Σελίδα 29 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 19242526272829303132333439 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 421 έως 435 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #421
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dosko
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    228
    Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
    Εγω με το ρελαντι εχω ακομα προβλημα, παροτι ρθμιστικα οι βαλβιδεσ και αλλαξαν και καπελοτα. Δεν εχω χρονο να το ψαξω, καθως υπηρετω στην κω. Το Μηχανημα το εχω κατεβασει στο νησι και με χει σωσει...

    Χαιρετισμους Απο τον Στρ(ΔΒ) Oulas

    Έλα ρε oula και εγώ στην Κω ήμουνα φαντάρος πέρυσι και το είχα κατεβάσει το CBF. Πραγματικά με έσωσε από ταξί και τέτοια έξοδα. Άσε που το γύρισα όλο το νησί. :smilea:

    Και στο κυρίως θέμα:
    Μηπως παιδιά δίνει κανείς την μαμά εξάτμιση??
    είχα μια στενή επαφή με ένα τουτου, έκανε κάτι βαθουλώματα και πήρε μια κλίση!!!

  2. #422
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dosko
    Και στο κυρίως θέμα:
    Μηπως παιδιά δίνει κανείς την μαμά εξάτμιση??
    είχα μια στενή επαφή με ένα τουτου, έκανε κάτι βαθουλώματα και πήρε μια κλίση!!!
    ναι αμέ αφού όλοι έχουμε αλλάξει και έχουμε βάλει yoshimura κλπ

    βασικά μόνο αν βρεις κάποια μεταχειρισμένη που αλλάχτηκε από ασφαλιστική και είναι σε πολύ καλή κατάσταση...

  3. #423
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dosko
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    228
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
    ναι αμέ αφού όλοι έχουμε αλλάξει και έχουμε βάλει yoshimura κλπ

    βασικά μόνο αν βρεις κάποια μεταχειρισμένη που αλλάχτηκε από ασφαλιστική και είναι σε πολύ καλή κατάσταση...
    yoshimura ε??? χμμμ δεν είναι κακό !!!

    ασφαλιστική, δύσκολο με βλέπω. κάτι θα κάνουμε. ψάχνοντας.

    Λεωνίδα είδα το πουλάς, πας για άλλο?? τι αν επιτρέπεται ??

  4. #424
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dosko
    Λεωνίδα είδα το πουλάς, πας για άλλο?? τι αν επιτρέπεται ??
    πάω για άλλο - θα ανακοινωθεί με τα καλορίζικα
    ήδη έχω ένα υποψήφιο αγοραστή

  5. #425
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dosko
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    228
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
    πάω για άλλο - θα ανακοινωθεί με τα καλορίζικα
    ήδη έχω ένα υποψήφιο αγοραστή
    ante ante me to kalo !!! :smilea:

    exeis kai pm.

  6. #426
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dosko
    ante ante me to kalo !!! :smilea:

    exeis kai pm.
    δε βλέπω π.μ.

  7. #427
    Παιδιά πόσο κρατάτε κάθε ταχύτητα? Μεχρι πόσες στροφές that is..
    Ειναι καλό να φτάνω μεχρι πριν το κόκκινο τις στροφές σε κάθε ταχύτητα πριν ανεβασω ή ζημιογόνο για τη CBF?

  8. #428
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    Αρχικά δημιουργήθηκε από RideFree
    Παιδιά πόσο κρατάτε κάθε ταχύτητα? Μεχρι πόσες στροφές that is..
    Ειναι καλό να φτάνω μεχρι πριν το κόκκινο τις στροφές σε κάθε ταχύτητα πριν ανεβασω ή ζημιογόνο για τη CBF?
    Μην το σκέφτεσε... Όσο πάει! Δεν παθαίνει τίποτα... Εγώ συνήθως το πάω μέχρι 8-9, αλλά όταν παίζει όρεξη, ξεπερνάει το 10 στάνταρ.
    ...

  9. #429
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2007
    Μηνύματα
    11
    Αγαπητοί CBF αδες γεια σας, θελω τη γνωμη σας για το μηχανακι, εχω ξεκινησει να διαβαζω το θεμα απο την αρχη και ειμαι στη σελιδα εννεα, κι επειδη μαλον θα αργησω να φτασω στο τελος θελω να κανω μερικες ερωτησεις, ειμαι ηδη κατοχος ενος CB 400 N εδω και 24 χρονια πολυ δηλαδη πριν γεννηθουν οι περισοτεροι απο εσας, σημερα ετων 46 αποφασισα να παρω ενα μικροτερο και ελαφρυτερο μηχανακι απο αυτο που ηδη εχω, οι αναγκες που θελω να καλυψω ειναι ευελιξια στην πολη και αρκετουτσικη δυναμη στο μοτερ μιας και εγω ειμαι 85 κιλα και θελω να το φορτωνω με περιπου 20-40 κιλα ακομη. και σπανια κανα μικρο ταξιδακι γυρο στα 100 χλμ με συνεπιβατη, ειναι καλο το μηχανακι αυτο? αξιζει να το παρω? ρωτω γιατι στις πρωτες σελιδες που διαβασα ψιλοαπογοητευτικα γιατι διαβασα για διαροες για προβλημα σε ταχυτητες και στην καμπανα και δεν ξερω τι αλλο, καμια σχεση δηλαδη με το cb που εχω, τοσο αχρηστα εχουν γινει τα μηχανακια σημερα η κανω λαθος?
    να ειστε ολοι καλα και να προσεχετε παντα .

  10. #430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από samboter
    Αγαπητοί CBF αδες γεια σας, θελω τη γνωμη σας για το μηχανακι, εχω ξεκινησει να διαβαζω το θεμα απο την αρχη και ειμαι στη σελιδα εννεα, κι επειδη μαλον θα αργησω να φτασω στο τελος θελω να κανω μερικες ερωτησεις, ειμαι ηδη κατοχος ενος CB 400 N εδω και 24 χρονια πολυ δηλαδη πριν γεννηθουν οι περισοτεροι απο εσας, σημερα ετων 46 αποφασισα να παρω ενα μικροτερο και ελαφρυτερο μηχανακι απο αυτο που ηδη εχω, οι αναγκες που θελω να καλυψω ειναι ευελιξια στην πολη και αρκετουτσικη δυναμη στο μοτερ μιας και εγω ειμαι 85 κιλα και θελω να το φορτωνω με περιπου 20-40 κιλα ακομη. και σπανια κανα μικρο ταξιδακι γυρο στα 100 χλμ με συνεπιβατη, ειναι καλο το μηχανακι αυτο? αξιζει να το παρω? ρωτω γιατι στις πρωτες σελιδες που διαβασα ψιλοαπογοητευτικα γιατι διαβασα για διαροες για προβλημα σε ταχυτητες και στην καμπανα και δεν ξερω τι αλλο, καμια σχεση δηλαδη με το cb που εχω, τοσο αχρηστα εχουν γινει τα μηχανακια σημερα η κανω λαθος?
    να ειστε ολοι καλα και να προσεχετε παντα .
    ΚΟΙΤΑ ΚΑΙ ΤΟ YAMAHA YBR 250 ΑΥΤΟ ΚΟΙΤΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΝ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΨΕΚΑΣΤΟ ΚΑΙ 300 ΕΥΡΩ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΑΠΟ ΤΟ CBF.

  11. #431
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2007
    Μηνύματα
    11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
    ΚΟΙΤΑ ΚΑΙ ΤΟ YAMAHA YBR 250 ΑΥΤΟ ΚΟΙΤΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΝ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΨΕΚΑΣΤΟ ΚΑΙ 300 ΕΥΡΩ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΑΠΟ ΤΟ CBF.
    πραγματι το εχω και αυτο υπ οψιν μου, μου ξενιζει ομως το οτι γινεται στην κινα.
    αληθεια για το cbf ξερει κανεις που κατασκευαζεται γιατι καπου στο φορουμ διαβασα για βραζιλια ενω στο δαβανοπουλο μου ειπαν ισπανια.
    και κατι ακομη ξερει κανεις αν μετα το 2006 το νεο cbf εχει βελτιωθει στο θεμα των ζημιων?

  12. #432
    Πρωην CBFakias...
    Εγγραφή
    07/07/2007
    Μηνύματα
    74
    Paidia to phra telika!
    100km exw kanei bebaia mexri twra k nomizw den exei provlhma sto kibwtio taxythtwn.
    An k prwth fora odhgw me sublekth k xanw ligo th nekra den einai katholou "sklhro" k oles oi ypoloipes taxuthtes mpainoun mia xara!
    Gia proteinete re paidia eseis oi empeiroi kanena aksesouar na to kanw ligo idiaitero k pou mporw na to brw sto internet.
    Thanks!!
    http://s3.bitefight.gr/c.php?uid=28239


  13. #433
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2007
    Μηνύματα
    11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos_o
    Paidia to phra telika!
    100km exw kanei bebaia mexri twra k nomizw den exei provlhma sto kibwtio taxythtwn.
    An k prwth fora odhgw me sublekth k xanw ligo th nekra den einai katholou "sklhro" k oles oi ypoloipes taxuthtes mpainoun mia xara!
    Gia proteinete re paidia eseis oi empeiroi kanena aksesouar na to kanw ligo idiaitero k pou mporw na to brw sto internet.
    Thanks!!
    καλοριζικη φιλαρακο νασαι γερός και να τη χαρεις.
    μολις συμπληρωσεις καμποσα χιλ γραψε τις εντυπωσεις.
    και να θυμασαι προσοχη, μεγαλη προσοχη. οταν εχεις αμφιβολια
    αν σε παιρνει η οχι να θεωρεις οτι δεν σε παιρνει, εγω ετσι επιβιωσα
    απ το 1976 που ειχα την πρωτη μου floreta μεχρι τωρα

  14. #434
    Πρωην CBFakias...
    Εγγραφή
    07/07/2007
    Μηνύματα
    74
    s'euxaristw, na eisai kala, k gia tis sumboules!
    An k den eimai mhxanobios, dhladh kalos odhgos h' apo mikros sta mhxanakia gia na kanw diafora.Th boltoula mou k th doulitsa mou!

    p.s: perimenw na mou peite kanena site pou tha briskw bagazieres,sthrigmata gia balitses, kanena tzamaki mprosta klp..
    thanks!!
    http://s3.bitefight.gr/c.php?uid=28239


  15. #435
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από samboter
    Αγαπητοί CBF αδες γεια σας, θελω τη γνωμη σας για το μηχανακι, εχω ξεκινησει να διαβαζω το θεμα απο την αρχη και ειμαι στη σελιδα εννεα, κι επειδη μαλον θα αργησω να φτασω στο τελος θελω να κανω μερικες ερωτησεις, ειμαι ηδη κατοχος ενος CB 400 N εδω και 24 χρονια πολυ δηλαδη πριν γεννηθουν οι περισοτεροι απο εσας, σημερα ετων 46 αποφασισα να παρω ενα μικροτερο και ελαφρυτερο μηχανακι απο αυτο που ηδη εχω, οι αναγκες που θελω να καλυψω ειναι ευελιξια στην πολη και αρκετουτσικη δυναμη στο μοτερ μιας και εγω ειμαι 85 κιλα και θελω να το φορτωνω με περιπου 20-40 κιλα ακομη. και σπανια κανα μικρο ταξιδακι γυρο στα 100 χλμ με συνεπιβατη, ειναι καλο το μηχανακι αυτο? αξιζει να το παρω? ρωτω γιατι στις πρωτες σελιδες που διαβασα ψιλοαπογοητευτικα γιατι διαβασα για διαροες για προβλημα σε ταχυτητες και στην καμπανα και δεν ξερω τι αλλο, καμια σχεση δηλαδη με το cb που εχω, τοσο αχρηστα εχουν γινει τα μηχανακια σημερα η κανω λαθος?
    να ειστε ολοι καλα και να προσεχετε παντα .
    Τα μικρά μηχανάκια δεν είναι κανένα πλέον τους "Made in Japan" όπως παλαιότερα και αυτό λέει πολλά. Έχουν χάσει πολλά από την παλια γνωστή αξιοπιστία τους. Τα πλαστικά άσπαστα μοτέρ προφανώς είναι είδος προς εξαφάνιση ακολουθώντας τα σημεία των καιρών.

    Για YBR δεν ξέρουμε τι παίζεται γιατί πολλοί λίγοι έχουν και δεν έχουν αναφερθεί μέχρι τώρα προβλήματα. Για το CBF μοντ. 2006 μένει να δούμε εάν διορθώθηκαν τα προβλήματα ή απλά εάν άλλαξαν το σελοφάν κρατώντας εσωτερικά ακριβώς τα ίδια προβλήματα...
    Πάντα όρθιοι

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 15:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 20:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 20:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 22:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 15:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF