Σελίδα 48 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 38434445464748495051525358 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 706 έως 720 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #706
    το 600αρι ειναι πολυ βαρυ πιστευω
    θελω 4κυλινδρο για Α1!!!!!!!!!!!!

    πωλειται cbf250

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=96752

  2. #707
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από teo_gr
    Βασικά τώρα που το ξανασκέφτομαι αφού αποφάσισα για 600αρα θα δω ή την Yamaha FZ6 fzr με το ABS ή το CBF600 με το ABS... (εννοείται μεταχειρισμένο αν βρω).
    Η Hornet πιστεύω οτι έχει πολλά άλογα .
    να δεις το υπέροχο GSXF 650

    http://suzukibusa.files.wordpress.co...sx650f_big.jpg


    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  3. #708
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2009
    Μηνύματα
    8
    δηλαδή ειναι αδυνατον να το οδηγήσω για πρώτη μηχανή ;

    Ρε συ να δώσω 4 χιλιάρικα για ενα μικρό μηχανάκι ή να δώσω 5 για μια μεταχειρισμένη ωραία μηχανή όπως τα μοντέλα που προανέφερα (fz6 fzr, cbf600);

    Χρειάζομαι την εμπειρία σας να μου πείτε ΑΝ μπορώ να οδηγήσω μια τέτοια μηχανη (εννοείται οτι σιγά σιγά θα την μάθω).

    Δε θέλω να προσβάλω το 250 αλλα μπροστά στα άλλα λογικό είναι να φαίνεται πιο "παιδικό". Ο μόνος λόγος που θα το έπαιρνα θα ήταν για να με εξυπηρετεί ενώ το μεγαλύτερο μπορώ να πω οτι το βλέπω και φτιάχνομαι :P

  4. #709
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από teo_gr
    δηλαδή ειναι αδυνατον να το οδηγήσω για πρώτη μηχανή ;

    Ρε συ να δώσω 4 χιλιάρικα για ενα μικρό μηχανάκι ή να δώσω 5 για μια μεταχειρισμένη ωραία μηχανή όπως τα μοντέλα που προανέφερα (fz6 fzr, cbf600);

    Χρειάζομαι την εμπειρία σας να μου πείτε ΑΝ μπορώ να οδηγήσω μια τέτοια μηχανη (εννοείται οτι σιγά σιγά θα την μάθω).

    Δε θέλω να προσβάλω το 250 αλλα μπροστά στα άλλα λογικό είναι να φαίνεται πιο "παιδικό". Ο μόνος λόγος που θα το έπαιρνα θα ήταν για να με εξυπηρετεί ενώ το μεγαλύτερο μπορώ να πω οτι το βλέπω και φτιάχνομαι :P
    Μπορείς να πάρεις ένα τετρακύλινδρο 600 ΜΗ-SuperSport για πρώτη. Αλλά θα εξελιχθείς πολύ πιο αργά σαν οδηγός. Μπορεί να φαίνεται σαν παιδικό αλλά αν ξέρεις να το πας θα περνάς στις στροφές πολλούς που αγόρασαν 600 για πρώτη μηχανή. -Και θα το απολαμβάνεις κιολας!-

    Υπάρχει ένα βιντεάκι από cbf250 σε trackday στο εξωτερικό... βρες το και θα με θυμηθείς...
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  5. #710
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2008
    Μηνύματα
    24
    http://www.youtube.com/watch?v=gQJBEAejPj4

    Πολύ ωραίο video! Ωραία μουσική, ωραίες photos και πάνω απ΄ όλα ωραία μηχανή!
    Βλέπω και πολλές photos από ταξίδια. Λες να το επιχειρήσω και εγώ το καλοκαίρι δικάβαλο το Θεσσαλονίκη - Αρμενιστή;

    Και εγώ αγόρασα ένα μεταχειρισμένο CBF250 τον Αύγουστο (ήταν η πρώτη μου μηχανή). Ενώ έβλεπα μεγαλύτερες μηχανές στην αρχή (Transalp, VStrom) τελικά κατέληξα σε αυτό που δεν είναι καν στην ίδια κατηγορία με αυτά που έβλεπα!! Δεν με απογοήτευσε καθόλου όμως...

  6. #711
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/02/2009
    Μηνύματα
    24
    Φίλε teo_gr η γνώμη μου (ήμουν ιδιοκτήτης και 650αριού για κάποιο διάστημα αφού πρώτα όμως είχα σταδιακά φτάσει μέχρι εκεί) είναι να μην πάρεις κατευθείαν 600άρι.
    Με το γκάζι δεν θα έχεις και τόσο πρόβλημα ιδιαίτερα σε ένα cbf600 ή bandit650 που έχουν ομαλή δύναμη. Βέβαια ακόμη και σε κάποιο κατά λάθος ας πούμε σπινιάρισμα τι θα κάνεις; Θα αντιδράσεις σωστά;
    Το σίγουρο είναι πάντως ότι το βάρος θα σε προβληματίσει πολύ και είναι πολύ πιθανό να μην προλαβαίνεις να αλλάζεις σπασμένα φλας και σπασμένες μανέτες!!
    Καλύτερα να αγοράσεις μεταχειρισμένο ή καινούργιο 250 (όποιο εσύ γουστάρεις περισσότερο) και αργότερα 600άρι.
    Τότε το 600άρι θα το χαρείς περισσότερο και θα μπορείς και να το στρίβεις με τρόπο που θα σε ξετρελαίνει!!

  7. #712
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2009
    Μηνύματα
    8
    livbiker thnx για την απάντηση. Απλά δεν υπάρχει μια μέση λύση δυστυχώς ... Το 250 μου φαίνεται μικρό (και στα κυβικά και στο μέγεθος), το 600αρι θα το τσακίσω άδικα απο την απειρία μου .
    Θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά το θέμα για να βρώ την χρυσή τομή !

  8. #713
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ale3andro
    http://www.youtube.com/watch?v=gQJBEAejPj4

    Πολύ ωραίο video! Ωραία μουσική, ωραίες photos και πάνω απ΄ όλα ωραία μηχανή!
    Βλέπω και πολλές photos από ταξίδια. Λες να το επιχειρήσω και εγώ το καλοκαίρι δικάβαλο το Θεσσαλονίκη - Αρμενιστή;

    Και εγώ αγόρασα ένα μεταχειρισμένο CBF250 τον Αύγουστο (ήταν η πρώτη μου μηχανή). Ενώ έβλεπα μεγαλύτερες μηχανές στην αρχή (Transalp, VStrom) τελικά κατέληξα σε αυτό που δεν είναι καν στην ίδια κατηγορία με αυτά που έβλεπα!! Δεν με απογοήτευσε καθόλου όμως...
    Εκανα πολλά ταξίδια. Υπομονή να έχεις και σε πάει παντού. Πάτρα - Αθήνα το έκανα συνέχεια. Εκοβα φλέβα μερικές φορές αλλά υποφέρεται. Δεν ξέρω για τι αποστάσεις μιλάς, αλλά η κοπέλα μου βαριόταν φριχτά σε μεγάλες αποστάσεις -και δε την αδικώ. Καλύτερα μόνος σου για μακρυά! Τράβα σε κανα φίλο για διημερο π.χ. Για δικάβαλο να κάνεις συχνά στάσεις και καλό είναι να εχεις και μια ενδοσυννενόηση.

    Ευχαριστω για τα καλά σου λόγια για το βίντεο! Εχω φτιαξει κι αλλα σχετικά αν θες να δεις.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  9. #714
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από teo_gr
    livbiker thnx για την απάντηση. Απλά δεν υπάρχει μια μέση λύση δυστυχώς ... Το 250 μου φαίνεται μικρό (και στα κυβικά και στο μέγεθος), το 600αρι θα το τσακίσω άδικα απο την απειρία μου .
    Θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά το θέμα για να βρώ την χρυσή τομή !
    Χρυσή τομή είναι ένα μονοκύλινδρο 400-600 αλλά πας σε άλλο είδος.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  10. #715
    παλι HONDA ρε παιδια??
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    177
    teo δεν ειναι μικρο το μηχανακι για εναν αναβατη χωρις πειρα οπως λες οτι εισαι
    ξεκινα μ αυτο (250) και μετα απο καιρο οταν νιωσεις ετοιμος πας παρα πανω
    εχουν πολλοι το διλλημα σου (και γω τοχα) αλλα σκεψου το <<ηρεμο>> cbf 600 με το τετρακιλυνδρο μοτερακι του και τα 220 κιλα του με λαδια ξιδια αναμεσα στα ποδια σου.
    για εναν ανθρωπο που καλα καλα δε γνωριζει να αλλαζει ταχυτητες (δεν ειναι κακο ολλοι ετσι ξεκιναμε) ειναι ενας προσθετος πονοκεφαλος διπλα σ αυτον της κινησης.
    λαθη στην αρχη θα γινουν και αυτα τα ζωακια δεν ειναι πολυ προθυμα να βοηθησουν (δεν μπορουν)
    με τα 100 χλμ να ερχοντε σε 4 δευτερολεπτα καταλαβαινεις τι γινεται
    μετα εχουμε στριψιμο--φρεναρισμα --κινηση κλπ

    τα δε χορνετ και φειζερ μαλλον πιο δυσκολα τα πραγματα --μιλαμε για 100 αλογα περιπου

    δεν λεω πως δεν θα τα καταφερεις αλλα ισως δυσκολευτεις η τρομαξεις πραγμα που μαλλον ειναι το χειροτερο

    γνωμη μου αυτη δικη σου η αποφαση
    θεε ποσο μπλε ξοδεψες για να μη σε βλεπω!!!
    Ο. ΕΛΥΤΗΣ

  11. #716
    ειχα ενα cbf 250 2 χρονια και μολις πηρα ενα φειζερακι μεταχειρισμενο
    και εγω σαν τον φιλο δεν ηξερα να οδηγω πρωτη μηχανη το 250
    μια χαρα το cbf σε ολα του οκ παει παντου κανει τα παντα αλλα μεχρι εκει κακα τα ψεματα το βαρεθηκα πολυ νωρις ειδικα για ταξιδακια δεν λεει οχι σαν αξιοπιστια αλλα κουραζει
    παρε το 600 αρι φιλε μου πιστευω οτι οσο θα κανεις να μαθεις το 250αρι τοσο θα κανεις και με το 600αρι απλα θελει λιγο περισσοτερη προσοχη με το γκαζι
    φυσικα αν σε επιρεαζει το οικονομικο σκεψου οτι ενα 600αρι ειναι αρκετα παραπανω λεφτα σαν συντηρηση απο κει και περα νομιζω οτι μια χαρα θα τα καταφερεις και οπως λες θα γουσταρεις κιολας

  12. #717
    προτεινω αν δεν σε πειραζει η καραμεταχειρα παραεισαγωγη κανα sf κλπ

    αλλιως κανα φειζερ 600 με τα 78 αλογα ειναι πιο ελαφρυ απο το cbf αλλα δεν εχει την ροπη του χαμηλα
    θελω 4κυλινδρο για Α1!!!!!!!!!!!!

    πωλειται cbf250

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=96752

  13. #718
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    αν φτάσεις να κοιτάς fazer, cbf600 Κλπ δες και το er-n. Διαστάσεις σαν ένα cbf 250, καμία σχέση σε όγκο με τα άλλα που θα σε δυσκολέψουν, και 70 ολοζώντανα άλογα στη θέση των 20...
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  14. #719
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2009
    Μηνύματα
    8
    johnpan μπορώ να πω ενθουσιάστηκα με το ER-6N .. . Είναι πολύ όμορφο και σίγουρα κάτι που θα μου μείνει . Θα πάω να το δω αυτές τις μέρες και απο κοντά . Αν και μου έκανε εντύπωση το βάρος του (που είναι περισσότερο απο το FZ6-fazer και την CBF600 αν θυμάμαι καλά) σε σχέση με το μέγεθος του . Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση ! Μια τέτοια μηχανή ονειρεύομαι .. θα κοιμηθώ πολύ όμορφα σήμερα

  15. #720
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    για SUZUKI SV 650 ( 165κιλά-70ίπποι) δεν του μιλαει κανεις του συμφορουμιτη Ε??


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	suzuki_sv1000_.jpg 
Προβολές:	197 
Μέγεθος:	27,2 KB 
ID:	156791
    Accipere quam facere praestat injuriam

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 15:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 20:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 20:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 22:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 15:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF