Σελίδα 9 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910111213141959 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #121
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Απλά να ξέρεις ότι κάποιοι παίρνουν αυτό το βραβείο για ένα χρόνο και άλλοι το κουβαλάν μαζί τους κάθε μέρα

  2. #122
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    να ηρεμήσουν τα πνεύματα έχουμε γίνει όλοι μπίλιες και ο περίγελος του φόρουμ. Συνεχίστε με π.μ.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  3. #123
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    να ηρεμήσουν τα πνεύματα έχουμε γίνει όλοι μπίλιες και ο περίγελος του φόρουμ
    Ναι, εχετε ξαναδει αλλη κατηγορια να τσακονεται τοσο πολυ ματαξυ των μελων της:hypnotize

  4. #124
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Για να αλλαξουμε θέμα

    Σήμερα ήμουν για καφέ με ένα φίλο που δουλεύει σε γνωστο μοτοπεριοδικό. Του λέω με τι ήρθες σήμερα? Μου λέει αδιάφορα "με αυτό το καινούριο το ER" !!!!

    Το είδα και από κοντά σε μαύρο... Οπως είπε και κάποιος γνωστός.... "ΔΕ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ"!!
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  5. #125
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Εσυ που το δες απο κοντα σου αρεσε;

  6. #126
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Σήμερα πέρασε από δίπλα μου ένα 250 με aftermarket εξάτμιση. Πιο ανοιχτή η μπούκα και αρκετά διαφορετικός ο θόρυβος.
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  7. #127
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Ο Χειλάκης όταν έλεγε "Δεν περιγράφω άλλο" γιατί από τη συγκίνηση και την κ@υλα δε μπορούσε να μιλήσει, του άρεσε που πήραμε το ευρωπαϊκό ή όχι? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Ρε τρελλάθηκα λέμεεεε
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  8. #128
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Συμφωνα με την εκτιμηση μου εμενα δεν μου τρωει πανω απο 40 ευρο για 800χλμ. Αν παρεις μηχανη 600 θα καιει οπως αυτοκινητο. Αυτα ειναι ηδη γνωστα.

  9. #129
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Η εκτιμιση μου για Ερ 5 θα ειναι σαν να εχεις ενα μιψρα 1100cc Σιγουρα!

    Επειδη εισαι φτωχομπινες (Με την καλη ενοια) και θες το μηχανακι για την πολη μην πας και παρεις κανα 600αρι.

    ΜΑχ 500cc. Παλαια οι εταιρειες εβγαζαν 300 και 400. Τωρα τα εχουν κανει τελειως μπουρδελο!

  10. #130
    Ναι ρε παιδια, με 10 ευρώ ξεπερνώ τα 200 χλμ χαλαρά στην πόλη, άρα τα 800 άνετα κάτω από 40.
    Τελικά το έχει πάρει κανείς σε κόκκινο? Δεν το έχω δει πέρα από το δικό μου....

  11. #131
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Εγω τοσο καιρο μια φορα ειδα ενα κοκκινο στον δρομο. Απο τοτε τπτ. Πολλα ασημενια και μετα μαυρα.

  12. #132
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Για την αερόψυξη ξεκολάτε πια...

    .. Ακούστε...

    ο αερόψυκτος κινητήρας ΔΕΝ είναι ένας υγρόψυκτος χωρίς το ψυγείο, ώστε να ανυσυχούμε μην πάθει τίποτα.

    Είναι ΤΕΛΕΙΩΣ άλλος κινητήρας, άλλη δομή, άλλα μέταλλα, ΜΕΛΕΤΗΜΕΝΟΣ για να ψύχεται από τη ροή του αέρα. Δεν είναι συμβιβασμός, είναι απλά ΑΛΛΟΣ ΤΥΠΟΣ ΚΙΝΗΤΗΡΑ.

    Στο Dakar τρέχουν και με αερόψυκτα, ο Ορφανός κέρδισε με XR 400. Ξέρετε τη ζέστη έχει στην έρημο? Φτάνει και πάνω από 50 βαθμούς. Και το XR-400 πήγαινε 130-140 σταθερά στα ανοιχτά κομμάτια. Ο Ορφανός ο ίδιος μου το είπε για όσους αμφιβάλλουν. Και τον ρώτησα και για το μοτέρ, δεν ανοίχτηκε καθόλου όλο το 15νθήμερο στο Dakar.

    Τα αερόψυκτα τα έφτιαξαν για να μην έχουν την ανάγκη του νερού, ειδικά στην έρημο που λείπει....

    Για το ταξίδι, είτε έχετε αερόψυκτο είτε υδρόψυκτο είτε 1κύλινδρο - 2κύλινδρο - 3κύλινδρο - 4κύλινδρο μπορεί να πάθει κάτι αν το πηγαίνετε ΤΕΛΙΚΗ για πολλή ώρα. Απλά είναι πιο πιθανό να γίνει αυτό στα 140 παρά στα 340!

    Αυτή είναι η διαφορά στα κυβικά 250-500. Ο Ιππέας γράφει ότι θα πηγαίνει με 90 και αιχμές στα 130, που το 250 το κάνει υπεράνετα.-
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  13. #133
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    ο αερόψυκτος κινητήρας ΔΕΝ είναι ένας υγρόψυκτος χωρίς το ψυγείο, ώστε να ανυσυχούμε μην πάθει τίποτα.
    Πεστα Αγ Γιαννη μου!

    Ετσι ακριβως ειναι με τα αεροψυκτα.
    Ψυχοντε με την ροη του αερα, ειτε ειναι ζεστος ειτε ειναι κρυος

    Το μονο προβλημα που υπαρχει ειναι να ειναι η μηχανη ακινητη για πολυ ωρα και να δουλευει. Δηλαδη πρεπει να εισαι παπαρας για να της κανεις ζημια.

    Πχ να την εχεις βαλει μπροστα, να σε φωναξει ο γειτονας να μηλησετε για 5 λεπτα, και εσυ να πας για καψε καμια ωρα!

    Βρε Ιππεα το σκυλοπαπο σου αεροψυκτο δεν ειναι ρε;
    Επαθε ποτε τπτ;

    Ισα ισα που τα υγροψυκτα ειναι πιο επικυνδυνα. Αν πχ σου παρει ενα κολαρω, η δεν γινεται η κυκλοφορια του ψυκτικου υγρου, δεν εχεις χρονο πανω απο 5 λεπτα.

    Δηλαδη αν δεν προσεχεις το δεικτη θερμοκρασιας, και εχεις προβλημα, και αυτος ανεβενει, θα βρεθεις ξαφνικα με το πιστονι στο χερι!


    Οχι τπτ το επαθα ο ιδιος με το προηγουμενο μηχανακι, χειμωνας και με κρυο κιολας, επειδη ειχε χαλασει ενα γραναζι, που δεινει κινηση στην αντλια, για να κυκλοφορει το ψυκτικο υγρο. Κοιταω θερμοκρασια οπως οδηγουσα, στα κοκκινα στον θεο, και ειχα ξεκινηση πριν 10 λεπτα απο το σπιτι.

    Κανω πουλες απο αριστερη λγριδα προς μεσαια για να το σταματησω, και δεν προλαβαινω, γκουπ γκουπ γκου, σβησιμο κολισε, ο κινητηρας!

    Και φαντασου εμεινα χειμωνα στη εθνικη οδο, βραδι, και εριχνε και χιονονερο!

    Γι αυτο και μετα πηρα Χονδα, Μονοκυλινδρο, αεροψυκτο, ταμπουρακι(του αλλαζεις τα ναλωσιμα του, πολυ πιο σπανια με σχεσει το δισκοφρενο), 1 μπουζακι, καρμπς.

    Υπαρχει πιο απλη κατρασκευη για την χρηξση της πολης και μερικα ταξιδακια που θελουμε. Πηγαινε ρε συ και κανε ενα test drive!

  14. #134
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Καλύφθηκα από τις απαντήσεις σας και εφόσον θα πηγαίνω ταξιδάκι με 100-110 χωρίς να ζορίζεται ιδιαίτερα. Τα υπόλοιπα δεν με ενδιαφέρουν και πολύ. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η κατανάλωση γιατί δεν θέλω να καταντήσω δοσατζής σαν μερικούς μερικούς που πριν πάρουν το μισθό στο χέρι έχει φύγει από εδώ και από εκεί χωρίς να το καταλάβουν.

    Αν αποφασίσω τελικά να μην παρω σε 1-2 χρόνια αυτό το μηχανάκι και πάρω κανένα άλλο θα είναι είτε γιατί ξαναβγήκαν καινούργια 400άρια στη πιάτσα είτε γιατί αποφάσισα ότι αυτοκίνητο δεν πρόκειται να πάρω λόγω των οικονομικών μου.

    Α και ναι είμαι φτωχός, εγώ και 2 στους 5 Έλληνες

    Ρε κουφάλες κατασκευαστές βγάλτε ξανά τα 400άρια στους δρόμους να πάρει και ο φτωχός κόσμος μηχανές Ένα λίτρο βενζίνη έχει φτάσει όσο ένα σακουλάκι ηρωΐνη πως να συντηρήσουμε μεγάλες μηχανές ; Εκτός και αν ανακαλύψατε κανένα κινητήρα που καίει νερό.

  15. #135
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Έχει κατεβάσει κανένας τη μηχανή του σε χώμα;

    Δεν εννοώ να κάνει κάποιος εντουριές σε βράχια απλά να κάνει μία απόσταση 5-6 χιλιομέτρων με 20-40 χ.α.ω σε χώμα και χαλίκι, από αυτά που βλέπουμε στα νησιά μας, όταν βγούμε από το κεντρικό δρόμο για να βρούμε μία καλή και ήσυχη παραλία.

    Επίσης ας πει κάποιος αν ξέρει κάποια μηχανή που υπάρχει καινούργια στην αγορά με τα χαρακτηριστικά του CBF 250 που να έχει περισσότερο το χαρακτήρα on - off με λίγο πιο εντουράτα λάστιχα (Με κοντό αλλά μεγάλο νύχι για άσφαλτο και χώμα). Κάτι ας πούμε σαν το serrow με πιο ασφάλτινα ελλαστικά .

    Το λέω αυτό γιατί από τη μία είναι καλό να έχεις μηχανή δρόμου, από την άλλη βγαίνεις κάτι τέτοιες μέρες στο δρόμο και βλέπεις κάτι λακούβες

    Έχουν κάνει οι χείμαροι στην άσφαλτο κάτι τάφρους και λες ακόμα και αν μπω μέσα με Africa δεν είναι σίγουρος ότι θα βγω χωρίς να πέσω και χωρίς να διαλύσω τη μηχανή

    Μακριά από λίμνες νερού της βροχής. Δεν ξέρετε τι έχει απο κάτω

Σελίδα 9 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910111213141959 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 16:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 21:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 21:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 23:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 16:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF