Σελίδα 34 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 24293031323334353637383944 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 496 έως 510 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #496
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tasosrap
    Α δεν το ηξερα οτι το πρωτο servise ειναι δωρεαν...Ευχαριστω για την αμεση απαντηση...

    Γενικα δεν ειναι δωρεαν


    Απλα οταν το τσιμπησα το μοτορι εγινε ετσι το ντιαλ


    Παντως λαδια μαζι με φιλτρο αν αλλαξεις κανα 20αρικο (αναλογα τι λαδια θα βαλεις)

  2. #497
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
    Γενικα δεν ειναι δωρεαν


    Απλα οταν το τσιμπησα το μοτορι εγινε ετσι το ντιαλ


    Παντως λαδια μαζι με φιλτρο αν αλλαξεις κανα 20αρικο (αναλογα τι λαδια θα βαλεις)
    η εργασία είναι δωρεάν από την αντιπροσωπεία
    τουλάχιστον έτσι ήταν όταν το πήρα

  3. #498
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2008
    Μηνύματα
    2
    Γεια σας,

    ειναι η πρωτη φορα που στελνω μηνυμα αν και εχω διαβασει αρκετες συζητησεις σας..πριν λιγες μερες πηρα το cbf 250! ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τη συμπεριφορα του στο δρομο (αν και δεν εχω καθολου εμπειρια καθως ειναι η πρωτη μου μηχανη).παρ'ολα αυτα εχω εντοπισει ενα μικρο προβλημα με την ευρεση της νεκρας που όμως ξεπερνιεται...

  4. #499
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Μαθε να βαζεις νεκρα 2-3 μετρα πριν σταματησεις στο φαναρι / διασταυρωση, και θα δεις οτι συντομα θα ξεχασεις αυτο το θεμα. Το οτι εχει μια παραπανω δυσκολια απο αλλα μηχανακια ισχυει παντως, ειναι προβλημα κατασκευης.
    Welcome

  5. #500
    Παιδες καμια προταση για λαιμο κ τελικο εχετε?μαρκες,τιμες κ ολα τα σχετικα....Δεν παλευεται η εργοστασιακη....
    Δεν ψαχνω για θορυβο αλλα πιο πολυ να ελευθερωσω λιγο το μηχανακι

  6. #501
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Galvatron
    Παιδες καμια προταση για λαιμο κ τελικο εχετε?μαρκες,τιμες κ ολα τα σχετικα....Δεν παλευεται η εργοστασιακη....
    Δεν ψαχνω για θορυβο αλλα πιο πολυ να ελευθερωσω λιγο το μηχανακι
    Εδω δεν υπαρχει αφτερμαρκετ φιλτρο αερα, θες και ολοσωμη εξατμιση;;; Δεν εχω πετυχει ουτε σε τελικο κατι στις γνωστες μαρκες. Με μετατροπη ολο και κατι μπορεις να κανεις παντως.

    Κατα τ'αλλα στην ιδια φαση ειμαι και γω αλλα σκεφτομαι αν αξιζει τα λεφτα...

    Ετσι κι αλλιως θα το βαλω αγγελια σε λιγες μερες

  7. #502
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2008
    Μηνύματα
    2
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
    Μαθε να βαζεις νεκρα 2-3 μετρα πριν σταματησεις στο φαναρι / διασταυρωση, και θα δεις οτι συντομα θα ξεχασεις αυτο το θεμα. Το οτι εχει μια παραπανω δυσκολια απο αλλα μηχανακια ισχυει παντως, ειναι προβλημα κατασκευης.
    Welcome

    Ευχαριστω ledz για τη συμβουλη...ήδη το δοκιμασα και ηταν αποτελεσματικο! οποιαδηποτε αλλη συμβουλη ειναι ευπροσδεκτη! Καλως σας βρήκα!!!

  8. #503
    Πάντως και σε ένα Ζ750 που είχα οδηγήσει είχα αντιμετωπίσει την ίδια δυσκολία στην εύρεση νεκράς. Είναι περισσότερο θέμα συνήθειας, δεν νομίζω να είναι (πλέον) κατασκευαστικό πρόβλημα. Αν δεν μπαίνει όταν είναι σταματημένο, κάνε το λίγο μπροστά ή πίσω, σε συνδιασμό με την αλλαγή.

  9. #504
    Οχι το προβλημα με τη νεκρα ειναι προβλημα κατασκευης κ οχι συνηθειας.
    Οδηγαω κ R6 κ εχω οδηγησει κ GSR κ Tenere 750 κ δεν υπαρχει ουτε ιχνος δυσκολιας στο να βαλεις νεκρα ενω με το cbf μου εχει στιγμες που μπαινει πανευκολα κ εχει στιγμες που παλευεις για να την βρεις.
    Live For Speed. Ride To Live!

  10. #505
    ...καλά κρασιά !!! Το avatar του/της panisk
    Εγγραφή
    24/05/2007
    Μηνύματα
    16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
    Για δες εδώ ΕΔΩ στα 9 Ευρώ.
    Ευχαριστώ φίλε, κανείς από την παρέα δεν το γνώριζε το μαγαζί.
    Live to Drive - Drive to Live

  11. #506
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Για Θυμηστε μου τι λαδια βαζεται στο μηχανακι μας και τιμες τρεχουσες. Εχω να τα αλλαξω κανα χρονο και μιας και τελειωσε η εγγυηση θα δοκιμασω να βαλω μονος μου λαδια - φιλτρο.

  12. #507

    εξάτμιση για cbf 250

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Galvatron
    Παιδες καμια προταση για λαιμο κ τελικο εχετε?μαρκες,τιμες κ ολα τα σχετικα....Δεν παλευεται η εργοστασιακη....
    Δεν ψαχνω για θορυβο αλλα πιο πολυ να ελευθερωσω λιγο το μηχανακι
    Αρχικά καλησπέρα!ελπίζω να μην μπήκες ακόμα στο κόπο να αλάξεις την εξάτμιση γιατί έχει αρκετες εκπλήξεις που σίγουρα δεν εχεις υπολογήσει!Μην περιμένεις ουσιαστκή απόδοση του κινητήρα από μια εξάτμιση η όποία θα τοποθετηθει μόνο μετα από μετατροπή!Επιπλέον θα πρέπει να αλλάξεις φίλτρο αέρος και να τοποθετήσεις ζιγκλερακι στο καρμπυρατερ για να το ρυθμίσεις στη νέα του λειτουργία!!Κοινώς θα μπεις σε κόπο και αρκετα εξοδα που μπορει να αποδώσουν σε ένα σχετικά ικανοποιητικο θόρυβο για ενα 250αρι αλλα και αρκετα έξοδα καθως όπως είναι φυσικό θα καίει κατι παραπάνω !!προσωπική μου άποψη:Μην πειράξεις την μηχανή γιατί είναι κατασκευασμένη για μια συγκεκριμένη χρήση και όχι για να τρέχει σε αγώνες!!!!!!!!

  13. #508
    καλησπερα κ απο μενα.πηγα σημερα στην εκθεση μοτοσυκλετας και ρωτησα στο περιπτερο της remus αν υπαρχει για το μηχανακι μας εξατμιση.Μου ειπαν οτι δεν εχει βγει καποια αποκλειστικα για cbf 250 αλλα μπορουν να προσαρμοσουν μια δικια τους.Τους ειπα οτι δεν θελω να ξεκουφενει κοσμο και μου ειπαν πως απλα δινει ενα ωραιο μπασο.Κοστος = 280ευρω!Αξιζει;Ποσο παραπανω λετε να καιει;Θα εχει αισθητη διαφορα;

  14. #509
    YOSHIMURA για cbf 250, 215$, ή 145€, σε μαυρο και νικελ.


    http://articulo.mercadolibre.com.ar/...do-o-negro-_JM

  15. #510
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    youtube ψάξε για cbf250 και θα δεις πολλά βιντεακια με ηχο απο εξατμισεις, και τις μαρκες τους
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 15:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 20:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 20:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 22:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 15:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF