Σελίδα 58 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 848535455565758596061626368 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 856 έως 870 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #856
    Αρχικά δημιουργήθηκε από paschalis
    με τσιτα το γκαζι για αρκετη(μιλαμε για καμια ωρα και βαλε στα ορια του) ωρα ισως καψει λιγο λαδακι με ταχυτητες απο 110-120 μην φοβασαι δεν θα παθει τπτ εγω εκανα θεσσαλονικη βολο με μεσω ορο 120 και μια σταση βεβαια και δεν εκαψε τπτ.απο μηχανη σε μηχανη βεβαια ειναι διαφορετικο αν μπορεις δες το σε επομενο ταξιδακι που θα κανεις και μετα θα ξερεις εσυ καλυτερα και καλες βολτες
    Ωραιοςςς...ευχαριστω pasxalis...επισης!!!!!
    Και ο νοων...νοητω.....

  2. #857
    Πρωην CBFakias...
    Εγγραφή
    07/07/2007
    Μηνύματα
    74
    Καλησπερα!
    Πριν 1-2 μερες ανακαλυψα, απο σχετικο θορυβο, οχι εχει σπασει εσωτερικα το ενα απο τα δυο στηριγματα της σχαρας που εχω βαλει για μπαγκαζιερα..εχω βαλει την αυθεντικη honda για το cbf. Μηπως ξερει καποιος που μπορω να παραγγειλω σε e-shop να μου στειλουν μια να την αλλαξω μονος;;
    http://s3.bitefight.gr/c.php?uid=28239


  3. #858
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/03/2006
    Μηνύματα
    8
    Ω, giorgos_o, δεν ξέρω την απάντηση στο ερώτημά σου, αλλά μπήκα σε αυτό το topic μόνο και μόνο για να γράψω το δικό μου... πόνημα:

    Σήμερα διαπίστωσα ότι εσωτερικά έχουν ραγίσει / σπάσει κι εμένα τα στηρίγματα της μηχανής για τη βάση της μπαγκαζιέρας.

    Και τώρα συνειδητοποιώ ότι μάλλον είναι από δικιά μου χαζομάρα. Σε ένα ταξιδάκι, είχα βάλει σαμάρια, τα οποία νομίζω ότι τα είχα στηρίξει και δέσει πάνω από τη βάση της μπαγκαζιέρας. Ίσως δεν ήταν τόσο καλή ιδέα τελικά...

    Αύριο ακολουθεί η επισκευή και η κοστολόγηση... Για να δούμε. Οι βλακείες πληρώνονται!

  4. #859
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    Παίδες, έκανα το πρώτο μεγάλο μου (σχετικά) ταξίδι.Πήγα Ξυλόκαστρο και φυσικά γύρισα.122 χλμ από Αθήνα
    Με έφαγε βέβαια ο αέρας αλλά ήταν μια χαρά ταξιδάκι.

    Είτε το πιστεύετε είτε όχι, το κοντέρ έγραψε 150+κάτι. Πραγματικά τελίκιασε
    Έκαψε περίπου το ένα τρίτο από το ντεπόζιτο και κάτι ψιλά από λάδια.
    Δοκιμάστε το κ εσείς...

    Επόμενο ταξίδι θα είναι προς Λάρισα το Σεπτέμβρη........

    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  5. #860
    Αθήνα - Λειβαδιά, 140 χλμ απόσταση με 120-140km/h και ενίοτε 150

    Τράβηξε χαλαρά, έκανα μια στάση καθώς πήγαινα και καμιά γυρνώντας.

    Εκτός από μούδιασμα στα χέρια, δε με ενόχλησε καθόλου κ ούτε κουράστηκα, ειδικά την επιστροφή ούτε που την κατάλαβα!

  6. #861

    ΕΝΔΕΙΞΗ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!!!

    Σήμερα πήρα στα χέρια μου το CBF 250 όμως ακόμα δεν το πήρα μου παρουσίασε κάτι και θα ήθελα την γνώμη σας μήπως και κάποιος ξέρει να με διαφωτίσει!!! Να σημειώσω ότι η μηχανή είναι 10ος του 2007 και το πήρα με 1479χλμ (είναι ακόμα σε εγγύηση)!! Πηγαίνοντας λοιπόν για το σπίτι ενώ η ένδειξη της βενζίνης είχε 1 γραμμή που αναβόσβηνε είπα στο πρώτο βενζινάδικο που θα βρώ να το γεμίσω.....40 μέτρα πρίν έκανε κάτι διακοπές και έσβησε (δεν το γύρισα ρεζέρβα γιατί σχεδόν είχα μπει στο βενζινάδικο) είπα του τύπου λοιπόν να το γεμίσει με super αμόλυβδη συγκεκριμένα, κλείνω την τάπα ανοίγω τον διακόπτη κάνει το check και βλέπω μετά ότι είχαν χαθεί οι γραμμές στην ψηφιακή οθόνη όμως τα γραμματάκια F και Ε φαινόντουσαν κανονικά........!!! Μέχρι και τώρα που μπήκα σπίτι και το παρακολούθησα από την ώρα που το πείρα στα χέρια μου δυστυχώς η ένδειξη είναι ακόμα αόρατη....!! Τι να φταίει??? Μήπως επειδή του έβαλα λίγο παραπάνω από το Full του? Παρακαλώ τα φώτα σας!!! Πάντως κατά τα άλλα είναι απίστευτο!!!
    ΠΑΡΤΟ ΑΛΛΙΩΣΣΣΣΣ

  7. #862
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από RideFree
    Εκτός από μούδιασμα στα χέρια
    Και εγώ την είχα πάθει έτσι. Μπουφανάκι, γάντια και σιλικονούχα γκρίπς βοηθάνε πάααααααρα πολύ
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  8. #863

    Ενδειξη βενζινας

    Καλοριζικο και καλους δρομους.Το ιδιο προβλημα εχω και εγω με ενα καινουργιο CBF 25O που πηρα περσι.Πηγα 2 φορες στο εξουσιοδοτημενο και αφου με παραμυθιασαν με αναβολες ,στο τελος το αποδεχτηκα και το συνηθησα.Οταν γεμιζεις χανεται η ενδειξη της βενζινας και στα 70-80 χλμ που θα διανυσεις μετα θα εμφανισθη η φουλ ενδειξη βενζινας.Αν το πολεμησεις με το εξουσιοδοτημενο και στο φτιαξουν,εχει καλως.
    BBBBBBBBB

  9. #864

    Re: Ενδειξη βενζινας

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΝΑΙΑΣ
    Καλοριζικο και καλους δρομους.Το ιδιο προβλημα εχω και εγω με ενα καινουργιο CBF 25O που πηρα περσι.Πηγα 2 φορες στο εξουσιοδοτημενο και αφου με παραμυθιασαν με αναβολες ,στο τελος το αποδεχτηκα και το συνηθησα.Οταν γεμιζεις χανεται η ενδειξη της βενζινας και στα 70-80 χλμ που θα διανυσεις μετα θα εμφανισθη η φουλ ενδειξη βενζινας.Αν το πολεμησεις με το εξουσιοδοτημενο και στο φτιαξουν,εχει καλως.
    Κατάλαβα.....σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου καλούς δρόμους να έχουμε....!!! Και να προσθέσω ότι έβαλα τελικά τον συναγερμό SPY 5000m και ένα έχω να πω ''ΤΑ ΣΠΑΕΙ'' Ε ρε γέλιο να κάθομαι σε μια γωνιά να περνάνε δίπλα και να ξεκινάω την μηχανή από το control του συναγερμού και να δείτε εκφράσεις και αντιδράσεις :rotflmao: :rotflmao: πολύ γέλιο αλλά πέρα από αυτό είναι ένας πολύ αξιόπιστος συναγερμός φτου φτου
    ΠΑΡΤΟ ΑΛΛΙΩΣΣΣΣΣ

  10. #865
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177

    Re: Re: Ενδειξη βενζινας

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ON_THE_RIDE
    Κατάλαβα.....σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου καλούς δρόμους να έχουμε....!!! Και να προσθέσω ότι έβαλα τελικά τον συναγερμό SPY 5000m και ένα έχω να πω ''ΤΑ ΣΠΑΕΙ'' Ε ρε γέλιο να κάθομαι σε μια γωνιά να περνάνε δίπλα και να ξεκινάω την μηχανή από το control του συναγερμού και να δείτε εκφράσεις και αντιδράσεις :rotflmao: :rotflmao: πολύ γέλιο αλλά πέρα από αυτό είναι ένας πολύ αξιόπιστος συναγερμός φτου φτου
    Και εγώ το κάνω αυτό, με το παπί ενός φίλου μου. Να το κάνεις όταν θα περνάνε τίποτα γερόντια...Θα πεθάνεις στο γέλιο
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  11. #866
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/02/2009
    Μηνύματα
    24
    Κατ' αρχήν ... χαίρομαι που ξαναζωντανεύει με μυνήματα η συζήτηση για τα cbf μας.
    Όσον αφορά τώρα το θέμα με την ένδειξη βενζίνης
    (ON_THE_RIDE και ΝΑΙΑΣ)
    το πρόβλημα έχει να κάνει με το φλοτέρ (ή πλωτήρα επί το Ελληνικότερο) και αν το μηχανάκι είναι ακόμη στην εγγύηση τότε κρίμα να μην το αλλάξετε. Να επιμείνετε στο συνεργείο σας μιας και δεν είναι και τίποτα σπουδαίο ... άντε μισή ώρα δουλειά το πολύ ...
    Τα λέμε ...

  12. #867

    Ενδειξη βενζινας

    Εχεις δικιο,το ξερω οτι ειναι το φλοτερ αλλα το προβλημα ειναι η αντιπροσωπεια και η δουλεια του μαστορα που δεν την πληρωνουν.
    BBBBBBBBB

  13. #868
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/02/2009
    Μηνύματα
    24
    Φίλε ΝΑΙΑΣ το φλοτέρ είναι και το μοναδικό προβληματάκι που παρουσίασε το δικό μου. Ήταν μέσα στην εγγύηση και ο δικός μου ο "μάστορας" το έφτιαξε χωρίς δεύτερη κουβέντα και χωρίς καθόλου "μούτρα" που σημαίνει ότι η αντιπροσωπεία τον πλήρωσε!!!
    Άρα ο δικός σου "μάστορας" μάλλον δεν ...???!!!

  14. #869
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από livbiker
    Κατ' αρχήν ... χαίρομαι που ξαναζωντανεύει με μυνήματα η συζήτηση για τα cbf μας.
    Όσον αφορά τώρα το θέμα με την ένδειξη βενζίνης
    (ON_THE_RIDE και ΝΑΙΑΣ)
    το πρόβλημα έχει να κάνει με το φλοτέρ (ή πλωτήρα επί το Ελληνικότερο) και αν το μηχανάκι είναι ακόμη στην εγγύηση τότε κρίμα να μην το αλλάξετε. Να επιμείνετε στο συνεργείο σας μιας και δεν είναι και τίποτα σπουδαίο ... άντε μισή ώρα δουλειά το πολύ ...
    Τα λέμε ...
    [/QUOTE

    Με το που γυρίσω από διακοπές πρώτη μου δουλειά είναι αυτή όσο ακόμα θα έχω την εγγύηση....!!
    ΠΑΡΤΟ ΑΛΛΙΩΣΣΣΣΣ

  15. #870

    Τι να φταίει εδώ???

    Παρατήρησα και κάτι άλλο κάνα 2 μέρες τώρα εκεί που έχω 2α μέσα ή και στην 3η ακούω ένα ''σκάσιμο'' και σβήνει αυτό που υποψιάζομαι είναι η καθαρότητα της βενζίνης που να σημειώσω πρώτο γέμισμα ήτανε και με super unleaded..... είναι όμως αυτό ή παίζει τπτ ποιο ανυσηχιτικό........!!!
    ΠΑΡΤΟ ΑΛΛΙΩΣΣΣΣΣ

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 16:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 21:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 21:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 23:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 16:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF