Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 134

Θέμα: Tο χρήμα κάνει τον κάγκουρα ή ο κάγκουρας το χρήμα;

  1. #1
    μπλα μπλα
    Εγγραφή
    28/02/2005
    Μηνύματα
    120

    Tο χρήμα κάνει τον κάγκουρα ή ο κάγκουρας το χρήμα;

    Επίκαιρη ερώτηση.

    Ανεβηκε λιγο η θερμοκρασια, βγηκε ηλιος. Τσουπ!

    Εκαναν παλι την εμφανιση τους τα παλικαρακια με τα τουμπανιασμένα street/ss, με τα δερμάτινα Dainese, τις racing μπότες, τα γάντια των 150ευρώ, το γυαλί των 200 και το ...ζελέ στο κεφάλι...

    Και εμεις καθόμαστε σα τους μαλάκες πανω στο ΑΧ με τις λουνα-παρκ αναρτήσεις να ανησυχούμε για το τι μας περιμενει στο επόμενο στενό..

  2. #2
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    " Το χρήμα δεν φέρνει την ευτυχία, αλλά σίγουρα μπορεί να παρκάρει το γιωτ μου δίπλα της..."


    κάποιος είχε πει, δε θυμάμαι...

    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  3. #3
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217

    Re: Tο χρήμα κάνει τον κάγκουρα ή ο κάγκουρας το χρήμα;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mbjp
    Επίκαιρη ερώτηση.

    Ανεβηκε λιγο η θερμοκρασια, βγηκε ηλιος. Τσουπ!

    Εκαναν παλι την εμφανιση τους τα παλικαρακια με τα τουμπανιασμένα street/ss, με τα δερμάτινα Dainese, τις racing μπότες, τα γάντια των 150ευρώ, το γυαλί των 200 και το ...ζελέ στο κεφάλι...

    Και εμεις καθόμαστε σα τους μαλάκες πανω στο ΑΧ με τις λουνα-παρκ αναρτήσεις να ανησυχούμε για το τι μας περιμενει στο επόμενο στενό..
    Να σε κραξω τωρα η μετα?Εχεις δει πολλους σοβαρους streetαδες να φορανε γαντια,δερματινα μπουφαν οπως λες και να εχουν ζελε στο μαλλι?Μηπως φορανε και κρανος βαρβατο συνηθως?μπερδευτηκς με την κατηγορια την δικη σου?την ον/off με το καπελακι το trendy για προστασια μην τους χαλασει το μαλλι απο τον αερα?Α ρε μαλακιες που πετατε μεσημεριατικα!!!Βρε φιλε μου ποιος σου ειπε οτι ειμαστε καγκουρες επειδη φοραμε τα δερματα και γαντια των 150ε?Μηπως λεω εγω τωρα τα φοραμε για προστασια?Κατι που δεν το γνωριζεις εσυ και η κατηγορια σου?ΑΑΑΑ και κατι αλλο!!Αν νομιζεις οτι ειμαστε πλουσιοι εμεις με τα ss εισαι πολυ γελασμενος φιλαρακι,αλλοι φορανε τα trendy κουστουμακια και τον ζελε στο κεφαλι,μηπως ειναι οι on/offακηδες λεω εγω?Σκεψου καλα τι μλκια ειπες πριν απαντησεις στα λεγομενα μου,παντα φιλικα,αλλα πολλες φορες λετε κατι μλκιες εδω μεσα ρε παιδια ελεος!!!Συγγνωμη αν θιγω καποιους αλλα και οι ιδιοι τα βλεπεται/ουμε καθε μερα στους δρομους
    Keep spamming!!!:a13:

  4. #4
    μπλα μπλα
    Εγγραφή
    28/02/2005
    Μηνύματα
    120
    αδερφε ισα ισα που το 90% των ατομων που βλεπω πανω σε SS ειναι σωστα ντυμενοι και φορουν !!ΚΡΑΝΟΣ!!

    Μιλαω για εκεινο το υπολοιπο 10% που καβαλανε μια γρηγορη & ακριβη μηχανη για τη μοστρα, τους γνωστους εποχιακους. Σκανε μουρη τα ηλιολουστα ΣΚ του χειμωνα & στις αρχες της Ανοιξης, σπανιοτερα ομως το καλοκαιρι - θα την βολεψουν καλυτερα στο aircondition του 4χ4. Ανεβαινουν στο καθε πανάκριβο ss ξεκράνωτοι, με το μουρικο μπουφανακι, και βολταρουν για καφε στο κεντρο, ολο ποζα & μαρσαρισμα..ε, αυτοι δεν εχουν καμμια σχεση με τον ορο "μοτοσυκλετιστης"..Και φυσικα δε ξερουν τι σημαινει να κανεις το σκατο σου παξιμαδι για να αγορασεις τη καλη σου

  5. #5
    καμμένος.. Το avatar του/της ronin1
    Εγγραφή
    04/06/2005
    Μηνύματα
    567
    δε νομίζω οτι τα βαζει με τους στρεεταδες, αλλα γενικότερα με τους ''μοτοσυκλετιστες που δε φοράνε κράνος και ειναι ολο μοστρα....

    η αληθεια ειναι οτι κ γω αυτο βλεπω οτι οι περισσοτεροι που δε φορανε κρανος ειναι οι ονοφαδες...

    κατι μουρες με β στρομ με βαραντερο...τι να πεις...μαλακια ολονων που δεν το φορανε , στρεετ κ ον οφ....

    παντως με χαρα μου διαπιστωνω οτι τον τελευταιο καιρο , στην πολη μου τουλαχιστον , λιγους βλεπω πλεον χωρις κρανος...λιγο οι μπατσοι που βγαινουν συνεχεια κ καλα κανουν, λιγο οι θερμοκρασιες....

  6. #6
    shameless self promotion Το avatar του/της island
    Εγγραφή
    17/08/2005
    Μηνύματα
    125
    Η χαζομάρα είναι στο μυαλό του καθ ενός και όχι στην μοτοσικλέτα που καβαλάει.

    Αλλά εκατό φορές πιο κουλός είναι όποιος κατηγορεί "ομάδες" μοτοσικλετιστών στην προσπάθεια του να βγάλει τα κόμπλεξ του είτε γιατί εκείνος δεν είχε τα χρήματα να αγοράσει αυτή την μηχανή είτε για 100 άλλους δικούς του λόγους.

    Βρε ούρτ!!!!
    >>>> Κάθε μοτοσυκλέτα χάνει το 50% της αξιοπιστίας της μετά απο επίσκεψη σε Ελληνικό συνεργείο. <<<<

  7. #7
    Honda XL1000V Varadero Το avatar του/της the_passenger
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    329
    Αρχικά δημιουργήθηκε από island
    Η χαζομάρα είναι στο μυαλό του καθ ενός και όχι στην μοτοσικλέτα που καβαλάει.

    Αλλά εκατό φορές πιο κουλός είναι όποιος κατηγορεί "ομάδες" μοτοσικλετιστών στην προσπάθεια του να βγάλει τα κόμπλεξ του είτε γιατί εκείνος δεν είχε τα χρήματα να αγοράσει αυτή την μηχανή είτε για 100 άλλους δικούς του λόγους.

    Βρε ούρτ!!!!
    +1 !!!

    Διαφωνώ με το θέμα του τόπικ: άλλο το άν είσαι ή δεν είσαι κάγκουρας, άλλο το άν τα έσκασες ή όχι ...

    Μπορεί με 1000 + 10? να είσαι γαμώ τους κάγκουρες με πολύ τζέλ στο μαλλί (τα 10? για το τζέλ), και μπορεί με 20.000? + να είσαι άψογος.... αρκεί να τα χες να τα σκάσεις ... ή να τα μαζέψεις... αλλά αυτό είναι τελείως άλλο θέμα.....

    Και όταν το χρήμα πηγαίνει σε προστασία που τη φοράς ποτέ δε θεωρείται καγουριλίκι......

    :a41:
    georgE

    http://www.moto.gr/arthra/00034.php

  8. #8
    Breva 1100 Το avatar του/της Bil
    Εγγραφή
    07/11/2005
    Μηνύματα
    555
    Αρχικά δημιουργήθηκε από island
    Η χαζομάρα είναι στο μυαλό του καθ ενός και όχι στην μοτοσικλέτα που καβαλάει.

    Αλλά εκατό φορές πιο κουλός είναι όποιος κατηγορεί "ομάδες" μοτοσικλετιστών στην προσπάθεια του να βγάλει τα κόμπλεξ του είτε γιατί εκείνος δεν είχε τα χρήματα να αγοράσει αυτή την μηχανή είτε για 100 άλλους δικούς του λόγους.

    Βρε ούρτ!!!!

  9. #9
    μπλα μπλα
    Εγγραφή
    28/02/2005
    Μηνύματα
    120
    Αλλά εκατό φορές πιο κουλός είναι όποιος κατηγορεί "ομάδες" μοτοσικλετιστών στην προσπάθεια του να βγάλει τα κόμπλεξ του είτε γιατί εκείνος δεν είχε τα χρήματα να αγοράσει αυτή την μηχανή είτε για 100 άλλους δικούς του λόγους.

    Βρε ούρτ!!!!

    βασικα επρεπε να γραψω street/ss/onoff/κλπ κλπ για να μην ενοχληθουν τα κομπλεξ καποιων εδω μεσα που θελουν και βλεπουν φαντασματα..Δεν χωριζω σε ομαδες τους μοτοσυκλετιστες, αντιθετα τους διαχωριζω απο τους ΜΑΛΑΚΕΣ που κυκλοφορουν αναμεσα μας

    Και όταν το χρήμα πηγαίνει σε προστασία που τη φοράς ποτέ δε θεωρείται καγουριλίκι......
    θα τρελαθουμε εδω μεσα

    ξαναδιαβασε το αρχικο μηνυμα μου, γραφω ξεκαθαρα για τυπους που φορανε πανακριβα dainese κλπ, αλλα απο κρανακι ΓΙΟΚ..τα τυπακια που μοστραρουν δερματινα των 800ευρω αλλα στο κεφαλι ασε να φυσαει ο αερας..λες και στη πτωση μια αορατη δυναμη θα τους κρατησει το κρανιο σε αποσταση απο την ασφαλτο..

    τεσπα :a12:

  10. #10
    Honda XL1000V Varadero Το avatar του/της the_passenger
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    329
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mbjp
    ................

    θα τρελαθουμε εδω μεσα

    ξαναδιαβασε το αρχικο μηνυμα μου, γραφω ξεκαθαρα για τυπους που φορανε πανακριβα dainese κλπ, αλλα απο κρανακι ΓΙΟΚ..τα τυπακια που μοστραρουν δερματινα των 800ευρω αλλα στο κεφαλι ασε να φυσαει ο αερας..λες και στη πτωση μια αορατη δυναμη θα τους κρατησει το κρανιο σε αποσταση απο την ασφαλτο..

    τεσπα :a12:

    Τι λες βρε φίλε,
    1) όταν το κεφάλι το φυσάει ο αέρας τότε ναί ΣΥΜΦΩΝΩ έχουμε να κάνουμε με μαλάκα.
    2) Τί σχέση έχει αν το άν φοράει το πανάκριβο dainese κλπ παράλληλα ή όχι; ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ?????????


    μήπως τα έχεις λίγο μπλέξει;;;;;;;;
    georgE

    http://www.moto.gr/arthra/00034.php

  11. #11
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mbjp
    βασικα επρεπε να γραψω street/ss/onoff/κλπ κλπ για να μην ενοχληθουν τα κομπλεξ καποιων εδω μεσα που θελουν και βλεπουν φαντασματα..Δεν χωριζω σε ομαδες τους μοτοσυκλετιστες, αντιθετα τους διαχωριζω απο τους ΜΑΛΑΚΕΣ που κυκλοφορουν αναμεσα μας



    θα τρελαθουμε εδω μεσα

    ξαναδιαβασε το αρχικο μηνυμα μου, γραφω ξεκαθαρα για τυπους που φορανε πανακριβα dainese κλπ, αλλα απο κρανακι ΓΙΟΚ..τα τυπακια που μοστραρουν δερματινα των 800ευρω αλλα στο κεφαλι ασε να φυσαει ο αερας..λες και στη πτωση μια αορατη δυναμη θα τους κρατησει το κρανιο σε αποσταση απο την ασφαλτο..

    τεσπα :a12:
    Eχεις απολυτο δικιο στο οτι μιλας για καποιους συγκεκριμενους καγκουρες αλλα το προβλημα στο αρχικο σου ποστ ειναι οτι τα εχεις βαλει ξεκαθαρα με τους streetαδες.Οι streetaδες συνηθως οταν σκανε ματσο λεφτα για μπουφαν dainese εχουν και ΦΟΡΑΝΕ κρανος,αυτοι που δεν τα φορανε ειναι οι τυπαδες της καφετεριας με το μαλλι ζελεδιασμενο και το μπουφαν το ασχετο,το κυριλε για τη καφετερια και στην χειροτερη για το κρυο αυτα με τα πουπουλα τα φουσκωτα!!Αυτοι ειναι οι τυποι που δεν φορανε κρανος συνηθως και υπαρχουν σε ολες τις εκδοσεις (ον/off,street,ss) με ιδιαιτερη εμφαση στους on/offακηδες,τα βλεπεις και εσυ πιστευω ε?Και οντως εγω προσωπικα εχω κανει το σκατο μου παξιμαδι για να την αποκτησω την καλη μου,μαζι και τα παντα προβλεπομανα του αναβατη(κρανος,γαντια με προστατευτικα,μποτες και παντερλονι δερματινο θα παρω τα χριστουγεννα με το δωρο ) η μηχανη μου ειναι μαμα,προτιμησα να ντυθω εγω πρωτα σωστα και μετα να την "ντυσω"και αυτην(εξατμιση,φιλτρα κ λοιπα αξεσουαρ την εχω εναμιση χρονο μεχρι και η πινακιδα στην θεση της ειναι Πρεπει να την βγαλω ε )
    Keep spamming!!!:a13:

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της harlek
    Εγγραφή
    28/08/2005
    Μηνύματα
    222
    αυτοι που δεν τα φορανε ειναι οι τυπαδες της καφετεριας με το μαλλι ζελεδιασμενο και το μπουφαν το ασχετο,το κυριλε για τη καφετερια και στην χειροτερη για το κρυο αυτα με τα πουπουλα τα φουσκωτα!!Αυτοι ειναι οι τυποι που δεν φορανε κρανος συνηθως και υπαρχουν σε ολες τις εκδοσεις (ον/off,street,ss) με ιδιαιτερη εμφαση στους on/offακηδες,τα βλεπεις και εσυ πιστευω ε?
    Πω πω ενδιαφέρον για τη σωματική ακεραιότητα των συμπολιτών μας! Τελικά σ' αυτή τη χώρα νοιαζόμαστε πραγματικά για τον διπλανό! Βρε "τυπάδες" με τα ζελέ και τα ψευτομπουφάν, σας αγαπάμε, γι' αυτό και σας επικρίνουμε! Φοβόμαστε μη χτυπήσετε, ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ!

  13. #13
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219
    το να τα χωσεις για προστατευτικο εξοπλισμο συμφωνω απολυτα.απλα ο καθενας αγοραζει κρανος,μπουφαν,κλπ. αναλογα με την τσεπη του.εγω παντως θεωρω πολυ γελοιο θεαμα καποιους "αναβατες" που καβαλανε μηχανηματα αξιας πολλων χιλαδων ευρω και να φορανε κρανακι αγορασμενο απο το πρακτικερ.

  14. #14
    καμμένος.. Το avatar του/της ronin1
    Εγγραφή
    04/06/2005
    Μηνύματα
    567
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos_1
    το να τα χωσεις για προστατευτικο εξοπλισμο συμφωνω απολυτα.απλα ο καθενας αγοραζει κρανος,μπουφαν,κλπ. αναλογα με την τσεπη του.εγω παντως θεωρω πολυ γελοιο θεαμα καποιους "αναβατες" που καβαλανε μηχανηματα αξιας πολλων χιλαδων ευρω και να φορανε κρανακι αγορασμενο απο το πρακτικερ.
    εγω τα παιρνω στο κρανιο!!!!!

    ειναι απιστευτα γελοιοι με κεινα τα καπελακια κ τα κορδονια λυτα να ανεμιζουν, σαν ενα καρτουν δε θυμαμαι πιο με ενα πουλι που ηταν αεροπορος κ φορουσε μια κασκα πιλοτων του β΄παγκοσμιου τις δερματινες...

    μου ρχεται να τους βρισω!!!το κεφαλι τους δε το σκεφτονται , δε κοιταζτηκαν στον καθρεφτη τουλαχιστον?

    τα κρεμαν κ στους καθρεφτες μετα...

    το εχω δει σε Hayabusa....

  15. #15
    Highway To Hell... Το avatar του/της Boxer
    Εγγραφή
    16/03/2004
    Μηνύματα
    167
    Ξεχασατε τους BMWδακηδες η μου φαινεται ;
    Keep on rocking in a free world !!!

Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Qiiz: Βρείτε τον κάγκουρα
    από vagtav στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2011, 12:01
  2. Έλληνας αναβάτης θα κάνει τον γύρο του κόσμου με μοτοσικλέτα
    από blackrose στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2011, 21:10
  3. Το χρημα ως χρεος
    από mankam στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2010, 09:16
  4. Φωτό από το χρήμα σε Drug House
    από byron στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2007, 12:30
  5. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2007, 16:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF