Σελίδα 59 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 949545556575859606162636469 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 871 έως 885 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #871
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177

    Re: Τι να φταίει εδώ???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ON_THE_RIDE
    Παρατήρησα και κάτι άλλο κάνα 2 μέρες τώρα εκεί που έχω 2α μέσα ή και στην 3η ακούω ένα ''σκάσιμο'' και σβήνει αυτό που υποψιάζομαι είναι η καθαρότητα της βενζίνης που να σημειώσω πρώτο γέμισμα ήτανε και με super unleaded..... είναι όμως αυτό ή παίζει τπτ ποιο ανυσηχιτικό........!!!
    Άδειασέ την και βάλε ΑΠΛΗ αμόλυβδη. Αν συνεχίσει τότε να το πάς




    Παίδες να τα πάτε(για την ένδειξη βενζίνης) κ στο τέλος να τους πείτε ευχαριστώ με δώρο ένα φάσκελο !!! Πραγματικά τους αξίζει

    Εγώ σήμερα πήγα για σέρβις των 20000 χλμ σε ένα γνωστό μου δουλεύει σε εξουσιοδοτημένο της Kawasaki.Τουλάχιστον ξέρω ότι όλα γίναν τέλεια, οικονομικά και χωρίς κανένα πρόβλημα
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  2. #872

    Re: Re: Τι να φταίει εδώ???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από @ggelos
    Άδειασέ την και βάλε ΑΠΛΗ αμόλυβδη. Αν συνεχίσει τότε να το πάς




    Παίδες να τα πάτε(για την ένδειξη βενζίνης) κ στο τέλος να τους πείτε ευχαριστώ με δώρο ένα φάσκελο !!! Πραγματικά τους αξίζει

    Εγώ σήμερα πήγα για σέρβις των 20000 χλμ σε ένα γνωστό μου δουλεύει σε εξουσιοδοτημένο της Kawasaki.Τουλάχιστον ξέρω ότι όλα γίναν τέλεια, οικονομικά και χωρίς κανένα πρόβλημα
    Ελπίζω κ εγώ φίλε μου να είναι θέμα βενζίνης.....κατά τα άλλα πληρώνουμε ''χρυσό'' για ''σίδηρο'' που λέει ο λόγος!!! Μήπως από την άλλη την super αμόλυβδη δεν την δουλεύει καλά το CBF?
    Όσο για την ένδειξη αυτό εννοείτε πως δεν θα τους την χαρίσω.....αφού έχω ακόμα την εγγύηση!!
    ΠΑΡΤΟ ΑΛΛΙΩΣΣΣΣΣ

  3. #873
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2009
    Μηνύματα
    185

    Re: Re: Re: Ενδειξη βενζινας

    Αρχικά δημιουργήθηκε από @ggelos
    Και εγώ το κάνω αυτό, με το παπί ενός φίλου μου. Να το κάνεις όταν θα περνάνε τίποτα γερόντια...Θα πεθάνεις στο γέλιο
    έτσι... έτσι...

    να μάθουν!!!

    (αφού μπορεί κι'αυτοί να έφεραν στον κόσμο τύπους που γελάνε με τέτοια αστεία!!!)

  4. #874
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2009
    Μηνύματα
    12

    Smile Νέο μέλος.

    Γειά σας,παιδιά.Ονομάζομε Δημήτρης και είμαι νέο μέλος.Είμαι κάτοχος ενός cbf 250 όπου είμαι ευχαριστημένος αρκετα.

  5. #875

    Διακοπες

    Ειναι 25 ημερες τωρα που το 250 μου σβυνει καποιες φορες ενω ταξιδευω.Σταματαω,δουλευει η μιζα αλλα δεν παιρνει μπρος.Μετα απο 2-3 λεπτα ξαναπαιρνει και ξεκιναω.Στο συνεργειο μου ειπαν 5 πιθανοτητες για το προβλημα αλλα πρεπει να την αφησω και να την κανουν βολτες μεχρι να εμφανιστει το προβλημα δηλαδη πρεπει καποιος να ειναι καβαλλα για 2-3 μερες για να του συμβει.Οπως καταλαβαινετε την αφησα ετσι.
    BBBBBBBBB

  6. #876

    Διακοπες

    Ξεχασα να αναφερω οτι εχει αρχισει και ιδρωνει λαδακια σε πολλα σημεια ενω ο δεικτης της βενζινας δεν φτιαχτηκε.Μιλαμε για καινουργια μηχανη 16000 χιλ.Καλα να παθω που εμπλεξα με βραζιλιανους ενω με τρανσαλπ και αφρικα ημουν μια χαρα.
    BBBBBBBBB

  7. #877
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2009
    Μηνύματα
    12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από RideFree
    Αθήνα - Λειβαδιά, 140 χλμ απόσταση με 120-140km/h και ενίοτε 150

    Τράβηξε χαλαρά, έκανα μια στάση καθώς πήγαινα και καμιά γυρνώντας.

    Εκτός από μούδιασμα στα χέρια, δε με ενόχλησε καθόλου κ ούτε κουράστηκα, ειδικά την επιστροφή ούτε που την κατάλαβα!
    Παίδες, έκανα το πρώτο μεγάλο μου (σχετικά) ταξίδι.Πήγα Ξυλόκαστρο και φυσικά γύρισα.122 χλμ από Αθήνα
    Με έφαγε βέβαια ο αέρας αλλά ήταν μια χαρά ταξιδάκι.

    Είτε το πιστεύετε είτε όχι, το κοντέρ έγραψε 150+κάτι. Πραγματικά τελίκιασε
    Έκαψε περίπου το ένα τρίτο από το ντεπόζιτο και κάτι ψιλά από λάδια.
    Δοκιμάστε το κ εσείς...

    Επόμενο ταξίδι θα είναι προς Λάρισα το Σεπτέμβρη........



    Αθήνα Τρίκαλα σε 4 ωρες και 20 λεπτα με 3 -4 διαλείματα.Βέβαια μαμα όλα και έφτασα τα 155χλμ. Έκαψα περίπου ένα ντεπόζιτο.Μου έμειναν περίπου 2 γραμμές.

  8. #878
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335

    Re: Διακοπες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΝΑΙΑΣ
    Ξεχασα να αναφερω οτι εχει αρχισει και ιδρωνει λαδακια σε πολλα σημεια ενω ο δεικτης της βενζινας δεν φτιαχτηκε.Μιλαμε για καινουργια μηχανη 16000 χιλ.Καλα να παθω που εμπλεξα με βραζιλιανους ενω με τρανσαλπ και αφρικα ημουν μια χαρα.
    Κατ'αρχας συγχαρητηρια σε ολους οσους τα βγαλατε ταξιδακι, το ζηταει η καρδια του! Εχω κανει αμετρητες φορες Πατρα-Αθηνα-Πατρα... Επιδαυρο-Βραχατι-Γαλαξιδι για καφε και λοιπα. ΑΝΤΕΧΕΙ ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ!

    Οσο για το οτι δεν παιρνει μετα απο ωρα λειτουργειας το παθαινε κι εμενα. Δεν επαιρνε με την πρωτη μιζια οπως συνηθως δηλαδη, ηθελε να κρυωσει ... ΚΑΤΙ... ποτε δε με αφησε ομως..

    Το οτι δακρυζει λαδια δακρυζει, αλλα δε θυμαμαι να ειναι σε υπερβολικο βαθμο, φτιαχνεται ευκολα παντως με αλλαγη φλατζας κεφαλης...

    Ο δεικτης βενζινης τις τελευτεαιες μερες που το'χα μου'κανε και μενα κολπα, αλλα συνηθως εφτιαχνε με τον ελληνικο τροπο (σφαλιαρα)...

    Καλα (και πολλα) ΧΜ σε ολους!

    ακομα ζηλευω την αυτονομια του
    Silence in the studio!

  9. #879
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721

    Re: Re: Διακοπες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
    Κατ'αρχας συγχαρητηρια σε ολους οσους τα βγαλατε ταξιδακι, το ζηταει η καρδια του! Εχω κανει αμετρητες φορες Πατρα-Αθηνα-Πατρα... Επιδαυρο-Βραχατι-Γαλαξιδι για καφε και λοιπα. ΑΝΤΕΧΕΙ ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ!

    Οσο για το οτι δεν παιρνει μετα απο ωρα λειτουργειας το παθαινε κι εμενα. Δεν επαιρνε με την πρωτη μιζια οπως συνηθως δηλαδη, ηθελε να κρυωσει ... ΚΑΤΙ... ποτε δε με αφησε ομως..

    Το οτι δακρυζει λαδια δακρυζει, αλλα δε θυμαμαι να ειναι σε υπερβολικο βαθμο, φτιαχνεται ευκολα παντως με αλλαγη φλατζας κεφαλης...

    Ο δεικτης βενζινης τις τελευτεαιες μερες που το'χα μου'κανε και μενα κολπα, αλλα συνηθως εφτιαχνε με τον ελληνικο τροπο (σφαλιαρα)...

    Καλα (και πολλα) ΧΜ σε ολους!

    ακομα ζηλευω την αυτονομια του
    +1000 για το ότι αντέχει. Εχω κάνει τις ίδιες διαδρομές πάρα πολλές φορές, το πούλησα με 81.000 Αρκεί να του συμπληρώνεις λαδάκι μετά το ταξίδι.

    Να δακρύζει δεν είναι φυσιολογικό, είναι αδικαιολόγητο. Ειδικά με φλάντζα σιλικόνης που έχει από τη μάνα του.

    Οσο για το φίλο που είδε 150 τον πιστεύω, έχει δει στις μικροκατηφόρες στα διόδια 160 και κάτι
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  10. #880
    Πρωην CBFakias...
    Εγγραφή
    07/07/2007
    Μηνύματα
    74

    Re: Διακοπες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΝΑΙΑΣ
    Ειναι 25 ημερες τωρα που το 250 μου σβυνει καποιες φορες ενω ταξιδευω.Σταματαω,δουλευει η μιζα αλλα δεν παιρνει μπρος.Μετα απο 2-3 λεπτα ξαναπαιρνει και ξεκιναω.Στο συνεργειο μου ειπαν 5 πιθανοτητες για το προβλημα αλλα πρεπει να την αφησω και να την κανουν βολτες μεχρι να εμφανιστει το προβλημα δηλαδη πρεπει καποιος να ειναι καβαλλα για 2-3 μερες για να του συμβει.Οπως καταλαβαινετε την αφησα ετσι.
    Δηλαδη τελικα το προβλημα ειναι απο την υπερθερμανση;; κ εμενα το εχει παρουσιασει μια φορα, σε πολυ ζεστο καλοκαιρνο μεσημερι, οχι μεγαλη χιλιομετρικα αποσταση αλλα ανηφορες κ πολλες στροφες κ συνεχεια χαμηλες ταχυτητες..το ειχα παει συνεργειο κ μου ειχαν πει οτι ειναι ή λογω κακης ποιοτητας βενζινης ή ηλεκτρονικη (αν το παρουσιαζε ξανα..)
    Θελω να ρωτησω κατι..το ανεβαζω Αθηνα κ θελω να του βαλω συναγερμο..μπορειτε να μου προτεινετε τι συναγερμο,ποσο θα κοστισει κ που μπορω να τον βαλω; Ευχαριστω...
    http://s3.bitefight.gr/c.php?uid=28239


  11. #881
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335

    Re: Re: Διακοπες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos_o
    Δηλαδη τελικα το προβλημα ειναι απο την υπερθερμανση;; κ εμενα το εχει παρουσιασει μια φορα, σε πολυ ζεστο καλοκαιρνο μεσημερι, οχι μεγαλη χιλιομετρικα αποσταση αλλα ανηφορες κ πολλες στροφες κ συνεχεια χαμηλες ταχυτητες..το ειχα παει συνεργειο κ μου ειχαν πει οτι ειναι ή λογω κακης ποιοτητας βενζινης ή ηλεκτρονικη (αν το παρουσιαζε ξανα..)
    Θελω να ρωτησω κατι..το ανεβαζω Αθηνα κ θελω να του βαλω συναγερμο..μπορειτε να μου προτεινετε τι συναγερμο,ποσο θα κοστισει κ που μπορω να τον βαλω; Ευχαριστω...
    Δε μου φαινεται οτι φταιει η βενζινη (οχι οτι δεν ειναι ΓΤΠ ειδικα στην αθηνα - με το cbr χανω τουλαχιστον 10 αλογα + μπερδεματα)... Μαλλον καποιος ανορθωτης ειναι που δινει λαθος ρευματα μεχρι να κρυωσει (ή μαλλον λεω βλακειες) παντως δε μου'δινε την εντυπωση οτι ηταν κατι σοβαρο. Για την υπερθερμανση οσο βρισκεται σε κινηση η μηχανη μη σε νοιαζει τιποτα, αεροψυκτο ειναι - ετσι σχεδιαστηκε.

    Συναγερμο θα σου'λεγα να παραγγειλεις απ'εξω (ειδικα αμερικη με την ισοτιμια σε πολυ συμφερουσα τιμη) και να τον εγκαταστησεις μονος σου. Βασικες γνωσεις αν εχεις σε συνδεσμολογιες και αφαιρεση πλαστικων απο τη μηχανη, μια χαρα θα τα καταφερεις. Εγω πηρα αυτο εδω και ενα χρονο περιπου και το εβαλα μονος μου, κανενα προβλημα... (και πρεπει να γλιτωσα και 2- 2,5 κατοσταρικα)
    Silence in the studio!

  12. #882
    Πρωην CBFakias...
    Εγγραφή
    07/07/2007
    Μηνύματα
    74
    μμμ..ακριβουτσικος, κ εδω που ηρθα δεν εχω προσβαση σε εργαλεια κλπ..
    καποια αλλη προταση;; ποσο καιρο κανει απο Αμερικη? απο Χονγκ Κονγκ μικροσυσκευες κανουν κανενα 20μερο....
    http://s3.bitefight.gr/c.php?uid=28239


  13. #883
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Κατ'αρχας εννοειται να παρεις κατι επωνυμο και οχι απ τα φτηνα κινεζικα (στην καλυτερη δε θα δουλευει - στη χειροτερη θα σου κανει προβληματα)...

    Κατα δευτερο εδω που βρηκα το σκορπιο στην ελλαδα εχει 295, αυτη τη στιγμη απο το σολομοτο μπορεις να τον παρεις με 235 ευρω + μεταφορικα (κανα 10-15 ακομα). Ε, ολο και κατι ακομα θα τσιμπησεις απ το σολο μοτο, (ή για κανα φιλο ) Δε συμφαιρει;

    Αν ειναι να πας να στον τοποθετησουν καλυτερα μη το ρισκαρεις και να τον αγορασεις απο εκει που θα το παρεις (εντος Ελλαδας) γιατι αλλιως μπορει να τσαντιστουν και ανεπισημα να ανεβει η τιμη εγκαταστασης (οπως συμβαινει με πολλους λαστιχαδες)

    Απο αμερικη τα πακετα που εχω παρει εχουν ερθει (στην Πατρα - Αθηνα εχω δει καθυστερησεις με τα τελωνεια) εντος 2-3 βδομαδων.

    ΑΑΑ αν ειναι και παρεις απ'εξω συναγερμο με φορτιστη για το τηλεκοντρολ ζητα φορτιστη 220V γιατι αλλιως θα σου στειλουν αμερικανικο

    αν τελικα παρεις απ'εξω μην ξεχασεις να του γραψεις οτι θες να αναγραφεται στο πακετο συνολικη αξια κατω των 100$
    Silence in the studio!

  14. #884
    Πρωην CBFakias...
    Εγγραφή
    07/07/2007
    Μηνύματα
    74
    δυστυχως δε μπορω να διαθεσω τοσα...κ οι αλλοι που λενε (ΜΕΤΑ κλπ) τοσο εχουν;;
    καποιοι αλλοι με 80 ευρω κλπ ειναι αχρηστοι; αν παραγγειλω απο Αγγλια, να γλυτωσω τελωνεια κλπ, δε μπορω να βρω καλη τιμη;;
    http://s3.bitefight.gr/c.php?uid=28239


  15. #885
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Φυσικα να παραγγειλεις απο αγγλια ειδικα τωρα που εχει πεσει και η λιρα παλι...

    τσεκαρε εδω ... Τελωνειο το γλυτωνεις γιατι πολυ απλα δεν υφισταται
    Silence in the studio!

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 16:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 21:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 21:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 23:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 16:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF