Σελίδα 54 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 444495051525354555657585964 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 796 έως 810 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #796
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    Ρε παιδια,μηπως έχει αλλάξει κανεις εξάτμιση???
    Η δικια μου εχει αρκετες γρατζουνιες και εχει φθαρει καπως.
    Υπάρχει περιπτωση να την "γιατρέψω" ? ή μπορω να βρω καινούρια?
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  2. #797
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/12/2008
    Μηνύματα
    14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από drbean
    thx filaraki isoun polu katatopistikos..oso gia to upsos me voithises k se auto, afou sta idia kyvika vriskomaste..na sou pw tin alitheia k egw mexri xthes metaxeirismeni epsaxna..omws fovithika ta provlimata pou diavasa edw..k lew kalutera kainouria mpas k ta glytwsoume..egw menw sto irakleio kritis..kamia idea gia na psa3w metaxeirismeni p na erxetai-elegxetai??
    k kati teleutaia..ta fwta einai panta on?thx
    Και εγώ απο Κρήτη είμαι Ρέθυμνο και σπουδάζω Ηράκλειο στο C.S.D. Τη μηχανή την πήρα το δεκέμβριο καινούρια και τώρα έχω 1300km. Δεν έχω πρόβλημα με την νεκρά. Ας πούμε ότι το μόνο "σπαστικό" είναι το ζέσταμα... αλλά μετά από τις 3 πρώτες φορές που θα την βάλεις μπροστά θα το συνηθίσεις και θα το κάνεις μηχανικά. Γενικά η μηχανή είναι τοπ για αρχή... μην περιμένεις δλδ τρελές ταχύτητες αλλά απο δικαβαλιές τραβάει καλά και έχει και καλή συμπεριφορά στο δρόμο. Έκανα Ηράκλειο-Ρέθυμνο άνετα 110-120km/h παραπάνω δε την πήγα...από την Χανιώπορτα στο χωριο μου 1 ώρα και 15 λεπτά. Μέσα στο Ηράκλειο είναι απόλαυση γιατί περνάς πρώτος στο φανάρι και δε κολλάς στην κίνηση. Χανιώπορτα-Κνωσσός (C.S.D.) δεκάλεπτο και τρώω και στη μούρη όλα τα φανάρια της Βασιλέως Σμπόκου και της Κνωσσου από το κοιμητήριο και πάνω. Από ντεπόζιτο ξεχνώ πότε την γέμισα... απλά έχει τρομερή κατανάλωση. Στο Ηράκλειο Βέβαια λόγω σταμάτα-ξεκίνα θα σου χαλαρώνει σχετικά γρήγορα η αλυσίδα οπότε κάθε 20 μέρες λάδωμα. Αν θες μπορούμε να βρεθούμε να δεις πως πάει από κοντά.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από @ggelos
    Ρε παιδια,μηπως έχει αλλάξει κανεις εξάτμιση???
    Η δικια μου εχει αρκετες γρατζουνιες και εχει φθαρει καπως.
    Υπάρχει περιπτωση να την "γιατρέψω" ? ή μπορω να βρω καινούρια?
    Για πολλοστή φορά... http://www.springdragon.gr/ είναι Ελληνικής κατασκευής και ένας φίλος μου ψαγμένος λέει ότι μετράνε... Γύρω στα 200-300 ευρώ πάει και όταν τα βρω θα την βάλω. Από εκεί και πέρα δε ξέρω άλλες αλλά ο kenai έχει βάλει akrapovic με πατέντα...

  3. #798
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    Ευχαριστω Sapper
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  4. #799
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    δε θυμάμαι αλλά το γράφει στο βιβλιαράκι, αν δεν το έχεις κάποιος από εδώ θα το έχει...

    δε το θελω για μενα, για το φουκαριαρη tomitso τα θελω

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  5. #800
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/02/2009
    Μηνύματα
    24
    Φίλε P@nos,
    ...μια και είναι για τον φουκαριάρη tomitso... να σου πω ότι το service manual της Honda λέει ότι οι βαλβίδες ρυθμίζονται με κρύο κινητήρα και το διάκενο είναι:
    ΕΙΣ: 0,12mm
    ΕΞ : 0.15mm

  6. #801
    Γεια χαρα παιδια.. Χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη..
    μιας και προκειται μεχρι το καλοκαιρι να αγορασω το cbf250 θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια..

    i)ποσα € βγαινουν καθε χρονο ή 6μηνο για ασφαλεια, σημα, αδεια κυκλοφοριας, Κτεο?(και
    ο,τιδηποτε αλλο σαν τα προεγουμενα?)

    ii)ακομη επειδη οσες εχω κοιταξει ειναι χωρις βαλιτσα πισω θα ηθελα να αγορασω μια, επειδη εδω και χρονια οδηγω βεσπα ποτε δεν ειχα προβλημα με τις αποσκευες.. επειδη ολες ειναι σε λιτρα και επειδη δεν μπορω να υπολογισω σε ποσο χωρο αντιστοιχει, θελω να παιρνει μεσα ενα κρανος full face και ενα μικρο μπουφαν.. αυτη η βαλιτσα περιπου ποσο θα κοστισει με την βαση, την βαλιτσα, και την τοποθετηση?
    Ευχαριστω..

  7. #802
    ασφαλεια πληρωνω 109 το χρονο το σημα μου το εκανε δωρο ο πατερας τα αλλα 2 τι εννοεις?

    μπαγκαζιερα ειχε μια 26λιτρη οταν την πηρα και δεν χωραει σχεδον τπτ ουτε κρανος ουτε τα μεγαλα κλασιεντοσιε πως τα λενε
    θελω 4κυλινδρο για Α1!!!!!!!!!!!!

    πωλειται cbf250

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=96752

  8. #803
    παλι HONDA ρε παιδια??
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    177
    της παει πολυ η βαλιτσα 32 λιτρων της kappa--αυτη ειχα εγω --ενα κρανος και κατι ψηλα---τα χαρτια της τα εργαλεια--και καποια μικροδεματα ακομα---αρκετα ομορφη με τη σχαρα της 180 με 200 γιουρια πανω κατω
    θεε ποσο μπλε ξοδεψες για να μη σε βλεπω!!!
    Ο. ΕΛΥΤΗΣ

  9. #804
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TassosK
    ασφαλεια πληρωνω 109 το χρονο το σημα μου το εκανε δωρο ο πατερας τα αλλα 2 τι εννοεις?

    μπαγκαζιερα ειχε μια 26λιτρη οταν την πηρα και δεν χωραει σχεδον τπτ ουτε κρανος ουτε τα μεγαλα κλασιεντοσιε πως τα λενε
    φιλε μου οκ για ασφαλεια αλλα το σημα δεν μου ειπες ποσα εδωσε ο πατερας σου
    τα αλλα 2 που ειπα ξεχνα τα..
    Ευχαριστω..

  10. #805
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdil
    της παει πολυ η βαλιτσα 32 λιτρων της kappa--αυτη ειχα εγω --ενα κρανος και κατι ψηλα---τα χαρτια της τα εργαλεια--και καποια μικροδεματα ακομα---αρκετα ομορφη με τη σχαρα της 180 με 200 γιουρια πανω κατω
    Ευχαριστω.. θα το κοιταξω..

  11. #806
    παλι HONDA ρε παιδια??
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    177
    18 ε--το σημα
    θεε ποσο μπλε ξοδεψες για να μη σε βλεπω!!!
    Ο. ΕΛΥΤΗΣ

  12. #807
    Καλησπέρα!! Ψάχνω και εγώ για μεταχειρισμενο CBF 250 και έχω μία μικρή απορία.. τους "ανεμοθώρακες", πώς τους τοποθετούν? Κάνουν κάπου τρύπες - υπάρχουν θέσεις και απλά τα βιδώνουν? Δηλαδή αν αγοράσω ένα που έχει, και τον βγάλω θα φαίνεται κάτι άσχημο? Πόσα χιλιόμετρα περίπου λειτουργεί απροβλημάτιστα ένα μοτέρ σαν του cbf?

  13. #808
    α και μία ακόμη απορία....τα περισσότερα προβλήματα (ρελαντι και ταχύτητες) λύθηκαν μέτα το μικρό facelift που υπέστη το 2006? Αξίζει να ψάξω αποκλειστικά μοντέλα (παραγωγής) μετά του 2006 η δεν παίζει ρόλο? Το ρωτάω γιατί τα μοντέλα παραγωγής 06 μπήκαν για τα καλά στην αγορά στο τέλος του 06 προς 07, οπότε είναι αρκετά πιο ακριβα.

  14. #809
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/03/2006
    Μηνύματα
    8
    ii)ακομη επειδη οσες εχω κοιταξει ειναι χωρις βαλιτσα πισω θα ηθελα να αγορασω μια, επειδη εδω και χρονια οδηγω βεσπα ποτε δεν ειχα προβλημα με τις αποσκευες.. επειδη ολες ειναι σε λιτρα και επειδη δεν μπορω να υπολογισω σε ποσο χωρο αντιστοιχει, θελω να παιρνει μεσα ενα κρανος full face και ενα μικρο μπουφαν..
    Εχω μία τεράστια - 42 ή 46 λίτρα, δε θυμάμαι. Χωράει πολύ άνετα 2 full face κράνη ή 1 full face και ένα μπουφάν κορντούρα διπλωμένο.

  15. #810
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/03/2006
    Μηνύματα
    8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από soultz
    Καλησπέρα!! Ψάχνω και εγώ για μεταχειρισμενο CBF 250 και έχω μία μικρή απορία.. τους "ανεμοθώρακες", πώς τους τοποθετούν? Κάνουν κάπου τρύπες - υπάρχουν θέσεις και απλά τα βιδώνουν? Δηλαδή αν αγοράσω ένα που έχει, και τον βγάλω θα φαίνεται κάτι άσχημο?
    Βιδώνουν στις πλαϊνές βίδες του μπροστινού φαναριού. Πρόσεχε μόνο να ξαναρυθμίσεις το ύψος του φαναριού όταν τον βγάλεις - θα κουνηθεί πάνω-κάτω.

    Δε νομίζω να μείνει κάτι άσχημο αν βγάλεις τον ανεμοθώρακα.

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 16:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 21:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 21:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 23:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 16:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF