Σελίδα 65 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 15556061626364656667686970 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 961 έως 975 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #961
    για τα θηρία.. Το avatar του/της Valantis_K
    Εγγραφή
    18/05/2007
    Μηνύματα
    18
    τελικα το πηγα συνεργειο και μου αλλαξε το ρουλεμαν στο μπροστα τροχο και ολα οκ...
    ο μαγκας ειναι εξω στην ζωη και οχι μεσα σ' ενα φορουμ..

  2. #962
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitrisag
    Εγγραφή
    14/06/2009
    Μηνύματα
    272
    Παίδες να ρωτήσω κάτι. Πόσο θα μου πάρει περίπου σε ευρά να αλλάξω δίσκους αμπραγιάζ στο cbfάκι;

  3. #963
    Συμφορουμίτες καλησπερα!
    Νεο μελος σχετικα στο φορουμ καθως αυτο ειναι το πρωτο μου μηνυμα, οπως επισης και νεος κατοχος ενος honda cbf 250.
    Να πω καταρχην το ποσο ευχαριστημενος ειμαι απο τις πρωτεσ βολτες μου μαζι της αλλα και να εκφρασω μια μικρη απορια...Προχτες, καθως παω να φυγω απ τη δουλεια, σχεδον 500 μετρα αφοτου εχω ξεκινησει παω να βαλω απο 2α σε 3η και καθως αφηνω το συμπλεκτη και ανοιγω το γκαζι η μηχανη απλα μαρσαρε σαν να μην ειχε κουμπωσει η ταχυτητα. Κανω εκει κατι αλχημειες μεχρι να καταλαβω τι εχει γινει και μεχρι να μου τελειωσει εντελως η φορα και σταματησω. Εν τω μεταξυ ακουγα και ενα παραξενο ηχο απο την αλυσιδα... Σταματαω εντελως και βλεπω οτι ειχε ελαφρα βγει η αλυσιδα απο τη θεση της... Βεβαια καταλαβα εκεινη την ωρα οτι με το χερι ετσι απλα δε μπαινει, (οπως στα ποδηλατα...) και επρεπε να βρω κλειδια τα οποια και δεν ειχα πανω μου για να καταφερω να την ξαναβαλω...Εν τελει τα καταφερα...
    Να ρωτησω ρε παιδια, σας εχει τυχει ποτε ετσι στα ξαφνικα αυτο? Που λετε να ωφειλεται? Μηπως ηταν χαλαρη η κατι τετοιο????

  4. #964
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από koulemberg
    Συμφορουμίτες καλησπερα!
    Νεο μελος σχετικα στο φορουμ καθως αυτο ειναι το πρωτο μου μηνυμα, οπως επισης και νεος κατοχος ενος honda cbf 250.
    Να πω καταρχην το ποσο ευχαριστημενος ειμαι απο τις πρωτεσ βολτες μου μαζι της αλλα και να εκφρασω μια μικρη απορια...Προχτες, καθως παω να φυγω απ τη δουλεια, σχεδον 500 μετρα αφοτου εχω ξεκινησει παω να βαλω απο 2α σε 3η και καθως αφηνω το συμπλεκτη και ανοιγω το γκαζι η μηχανη απλα μαρσαρε σαν να μην ειχε κουμπωσει η ταχυτητα. Κανω εκει κατι αλχημειες μεχρι να καταλαβω τι εχει γινει και μεχρι να μου τελειωσει εντελως η φορα και σταματησω. Εν τω μεταξυ ακουγα και ενα παραξενο ηχο απο την αλυσιδα... Σταματαω εντελως και βλεπω οτι ειχε ελαφρα βγει η αλυσιδα απο τη θεση της... Βεβαια καταλαβα εκεινη την ωρα οτι με το χερι ετσι απλα δε μπαινει, (οπως στα ποδηλατα...) και επρεπε να βρω κλειδια τα οποια και δεν ειχα πανω μου για να καταφερω να την ξαναβαλω...Εν τελει τα καταφερα...
    Να ρωτησω ρε παιδια, σας εχει τυχει ποτε ετσι στα ξαφνικα αυτο? Που λετε να ωφειλεται? Μηπως ηταν χαλαρη η κατι τετοιο????
    είσαι πολύ τυχερός που δε χτύπησες και δεν έγινε ζημιά στη μηχανή. Θες επιγόντως τέντωμα. Μην το αμελήσεις, είναι πολύ επικύνδυνο.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  5. #965
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    http://www.youtube.com/watch?v=kE49WIZf2zM

    έφτιαξα ένα μικρό βιντεάκι για το τι μπορεί να κάνει ένα 250... Υπάρχουν κι άλλα στο account μου.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  6. #966
    Οχι οχι ενταξει...Την εβαλα κατω, την επλυνα, τη λαδωσα, την τεντωσα κιολας και ειναι μια χαρα πλεον...Ευτυχως να λες που πηγαινα με 20km!!!
    Παντως ακομα τη μαθαινω τη μηχανη και εχω πολλα να μαθω πανω της, καθωτι την πηρα με σκοπο να μαθω να οδηγαω.. Μεχρι σημερα μονο παπακι οδηγουσα οποτε για να παω στη κατηγορια που θελω θεωρησα σκοπιμο να περασω απο κατι ενδιαμεσο...
    Τωρα θελω να του αλλαξω λαστιχα γιατι απο αυτα της μαμας του δεν ειμαι και τοσο ευχαριστημενος. Εχουν ηδη κανει αλλωστε 13000 κμ οποτε ισως ειναι και η ωρα τους ουτως η αλλως. Οποιος εχει καμια αποψη για λαστιχα ας παραθεσει καμια γνωμη...
    Ευχαριστω...!!

  7. #967
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    έκανες πολύ καλά, με αυτό το μηχανάκι μπορείς να μάθεις τα πάντα για ασφάλτινη οδήγηση. Για λάστιχα στο βιντεάκι έχω κάποια Dunlop με τριγωνική κορώνα, τρελό κράτημα, καμία σχέση με της μάνας του.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  8. #968
    Ειναι αυτα τα dunlop που συζητουνται εδω στο forum για το μηχανακι αυτο? Δε θυμαμαι ακριβως πως λεγονται...Αν ειναι αυτα θυμασαι αν στη βροχη ηταν καλα?

  9. #969
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    πολύ καλά, το μισό βιντεάκι ήταν υπό βροχή
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  10. #970

    Post

    Ωραιος...Τοτε μαλλον με βλεπω για αυτα...Εχεις υπ'οψη κανενα καλο μαγαζι στην Αθηνα που να μπορω να εμπιστευτω, καθωτι λιγο ασχετουλης επι του θεματος...? (Σε εχω ταραξει ε??? Τωρα που σε βρηκα.. Επισης μηπως τυχαινει να ξερεις τιμούλα???

  11. #971
    Μηπως θυμασαι πως λεγονται? Σε πρηζω το ξερω αλλα δεν εχει απαντησει κανενας αλλος βρε παληκαρε και γι αυτο σε εχω παρει μονοτερμα...

  12. #972
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    den 3erw, 8a rwthsw na sou pw, den to exw pia to mhxanaki
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  13. #973
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/06/2011
    Μηνύματα
    12
    Καλημέρα..

    Θα ήθελα να ρωτήσω μια ερώτηση που είναι περισσότερο πιο γενική..

    Έχω και γω ένα cbf 250 που πήρα πριν λίγο καιρό.
    Το γκάζι του είναι λίγο σκληρό, μήπως υπάρχει τρόπος να το μαλακώσω?
    Ξεβιδώνοντας κάποια βίδα ας πούμε?
    Δλδ όταν πχ ήμουν στην εθν. οδό και το κρατούσα σταθερό, πιάστηκε τ χέρι μου..
    Είναι μήπως θέμα συνήθειας ή υπάρχει κάποια ρύθμιση???

    Ευχαριστώ.

  14. #974
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/06/2010
    Μηνύματα
    9
    Να σου ευχηθώ καλοτάξιδη! Θα τη χαρείς πολύ!
    Μήπως θέλει λάδωμα? Γενικά εγώ που την έχω 16 μήνες δεν το θεωρώ σκληρό. Ένα λάδωμα πάντως σίγουρα δεν θα του κάνει κακό!

  15. #975
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/11/2009
    Μηνύματα
    17

    Cbf 250

    γεια σας cbfakides.
    Για να μαζευομαστε παλι. .

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 16:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 21:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 21:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 23:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 16:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF