και Συγνώμη... Λέξεις ζωής. Πρέπει να έχεις δύναμη καρδιάς για να τις πεις.

  15. #75
    ΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΤΟΣ Το avatar του/της ΚΑΠΛΑΝΙ
    Εγγραφή
    18/04/2007
    Μηνύματα
    28
    Ρουχαδικα ειναι μην περιμενης να δεις εξοπλισμο για μηχανες..
    Μπες μεσα σε ενα οποιοδηποτε και ρωτα εαν δεν εχει αυτος θα σε στειλη..
    ΚΑΠΛΑΝΙ

Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κανα Dainese Παντελονι?
    από iliaskorn στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2005, 21:13
  2. Μπουφαν Dainese
    από TNASTOS στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2005, 13:54
  3. Γνησιο Dainese...
    από GyPsy στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 13:26
  4. Dainese D-Axial 44 Μποτες
    από anco στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2005, 18:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF