Σελίδα 4 από 72 ΠρώτοΠρώτο 1234567891454 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #46
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Την Κυριακή που έτρεχα να προλάβω το ραντεβού στα Mac λίγο πριν τα διόδια των Αφιδνών στην κατηφόρα, το κοντέρ έγραψε γύρω στα 152χαώ...

    Το γόνατο που εμφανίζεται πάντως στα 120χαώ στην άνοδο της ταχύτητας είναι απίστευτο...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  2. #47
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    Παντως παιδια εχετε εναν λιγοτερο στο club σας... δυστυχως η ευτυχως...

    http://www.moto.gr/forums/showthread...&threadid=8148

  3. #48
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Πολλά περαστικά και εδώ φίλε μου.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  4. #49
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    Παντως παιδια εχετε εναν λιγοτερο στο club σας...
    Τώρα... μας γ@μησες...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  5. #50
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Σήμερα το παίρνω από το σέρβις των 6000. Τους είπα να μου βάλουν το μπουζί της τελικής, αυτό που προτείνει το βιβλίο της. Θα πάω Πάτρα Το ΣΚ και θα σας πως αν έχει διαφορές.

    Α, και τελικά για γρασάρισμα αλυσίδας αγόρασα ένα της Sonax με teflon, κάνει καλή δουλειά και δεν σκορπάει. Το wd40 δεν κάνει. Το έχουμε για άλλες δουλειές, όπως ντίζες, κλπ....
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  6. #51
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Μη μου πεις οτι θελει και αυτο καθε 5000 χλμ Service οπως το κολο gillera που εχω; :ZZZ:
    Αρχες Ιουνιο θα αγορασω το CBF 250. Για πες μου καθε ποσα χλμ θελει λαδωμα η αλυσιδα, και καθε ποτε ειναι τα sevice; Θα πρεπει να αγορασω και αυτα που ειπες παραπανω για το λαδωμα; Ειμαι ασχετος... Αν ναι κοστος;

  7. #52
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Μη μου πεις οτι θελει και αυτο καθε 5000 χλμ Service οπως το κολο gillera που εχω; Αρχες Ιουνιο θα αγορασω το CBF 250. Για πες μου καθε ποσα χλμ θελει λαδωμα η αλυσιδα, και καθε ποτε ειναι τα sevice; Θα πρεπει να αγορασω και αυτα που ειπες παραπανω για το λαδωμα; Ειμαι ασχετος... Αν ναι κοστος;

    Να το πάρεις το μηχανάκι είναι απίθανο. Σέρβις στα 1000, 6000, και μετά δε θυμάμαι τι λέει το μάνουαλ, ίσως να μας πουν τα παιδιά. Πάντως όχι κάθε 5000, μπορεί ας πούμε να πηγαίνει 1, 6, 12, 36

    Αν μπορείς παρτο όσο πιο νωρίς, για καλύτερη τιμή. Το καλοκαίρι τα τσιμπάνε... Το λάδωμα είναι μια διαδικασία ενός λεπτού, που αυξάνει τη ζωή των γραναζιών και της αλυσίδας. Δεν έχει να κανει με το συγκεκριμένο μηχανάκι αλλά με όλα όσα έχουν αλυσίδα.

    Αν δε θες να ασχοληθείς, απλά το πας στο βενζινάδικο ή στο γειτονικό σου συνεργείο και τη λαδώνουν μπροστά σου και φεύγεις. Αλλά πληρώνεις.

    Μπορείς να μάθεις τα απλά βασικά της συντήρησης και να γλυτώσεις τα πολλά λεφτά που δίνουν για το τίποτα. π.χ. ρύθμιση ντίζας συμπλέκτη, ρύθμιση ρελαντί, και τέτοια απλά πράγματα.

    Και τέλος: ΑΜΥΝΤΙΚΗ ΟΔΗΓΗΣΗ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  8. #53
    ο μαυροφορεμένος! Το avatar του/της ThM
    Εγγραφή
    09/10/2003
    Μηνύματα
    36
    Παιδιά, έχω κακά νέα...μόλις χάσατε άλλο ένα μέλος αλλά για κανα δυο βδομάδες μόνο Johnpan λες και το 'ξερες Τράκαρα χτες στα Πατήσια. Πήγα να κάνω προσπέραση με ταχύτητα από τα δεξιά κι ο μαλ**ας όταν έφτασα στο ύψος σχεδόν του συνοδηγού έκανε στροφή 90μυρών! Όπως καταλαβαίνετε δεν την γλείτωνα με τίποτα κι αν δεν φορούσα το πανάκριβο κράνος και το πανάκριβο μπουφάν τώρα θα ήμουν αν όχι στον άλλο κόσμο, στην εντατική. Έσκασα πάνω στο αμάξι σχεδόν με όλη την ταχύτητα που είχα...εκτοξεύτικα...έσκασα πάνω σε ένα τζιπ παρκαρισμένο και μετά έπεσα στον δρόμο. Ευτυχώς την γλείτωσα φτηνά εφόσων την έβγαλα με ένα ματωμένο-πρησμένο γόνατο και καλάμι και κάτι μικροζημιές πάνω μου. Όσο για την μηχανή...η αριστερή πλευρά έχει πάθει αρκετές ζημιές...ο λεβιές εξαφανίστηκε...οι καθρέπτες έφυγαν και το κοντέρ θέλει άλλαγμα. Καλό Πάσχα

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Περαστικά και προσοχή!

  10. #55
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    Ε ΟΧΙ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ!
    ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΕΠΑΘΑ (περιπου)




    ρε παιδια οι cbf αδες πεφτουν σαν τις μυγες! Ελλατωνομαστε με γοργους ρυθμους πρεπει να αλλαξει κατι

    ενομιζα τουλαχιστον να βαλουν καποιοι μυαλο με τοσο ντορο που εγινε στο φορουμ απο τα πολλα ατυχηματα τελευταια αλλα ρε thm μας τα χαλας τωρα... Κατι ηξερε και ο τζονης ο αλητης!

    Περαστικα φιλε και σητν μηχανη σου! (καλα απο αριστερα προσπερασες ρε συ? Τουλαχιστον αλπιζω να εφταιγε νομικα ο αλλος. ε?)


  11. #56
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Άντε περαστικά. Τουλάχιστο όσοι την πάθατε μια φορά ας είναι η τελευταία. Οδηγείτε αμυντικα. ολοι έχουν σκοπό να σας σκοτώσουν. κανείς δε σας βλέπει. Καλό πάσχα. ό,,,,τι επιθυμείτε.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  12. #57
    ο μαυροφορεμένος! Το avatar του/της ThM
    Εγγραφή
    09/10/2003
    Μηνύματα
    36
    Επανήλθα! Τελικά η ζημιά πήγε γύρω στα 1000 ευρώ...

  13. #58
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    ελα ρε thm σε χασαμε εσενα! welcome back παλι!

    1000 ευρωπουλα λες ε? Τι ζημιες ειχες? Για πες λιγο γιατι μπορει να σου προτεινω καλυτερες λυσεις (αν δεν το εχεις ηδη φιταξει και αμα εχουμε παρομοιες ζημιες) η να μου προτεινεις εσυ πιο οικονομικες λυσεις...
    O Captain! my Captain! our fearful trip is done;
    The ship has weathered every rack, the prize we sought is won;
    The port is near, the bells I hear, the people all exulting,
    While follow eyes the steady keel, the vessel grim and daring.

  14. #59
    ο μαυροφορεμένος! Το avatar του/της ThM
    Εγγραφή
    09/10/2003
    Μηνύματα
    36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    ελα ρε thm σε χασαμε εσενα! welcome back παλι!

    1000 ευρωπουλα λες ε? Τι ζημιες ειχες? Για πες λιγο γιατι μπορει να σου προτεινω καλυτερες λυσεις (αν δεν το εχεις ηδη φιταξει και αμα εχουμε παρομοιες ζημιες) η να μου προτεινεις εσυ πιο οικονομικες λυσεις...
    Το έχω ήδη φτιάξει...αλλά αν θυμάμαι καλά άλλαξα φτερό, κοντέρ (400 ευρώ!!!), λεβιέ, μανέτες, φλας, καθρέπτες και κανα δυό άλλα...

  15. #60
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Πανακριβο για αυτα που αλλαξες. Σε λιγο καιρο θα παρω το CBF250, αλλα δεν φανταζομουν για τοσο ακριβα ανταλλακτικα!
    Παιδια, μηπως τπ μηχανακι παιρνει καγκελα;

Σελίδα 4 από 72 ΠρώτοΠρώτο 1234567891454 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 16:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 21:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 21:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 23:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 16:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF