Σελίδα 31 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 21262728293031323334353641 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 451 έως 465 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #451
    ...καλά κρασιά !!! Το avatar του/της panisk
    Εγγραφή
    24/05/2007
    Μηνύματα
    16
    Γεια σας φιλοι...
    και εγώ που το πήρα μεταχειρισμένο δεν είχε manual αλλά πήρα από τον Σαρακάκη το βιβλίο συνεργείου με 21 euro... Είναι ολόκληρος τόμος και έχει τα πάντα ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ για το μηχανάκι μας, μέχρι και ηλεκτρολογικό σχέδιο.
    Live to Drive - Drive to Live

  2. #452
    ...καλά κρασιά !!! Το avatar του/της panisk
    Εγγραφή
    24/05/2007
    Μηνύματα
    16
    ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ τώρα
    το πρωί με τσοκ και λίγο γκάζι στη μιζία παίρνει αμέσως, ρελαντί γύρω στις 1100σαλ.
    Το πρόβλημα με τη νεκρά έχει διορθωθεί αρκετά με τα CASTROL PC1.

    ΤΑΛΑΙΠΟΡΙΑ τώρα που κρύωσε ο καιρός με κάψημο της ασφάλειας 10Α που δίνει στο ταμπλώ-κόρνα-πίσω φως... Το μηχανάκι λύθηκε στον Γεωργόπουλο και ελέγχθηκε στο σύνολό του. Ο συναγερμός ήταν σε αυτή τη γρμμή και είπαμε ότι φταίει αυτό. Άλλαξα συνδεσμολογία και τον τοποθετήσαμε στην γραμμή του μπροστινού φαναριού.

    Σήμερα το πρωί πάλι τα ίδια. Χωρίς το συναγερμό σε αυτή τη γραμμή, πάλι έκαψε την ασφάλεια 10Α που δίνει στο ταμπλώ-κόρνα-πίσω φως. Κάποιος με ανάλογο πρόβλημα??? Καμιά ιδέα??? Ο Γεωργόπουλος μου λέει ότι δεν έχει πειραχτεί τίποτα στα ηλεκτρικά (εκτός από τον συναγερμό που έβαλα εγώ όταν πήρα το μηχανάκι) και όλα είναι σε άριστη κατάσταση...

    Κανένας ηλεκτρολόγος στην παρέα???

    Να τολμήσω να το πάω Σαρακάκη με ότι αυτό συνεπάγεται???

    HELP HELP HELP
    Live to Drive - Drive to Live

  3. #453
    Κάτι λέγεται σε μία από τις σελίδες αυτού του thread για κιτ μετατροπής, όπου το CBF μπορεί να βγάλει 33 άλογα...! Ξέρετε τίποτα(και δεν το λέτε;;;; );
    Γενικά τί αλλαγές μπορούν να γίνουν (ή έχετε κάνει) στο συγκεκριμένο μηχανάκι που να του ανεβάσουν την απόδοση;

  4. #454
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Αρχικά δημιουργήθηκε από RideFree
    Κάτι λέγεται σε μία από τις σελίδες αυτού του thread για κιτ μετατροπής, όπου το CBF μπορεί να βγάλει 33 άλογα...! Ξέρετε τίποτα(και δεν το λέτε;;;; );
    Γενικά τί αλλαγές μπορούν να γίνουν (ή έχετε κάνει) στο συγκεκριμένο μηχανάκι που να του ανεβάσουν την απόδοση;
    Πιστευεις οτι αξιζει τον κοπο/χρηματα;
    Ήδη το θεωρω ενα μηχανακι που δεν εχει ιδιαιτερα καλα φρενα (ειδικα 2καβαλο). Οι αναρτησεις οριακα καλες (τουλαχιστον για τα κιλα μου). Την αξιοπιστια δε τη βαζω καν στο στομα μου.

    Παρεπιπτοντως απο το 2007 δε βλεπω να εχει διορθωθει το θεμα με το ρελαντι: Φιλε panisk (και ενδεχομενως και αλλοι) εγω το διόρθωσα εντος εγγυησης (ευτυχως) με αλλαγη ολοκληρης της κεφαλης και οτι συνδεεται μ'αυτη δες το σχετικο μου ποστ

  5. #455
    Παντως κι εμενα καινούριο είναι, με 5000 χλμ, και δεν έχω κανένα πρόβλημα με το ρελαντί, το ανοίγω και κρατάω 2-3 λεπτά το τσοκ ακόμα και τώρα το χειμώνα και μετά κρατάει σταθερά. Απλά έχω ανεβάσει ελάχιστα τις στροφές του ρελαντί αλλά δεν ξέρω καν αν παίζει ρόλο τόσο μικρή διαφορά στις στροφές...

  6. #456
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Αρχικά δημιουργήθηκε από RideFree
    Παντως κι εμενα καινούριο είναι, με 5000 χλμ, και δεν έχω κανένα πρόβλημα με το ρελαντί, το ανοίγω και κρατάω 2-3 λεπτά το τσοκ ακόμα και τώρα το χειμώνα και μετά κρατάει σταθερά. Απλά έχω ανεβάσει ελάχιστα τις στροφές του ρελαντί αλλά δεν ξέρω καν αν παίζει ρόλο τόσο μικρή διαφορά στις στροφές...
    Εγω τωρα (5 μηνες μετα τη διορθωση περιπου) ειμαι στα εξης:

    Στο πολυ κρυο: Ανοιγο τερμα τσοκ, παταω μιζα (χωρις γκαζι) στα 2" το πολυ θα εχει παρει. Σιγα σιγα ανεβαινουν οι στροφες, κοβω τσοκ. Μεχρι τα 30" το εχω κλεισει εντελως και κραταει 1200-1300. Φευγω και σε 2 τετραγωνα εχει παει 1500 που το χω ρυθμισμενο.

    Σε πιο ζεστες καταστασεις δε θελει ουτε γκαζι ουτε τσοκ...

    Στο λεω αυτο γιατι εχω δει ατομα με το ιδιο προβλημα που εχουν το ρελαντι κοντα στις 2000-2500 ΣΑΛ. Δεν ειναι λυση αυτο (ασε που για να πεσει κατω απο τις 3-4χιλιαδες στροφες κανει 5-6 δευτερολεπτα...) Πηγαινε φτιαχτο οσο εχεις εγγυηση.

    Κι εγω τον πρωτο χειμονα που περασε ετσι το εβλεπα...

  7. #457
    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...ΟΤΑΝ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΕΧΕΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟ ΣΤΙΣ ΤΟΣΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ,ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ?ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΩΣ ΠΟΛΥ ΑΣΧΕΤΙΔΗΣ...Ο ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ?ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ Κ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
    http://s3.gladiatus.gr/game/c.php?uid=19251

  8. #458
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2007
    Μηνύματα
    11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dekaoxtouros
    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...ΟΤΑΝ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΕΧΕΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟ ΣΤΙΣ ΤΟΣΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ,ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ?ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΩΣ ΠΟΛΥ ΑΣΧΕΤΙΔΗΣ...Ο ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ?ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ Κ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, Ο ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΗΧΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΕΥΡΟΣ ΣΤΡΟΦΩΝ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΚΡΑΜΑ ΜΕΤΑΛΛΟΥ, ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΠΑΧΟΣ ΜΕΤΑΛΛΟΥ. Η ΤΕΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΗΘΕΛΕ 6 ΒΙΔΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ ΜΕΛΕΤΗ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ 5 ΒΙΔΕΣ, ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ, ΔΙΧΩΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ.

  9. #459
    ...καλά κρασιά !!! Το avatar του/της panisk
    Εγγραφή
    24/05/2007
    Μηνύματα
    16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
    Εγω τωρα (5 μηνες μετα τη διορθωση περιπου) ειμαι στα εξης:

    Στο πολυ κρυο: Ανοιγο τερμα τσοκ, παταω μιζα (χωρις γκαζι) στα 2" το πολυ θα εχει παρει. Σιγα σιγα ανεβαινουν οι στροφες, κοβω τσοκ. Μεχρι τα 30" το εχω κλεισει εντελως και κραταει 1200-1300. Φευγω και σε 2 τετραγωνα εχει παει 1500 που το χω ρυθμισμενο.

    Σε πιο ζεστες καταστασεις δε θελει ουτε γκαζι ουτε τσοκ...
    Χρόνια πολλά στην ομάδα.
    Δεν έχω κανένα πρόβλημα στο ρελαντί. Δουλεύει όπως παραπάνω το δικό μου.

    Το πρόβλημα που έκαιγε την ασφάλεια ταμπλώ-πισω φαναρι-κορνα διορθώθηκε από Γ Α Τ Ο ηλεκτρολόγο που δουλεύει σε βενζινάδικο..... Κύριοι ΕΞΟΥΣΙΟΔΩΤΙΜΕΝΟΙ που δεν καταδεχθηκατε να ρίξετε ούτε μια ματια στο βιβλίο συνεργείου που σας έφερα γιατί ΔΕΝ ΕΙΧΑΤΕ, ο μαγκας σας πηρε τα σώβρακα... για να μη πω τίποτε άλλο μέρες που είναι.

    Αυτό που έφταιγε τελικά ήταν ο θερμαντήρας καυσίμου στο καρμπυρατέρ (ούτε Diesel να ήτανε). Γι' αυτό, όταν έσφιξαν τα κρύα <11 βαθμούς, έδινε εντολή να ανάψει ο θερμαντηρας στην εισαγωγή της βενζίνης στο καρμπυρατέρ, έκανε το βραχυκύκλωμα.

    Ο θερμαντήρας (ή το καρμπυρατέρ) δεν αλλάχθηκε αλλά απομονώθηκε, χωρίς να δυσκολεύεται το μηχανάκι να πάρει μπροστά στο χοντρό κρύο
    Live to Drive - Drive to Live

  10. #460
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panisk
    Αυτό που έφταιγε τελικά ήταν ο θερμαντήρας καυσίμου στο καρμπυρατέρ (ούτε Diesel να ήτανε). Γι' αυτό, όταν έσφιξαν τα κρύα <11 βαθμούς, έδινε εντολή να ανάψει ο θερμαντηρας στην εισαγωγή της βενζίνης στο καρμπυρατέρ, έκανε το βραχυκύκλωμα.

    Ο θερμαντήρας (ή το καρμπυρατέρ) δεν αλλάχθηκε αλλά απομονώθηκε, χωρίς να δυσκολεύεται το μηχανάκι να πάρει μπροστά στο χοντρό κρύο
    Αυτο εδω λες; Εμενα μου πανε στο εξουσιοδωτημενο οτι:
    -Ειναι αχρηστο...
    -Τοτε τι το βαλανε εκει;
    -Ξερω γω;
    -

    Τεσπα...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc07639 2 (small).jpg 
Προβολές:	430 
Μέγεθος:	49,6 KB 
ID:	115757

  11. #461
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panisk
    Χρόνια πολλά στην ομάδα.
    Δεν έχω κανένα πρόβλημα στο ρελαντί. Δουλεύει όπως παραπάνω το δικό μου.

    Το πρόβλημα που έκαιγε την ασφάλεια ταμπλώ-πισω φαναρι-κορνα διορθώθηκε από Γ Α Τ Ο ηλεκτρολόγο που δουλεύει σε βενζινάδικο..... Κύριοι ΕΞΟΥΣΙΟΔΩΤΙΜΕΝΟΙ που δεν καταδεχθηκατε να ρίξετε ούτε μια ματια στο βιβλίο συνεργείου που σας έφερα γιατί ΔΕΝ ΕΙΧΑΤΕ, ο μαγκας σας πηρε τα σώβρακα... για να μη πω τίποτε άλλο μέρες που είναι.

    Αυτό που έφταιγε τελικά ήταν ο θερμαντήρας καυσίμου στο καρμπυρατέρ (ούτε Diesel να ήτανε). Γι' αυτό, όταν έσφιξαν τα κρύα <11 βαθμούς, έδινε εντολή να ανάψει ο θερμαντηρας στην εισαγωγή της βενζίνης στο καρμπυρατέρ, έκανε το βραχυκύκλωμα.

    Ο θερμαντήρας (ή το καρμπυρατέρ) δεν αλλάχθηκε αλλά απομονώθηκε, χωρίς να δυσκολεύεται το μηχανάκι να πάρει μπροστά στο χοντρό κρύο
    :hypnotize

    Πωπω περίπτωση, είσαι πολύ τυχερός φίλε. Φαντάσου δηλαδή αν δεν είχες πάει σε αυτόν που το βρήκε, ακόμα θα ψαχνόσουν.
    Πάντα όρθιοι

  12. #462
    ...καλά κρασιά !!! Το avatar του/της panisk
    Εγγραφή
    24/05/2007
    Μηνύματα
    16
    Ιππέα, ψάχνομαι εδώ και ενάμιση μήνα ... και όντως στάθηκα τυχερός που βρήκα αυτόν τον άνθρωπο. Να φανταστείς ότι μένω Αργυρούπολη και αυτός είναι Δουκ. Πλακεντίας.

    Τέλος καλό άρα όλα καλά

    Καλή χρονιά, χιλιόμετρα πολλά και πάντα όρθιοι!!!!!!!!!!!!!!!!
    Live to Drive - Drive to Live

  13. #463
    Το έχετε σηκώσει(το μηχανάκι ε!); Πώς?!

  14. #464
    Ρε παιδια ειμαι καινουργιος στο forum και θελω βοηθεια για την αγορα μεταχειρησμενης cbf 250.Διαβασα στο forum οτι το μοντελο του '04 παρουσιασε προβληματα με τον πολλαπλασιαστη και τις ταχυτητες του '05 και '06 ειναι ok?παιδια βοηθεια...εχω μπερδευτει...μ'αρεσει σα μηχανη σαν honda αλλα......!!!

  15. #465
    Παρά ένα... Το avatar του/της gerodim
    Εγγραφή
    04/01/2006
    Μηνύματα
    393
    05 ταχύτητες, αλλά τίποτα που να μην σου διορθώνει εύκολα το συνεργείο στην εγγύηση.
    Χα! Το πήρα το μωρό...

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 15:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 20:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 20:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 22:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 15:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF