Σελίδα 50 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 40454647484950515253545560 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 736 έως 750 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #736
    μακαρι να ειναι ετσι!!!
    σιγουρα η ρυθμιση στρωνει τα πραγματα αλλα ειναι κατι αλλο αφου το προβλημα υπαρχει και οταν η μηχανη ειναι ολοκαινουργια απλα οι βαλβιδες το επιβαρυνουν με τα χιλιομετρα
    και σιγουρα δεν ειναι νορμαλ καλοκαιρι με 40 βαθμους να θελει γκαζι η τσοκ και 40 δευτερολεπτα για να πιασει ρελαντι

  2. #737
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.526
    Δε νομίζω οτι μπορεί να θεωρηθεί βλάβη οτι ένας κινητήρας με καρμπιρατέρ δεν κρατάει ρελαντί ενώ είναι κρύος. Αν είχε αυτόματο τσοκ τότε ναι, αλλά από τη στιγμή που είναι χειροκίνητο σου δίνει τη δυνατότητα να τον ελέγξεις μέχρι να ζεσταθεί. Ειδικά τα μονοκύλινδρα έχουν τα δικά τους χούγια στην εκκίνησή και στην προθέρμανση. Πρόβλημα υπάρχει αν σβήνει ενώ είναι σε κανονική θερμοκρασία λειτουργίας.

  3. #738
    φιλε toyar αυτη ειναι η κλασικη απαντηση που πηρα απο ολα τα επισημα συμεργεια της honda
    δηλ ετσι ειναι αυτα τα 250αρια,αυτα τα μονοκιλυνδρα,αυτα τα καρμπυρατερ,εχουν αυτο το χουι κτλ κτλ
    και οπως ειπα το παρατησα το θεμα.αλλα οταν ετυχε να ρωτησω 2-3 μαστορια που ειχαν συνεργεια γελασαν και μου ειπαν ααα το cbf καταλαβα 20 λεπτα για να κρατησει ρελαντι τον χειμωνα ε? και γελουσαν και οταν τους ελεγα αυτα που μου ελεγαν οι αλλοι απαντουσαν ε ενταξει δεν ειναι τιποτα διορθωνεται αυτο φερτο να το φτιαξουμε!!!!
    και τα επισημα της honda δεν ηξεραν τιποτα και λεγαν ε ετσι ειναι αυτο το μηχανακι!!!!
    και επειδη ακριβως το μοτερ τους ειναι πολυ καλο μαλλον κατι αλλο παιζει αλλοι ειπαν ανωρθωτης αλλοι βαλβιδες αλλοι ζιγκλερι παντως κατι παιζει και η απαντηση της επισημης honda ετσι κανουν αυτα εμενα δεν με πειθει
    μπορει να κανω και λαθος βεβαια

  4. #739
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    Επιτελους!!!Αγορασα κ εγω την CBF μου.Ειναι όνειρο!!!:wacko:
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  5. #740
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    Τελειως ακυρος ε?:rotflmao:

    Απλα εχς χαρει πολυ κ σας το ειπα:wacko:
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  6. #741
    μεγιες φιλε μου καλοταξιδη παντα ορθιος με πολλαααααα χιλιομετρα!!!!
    εντυπωσεις μοντελο χρωμα???για πες

  7. #742
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    Μαυρη καλλονη φυσικα.μια χαρα ειναι για μεταχειρισμενη.18.700 χλμ εχει.Υπεροχη!!!Επλιζω να μη μου βγαλει κανενα προβλημα:wacko:
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  8. #743
    μπα δεν νομιζω και αυτα που συζηταμε ειναι προβληματα που εχουν ολα τα μοντελα το καθενα κατι βγαζει δεν ειναι και τιποτα σοβαρα και παλι καλοταξιδη

  9. #744
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    Ευχαριστω πολυ!!!
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  10. #745
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.526
    Αρχικά δημιουργήθηκε από paschalis
    φιλε toyar αυτη ειναι η κλασικη απαντηση που πηρα απο ολα τα επισημα συμεργεια της honda
    δηλ ετσι ειναι αυτα τα 250αρια,αυτα τα μονοκιλυνδρα,αυτα τα καρμπυρατερ,εχουν αυτο το χουι κτλ κτλ
    και οπως ειπα το παρατησα το θεμα.αλλα οταν ετυχε να ρωτησω 2-3 μαστορια που ειχαν συνεργεια γελασαν και μου ειπαν ααα το cbf καταλαβα 20 λεπτα για να κρατησει ρελαντι τον χειμωνα ε? και γελουσαν και οταν τους ελεγα αυτα που μου ελεγαν οι αλλοι απαντουσαν ε ενταξει δεν ειναι τιποτα διορθωνεται αυτο φερτο να το φτιαξουμε!!!!
    και τα επισημα της honda δεν ηξεραν τιποτα και λεγαν ε ετσι ειναι αυτο το μηχανακι!!!!
    και επειδη ακριβως το μοτερ τους ειναι πολυ καλο μαλλον κατι αλλο παιζει αλλοι ειπαν ανωρθωτης αλλοι βαλβιδες αλλοι ζιγκλερι παντως κατι παιζει και η απαντηση της επισημης honda ετσι κανουν αυτα εμενα δεν με πειθει
    μπορει να κανω και λαθος βεβαια
    Δεν υποστηρίζω τη HONDA ούτε είμαι μαστόρι. Απλά δεν γνωρίζω κανέναν κινητήρα με καρμπυρατέρ που να παίρνει μπρος και να κρατάει αμέσως κανονικό ρελαντί κρύος και μάλιστα τον χειμώνα. Όπως επίσης είναι σίγουρο οτι αν σβύνει μετά από 20 λεπτά ή ακόμα και μετά από 5 λεπτά δούλεμα έχει πρόβλημα. Αλήθεια τα μαστόρια που γελάγαν πως το έφτιαχναν;Μήπως τελικά η μηχανη έχει προδιαγραφες Βραζιλίας λόγω κατασκευής γι' αυτό έχει πρόβλημα στο δικό μας κλίμα; Μήπως το ψυγείο λαδιού είναι υπερδιαστασιολογημένο και δεν την αφήνει να ζεσταθεί καλά το χειμώνα; Προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα (MY 2007)

  11. #746
    το τι φταιει η πως γινεται δεν το γνωριζω φιλε μου εδω δεν το ξερει η honda λεμε τωρα...
    διαβασε ολο το ποστ απο την αρχη και δες τι προβληματα αντιμετωπισαν διαφορα παιδια στο φορουμ εγω εμαθα να ζω με αυτο και δεν ξανασχοληθηκα.καποιο παιδι εκανε 10 λεπτα για να σταθεροποιησει ρελαντι και δεν ηταν ο μονος.ξερεις κανα αλλο καινουργιο μηχανακι που κανει να πιασει ρελαντι σταθερο ομως χωρις να παιζει η να σβηνει κανα 3λεπτο και βαλε?εστω και μονοκιλυνδρο?για τα μοντελα μετα το 2006 δεν ξερω αλλα αυτα του 2004 ειχαν αρκετα μην πω σχεδον ολα δεν νομιζω να ειναι συμπτωση
    εγω ειμαι υπερευχαριστημενος απο το μηχανακι γενικα αλλα οχι και να υποστιριζουμε οτι δεν υπαρχει θεμα η προβλημα γιατι υπαρχει οπως και με την νεκρα
    δηλαδη εμενα που δεν μου το παρουσιασε τι να πω ε ενταξει δεν υπαρχει ενω το ειχαν ολοι οι αλλοι??και τελος αν πιστευεις οτι οφειλεται στο γεγονος οτι η μηχανη δεν ειναι ψεκαστη γιατι εσυ δεν εχεις προβλημα και οι αλλοι εχουν?τεσπα οπωσ ειπα και πριν μακαρι να εχω αδικο

  12. #747
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.526
    Αγαπητέ paschalis όσον αφορά το πρόβλημα με τη νεκρά όχι μόνο δεν το αμφισβήτησα αλλά ανέφερα ότι το είχα και εγώ και μάλιστα περιέγραψα με ποια διαδικασία λύθηκε σε μεγάλο βαθμό. Για το ρελαντί πάλι δεν το αμφισβητώ παρόλο που δεν το έχω, ειδικά για μοντέλα 04-06. Αν όλα τα μοντέλα του 04-06 χρειάζονται 3-4 λεπτά προθέρμανση εγώ το αντιλαμβάνομαι σαν χαρακτηριστικό και όχι σαν πρόβλημα. Πρόβλημα είχε το eliminator που είχα που είτε ζεστό είτε κρύο, ρελαντί δεν είχε λόγω φθοράς στα καρμπιρατέρ. Τελικά η προθέρμανση είναι μια μεταβατική φάση λειτουργίας. Αξιολόγηση του κινητήρα μπορεί να γίνει μόνο σε κανονική θερμοκρασία λειτουργίας

  13. #748
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177

    Talking

    Και για να συνεχιστει το Forum αυτο..................

    η κουκλιτσα μου!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cbf 250_1.jpg 
Προβολές:	267 
Μέγεθος:	61,3 KB 
ID:	157617
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  14. #749
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    Απλα μολις την αγορασα και χαρικα.
    :rotflmao: :rotflmao:

    συνεχιστε τωρα τη συζητηση σας
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  15. #750
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2008
    Μηνύματα
    24
    Καλορίζικη και καλοτάξιδη!

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 15:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 20:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 20:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 22:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 15:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF