Σελίδα 51 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 41464748495051525354555661 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 751 έως 765 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #751
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    Ευχαριστω
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  2. #752
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/02/2009
    Μηνύματα
    24
    Καλοτάξιδη @ggelos, καλές βόλτες και πάντα όρθιος!!
    Κουκλί το μαυράκι.
    Michelin έχει?
    Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου και στην μηχανή μέχρι να γνωριστείτε καλά. Μετά θα μπορείς και να "παίξεις" μαζί της.
    Αν βγαίνεις εκτός πόλης καλύτερα χωρίς την βαλίτσα.

  3. #753
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    δεν θυμαμαι τι λαστιχα εχει.θα δω και θα σου πω....
    Ρε παιδια,μηπως μπορω να εχω μια συμβουλη για το πως θα την προστατεψω απο τα κλεφτρονια που θα τη βαλουν στο ματι????

    Λουκετα για τα φρενα?Αλυσιδες??? τι σκ@τ@ να παρω?

    Ενας φιλος μου με cbf ειχε συναγερμο και απο βροχες τωρα το χειμωνα επιασε υγρασια και του μπλοκαρε τα ηλεκτρικα με αποτελεσμα να μην ανοιγει η μηχανη του.

    Καμια συμβουλη?????????????
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  4. #754
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    Πως φαινεται ο καινουριος χΕστης οδηγος ε?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  5. #755
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/02/2009
    Μηνύματα
    24
    Φίλε @ggelos μην έχεις και τόσο άγχος, αλλά πράγματι με μια καλή αλυσίδα και δέσιμο σε κάποιο σταθερό σημείο θα είσαι πιο ήσυχος. Το καλό σε αυτήν την περίπτωση, με το cbfάκι, είναι ότι μπορείς να περάσεις εύκολα αλυσίδα για δέσιμο μέσα από το πλαίσιο για μεγαλύτερη σιγουριά. Ά ... και ένα λουκέτο δισκόφρενου για πρόχειρα χρειάζεται!!

  6. #756
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ cbfάδες που εισαστε όλοι???

    Πειτε εντυπωσεις...εμπειρίες...συμβουλες...διαπιστωσεις

    Αντε ντε,τωρα που πηρα και εγω τι μηχανη.....

    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  7. #757
    ε τωρα με τα κρυα....

    καλοταξιδη παντως
    θελω 4κυλινδρο για Α1!!!!!!!!!!!!

    πωλειται cbf250

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=96752

  8. #758
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/12/2008
    Μηνύματα
    14
    Καλοτάξιδη Άγγελε να την χαίρεσαι... και εγώ από τις αρχές του 2009 την έχω την δικιά μου καινούργια στοκ την βρήκα. Σε καμιά δυο βδομάδες πάω για πρώτο σέρβις... Βασικά τα πρώτα 500 χιλιόμετρα τα έκανα σε 2 βδομάδες αλλά μεά το CSD μας έκοψε την όρεξη... Με το ρελαντί της δεν έχω πρόβλημα την βάζω να ζεσταθει κάνα λεπτό και μετά φεύγω αλλά όταν ξεκινώ κρατώ το γκάζι λίγο ψηλά δλδ δεν την αφήνω να σβήσει και για τα πρώτα 100μ πάω χαλαρά και ποτέ δε μου έχει σβήσει. Με την νεκρά κανένα πρόβλημα ευτυχώς. Τώρα βέβαια για τις βόλτες...το κρύο και η βροχή ποτέ δε με σταματήσανε( βοσκός βλέπεις δε καταλαβαίνει με τα κοντομάνικα είμαι) τα πρώτα 300 χιλιόμετρα τα έκανα σε βροχή και βράδυ σε χωριά...(χωρίς να τρέχω βέβαια γτ έστρωνα). Το μόνο κουλό με την cbf μου είναι ότι η αλυσίδα μου χαλάρωσε ξαφνικά και έκανε σα ποδήλατο αλλά 2 φορές! Την πρώτη το περίμενα λόγω βροχής κτλ και την έσφιξα μόνος μου αλλά επειδή δεν με εμπιστευόμουνα και πολύ την πήγα στην αντιπροσωπεία και μου είπαν (!) ότι τον τζόγο πρέπει να τον μετράς όταν είσαι καθισμένος στην μηχανή (!). Από τότε που την σφίξανε στην αντιπροσωπεία έχω κάνει άλλα 200km και τώρα πάλι κάνει σα ποδήλατο... λέτε να φταίει η αλυσίδα; Δεν κάνω απότομες εκκινήσεις γτ είναι η πρώτη μου μηχανή με συμπλέκτη αλλά στο supra που είχα δεν του είχα τεντώσει ποτέ αλυσίδα μόνο στα προγραματισμένα σέρβις. Για την ασφάλεια της μηχανής ένα σου λέω: σπουδάζω στο Ηράκλειο στην Κρήτη. Τρελό αγχος με έχει πιάσει και μένα αλλά τι να σου πω έχω αλυσίδα και μπλοκάρω τον μπροστά τροχό αλλά έχω και γκαράζ και στο σπίτι και στην σχολή εχει στέγαστρο για μηχανές... αν έχεις γκαράζ που δεν έχει γκαραζόπορτα (πυλωτή) άφηνε την κάπου που να φαίνεται. Εγώ ενώ έχει ένα σημείο που δύσκολα φαίνεται δεν την αφήνω εκεί γτ μου είπανε οι άλλοι ένοικοι ότι όταν αφήνανε μηχανάκια εκεί τα σκαλίζανε. Το αφήνω μπροστά στην είσοδο και δεν το αγγίζει κανείς. (Βέβαια στη σχολή έχω άλλο άγχος έχουν κλέψει μηχανάκια και μηχανάκια. Γιαυτό δεν την πλένω πολύ να φαίνεται βρώμικη να μην της δίνουν σημασία...)

  9. #759

    Μπαταρία έχει αλλάξει κανείς ?

    1

  10. #760
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    9
    Γεια χαρα σε ολους πηρα και εγω μια cbf(μαυρουλα ) πριν απο λιγες μερες και την απολαμβανω..ειμαι ακομα σε φαση γνωριμιας(η πρωτη μου με συμπλεκτη) με την μηχανη αλλα μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ενθουσιασμενος :wacko:

  11. #761
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapper
    Καλοτάξιδη Άγγελε να την χαίρεσαι... και εγώ από τις αρχές του 2009 την έχω την δικιά μου καινούργια στοκ την βρήκα. Σε καμιά δυο βδομάδες πάω για πρώτο σέρβις... Βασικά τα πρώτα 500 χιλιόμετρα τα έκανα σε 2 βδομάδες αλλά μεά το CSD μας έκοψε την όρεξη... Με το ρελαντί της δεν έχω πρόβλημα την βάζω να ζεσταθει κάνα λεπτό και μετά φεύγω αλλά όταν ξεκινώ κρατώ το γκάζι λίγο ψηλά δλδ δεν την αφήνω να σβήσει και για τα πρώτα 100μ πάω χαλαρά και ποτέ δε μου έχει σβήσει. Με την νεκρά κανένα πρόβλημα ευτυχώς. Τώρα βέβαια για τις βόλτες...το κρύο και η βροχή ποτέ δε με σταματήσανε( βοσκός βλέπεις δε καταλαβαίνει με τα κοντομάνικα είμαι) τα πρώτα 300 χιλιόμετρα τα έκανα σε βροχή και βράδυ σε χωριά...(χωρίς να τρέχω βέβαια γτ έστρωνα). Το μόνο κουλό με την cbf μου είναι ότι η αλυσίδα μου χαλάρωσε ξαφνικά και έκανε σα ποδήλατο αλλά 2 φορές! Την πρώτη το περίμενα λόγω βροχής κτλ και την έσφιξα μόνος μου αλλά επειδή δεν με εμπιστευόμουνα και πολύ την πήγα στην αντιπροσωπεία και μου είπαν (!) ότι τον τζόγο πρέπει να τον μετράς όταν είσαι καθισμένος στην μηχανή (!). Από τότε που την σφίξανε στην αντιπροσωπεία έχω κάνει άλλα 200km και τώρα πάλι κάνει σα ποδήλατο... λέτε να φταίει η αλυσίδα; Δεν κάνω απότομες εκκινήσεις γτ είναι η πρώτη μου μηχανή με συμπλέκτη αλλά στο supra που είχα δεν του είχα τεντώσει ποτέ αλυσίδα μόνο στα προγραματισμένα σέρβις. Για την ασφάλεια της μηχανής ένα σου λέω: σπουδάζω στο Ηράκλειο στην Κρήτη. Τρελό αγχος με έχει πιάσει και μένα αλλά τι να σου πω έχω αλυσίδα και μπλοκάρω τον μπροστά τροχό αλλά έχω και γκαράζ και στο σπίτι και στην σχολή εχει στέγαστρο για μηχανές... αν έχεις γκαράζ που δεν έχει γκαραζόπορτα (πυλωτή) άφηνε την κάπου που να φαίνεται. Εγώ ενώ έχει ένα σημείο που δύσκολα φαίνεται δεν την αφήνω εκεί γτ μου είπανε οι άλλοι ένοικοι ότι όταν αφήνανε μηχανάκια εκεί τα σκαλίζανε. Το αφήνω μπροστά στην είσοδο και δεν το αγγίζει κανείς. (Βέβαια στη σχολή έχω άλλο άγχος έχουν κλέψει μηχανάκια και μηχανάκια. Γιαυτό δεν την πλένω πολύ να φαίνεται βρώμικη να μην της δίνουν σημασία...)

    mallon την αφηνεις και ξερενεται την την αλυσιδα...

    πρεπει να υπολογισεις οτι θα πρεπει να την λαδωνεις καθε 500χλμ αν θες να βγαλει πολλα χιλιομετρα

    αν ομως φτασεις στο αλλο ακρο, δηλαδη δε τη λαδωνεις ποτε(κατι που μαλλον κανεις ), καθε τρεις και λιγο λογο φθορας θα θελει τεντωμα, μεχρι να φθαρει παρα πολυ και να πας για καινουρια...

  12. #762
    οντως η αλυσιδα θελει προσοχη το μονο που μου ελεγαν στο συνεργειο ηταν να ερχεσαι να βλεπουμε την αλυσιδα για σφυξιμο και λαδωμα.εγω την λαδωνα καθε 300χιλ αλλα οταν πηγαινα για αλλαγη λαδιων η τελος παντων σε καθε επισκεψη στο συνεργειο μου την βλεπανε και την τεντωναν οχι τπτ τραγικο βεβαια.γιαυτο οπως ειπε και ο πανος λαδωμα και παλι λαδωμα ειδικα οταν την χρεισιμοποιειτε με βροχη τοτε θελει ακομα περισσοτερο

  13. #763

    Re: Μπαταρία έχει αλλάξει κανείς ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από manolis1980
    1
    αλλαξα μπαταρια εχθες μετα από 4,5 χρονια και ξαναβαλα yuasa.
    Το κοστος είναι 44e

  14. #764
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/02/2009
    Μηνύματα
    24
    Φίλε Panoss25 η μπαταρία στο δικό μου δεν δείχνει σημάδια κόπωσης ακόμη (το έχω 2 χρόνια) αλλά τα 4,5 χρόνια που σου κράτησε εσένα μια χαρά μου φαίνονται. Καλά έκανες και έβαλες την ίδια.
    Για πες μας όμως σε «άφησε» στο δρόμο και έσπρωχνες? Ή το κατάλαβες έγκαιρα και την άλλαξες?

  15. #765
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/02/2009
    Μηνύματα
    24
    Με την ευκαιρία ...
    καλές βόλτες και πάντα όρθιος Δημήτρη (omitsos).

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 16:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 21:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 21:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 23:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 16:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF