Σελίδα 43 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 33383940414243444546474853 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 631 έως 645 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #631
    οντως αντεχουν πολλα χλμ απλα κανουν 30 λεπτα να ζεσταθουν (λεμε τωρα)!!!
    οχι αληθεια κανουν αρκετη ωρα να ζεσταθουν.
    απλα με αλλαγη ελαστικων το μηχανακι ψιλομεταμορφωνεται σαφως καλυτερα φρενα στριψιμο το τιμονι το νιωθεις καλυτερα κτλπ...

  2. #632
    Τώρα με το νιντζάκι και αφού σταμάτησε και η κυκλοφορία των cbf250, άντε να το πουλήσεις.. έχει ρωτήσει κανείς να δει τί παίζει από τιμές για να το πουλήσει σε μαγαζί? Ενδεικτικά, χιλιόμετρα/τιμή, να ξέρουμε πόσο τα παίρνουν.

  3. #633
    εγω το εδωσα 2300 ,9500χλμ ειχε και δεν ειχε ουτε γρατζουνια
    σε μαγαζια το επαιρναν απο 1800-2000 το πολυ αλλα περισσοτερο για ανταλλαγη εννοειται!!!
    το νιτζακι τα σαρωσε ολα ,αλλα αλλο στυλ μηχανης ρε συ το kawa και αλλο το cbf.
    το ενα πιο ανετο κατα την αποψη μου πιο all around ,το νιτζα βεβαια σε επιδοσεις δεν το συζηταμε και ψεκαστο και πολλα αλλα +

  4. #634
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    Το δικό μου με 23.000χλμ και 3 ετών επειδή βιαζόμουν να το δώσω, έφυγε σε αντιπροσωπεία για 1600 ευρώ Αλλά γενικά είχα ακούσει και για χιλιάρικο σκέτο... Με ανταλλαγή φυσικά

    Σε ιδιώτη υπολογίζεις με λίγο υπομονή κανά 500άρικο πάνω από αυτό που θα σου πουν στην αντιπροσωπεία.
    ...

  5. #635
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/12/2008
    Μηνύματα
    14
    Γεια σας παιδιά μπορώ να πω με χαρά ότι ανήκω στο club εδώ και μερικές μέρες. Το κουφό είναι ότι δεν την έχω καβαλήσει ακόμα για βόλτα γτ όταν ήρθε στην αντιπροσωπεία η μηχανή ενώ μου λέει ο αντιπρόσωπος "έτοιμη είναι πάρε την φύγε" ο αφέντης μου ( father ή αλλιώς ο sponsor )είπε "ΤΣΟΥ" αν δεν βγουν οι πινακίδες ktl και έπρεπε μετά να φύγω για Ηράκλειο (σχολή) και ενώ η μηχανή είναι έτοιμη εγώ έκατσα σα ΖΩΟ στο Ηράκλειο γτ έγραφα java αλλά Παρασκευή πρωί είμαι Ρέθυμνο ο κόσμος να χαλάσει!!!!! Τί πρέπει να προσέξω στα πρώτα χιλιόμετρα γτ είμαι ιδιαίτερα αγχωμένος με το στρώσιμο της μηχανής;;;

  6. #636
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Να μην κανεις γρηγορες εκκινισης, οι στροφες να αναιβενουν αργα, οταν ο δεικτης παει στις 4000 με 5500 στροφες να αλαζεις ταχυτητα. Μην φρεναρεις αποτομα, μαλακα να στωσουν τα φρενα. Μην αφηνεις το μηχανακι για ζεσταμα ακινιτο. Το βαζεις μπροστα και μετα απο 10 δευτερα ξεκινας, και πας με τον τροπο που ειπαμε. Ετσι ζεστενετε καλυτερα.

    Αυτα για 1000 με 2000 χλμ.

  7. #637
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/12/2008
    Μηνύματα
    14
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!

  8. #638
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    να αποφεύγεις τις μεγάλες ανηφόρες και να μην αφήνεις κρεμασμένο το μοτέρ υπό φορτίο, δηλαδή αν ανέβεις ανηφόρα μην το κάνεις με 2000 σαλ, καλύτερα με 5000. Το σκορτάρισμα σκοτώνει το άστρωτο μοτέρ. Και σιγά σιγά να το ανοίγεις, πλέον είναι σχεδόν στρωμένα τα μηχανάκια. Σταδιακά, αλλά υπολόγισε στα 1000 χλμ να το φτάσεις 100 χαω. Καλη αρχή. Πρόσεχε τα καινούρια λάστιχα γλυστράνε φριχτά.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  9. #639
    hello εδω και 2 πρπ μερες οδηγαω κ γω 1 cbfακι( η 1η μου μηχανη )
    θελω 4κυλινδρο για Α1!!!!!!!!!!!!

    πωλειται cbf250

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=96752

  10. #640
    Μάγκες κι εγώ είμαι στον 5ο μήνα με τη μηχανή.
    Προσοχή γιατί τις τελευταίες μέρες γίνεται χαμός με θανατηφόρα, τα μάτια σας 1000!

  11. #641
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/12/2008
    Μηνύματα
    14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TassosK
    hello εδω και 2 πρπ μερες οδηγαω κ γω 1 cbfακι( η 1η μου μηχανη )
    Ωραίος!!! Εμένα είναι η πρώτη μου μηχανή με συμπλέκτη καθώς μέχρι τώρα οδηγώ ένα honda astrea supra (ΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΠΑΩ ΡΕΘΥΜΝΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΓΚΡΡΡ) το οποίο με έχει αφήσει πλήρως ευχαριστημένο από την αντοχή του καθώς από τότε που το πήραμε ( από τα πρώτα στην Ελλάδα και το πρώτο που ήρθε στο Ρέθυμνο) έχουμε αλλάξει μόνο ότι έχει σπάσει από το ένα τρακάρισμα που του έχει κάνει ο αδερφός μου και τα service του κανονικά. Επίσης τραβάει τις απίστευτες δικαβαλιές καθώς το innova του πατέρα μου δεν με ανεβάζει σε κάτι ανηφόρες και το supra με ανεβάζει δικαβαλιά. Και δεν ψήνωμαι να το δώσω. Μόνο κακό ότι τρίζει...

  12. #642
    ξενερα παντως ο 1ας κυλινδρος
    θελω 4κυλινδρο για Α1!!!!!!!!!!!!

    πωλειται cbf250

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=96752

  13. #643
    Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
    Έχω διαβάσει ένα σωρό πράγματα αποσα έχουν γραφτεί CBF 250. Σκέφτομαι να το αγοράσω. Προτείνετε να επιμείνω στο να βρώ την facelifted έκδοση? Η πέρα απο τις μικρές αισθητικές αλλαγές δεν υπάρχει ουσία? Απο ποτε(έτος) και μετά λύθηκαν τα περισσότερα προβλήματα? Με ένα test drive θα αντιληφθώ τις κλασσικές βλάβες?

  14. #644
    καινουριο αποτι μουπαν θαρθει απο την ανοιξη εγω το πηρα ελαφρως μεταχειρισμενο του περασμενου αυγουστου. μερικες φορες κολλαει η νεκρα στην αλλαγη η κ το αναποδο αλλα στα φαναρια δεν εχω προβλημα

    επισης στα πολλα κρυα δυσκολευεται να παρει μπρος
    θελω 4κυλινδρο για Α1!!!!!!!!!!!!

    πωλειται cbf250

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=96752

  15. #645
    Δεν μιλάω για καινούργιο. Και εγώ μεταχειρισμένο ψάχνω. Απλώς αν δεν κάνω λάθος το 06 και μετά είναι λίγο διαφορετικό. Με τσοκ κτλ δεν ξεπερνιέται η δυσκολία?

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 15:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 20:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 20:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 22:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 15:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF