Σελίδα 38 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 28333435363738394041424348 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 556 έως 570 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #556
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Τα 145 δεν τα πιανει χαλαρα. Εμενα εχει παει μεχρι και 160 κοντερ σε μεγαλη κατηφορα και με ευνοικο ανεμο. Συνηθως στην εθνικη τελικιαζει στην ευθεια στα 130. Τα 120 τα παει σχετικα καλα, αλλα τα 10 επιπλεον τα πιανει δυσκολα. Αν εχω κατηφορα και εχει πιασει ηδη απο την ευθεια 130 τοτε και μονο τοτε παει μεχρι 145-150 σχετικα ευκολα. Αλλα στον Κατηφορο δεν μετρας την τελικη. Ο Μαγαζατορας σου ελεγε μαλακιες. Ποσα κιλα εισαι επισης? Εγω ειμαι 128 κιλα βοδι και παει μεχρι 130 χλμ/ω και εχω 19000 χλμ.

  2. #557
    συγνωμη για τα greeklish πριν απλα εχω συνηθησει.λοιπον ειμαι 92 κιλα,να σου πω την αληθεια το σκεφτηκα και γω για τα κιλα αλλα μετα ειδα οτι μαζι με ενα φιλο μου πιαναμε τα ιδια χιλ. δηλαδη τι μονος μου τι με παρεα τα ιδια χιλ. οποτε τι να πω????και εκτος αυτο μην ξεχναμε οτι μιλαμε για 250 ετσι? οχι για 125 αμα ηταν επαιρνα ενα παπι.Οπως ενας φιλος εχει το innova και το παλικαρακι ειναι ας πουμε πολυ παραπανω στα κιλα απο μενα και παει με 110,καπου εκει,οποτε????τα κιλα μου φταινε?οπως και κατι αλλο που ειδα,οταν φυσαει κοντρα ο ανεμος κοβει ακομα ποιο πολυ,ουτε με 110 δεν με αφηνει να παω.εχεις καμια ιδεα πανω κατω????

  3. #558
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    ρε μην κολλάτε με τις τελικές, βάλτε το σε στροφές και μάθετε να στρίβετε...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	temp.jpg 
Προβολές:	364 
Μέγεθος:	31,9 KB 
ID:	137668
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  4. #559
    Τώρα που θα φύγω για διακοπές δεν θα τη χρησιμοποιήσω για κανα 20ήμερο, χρειάζεται να κάνω κάτι για να την προστατέψω όσο θα μένει ακίνητη;

  5. #560
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    Εγώ την είχα αφήσει κανα 3μηνο ακίνητη. Πέρα απ την δυσκολία να πάρει μπρος (υποχρεωτικά σε κατηφόρα), δεν είχε κάποιο άλλο πρόβλημα.
    ...

  6. #561
    γεια σε ολους.πρωτη φορα μιλαω στο forum αλλα εχω διαβασει τα παντα που εχουν γραφτει εδω απο την αρχη.ειμαι λοιπον και εγω κατοχος ενος cbf 250 2007 μοντελο.εχω ολα τα γνωστα προβληματα.μου εχουν αλλαξει με την εγγυηση,μετα απο παρα πολυ κοπο και παρακαλυτο,και αφου
    πηρα τηλ στον υπευθυνο εγγυησεων της honda,δισκους και καμπανα.στην αρχη ολα καλα μετα απο
    1000 χιλ παλι τα ιδια παιδια.και αντε αυτο το καταπινω.συνηθεια ειναι...το αλλο προβλημα που εχω ειναι οτι μεχρι να ζεσταθει καλα η μηχανη,μιλαμε για κανα 10λεπτο βολτα τουλαχιστον,αν την αφησω
    να δουλευει στο ρελαντι σβηνει.στα φαναρια πρεπει να κραταω λιγο το γκαζι αλλιως...μου ειχαν ρυθμισει τις βαλβιδες και το καρμπυλατερ και το τσοκ.καπως βελτιωθηκαν τα πραγματα αλλα μετα
    απο 4000 χιλ το βλεπω οτι χειροτερευει παλι.μου ειπαν οτι θα αλλαξουν και πολλαπλασιαστη αλλα τον περιμενω να ερθει 3 μηνες τωρα.απο που ερχεται δεν ξερω...
    καμια συμβουλη παιδια για το προβλημα με τα σβισιματα?το εχουν και αλλοι το προβλημα?

  7. #562
    γεια σε ολους επισης νεο μελος.ειμαι και γω κατοχος cbf 250 εδω και 2χρονια.τι να πω ρε παιδια το μηχανακι ειναι απιστευτο γιαυτο που ειναι 2μισαρι δηλ.κανει τα παντα κ σχεδον παντου.εγω ειμαι υπερευχαριστιμενος.προβλημα με τιν νεκρα δεν ειχα ποτε κ μετα την αλλαγη λαδιων στα 1000χλμ οι ταχυτητες βουτιρο πραγματικα.οσο για το ξεκινημα τι να πω ετσι ειναι το μηχανακι αν διαβασετε κ το manual το ιδιο λεει.λιγο ζεσταμα με γκαζακι 15-20 δευτερολεπτα κ ειμαι οκ,το χειμωνα τσοκ λιγο κατω απο λεπτο καμια 40 δευτερολεπτα κ ολα οκ,ανεβαστε κ ρελαντι καμια 100στροφες 16000 οταν ειναι εντελως ζεστο κ ειναι ακομα καλυτερα.τεσπα η μηχανη παντως 2 χρονια με εχει βγαλει ασπροπροσωπο χωρις να πει κιχ παντου πολη εκδρομουλες τι να λεμε.χαλαρωστε λοιπον κ απολαυστε βολτουλες κ μην κλαιγεστε για το παραμικρο η μηχανη ειναι οκ.δειτε κ τι προβληματα βγαζουν κατι 600αρια κ 1000ρια μην το πειτε πουθενα δηλ

    συντομα παω βεβαια για αλλαγη κατηγοριας(κανα 600αρι)αλλα αυτο δεν εχει να κανει με την μηχανη.αν ειχε 500 cc κ καμια 180 τελικη δεν θα το αλλαζα ποτε.λοιπον σας ζαλισα λιγο παντα ορθιοι παιδεσ κ καλεσ βολτες

  8. #563
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Redeemer
    γεια σε ολους.πρωτη φορα μιλαω στο forum αλλα εχω διαβασει τα παντα που εχουν γραφτει εδω απο την αρχη.ειμαι λοιπον και εγω κατοχος ενος cbf 250 2007 μοντελο.εχω ολα τα γνωστα προβληματα.μου εχουν αλλαξει με την εγγυηση,μετα απο παρα πολυ κοπο και παρακαλυτο,και αφου
    πηρα τηλ στον υπευθυνο εγγυησεων της honda,δισκους και καμπανα.στην αρχη ολα καλα μετα απο
    1000 χιλ παλι τα ιδια παιδια.και αντε αυτο το καταπινω.συνηθεια ειναι...το αλλο προβλημα που εχω ειναι οτι μεχρι να ζεσταθει καλα η μηχανη,μιλαμε για κανα 10λεπτο βολτα τουλαχιστον,αν την αφησω
    να δουλευει στο ρελαντι σβηνει.στα φαναρια πρεπει να κραταω λιγο το γκαζι αλλιως...μου ειχαν ρυθμισει τις βαλβιδες και το καρμπυλατερ και το τσοκ.καπως βελτιωθηκαν τα πραγματα αλλα μετα
    απο 4000 χιλ το βλεπω οτι χειροτερευει παλι.μου ειπαν οτι θα αλλαξουν και πολλαπλασιαστη αλλα τον περιμενω να ερθει 3 μηνες τωρα.απο που ερχεται δεν ξερω...
    καμια συμβουλη παιδια για το προβλημα με τα σβισιματα?το εχουν και αλλοι το προβλημα?
    Για πες μου φίλε μου, όταν είναι εντελώς ζεστή, πού στροφάρει στο ρελαντί? Κάνε μια μεγάλη βόλτα και μετά βάλε το ρελαντί στις 1500.

    Μη λες "καρμπυΛατέρ" αλλά καρμπυΡατέρ, είναι θέμα κύρους! :rotflmao:
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  9. #564
    παλι HONDA ρε παιδια??
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    177
    δεν ξερω τι να υποθεσω:smilea:
    πριν τρεις μηνες αγορασα μεταχειρω ενα cbf 250 απο φιλο συναδελφο:smilea:
    μοντελο 2006:smilea:
    ποτε δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα με τη νεκρα και ειμαι και απειρος:smilea:
    και οπως ειπε ο φιλος καμια παρεμβαση στη μηχανη--ολα μαμα:smilea:
    θεε ποσο μπλε ξοδεψες για να μη σε βλεπω!!!
    Ο. ΕΛΥΤΗΣ

  10. #565
    Πρωην CBFakias...
    Εγγραφή
    07/07/2007
    Μηνύματα
    74
    κ εγω ρε παιδια, περυσι τετοια εποχη αγορασα το μηχανακι, εχω κανει μονο το πρωτο service στα 1000 χιλιομετρα, κ μεχρι τωρα (φτου φτου φτου) δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα. Ουτε στη νεκρα,ουτε σε σβησιματα κ τετοια. Κ ειμαι κ εγω τελειως ασχετος, με τη μηχανη αυτη εμαθα το συμπλεκτη. Το καλοκαιρι κατεβασα λιγο το ρελαντι και ολα μια χαρα!Ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Φευγω Δευτερα για διακοπες και εχω κανει 5000 χιλιομετρα. Λετε να το παω πριν για service? Στις 6000 δεν ειναι το επομενο κανονικα? Αν τα ξεπερασω και το παω μετα θα εχω κανενα προβλημα??
    http://s3.bitefight.gr/c.php?uid=28239


  11. #566
    ετσι ακριβως.φαντασου αν ειχες κανα yamaha κραπα κρουπα με τις ταχυτητες τοτε τι θα ελεγες η μηχανει με κλοτσαει? κ μενα 2004 το μοντελο 2006 η αγορα μην ειμαστε κ ψιρες εντελως.χωρις να θιξω παιδια τους υπολοιπους που εχουν το προβλημα.κ αν καμια φορα σταματησω πολυ αποτομα κ δεν προλαβω να κατεβασω ταχυτητες και απο πρωτη παω για νεκρα κ σκαλωσει με το που θα παιξω ελαχιστα εως καθολου συμπλεκτη μπαινει μαλακοτατα.ουτε σκουντιματα ουτε ξερογκαζιες

  12. #567
    στισ 5000 ειναι το service και αν σκοπευεισ να το κανεις στα 6 τουλαχιστον αλλαξε λαδακια ...καλα χιλιομετρα

  13. #568
    Πρωην CBFakias...
    Εγγραφή
    07/07/2007
    Μηνύματα
    74
    emena to manual grafei stis 6000 re paidia to epomeno service...? Lete na exw provlhma??
    http://s3.bitefight.gr/c.php?uid=28239


  14. #569
    Την Τετάρτη πήρα κι εγώ το δικό μου. Σας παρουσίαζε κι εσάς στην αρχή πρόβλημα με την εκκίνηση, δηλάδή να μην κρατάει ρελαντί;

  15. #570
    φιλε μου στα 5000 ειναι το service μετα 10000 κ παει λεγοντας.ενταξει αφου πας ταξιδι καλα ειναι να το κανεις λαδια παντως να αλλαξεις σιγουρα


    ετσι ειναι η μηχανη ρε παιδες θελει λιγο ζεσταμα ειπαμε το λεει και το manual δεν ειναι προβλημα αυτο μην αγχωνεστε.αν παντως σας ενοχλει κατι εχει ακουστει για πολαπλασιαστη και ανακλησεις αλλα δεν νομιζω να αλλαξει και τιποτα

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 15:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 20:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 20:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 22:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 15:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF